Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mi moja wyrocznia budowlana mowi "|nie ocieplac w pierwszym sezonie bo musi wyschnac!!!" wujek juz sporo wybudowal wiec dla mnie jego zdanie jest ostateczne :D

 

pozwol ze ja tez poradze się wyroczni :)

a co gdy mam juz tynki wewnetrzne zrobie instalacje i wylewki oraz poddasze na gotowo - docieplać z zewnątrz i robić tynki? czy nie? dogrzewać zimą czy wietrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwol ze ja tez poradze się wyroczni :)

a co gdy mam juz tynki wewnetrzne zrobie instalacje i wylewki oraz poddasze na gotowo - docieplać z zewnątrz i robić tynki? czy nie? dogrzewać zimą czy wietrzyć?

 

Nie pytałam wyroczni ale mamy zamiar ocieplić i dac tynk zewnętrzny na tę zimę, z tym, że mury przezimowane na surowo juz jeden rok.

I na spokojnie chcemy grzać na 8-10 stopni przez tę zimę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak macie rozwiązany problem uziomu fundamentowego i instalacji odgromowej?

są podobno dwie "szkoły" jedna że można razem połączyc, a druga,że powinno byc osobno.

Jak masz rozwiązaną instalacje odgromową budynku? Szpilki czy opaska wokół?

SZPILKI

Tutaj nie masz co kombinować, w narożnikach budynku łączysz szpili z uziomem fundamentowym i dodatkowo wyprowadzasz wąsy bednarki do przyłączenia przewodów odgromowych.

OPASKA

Uziom otokowy (odgrom) łączy się z fundamentowym w jednym miejscu. Miejsce połączenia powinno być maksymalnie oddalone od punktów gdzie będą schodzić przewody odprowadzające. Najczęściej jest to środek dłuższej ściany budynku, ale nie zawsze.... to zależy od konstrukcji dachu i ilości zwodów. Z tego miejsca połączenia wyprowadzasz bednarkę, którą podłączasz do Głównej Szyny Wyrównawczej (GSW).

 

Reasumując, uziom fundamentowy łączy się z odgromowym.

Jeśli opaska jest zakopana lub szpilki wbite w ziemię w odległości mniejszej niż 60-80cm od fundamentu to nie ma to znaczenia, pod ziemią następuje przebicie (iskra/łuk elektryczny) warstwy ziemi do fundamentu, czyli łuk łączy nasze uziomy w przypadkowym miejscu w sposób niekontrolowany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie - dach i instalacje na jesien, na wiosne tynki wewn,poflogowke,wylewki i ocieplenie. JaK ocieplicie, a pozniej bedziecie tynkowac i wylewki robic, to bedziecie miec straszna wilgoc - tak czesc zmigruje przez sciany....a jak beda przykryte styro to nie ma na to co liczyc

 

gdzies wyczytalem, ze jak sie robi wylewki to przy ich schnieciu potrzebna jest jak najwieksza wilgoc i zeby nie otwierac okien, tak chyba przez 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących/ tych co wybudowali piwnice:

dajecie/daliście izolację poziomą na bloczki betonowe ściany piwnicy przed stropem nad piwnicą (oczywiście oprócz izolacji na ławach).

W Internecie piszą, że się daje, ja też chce dać, moja ekipa (oczywiście) zdziowiona :rolleyes:?

 

eee a po co to ?? /ja sie przy was dopiero ucze !!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących/ tych co wybudowali piwnice:

dajecie/daliście izolację poziomą na bloczki betonowe ściany piwnicy przed stropem nad piwnicą (oczywiście oprócz izolacji na ławach).

W Internecie piszą, że się daje, ja też chce dać, moja ekipa (oczywiście) zdziowiona :rolleyes:?

 

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Ja nie dawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee a po co to ?? /ja sie przy was dopiero ucze !!/

 

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Ja nie dawałem.

 

Hmm, dzwoniłem do kierbuda i ten rzekł że zdecydowanie NIE dawać tej izolacji, bo ściana musi być mocno zespojona z wieńcem, także

odwołuję swoje rewelacje (jednak nie zawsze Internet ma rację). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących/ tych co wybudowali piwnice:

dajecie/daliście izolację poziomą na bloczki betonowe ściany piwnicy przed stropem nad piwnicą (oczywiście oprócz izolacji na ławach).

W Internecie piszą, że się daje, ja też chce dać, moja ekipa (oczywiście) zdziowiona :rolleyes:?

na stropie tak, nie przed stropem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...