Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was montował u siebie doświetlacze okien piwnicznych? Jakie najlepiej wybrać, gdzie je kupić, itp. Proszę o podpowiedź, bo właśnie musimy coś takiego kupić :)

 

Ja montuję - 4 sztuki.

 

Zwróć uwagę projektując okna w piwnicy, aby dobrane były do ceny tych doświetlaczy ;)

Ja na początku dałem większe okna i zmieniłem na 100x 600 - wydawały mi się kompromisem między ceną a wielkością.

 

Na allegro funkcjonują doświetlacze z firmy Mea i Wolf - podaję linki:

 

http://allegro.pl/doswietlacz-naswietle-doswietlacze-100x60x40-i1197858474.html

http://allegro.pl/naswietle-doswietlacz-piwniczny-wolfa-100x80x43-i1194938409.html

 

będę je montował za około 2 tygodnie, jeszcze nie kupiłem, także po montażu będą mógł powiedzieć coś więcej.

 

Aha, zwróć uwagę na dodatkowy osprzęt, np. odprowadzenie wody, ruszt, zamek anytywłamaniowy itd. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuję - 4 sztuki.

 

Zwróć uwagę projektując okna w piwnicy, aby dobrane były do ceny tych doświetlaczy ;)

Ja na początku dałem większe okna i zmieniłem na 100x 600 - wydawały mi się kompromisem między ceną a wielkością.

 

Na allegro funkcjonują doświetlacze z firmy Mea i Wolf - podaję linki:

 

http://allegro.pl/doswietlacz-naswietle-doswietlacze-100x60x40-i1197858474.html

http://allegro.pl/naswietle-doswietlacz-piwniczny-wolfa-100x80x43-i1194938409.html

 

będę je montował za około 2 tygodnie, jeszcze nie kupiłem, także po montażu będą mógł powiedzieć coś więcej.

 

Aha, zwróć uwagę na dodatkowy osprzęt, np. odprowadzenie wody, ruszt, zamek anytywłamaniowy itd. :rolleyes:

 

Dzięki bardzo za odpowiedź. Zastanawiamy się też czy nie zrezygnować z prefabrykowanych doświetlaczy a po prostu zrobić betonowe i przykryć może jakąś kratą. Też takie rozwiązania funkcjonują. Trzeba pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was montował u siebie doświetlacze okien piwnicznych? Jakie najlepiej wybrać, gdzie je kupić, itp. Proszę o podpowiedź, bo właśnie musimy coś takiego kupić :)

 

Ja mam zamontowane dwa doświetlacze z Wolfy, mozna zobaczyć w dzienniku budowy. Kupiłem je na Allegro. Nie mam do nich zastrzeżeń, a do konkurencji nie mam porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane dwa doświetlacze z Wolfy, mozna zobaczyć w dzienniku budowy. Kupiłem je na Allegro. Nie mam do nich zastrzeżeń, a do konkurencji nie mam porównania...

 

Jak sprawdzają się one w praktyce, dają dużo światła?

Masz je zupełnie pod poziomem gruntu (ile mniej więcej) czy np. w połowie poziomu terenu ?

Jak duże masz okna i te doświetlacze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie WSZYSTKO na mojej głowie, hehe.

Gdzieś od.... etapu fundamentów. ;)

Do teraz.

:cool:

 

Mąż sam załatwiał :

- ekipę do fundamentów : totalna porażka, wtopa finansowa i kac moralny do dzisiaj.

- telewizor niby taki "megawypasiony" : przyjechał... już zepsuty.

:lol2:

 

No i szybko nastąpił podział obowiązków :

on zarabia, ja buduję.

I gitara.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i o to chodzi :))) o to chodzi

 

U nas podobnie, ale jeszcze logistyka obowiązuje mojego męża .

 

A jaki to tv żebyśmy nie kupili takiego samego, jak możesz oczywiscie :)))

 

 

Nie, no telewizor jest ekstra - na szczęście już naprawiony.

Tylko sklep internetowy "BRAVA" nie teges... wysłali zepsuty, wrrrr.

Byliśmy prawie miesiąc bez telewizora. :rolleyes:

 

To SHARP ( ledowy ), model LC 46LE705.

Ma znakomite opinie, również na naszym FM.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się staram jak najbardziej angażować męża ;)

 

Aby potem co złe nie było na mnie ;)

 

Też trochę racji.

Budowa to ogromne przedsięwzięcie - zbyt duża odpowiedzialność.

Jak coś będzie nie tak, to zawsze może powiedzieć : "No i jak ty to załatwiałaś ?"

Już nie raz coś tam tak burknął pod nosem...

:mad:

 

Potem... przeprosiny musiały być i już.

 

Wogóle uważam, że jak małżeństwo przejdzie RAZEM całą budowę i się nie rozwiedzie to jest to próba życiowa.

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...