Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie mi proszę jak szybko zamawialiście więźbę na dach? mamy zamiar robić dach na wiosnę dopiero ponieważ pogoda pokrzyżowała nam plany :/ tego sie nie wybiera :( no i jeszcze jedno gdzie zamawiać ? Pozdrawiam Wszystkich

 

P.S ale zazdroszcze że już mieszkacie!! :)

 

drzewo na dach bylo sciete w tym roku, na dzialke zwiezione w kwietniu, a w sierpniu poszlo na dach. drzewo to jodla gdzies okolo 50km od zakopanego. nie impregnowalem w tartaku bo ponoc ich impregnat nic nie warty, kupilem jakis tytan i tym sobie malowalem (pewnie tez nic nie warty) ale dla spokoju zaimpregnowane jest. na drzewo caly czas padal deszcz bo go nie przykrywalem i ciesle mowili ze super proste. nie podam ceny bo to ojciec robi w tarktaku i mi fundnal, kupil cale drzewa a z odpadow zrobili laty, kontrlaty i i jeszcze kolo 5 m3 desek. ceny drzewa jakies 3 miesiace temu byly w granicach 650zl/m3 z impregnacja ale co do jakosci to musza napisac osoby ktore kupowaly w regionie.

 

dalby kto namiar na goscia co zrobi badanie gruntu pod wzgledem przepuszczalnosci (przed montowaniem POŚ), dzwonilem dzisiaj do jednego ale powiedzial 600zl z dokumentacja ;o ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek kiedys pracowalam w firmie ktora takie badania robi ale nie polecam ... drogo z cieszyna i nie chcialabym miec z nimi wiele wspolnego :)

 

chociaz moze cos wymysle ... musze smsa do kumpla napisac bo ma uprawnienia i moze bylby to dobry pomysl :)

 

 

co do wiezby - ja nie tak dawno zamawialam wiezbe na listopad i 620zl/m3 ... bez impregnacji oczywiscie!! polecam tartak w mszanie :D

 

a w temacie kafli do lazienek i innych to cierpie na powazny brazo/bezo wstret !! moje lazienki z tymi kolorami raczej nie beda mialy wiele wspolnego !! gorna duza planuje zrobic w zieleni i w porywach mieszane z grafitem albo z zoltym ... podoba mi sie to:

http://www.kwadroceramika.com/kolekcje/14/27/Hortensja_Hibiskus.html

mala lazieneczka na dole to beda lustra, i kolory bialy czarny i czerwony :D tak przynajmniej mi sie marzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek kiedys pracowalam w firmie ktora takie badania robi ale nie polecam ... drogo z cieszyna i nie chcialabym miec z nimi wiele wspolnego :)

 

chociaz moze cos wymysle ... musze smsa do kumpla napisac bo ma uprawnienia i moze bylby to dobry pomysl :)

 

QUOTE]

 

potrzebuje tylko stwierdzenia w jakim stopniu grunt przepusci oczyszczone scieki, zadnych dokumentacji, zeby wiedziec jak gleboko wkopac rury rozsaczajace. a moze wykopie dziure w ziemi i Ciebie zaprosze ? moze bedzie potrafili w robocie sprawdzic te rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno na więźbę zamawialiśmy jakiś miesiąc wcześniej.

Z tartaku w Warszowicach ( bardzo wysoka jakość drewna i nietypowe gabaryty )

Ale tartak z Mszany znam ( brałam u nich na szalunki ) i też polecam - mają dobre ceny, choć rodzinka, która go prowadzi jest.... trochę nie z tej epoki.

;)

 

Mea,

a ja jedną z łazienek mam taką beżowo - brązową i jest cudnie.

:)

 

Użyłam bardzo dużo drewnianych dodatków i uzyskała trochę takiego skandynawskiego stylu.

Poza tym jest sporo zielonych dodatków, w tym również roslin.

Łazienka wzbudza zachwyt "zwiedzających" więc chyba nie jest źle. ;)

 

Uważam, że mimo zbiorowej nagonki na beżowo-brązowe łazienki są one ponadczasowe, zawsze ciepłe i eleganckie.

A takie kolorowe łazienki ( pomarańcze, fiolety, zielenie ) są bardzo zaskakujące i fajne... ale za parę lat wychodzą z mody i mogą zacząć być "ością w gardle".

Rada mojej dekoratorki od salonu :

Lepsza solidna, ponadczasowa baza ( choćby beż i brąz ;) ).... a potem zmieniać tylko dodatki.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek kiedys pracowalam w firmie ktora takie badania robi ale nie polecam ... drogo z cieszyna i nie chcialabym miec z nimi wiele wspolnego :)

 

chociaz moze cos wymysle ... musze smsa do kumpla napisac bo ma uprawnienia i moze bylby to dobry pomysl :)

 

QUOTE]

 

potrzebuje tylko stwierdzenia w jakim stopniu grunt przepusci oczyszczone scieki, zadnych dokumentacji, zeby wiedziec jak gleboko wkopac rury rozsaczajace. a moze wykopie dziure w ziemi i Ciebie zaprosze ? moze bedzie potrafili w robocie sprawdzic te rzeczy?

 

wesz aga o gustach sie nie dyskutuje ... ja po prosu nie za bardzo przepadam za taka kolorystyka ... kuchni tez nie zrobie w tradycyjnych barwach ... ot bo taka mam nature ... od zawsze bylam milosnikiem kolorow i miksuje je ze soba nawet w niestandardowych zestawieniach ... poza tym zielone czy niebieskie a nawet fioletowe lazienki tez potrafia byc ponadczasowe !! wystarczy odrobina dobrego smaku, pomyslunku i szczypty fantazji :) jak do tego dolaczyc jakas luzniejsza gotowke to mamy nawet pole do popisu na "wypas" :) ja np chcialabym polaczyc w lazience kafle z tynkiem strukturalnym ... kto wie moze wyjdzie z tego cos ladnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek a nie potrzebujesz do tego jakiejs "pisemnej" ekspertyzy ?? bo wiesz jak masz w ziemi piaski czy nawet gline ale zapiaszczona to da rade ... ja mam taka gline ze jak nie wybierze sie wody to o wsiakaniu nie ma mowy wiec to idzie oszacowac za pomoca reki nieodzianej w rekawice :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to ja Cię bardzo proszę o fotki tej ślicznej łazienki,bo zapowiada się zachwycająco.Wogóle to dlaczego Ty nie masz dziennika,tyle fajnych rzeczy opisujesz,w w iększośći w moim guście.Bardzo proszę chwal się......To prawda,że o gustach się nie dyskutuje,bo ja w życiu nie zrobiłabym łazienki zielono-żółto-fioletowej na przykład.I tak zielone i niebieskie są ponadczasowe,moja babcia ma taką......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to ja Cię bardzo proszę o fotki tej ślicznej łazienki,bo zapowiada się zachwycająco.Wogóle to dlaczego Ty nie masz dziennika,tyle fajnych rzeczy opisujesz,w w iększośći w moim guście.Bardzo proszę chwal się......To prawda,że o gustach się nie dyskutuje,bo ja w życiu nie zrobiłabym łazienki zielono-żółto-fioletowej na przykład.I tak zielone i niebieskie są ponadczasowe,moja babcia ma taką......

 

Nie mam Dziennika... bo się wstydzem troszku...

Poza tym.... źle znoszę krytykę, hahahaha !

Po wątku ze schodami mam nauczkę, hihi.

:p

 

Ale wyślij mi na priva swojego maila, porobię jutro kilka zdjęć i Ci wyślę.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Dziennika... bo się wstydzem troszku...

Poza tym.... źle znoszę krytykę, hahahaha !

Po wątku ze schodami mam nauczkę, hihi.

:p

 

Ale wyślij mi na priva swojego maila, porobię jutro kilka zdjęć i Ci wyślę.

;)

 

Mnie tez miałas wysłac..też sie prosiłam o dziennik żebyś założyła...to poślij naszej dwójce my ocenimy i powiemy czy masz zakładac dziennik hahaha :D żart...AGA załóz dziennik plisss :)

 

żeby nie było... mój @ [email protected] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...