Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Kurka, czekaj...

zmierzyłam : 90 ( same skrzydło ) na 210.

Z opaską wychodzi : 100 / 210.

:yes:

 

Pisz, co z tą firmą od bram garażowych HORMANN - skąd ich masz i o co cho ?

;)

 

znalazlem ta firme na necie http://inter-decor.com.pl, maja mase rzeczy na allegro w takich nawet dostepnych cenach http://allegro.pl/sklep/4456139_inter-decor. te bramy sa niby z tej promocji na 75 lecie hormanna, dzwonilem bezposrednio do przedstawicieli firmy hormann w rybniku i wodzislawiu ale oni za ta brame z montazem chcieli 3400 a inter-decor daje za 3200 brutto, a aniu tu ani tu nie wiem jak kto montuje, ale serwis jest taki sam i beda tyle razy regulowac az bramy beda chodzic do porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mnie normstahl 5000x2250 kosztował cos pod 7tys w złotym dębie

to ja mam trochę mniejszą 4500/2125 Normstahl brama garażowa automatyczna z ryglem bocznym, dodatkowym pilotem i montażem i wycenili mi ją na 5700 zł ... może w przyszły tyg. będzie już zamontowana :)

 

Co do bram z Hormana to też pytałam o tą promocję ale zniżka jest tylko określone typy bram i nas nie obejmowała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ta firme na necie http://inter-decor.com.pl, maja mase rzeczy na allegro w takich nawet dostepnych cenach http://allegro.pl/sklep/4456139_inter-decor. te bramy sa niby z tej promocji na 75 lecie hormanna, dzwonilem bezposrednio do przedstawicieli firmy hormann w rybniku i wodzislawiu ale oni za ta brame z montazem chcieli 3400 a inter-decor daje za 3200 brutto, a aniu tu ani tu nie wiem jak kto montuje, ale serwis jest taki sam i beda tyle razy regulowac az bramy beda chodzic do porzadku

 

Rozumiem.

 

Może to faktycznie ta promocja.

Bo zaproponował mi baaaaaardzo dobrą cenę.

Jestem więc wstępnie zainteresowana.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,mam do Was pytanie czy nie ma kto odsprzedać drzwi zewnętrznych takich budowlanych.Nie chcę narazie normalnych,bo się boję,że jakieś "paproki"mi je zniszczą.Z pytaniem o bramy też się podłączę,jeżeli jeszcze jakieś fajnie namiary będziecie mieli to proszę o podanie.U nas Hormann,Wiśniowski lub Normstahl wchodzi w grę.Kiedyś znalazłam na allegro tanią bramę Normstahl z Gliwic z ulicy Chorzowskiej.Aha i jeszcze jedno pytanie czy dajecie bramę na stan surowy od razu czy dopiero na koniec budowy?? (Aga wiem,że dopiero na koniec,doczytałam)Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,mam do Was pytanie czy nie ma kto odsprzedać drzwi zewnętrznych takich budowlanych.Nie chcę narazie normalnych,bo się boję,że jakieś "paproki"mi je zniszczą.Z pytaniem o bramy też się podłączę,jeżeli jeszcze jakieś fajnie namiary będziecie mieli to proszę o podanie.U nas Hormann,Wiśniowski lub Normstahl wchodzi w grę.Kiedyś znalazłam na allegro tanią bramę Normstahl z Gliwic z ulicy Chorzowskiej.Aha i jeszcze jedno pytanie czy dajecie bramę na stan surowy od razu czy dopiero na koniec budowy?? (Aga wiem,że dopiero na koniec,doczytałam)Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

ja bede montowal na stan surowy i bede chcial to zgrac z montazem drzwi i okien. na bramy bedzie trzeba tak samo uwazac jak na okna i cala reszte, jak jakis fachowiec spowoduje zniszczenie to chyba bedzie odpowiadal tak samo jakby zniszczyl Toje auto na dzialce. zasilanie i sterowanie w garazu juz jest, w sobote powinno byc otynkowane. sterowanie bram oprocz pilota bede mial z wlacznikow dzwonkowych w przedsionku, zapalanie swiatla w garazu bedzie albo z czujki ruchu albo automatycznie przy otwieraniu bramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze firma oknoplast krakow (gdzie biore kupilem okna) jest na rynku troche dluzej niz Twoje 13 lat pracy bo tworza okna od 1994 i maja bardzo dobre opinie i rekomendacje, oni akurat pracuja na okuciach MACA. niewiem czemu ma sluzyc Twoj post czy sie w nim chwalisz czy zalisz bo w niczym nie jest on pomocny osobom chcacym kupic okna

 

Nie podważam jakości okien firmy Oknoplast, padło pytanie na temat " ciepłych ramek" wiec opisałem po trosze, skoro nic nie wywniskowałeś ...trudno, pewnie "ktos" podejmie decyzje za Ciebie , reklama czyni cuda cha cha

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzają się one w praktyce, dają dużo światła?

Masz je zupełnie pod poziomem gruntu (ile mniej więcej) czy np. w połowie poziomu terenu ?

Jak duże masz okna i te doświetlacze? ;)

 

Rewelacji nie ma, ale lepsze to niż brak okna. Dużo więcej światła wpada gdy z tej strony domu świeci słońce... Okna mam małe 80x60 (sporo z tego zajmują same profile, a szyba ma małą powierzchnię), jakieś 30 cm poniżej poziomu gruntu. Wymiary moich doświetlaczy to chyba 100x100 ale nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytAliście w hormann o te bramy w promocji ? nie wiem czy jest sens sie tym zainteresować ?

 

drzwi wejściowe biorę z firmy Derpal, z boczną dostawką, polecam firme Rewon na Wiejskiej w Rybniku, firma prowadzona przez moich teściów i własnie te drzwi mi polecili, drzwi wychodzą 2450+dostawka jeszcze nie wiem ile wyjdzie

http://www.derpal.com.pl/index.php?mode=oferta

 

Dziękuję za namiar, na pewno podjadę :)

 

 

I jeszcze

 

Polećcie firmę do ocieplania poddasza i k-g i jakie ceny teraz obowiązują w tym temacie.

Wygląda na to, że nie damy rady zrobić sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

właśnie zamówiłam bramę garażową w tym "INTER-DECOR".

;)

 

Cóż, cena jest rewelacyjna :

za bramę 2250 / 5000 model LPU 40 ( najcieplejsza ), napęd Supramatic ( lepszy ), powierzchnia Decograin w kolorze ciemny dąb / orzech zapłacę.... jedynie 6.100 zł.

:wiggle:

 

Czyli za cenę WIŚNIOWSKIEGO czy NORMSTAHLA mam.... HORMANNA.

To mi się podoba, ha !

 

Dzięki Maciek.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie firmę do ocieplania poddasza i k-g i jakie ceny teraz obowiązują w tym temacie.

Wygląda na to, że nie damy rady zrobić sami.

 

Ewus,

my robiliśmy sami.

Bo jak porobili mi wyceny to myślałam, że trupem padnę.

 

Robił mój Teść z pomocnikiem.

Tyle, że robili to 4 miesiące.

No, ale zrobili.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nie ma, ale lepsze to niż brak okna. Dużo więcej światła wpada gdy z tej strony domu świeci słońce... Okna mam małe 80x60 (sporo z tego zajmują same profile, a szyba ma małą powierzchnię), jakieś 30 cm poniżej poziomu gruntu. Wymiary moich doświetlaczy to chyba 100x100 ale nie mam pewności.

 

Jamaju, a jakiej brałeś firmy te naświetla i ile płaciłeś?

Podłączałeś je do odpływu, masz opcję antykradzieżową?

No i czy montowałeś je przed ociepleniem ścian piwnicy (jeśli takowe robisz?) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważam jakości okien firmy Oknoplast, padło pytanie na temat " ciepłych ramek" wiec opisałem po trosze, skoro nic nie wywniskowałeś ...trudno, pewnie "ktos" podejmie decyzje za Ciebie , reklama czyni cuda cha cha

Pozdrawiam

 

chcesz mnie obrazic czy tylko wqrwic z rana?! nie rob ze mnie idioty bo potrafie zaglebic dokladnie temat ktory mnie interesuje i wiem z kim i o czym mam gadac wybierajac np okna!

za to z Twojej gadki wywnioskowalem juz kila rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamaju, a jakiej brałeś firmy te naświetla i ile płaciłeś?

Podłączałeś je do odpływu, masz opcję antykradzieżową?

No i czy montowałeś je przed ociepleniem ścian piwnicy (jeśli takowe robisz?) ;)

 

Doświetlacze mam z Wolfy. Płaciłem 480 PLN za sztukę, ale to było dwa lata temu :) Do odpływu nie podłączałem, ale pod nimi przechodzi drenaż. Poza tym u mnie są zamontowane od wschodu, a z tej strony opady są rzadkością :) Kratka przymocowana jest od "wewnątrz" blaszkami przykręconymi do doświetlacza co uniemozliwia jej zdjęcie, ale nie wiem czy to własnie na tym polega ta opcja antykradziezowa... Montowalem na ocieplenie.

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?63247-Dom-jamaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

właśnie zamówiłam bramę garażową w tym "INTER-DECOR".

;)

 

Cóż, cena jest rewelacyjna :

za bramę 2250 / 5000 model LPU 40 ( najcieplejsza ), napęd Supramatic ( lepszy ), powierzchnia Decograin w kolorze ciemny dąb / orzech zapłacę.... jedynie 6.100 zł.

:wiggle:

 

Czyli za cenę WIŚNIOWSKIEGO czy NORMSTAHLA mam.... HORMANNA.

To mi się podoba, ha !

 

Dzięki Maciek.

;)

 

a nie zastanawialas sie nad 2-ma bramami zamiast jednej? sasiad ma 5ciometrowa i jednego auta nie wprowadza do garazu nawet w zimie, wlasnie on mnieprzekonal do 2 bram osobno dla kazdego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy jedną dużą.

Przemyśleliśmy wszystkie za i przeciw.

 

Nawet tu nie chodzi o auta tylko lepiej jest wnieść coś wielkiego do garażu jak jest jeden szeroki wjazd ( np. naszą 8-metrową drabinę ).

I obrócić się w dowolną stronę.

A druga sprawa, że łatwiej zaparkować.... a ze mnie taki raczej beztroski kierowca, hehe.

Czasami poobijam sobie lub porysuję swoje autko - ot, tak mam i już.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie WSZYSTKO na mojej głowie, hehe.

Gdzieś od.... etapu fundamentów. ;)

Do teraz.

:cool:

 

Mąż sam załatwiał :

- ekipę do fundamentów : totalna porażka, wtopa finansowa i kac moralny do dzisiaj.

- telewizor niby taki "megawypasiony" : przyjechał... już zepsuty.

:lol2:

 

No i szybko nastąpił podział obowiązków :

on zarabia, ja buduję.

I gitara.

:cool:

 

u nas jest podzial taki - oboje zarabiamy a ja buduje !!

 

Ok. 5m3 desek szalunkowych

ok. 150 stempli ok. 225 cm

ok. 150 stempli ok. 265 cm

 

nadal kupię ;)

Osoby, które do mnie dzwoniły, proszę o smsa, bo zgubiłem kartkę z numerami :(

 

tel. 505-064-374

 

nasz ciesla kazal kupic 2,70 i na piwnice bedzie cial a potem zbija te kawalki spowrotem ... pokazywal mi zdjecia z budowy gdzie to juz nie jednokrotnie stosowali i powiedzial ze maja juz na to patent :) tak wiec jeden wymiar stepli mnie interesuje :)

 

ja bylabym zainteresowana 2,70 w ilosci 250szt :)

 

602870130 ;/ faktycznie nie wiem jak ja go przepisywalem :p

 

Danka, a co do bram to ja po prostu szukalem dobrej i sprawdzonej firmy na rynku, wszystkie sa podobnie grube na podobnych gwarancjach i poczytalem w sieci i na te 3 wymienione firmy malo kto narzeka wiec cena decyduje, jezeli masz tylko 1 brame to kilkaset do tysiaca zlotych mozna przebolec, u mnie wole tu podkuc a tam podmurowac bo na 2 bramach juz sie robi wieksza kwota. jak robilas wycene okien to trzebabylo pytac bo chyba wszystkie firmy z oknami sprzedaja tez bramy garazowe, drzwi wejsciowe itd.

a wlasnie co do drzwi wejsciowych mozecie napisac gdzie warto uderzyc? bo te w marketach wygladaj tak sobie atez 6 tys za debowe to za drogo jak dla nas

 

a nie zastanawialiscie sie nad gerda ?? ja o nich myslalam i teraz znowu mam przy was dylematy ...

 

a nie zastanawialas sie nad 2-ma bramami zamiast jednej? sasiad ma 5ciometrowa i jednego auta nie wprowadza do garazu nawet w zimie, wlasnie on mnieprzekonal do 2 bram osobno dla kazdego auta

 

przekonaj mnie bo ja narazie jestem solidnie przekonana na jedna 5000x2150 powazniej mysle jeszcze nad 5500 lub 6000 bo mam na taka miejsce ale to juz wiekszy koszt ... z powodu tej cholernej bramy zmienialam projekt bo tzreba bylo tam dac konkretna belke stropowa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy jedną dużą.

Przemyśleliśmy wszystkie za i przeciw.

 

Nawet tu nie chodzi o auta tylko lepiej jest wnieść coś wielkiego do garażu jak jest jeden szeroki wjazd ( np. naszą 8-metrową drabinę ).

I obrócić się w dowolną stronę.

A druga sprawa, że łatwiej zaparkować.... a ze mnie taki raczej beztroski kierowca, hehe.

Czasami poobijam sobie lub porysuję swoje autko - ot, tak mam i już.

:cool:

 

hehe mamy podobne problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...