Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

siema

mam dgp z bananem :) przyjechali zamontowali jest super jutro kończy elektryk a w poniedziałek zaczynają robić piękne mam nadzieję tynki cementowo-wapienne :)

to tle z ciekawostek

 

apropos murarza i ekip na stan sero lub na stan surowy otwarty polecam Jana Szczecinę spod Nowego Sącza z ekipą górali robił mi najpierw stan zero a potem resztę wszystko elegancko fachowo i dobre ceny negocjował w hurtowniach

zaineteresowanych zapraszam n prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

siema

mam dgp z bananem :) przyjechali zamontowali jest super jutro kończy elektryk a w poniedziałek zaczynają robić piękne mam nadzieję tynki cementowo-wapienne :)

to tle z ciekawostek

 

apropos murarza i ekip na stan sero lub na stan surowy otwarty polecam Jana Szczecinę spod Nowego Sącza z ekipą górali robił mi najpierw stan zero a potem resztę wszystko elegancko fachowo i dobre ceny negocjował w hurtowniach

zaineteresowanych zapraszam n prv

 

A kto ci w końcu robił to DGP ?? fachurki z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki, dziś byłąm na Żorskiej, czekam.

Kurcze nie wpadłam na to, żeby zaznaczyć, że niski próg, ale jeszcze mam czas i ostateczną wycenę będę robiła gdzieś w styczniu.

Ja też buduję dom z reku, PC, więc okna chciałabym dobre w bardzo dobrej cenie :)

 

 

Sprawdź sobie jeszcze wycenę w salonie Jezierskiego. Nam tam okna 3-szybowe 0,5 Premium Ultra wyszły o 2000 taniej. Tyle, ze my bierzemy okno tarasowe uchylno-przesuwne, ponoc bardziej szczelne. ale w obu firmach mieliśmy takie samo okno wyceniane. W Oknoplaście trzeba dopłacać jeszcze za ciepłą ramke , u Jezierskiego standard i tam jest z tworzywa a w OPlast ze stali szlachetnej (gorszy współczynnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie jeszcze wycenę w salonie Jezierskiego. Nam tam okna 3-szybowe 0,5 Premium Ultra wyszły o 2 tys taniej. Tyle, ze my bierzemy okno tarasowe uchylno-przesuwne, ponoc bardziej szczelne. ale w obu firmach mieliśmy takie samo okno wyceniane. W Oknoplaście trzeba dopłacać jeszcze za ciepłą ramke , u Jezierskiego standard i tam jest z tworzywa a w OPlast ze stali szlachetnej (gorszy współczynnik)

 

w sumie to u jezierskiego nie robilem wyceny, dziwi mnie tylko, ze takie frmy jak AP zory, konsum i wiele innych maja tak wysokie ceny a mimo to ludzie tam kupuja okna. okno uchylno przesuwne ma tesciowa i tak u niej jak i na targach trzeba bylo uzyc dosc troche sily aby je otwierac no i ten prog tzn jego brak, jednak na taras sie wychodzi bardzo czesto. z cieplymi ramkami to niby taki bajer ze najcieplejsza ramka jest tylko o 10% niby cieplejsza od zwyklej ramki a to i tak ma bardzo maly wplyw na energocieplnosc calego okna. wogole Danusiu to czekamy na dziennik budowy :p

 

Napisał KiR

DZięki, dziś byłąm na Żorskiej, czekam.

Kurcze nie wpadłam na to, żeby zaznaczyć, że niski próg, ale jeszcze mam czas i ostateczną wycenę będę robiła gdzieś w styczniu.

Ja też buduję dom z reku, PC, więc okna chciałabym dobre w bardzo dobrej cenie

veka na zorskiej nie bardzo chce sie podjac wykonaniu unoszono przesuwnego okna, nie wiem czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam w firmie Lubar cudną suwankę 3,60x2,20 dzieloną na dwa za 7,5 tyś - aluminium. Okna z wkładem trzy szybowym- bo buduję dom półpasywny (pompy ciepła, rekuperatory itp.) Mają okna od niedawna i miałam sporo szczęścia bo wcześniejsze wyceny miałam ok 11 tyś.

Zależało mi na suwance z niskim progiem, bo to wyjście na taras. Z tego okna jestem bardzo zadowolona prezentuje się super kolor antracytowy gra dobrze z dachem z Creatona Balance antracyt

 

DZięki, dziś byłąm na Żorskiej, czekam.

Kurcze nie wpadłam na to, żeby zaznaczyć, że niski próg, ale jeszcze mam czas i ostateczną wycenę będę robiła gdzieś w styczniu.

Ja też buduję dom z reku, PC, więc okna chciałabym dobre w bardzo dobrej cenie :)

 

skoro budujecie domki z reku /jak i ja/ moze podsuniecie pomysl kto wam robi cala instalacje ?? ja narazie mam wycene z karbonu /nawet interesujaca/ ale chcialabym miec jakas alternatywna!!

 

 

a za oknami to ja jeszcze pobiegam oj pobiegam ... kuszace sa te aluminiowe !! wujek budowlaniec bardzo mnie na takie wlasnie namawia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś uświadomić jak to jest z prądem z Vattenfalla ?

Przyłącze tymczasowe jest realizowane po najprostszej linii oporu, to może być nawet słup stojący po drugiej stronie ulicy 147 metrów dalej.... Energetyka podpina Cię tanim kosztem i szybko się jej zwraca nakład w postaci droższej taryfy.

 

Należy wystąpić o zasilanie docelowe i na czas budowy podając moc docelową.

Następnie trzeba zrealizować tzw. RB-tke i podpisując umowę zmniejszyć moc do minimum.

Po wybudowaniu domu zwiększasz moc do tej pierwotnej.

Zabieg jest bezpłatny (nie licząc wkładek bezpiecznikowych które musisz zakupić).

Różnica w rachunkach jest diametralna.

 

Jeśli ktoś planuje dłuższą przerwę w budowaniu (np. rok, 2 lata...) to warto zawiesić dostawę energii (jednorazowy koszt ~80zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to u jezierskiego nie robilem wyceny, dziwi mnie tylko, ze takie frmy jak AP zory, konsum i wiele innych maja tak wysokie ceny a mimo to ludzie tam kupuja okna. okno uchylno przesuwne ma tesciowa i tak u niej jak i na targach trzeba bylo uzyc dosc troche sily aby je otwierac no i ten prog tzn jego brak, jednak na taras sie wychodzi bardzo czesto. z cieplymi ramkami to niby taki bajer ze najcieplejsza ramka jest tylko o 10% niby cieplejsza od zwyklej ramki a to i tak ma bardzo maly wplyw na energocieplnosc calego okna. wogole Danusiu to czekamy na dziennik budowy :p

 

 

veka na zorskiej nie bardzo chce sie podjac wykonaniu unoszono przesuwnego okna, nie wiem czemu?

 

INSTALACJE:Pan Olek firma Komfort z Kędzierzyna. tel.691257771 Podpisuję się pod nim rękami i nogami. Montowali u nas rekuperatory, ,wod-kan, a teraz montują ogrzewanie z pompą ciepła. Podchodzą do roboty z pasją i zawsze mają czas na udzielenie wyczerpujących informacji takim laikom jak my. Ceny zdecydowanie rynkowe, ani drogo, ani tanio - na pewno profesjonalnie.

 

OKNA: Z LUBARU P. Jacek 509050085

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie chcę wystąpić o zasilanie docelowe i chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej wynosi moc docelowa?

Na stronie Vattenfalla jest kalkulator energii, możesz się pobawić chwilę i policzyć swoje przewidywane zużycie energii.

http://www.vattenfall.pl/kalkulatorenergii/

Kluczowa jest odpowiedź na kilka pytań: czym będziesz grzał CWU (lato/zima), czym będziesz podgrzewał obiadek, czy masz jakieś hobby (spawanie, kompresor, tokarka).

Rozsądnym rozwiązaniem jest wzięcie mocy, która odpowiada zabezpieczeniom głównym 3x25A => 17kW.

 

Weź pod uwagę, że Twoje zużycie energii będzie rosło z czasem (klima, basen, sauna.... itd) i za pare lat Energetyka niekoniecznie będzie zainteresowana zwiększeniem Twojego przydziału mocy o 10-30% a właśnie tyle zabraknie Ci do szczęścia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to u jezierskiego nie robilem wyceny, dziwi mnie tylko, ze takie frmy jak AP zory, konsum i wiele innych maja tak wysokie ceny a mimo to ludzie tam kupuja okna. okno uchylno przesuwne ma tesciowa i tak u niej jak i na targach trzeba bylo uzyc dosc troche sily aby je otwierac no i ten prog tzn jego brak, jednak na taras sie wychodzi bardzo czesto. z cieplymi ramkami to niby taki bajer ze najcieplejsza ramka jest tylko o 10% niby cieplejsza od zwyklej ramki a to i tak ma bardzo maly wplyw na energocieplnosc calego okna. wogole Danusiu to czekamy na dziennik budowy :p

 

 

veka na zorskiej nie bardzo chce sie podjac wykonaniu unoszono przesuwnego okna, nie wiem czemu?

 

Ktos niedoinformowany Was obsługiwał:) Ramka Oryginalna Swisspacer z włókien jest 50 razy cieplejsza od aluminiowej co nie znaczy że okno bedzie cieplejsze 50 razy! przy super korzystnym stosunku powierzchni ramki do całego wkładu szybowego mozna zmniejszyć straty ciepła do około 8% , przy dużej szybie wyglada to zupełnie inaczej. Wyceniacie okna w salonach dealerów którzy jeszcze niedawno zajmowali sie sprzedażą jeansów na targu, chca zrobić szybka kase na oknach a jeżeli sprzedaż okien przestanie być opłacalna, zaczna wzić złoto z Rosji:)Najczęściej zatrudniaja niekompetentny personel... Pomyslcie co będzie z serwisem okien po paru latach , okna to pól biedy a drzwi przesuwne, pracuje przy sprzedaży okien 13 lat , co roku widze ile powstaje "salonów" okien i ile ich co roku znika..... a klienci po serwis przychodzą do mnie... no cóż z czegoś trzeba żyć

 

a co do okuć Roto bardzo dobra marka ale przereklamowana , okna " chodza bardzo płynnie " ale wymagaja częstej regulacji , wypuscili bubekl w postaci wadliwej moikrowentylacji i do dzis wszyscy producenci go wymieniają , nie wspomne o pekającym bolcu trzymającym ramię rozwórki. no cóż ale nazwa roto się osłuchała....Jest naprawde wiele innych dobrych okuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos niedoinformowany Was obsługiwał:) Ramka Oryginalna Swisspacer z włókien jest 50 razy cieplejsza od aluminiowej co nie znaczy że okno bedzie cieplejsze 50 razy! przy super korzystnym stosunku powierzchni ramki do całego wkładu szybowego mozna zmniejszyć straty ciepła do około 8% , przy dużej szybie wyglada to zupełnie inaczej. Wyceniacie okna w salonach dealerów którzy jeszcze niedawno zajmowali sie sprzedażą jeansów na targu, chca zrobić szybka kase na oknach a jeżeli sprzedaż okien przestanie być opłacalna, zaczna wzić złoto z Rosji:)Najczęściej zatrudniaja niekompetentny personel... Pomyslcie co będzie z serwisem okien po paru latach , okna to pól biedy a drzwi przesuwne, pracuje przy sprzedaży okien 13 lat , co roku widze ile powstaje "salonów" okien i ile ich co roku znika..... a klienci po serwis przychodzą do mnie... no cóż z czegoś trzeba żyć

 

a co do okuć Roto bardzo dobra marka ale przereklamowana , okna " chodza bardzo płynnie " ale wymagaja częstej regulacji , wypuscili bubekl w postaci wadliwej moikrowentylacji i do dzis wszyscy producenci go wymieniają , nie wspomne o pekającym bolcu trzymającym ramię rozwórki. no cóż ale nazwa roto się osłuchała....Jest naprawde wiele innych dobrych okuć

 

mysle, ze firma oknoplast krakow (gdzie biore kupilem okna) jest na rynku troche dluzej niz Twoje 13 lat pracy bo tworza okna od 1994 i maja bardzo dobre opinie i rekomendacje, oni akurat pracuja na okuciach MACA. niewiem czemu ma sluzyc Twoj post czy sie w nim chwalisz czy zalisz bo w niczym nie jest on pomocny osobom chcacym kupic okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do odbioru domu i potrzebuję namiary na geodetę , żeby zrobił dokumentację końcową. Może ktoś polecić i ile to kosztuje?

 

Marnika,

mapka powykonawcza ( inwentaryzacyjna ) kosztuje od 750 - 1.200 zł.

Zależy ile masz tam do naniesienia.

 

Ja zapłaciłam 850 zł.

U mnie są wszystkie przyłącza ( woda, gaz, prąd, POŚ ) i garaż wolnostojący.

 

Robiłam u P. Aliny Kustos :

tel. 693-301-689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnika,

mapka powykonawcza ( inwentaryzacyjna ) kosztuje od 750 - 1.200 zł.

Zależy ile masz tam do naniesienia.

 

Ja zapłaciłam 850 zł.

U mnie są wszystkie przyłącza ( woda, gaz, prąd, POŚ ) i garaż wolnostojący.

 

Robiłam u P. Aliny Kustos :

tel. 693-301-689

Dzięki Aga za info.

Ewus to gratulacje!!! Teraz się dopiero zacznie dziać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...