Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ciekawa dyskusja z tymi bramami, też szukam bramy do garażu. Zastanawiam się tylko czy to dobry pomysł montowanie bramy przez zrobieniem wylewek. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy firma montująca przyjeżdża po zrobieniu wylewki i tynku na powtórną regulację?

 

najpierw robisz instalacje wewnetrzne pozniej tynki a na samym koncu wylewki- ja bede zamykal dom oknami i bramami zeby sie komus nie spodobaly moje kable i rurki. pewnie mozna zabic otwory dechami ale to chyba nie zabezpiecza przed wejsciem do domu zlodziejowi. po drugie juz mozesz zdecydowac ile dasz styropianu czy 5 czy 10cm pod wylewke 5-7 cm + kafelka na kleju kolo 1,5cm to monterowi powiesz jaka bedzie wysokosc podlogi i tak zabuduje brame, jakas tolerancja centymetra jest bo od spodu bramy jest taka miekka gumowa uszczelka

 

a wlasnie ile bedziecie dawac styropianu w garazu, zwykly podlogowy czy jakis extra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

aro_32 - jak sie umówisz przed zleceniem (i zapłatą) to przyjadą i zrobią, jak po - też przyjadą, ale możesz zapłacić za to.

Ja zleciłem montaż po wylewkach i uważam, że to dobre rozwiązanie, choć potem jeszcze przychodzi na to jakaś żywica/płytka - generalnie poziom się podnosi i wskazana jest kolejna regulacja.

 

Co do ogrzewania garażu - u siebie zaplanowałem garaż nieogrzewany, ale nie jest izolowany styro od ziemi, na chudziaku jest tylko papa i na to wylewka. Zakładam, że te kilka stopni C się przez to pociągnie, przecież ziemia pod garażem nie zamarza, co więcej jej temp jest wyraźnie powyżej zera. Garaż w bryle budynku, ale izolowany (10cm styro - strop i ściany ) od reszty domu.

 

Korozja auta w zimie to wg mnie brak wentylacji plus moze brak kratki ściekowej. Przecież mroźne zimowe powietrze jest suche....

 

10-15 w garażu to raczej zbędny luksus :) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kupić kręgi betonowe do budowy szamba 9m3. Wie ktoś gdzie ?

 

Najtaniej kręgi kopiłem w betoniarni w Szczerbicach nie mam telefonu ale pamiętam, że ta betoniarnia "Libia" się nazywała ( za jeden ring o średnicy fi 100 płaciłem 110 zł)

 

Sorki jednak znalazłem ulotkę :

Zakła Usługowo-Handlowo-Produkcyjny "LIBIA" Czesław Wojaczek 44-293 Piece ul. Szklona 4 tel./fax (032)4306744, (0) 805 283503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielismy bramę przed wylewkami, ale było wszystko wymierzone i jak zrobilismy wylewki to brama pasuje idealnie, tak ładnie ustawili.

Ale mamy w cenie bramy jeszcze regulację ostateczną :).

 

Musiały być tynki i sufit gotowe tam gdzie brama była montowana , potem robilismy resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dawno mnie nie było a forum ostro żyje . Nam 31 montują okna z Oknoplastu razem z oknem HST więc coś więcej będę mogła napisać . Zainteresowani też jesteśmy kruszywami bo mamy spory basen przed garażami trzeba go czymś zasypać. Dowiedziałam się że ponoć warto brać pod takie coś kruszony gruz , że wychodzi tanio czy ktoś o tym coś wie. My w tym roku tak lekko nie przepracowujemy się. Zrobiliśmy sobie podłączenie kanalizacyjne odprowadzenie wody z rynien , własnie wykop pod wjazd do garażu i oczekujemy na okna hehhe. AAAA i obsypaliśmy częściowo dom, jeśli ktoś nie ma gdzie pozbyć sie ziemi z budowy to przyjmę . Zdjęcia nowe w dzienniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej kręgi kopiłem w betoniarni w Szczerbicach nie mam telefonu ale pamiętam, że ta betoniarnia "Libia" się nazywała ( za jeden ring o średnicy fi 100 płaciłem 110 zł)

 

Sorki jednak znalazłem ulotkę :

Zakła Usługowo-Handlowo-Produkcyjny "LIBIA" Czesław Wojaczek 44-293 Piece ul. Szklona 4 tel./fax (032)4306744, (0) 805 283503

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałam Was zapytać czy cena ok. 7 100 zł za niżej podane okna na profilu ALUPLAST 4000 prosty, białe z montażem to dobra cena:

1. 60x60 RU - 4 szt;

2. 90x60 RU - 4 szt;

3. 120x150 RU - 6 szt;

4. drzwi balkonowe 180x323, słupek ruchomy, jedno skrzydło RU - 1 szt;

5. drzwi balkonowe 100x217 RU - 2 szt.;

 

Rozglądam się własnie za oknami i ta cena jest na razie najniższą jaką dostałam. A mam wyceny też na kwotę ok. 9 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dawno mnie nie było a forum ostro żyje . Nam 31 montują okna z Oknoplastu razem z oknem HST więc coś więcej będę mogła napisać . Zainteresowani też jesteśmy kruszywami bo mamy spory basen przed garażami trzeba go czymś zasypać. Dowiedziałam się że ponoć warto brać pod takie coś kruszony gruz , że wychodzi tanio czy ktoś o tym coś wie. My w tym roku tak lekko nie przepracowujemy się. Zrobiliśmy sobie podłączenie kanalizacyjne odprowadzenie wody z rynien , własnie wykop pod wjazd do garażu i oczekujemy na okna hehhe. AAAA i obsypaliśmy częściowo dom, jeśli ktoś nie ma gdzie pozbyć sie ziemi z budowy to przyjmę . Zdjęcia nowe w dzienniku.

 

Jeżeli ten Oknpoplast montuje Ci firma Aveco to radzę na nich uważać i dokładnie sie im przyjrzeć poczas montażu. Mam w tym temacie przykre doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Oknpoplast montuje Ci firma Aveco to radzę na nich uważać i dokładnie sie im przyjrzeć poczas montażu. Mam w tym temacie przykre doświadczenia.

 

u mnie z aveco maja montowac miedzy15 a 17 wrzesnia! co robia nie tak i na co mam uwazac? 10 okien + hst

a co do luksusu to ja tez dam 5cm styro w garazu:)

 

i pytanie z innej beczki czy ktos moze powiedziec z juz mieszkajacych na swoim ile mniej wiecej rozlozyly sie koszty budowy i wykonczenia waszych domow ?wiem, ze pytanie w stylu czy xxx PLN wystarczy na budowe domu ale podzielcie sie mniej wiecej stosunkiem procentowym. oczywiscie idzie postawic ssz za przykladowo 150 tys i wykonczyc za 500tys ale napiszcie jak to bylo u was :)

u mnie na stan surowy zamkniety pojdzie okolo 55% zaplanowanej kasy, nie planuje robic solarow, ogrodzenia ewentualnie druga lazienka zostanie na kiedy indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bramę mam z normsthala jak narazie jestem bardzo zadowolony montowała mi firma efekton z knurowa. W moim odczuciu brama najlepiej wykonana wszystko ładnie zamaskowane nie widać sprężyn linek itp. przy córce to bardzo ważne;) Odpowiednia gwarancja i cena była promocyjna, a mam nietypową 2600x2225 przy montażu dostosowana otwieraniem pod płytki ( kiedyś tam będą :)) cena cos ok. 3700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas wyjdzie SSZ 180 tysięcy,dom 150 m użytkowych+23 garaż,niepodpiwniczony.Na dalsze etapy zostaje 200 tysięcy i wiem już,że sporo zabraknie,a wiele rzeczy mąż będzie robił sam.Oczywiście żadnych luksusów w sumie,bo rekuperator i centralny odkurzacz już w dzisiejszych czasach nie są luksusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...