Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ja tez zdecydowalem sie na jedna duza, mimo ze poczatkowo rozwazalem 2 mniejsze....nie jestem idealnym kierowca, latwiej wjechac przez 1 duza, niz mniejsza...drzwi do domu beda ocieplone, wiec nie boje sie wychlodzenia, garaz jest ocieplony a dodatkowo kiedys beda grzejniki do ewentualnego dogrzewania w duze mrozy

 

najwieksza glupota jest ogrzewanie garazu !! jak masz samochod osloniety /nawet wiata/ to nie sa mu juz mrozy straszne !! a jak masz ogrzewany garaz to wjedziesz zasniezonym czy mokrym autem do garazu i woda splynie i zacznie sie parowanei !! wtedy juz mozesz myslec o nowym aucie po zimie bo twoim na podwoziu juz lapnela korozja !!! i wiem co mowie bo wlasnie w starym domu mamy ogrzewany garaz i jak tylko spadnie snieg to do niego nie wjezdzamy bo po jednej zimie jedno auto sprzedalismy ... wszyscy fachowcy zgodnie na to wskazali !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

 

przekonaj mnie bo ja narazie jestem solidnie przekonana na jedna 5000x2150 powazniej mysle jeszcze nad 5500 lub 6000 bo mam na taka miejsce ale to juz wiekszy koszt ... z powodu tej cholernej bramy zmienialam projekt bo tzreba bylo tam dac konkretna belke stropowa !!

 

nie bede Cie przekonywal bo to tylko moje przemyslenia i to codoradzil mi sasiad z duza brama, chodzi o sam wjazd, jak masz 2 bramy to kazde auto wjezdza na prosto w otwor 2,5m a szerokosc samochodu przecietnie 2,0m, jak masz brame 5,0m to obydwoma samochodami zeby pasazer mogl wysiasc swobodnie musisz wjezdzac i krecic na boki i manewrowac w garazu, chyba ze jednym wjezdzasz prodzem a drugim tylem ze kierowca ma swoje drzwi na zewnatrz. temat szeroko i ostro skomentowany na forum ;d no chyba ze zrobisz brame 6.0 m to nie powinno byc problemu ale kasa! wez kilka kolkow i jedz gdzies na pole albo na parking kolo makro i poproboj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam tartak w mszanie :) 450 za dlugie i 350 za krotkie

 

Na razie jeszcze poszukam używanych w dobrej cenie, powinno wyjść taniej ;)

 

 

Tak, dzwoniłem już wcześniej, ale cenę dał z kosmosu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze poszukam używanych w dobrej cenie, powinno wyjść taniej ;)

 

 

 

Tak, dzwoniłem już wcześniej, ale cenę dał z kosmosu :roll:

 

Też tak bywa. Ktoś tu jeszcze kiedyś polecał jakąś firmę ze Stanowic, ale nie pamiętam dokładnie co to było. Mówili, że można tam tanio kupić deski i w dodatku bez vat-u. Może ktoś będzie pamiętał o jaką firmę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "największą głupotą" było by niedogrzanie garażu.....mea.Nie wyobrażam sobie,żeby w mrozy przechodzić z lodowatego garażu do ciepłego domu.Piżdziało by jak w "kieleckim na dworcu".Będziemy mieć dwie pętle podłogówki puszczone,a o samochody się nie martwię,nie moje tylko służbowe.Cóż każdy ma prawo robić jak uważa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "największą głupotą" było by niedogrzanie garażu.....mea.Nie wyobrażam sobie,żeby w mrozy przechodzić z lodowatego garażu do ciepłego domu.Piżdziało by jak w "kieleckim na dworcu".Będziemy mieć dwie pętle podłogówki puszczone,a o samochody się nie martwię,nie moje tylko służbowe.Cóż każdy ma prawo robić jak uważa!

 

ja w garazu dam jakis maly grzejnik na sciane zeby temp. byla miedzy 10 a 15*C, zimno nie do konca dobrze ale za cieplo tez nie , jednak auto w zimie jest cale z soli ktora bardzo szkodzi. ojciec nie ma grzejnika w garazu i ani w nim nie jest mrozno ani nie ciagnie od niego do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksza glupota jest ogrzewanie garazu !! jak masz samochod osloniety /nawet wiata/ to nie sa mu juz mrozy straszne !! a jak masz ogrzewany garaz to wjedziesz zasniezonym czy mokrym autem do garazu i woda splynie i zacznie sie parowanei !! wtedy juz mozesz myslec o nowym aucie po zimie bo twoim na podwoziu juz lapnela korozja !!! i wiem co mowie bo wlasnie w starym domu mamy ogrzewany garaz i jak tylko spadnie snieg to do niego nie wjezdzamy bo po jednej zimie jedno auto sprzedalismy ... wszyscy fachowcy zgodnie na to wskazali !!

 

największa głupota ?? hmm nie pomyślałabym ;) jestem zdecydowanie za dogrzewaniem garazu, temp podana przez Maćka jest jak najbardziej ok, mam w garazu lekki spad w kierunku środka więc co sobie spłynie to poleci do kratki która leci przez całą długość garazu... a ja bede miec sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli garaż jest w bryle domu, to nie ma potrzeby wkładania grzejników, i tak w garażu będzie dodatnia temperatura. Nawet jak będzie ocieplenie między garażem i częscią mieszkalną, a cały budynek też będzie ocieplony, to nie ma się czym martwić. Oczywiście jak ktoś chce to może sobie tam coś zaplanować, dla własnego spokoju, ale szkoda kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...