Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

nam pojdzie na SSZ prawie 180 tys, zostanie moze 150 tys, bedzie ciezko :( a bank bedzie chcial, zeby wszystko bylo wykonczone ;/

powiedzcie jak mam drzwi z kotlowni na zewnatrz budynku to jakie one musza byc i co musza spelniac? bo slyszalem ze musza sie otwierac na zewntarz i co z drzwiami z kotlowni do spizarni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

u mnie z aveco maja montowac miedzy15 a 17 wrzesnia! co robia nie tak i na co mam uwazac? 10 okien + hst

a co do luksusu to ja tez dam 5cm styro w garazu:)

 

U mnie spieprzyli montaż w ten sposób, że najpierw nie zlicowali skrzynek z roletami z murem, co rodziłoby kłopoty przy tynkowaniu, zwłaszcza , że nie ocieplam budynku. Poprawili to po mojej interwencji.

Nastepnie okazało się, że w/w skrzynki umiescili za nisko zasłaniając łuki w oknach balkonowych, za które słono dopłaciłem. Kolejna interwencja i poprawka. Okna były niewyregulowne.Musieli dwukrotnie przyjeżdżać , aby je w końcu jako tako wyregulowć.

Żeby było śmieszniej przedstawiciel Aveco był u nas na budowie , gdy stawialiśmy mury i wymierzył jakie mają zostawić murarze otwory na okna i rolety. Murarze takie otwory zostawili, a mimo to " Aveco" dokonało złego montażu.

Osobną historią jest niedotrzymywanie przez nich terminów i nieinformowanie o tym.

Może po prostu mieliśmy pecha i poza tym firma montuje innym klientom okna, rolety itp. bez zarzutu.

Ja ich w każdym bądź razie nikomu nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem budowy znalazłem kilka wycen według których SSZ to ok. 55% całego domu. Wiadomo, że na instalacje i wykończenie można wydać mniej lub więcej w zależności od standardu, więc te 55% to tylko orientacyjna wielkość. Za 2 tygodnie wstawiam okna, a podsumowując koszty SSZ to u mnie wychodzi 835 PLN za 1m2 powierzchni całego domu (z częścią gosp. i garażem).

Jako ciekwostkę podam rozkład kosztów na poszczególne etapy u mnie z założeniem że SSZ to te 55%:

fundamenty: 10%

ściany i kominy: 11%

strop i nadproża: 7%

dach: 18%

okna i drzwi zewn.: 9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech,

te pieniądze... poszły sobie nie wiadomo gdzie, hehe.

 

Ja dostałam bardzo stresa gdzieś po dachu, jak zobaczyłam jak pieniążki systematycznie wypływają sobie z konta a koniec dopiero hohoho - daleko przede mną !

Nie spałam kilka nocy z wrażenia.

;)

 

U mnie oceniam SSZ na jakieś 40 %.

Potem to się dopiero zaczęło, hahaha !

Pieniądze.... pooooooooooooszły ! :cool:

Masakra. Wykończeniówka wykańcza.

Finansowo.... i psychicznie też.

Na szczęście już za mną.

;)

 

Zgadzam się z Aro_32,

faktycznie SSZ jest jakiś tam mniej więcej przeliczalny i można z kimś porównać.

 

Ale potem cała reszta... hmmmm.....

Wszystko zależy potem od standardu naszych wybranych instalacji i materiałów wykończeniowych.

 

Bo :

 

- można zrobić tańsze instalacje, np. c.o. ( np. tańszy piec na węgiel i zwykłe grzejniki ) i można droższe ( kocioł gazowy i podłogówka ).

 

- potem materiały wykończeniowe : można kupić płytki albo zwykłe panele na podłogę za 20 zł m2 albo zrobić parkiet za 250 zł za m2.

Przy np. 200 metrach podłóg chyba jest różnica.

;)

 

- farby : można wziąć tańsze farby, ale można też pokusić się o droższe ( i lepsze ) typu "Scala", "Para", "Tikkurilla"

 

- można kupić armaturę sanitarną z naszego polskiego "Koła" ( tańszą ) ale można też kupić z "Villeroy&Boch".

 

- płyteczki : można kupić tańsze ( od 20 - 50 zł za m2 ), ale kuszą niesamowicie te droższe ( włoskie czy hiszpańskie ).

;)

 

To są tak ogromne różnice w cenach, że..... ciężko porównać tzw. wykończeniówkę dwóch domów.

 

Ale... nie stresujcie się, dacie radę.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie parapetówa za parapetówą.

Jesteśmy pierwsi w kolejce do "AA", hehe.

:)

 

Przyjaciele wiedzą, że ściubolę jak mogę pieniążki na roślinki i zobaczcie, co wczoraj przynieśli Agniesi :

 

 

http://images50.fotosik.pl/333/44841a3705e5b2b9med.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/332/b1ad77a383b7349amed.jpg

 

 

Kochani, nie ?

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas SSZ wyszedł około 160.000 tys.... dom 140 m2 pow. użytkowej plus garaż dwustanowiskowy, dom nie podpiwniczony w tym:

 

- papierologia i inne 10 tys.

- fundament 25 tys.

- mury i strop 40 tys.

- konstrukcja dachu z pokryciem 55 tys.

- okna, drzwi i brama garażowa 30 tys.

 

fajnie by było wydać około 300 tys. i się powoli wprowadzać ale widze że ciężko będzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim :) Narazie pomieszkujemy trochę na "wariackich papierach", parę rzeczy wymaga jeszcze wykończenia, ale nie chcemy zostawiać wszystkiego bez nadzoru...

 

Jamaju,

to wielkie gratulacje z powodu przeprowadzki !

:wave:

U nas też jeszcze bardzo dużo do zrobienia, ale wszystko w swoim czasie.

Damy radę. :cool:

Najważniejsze, że już mieszkamy i że jest bosssssko.

I jak się spało, co się Wam śniło pierwszej nocy ?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...