Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

daj spokój, wiadomo że oferują taką ofertę z której dostaną najwięcej prowizji ;-) wiem to z pierwszej reki :-) dlatego od razu odrzuciłam wszystkie takie biura

 

ja tez wolałam osobiście zadbac o swoje interesy więc się im nie dziwię ze tak zrobili, każdy dba o swoje interesy i tyle, nikt na tym nie zbiednieje ;-)

 

ja przerabialam ten temat jak kupowalam dzialke ... szukalam kredytu sama ... nalazilam sie, prosic musialam zeby ktokolwiek ze mna gadal bo chcialam kredyt tylko na 4 lata !!! uprosilam kredyt w ING i tyle klopotow robili od poczatku do konca ze nie chce miec z nimi juz wiele wspolnego !! a tez mi sie wydawalo ze maja najlepsze warunki z posrod tych co wogole zainteresowali sie takim kredytem hipotecznym !!!

 

po tym jednym doswiadczeniu poszlam najpierw do OF /ale byli daleko/ wiec potem do expandera ... potem posprawdzalam te oferty ktore mi dali, porownalam z tym co proponuje ING, PKOBP, PeKaO SA, alior i millenium - nie mialam w zadnym takiej oferty jak w nordei czy polbanku !! wiec chyba pan w expanderze tak na mnie nei pojechal :) i nie pojde do banku po kredyt tylko wlasnie u niego to zalatwiam :) uwazam ze to lojalne i uczciwe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Lisek a u kogo zamawiasz ? ja u pana Rafała, owszem ciężko czasem sie dodzwonić ale stara sie być fair i oddzwania

mea jak widac z naszych doświadczeń, każdy powinien znaleźć swoją własną drogę do dobrego kredytu, nie krytykuj jeśli ktoś postępuje inaczej niż Ty, ważne że to on jest zadowolony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie pan handlowiec z Budozbytu normalnie olewa, przed budową rozmawiałem i było cacy, a teraz nie odbiera telefonów. :eek:

 

Nie to żebym płakał, bo Lubar i Handlobud mają lepsze warunki, ale sam fakt :rolleyes:

 

dlatego bardzo lubie matuszka :) do pana od betonu dzwonilam nawet o 22 i wszystko dalo sie zalatwic na "jutro rano" z dostawami narazie tez nie bylo klopotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek a u kogo zamawiasz ? ja u pana Rafała, owszem ciężko czasem sie dodzwonić ale stara sie być fair i oddzwania

mea jak widac z naszych doświadczeń, każdy powinien znaleźć swoją własną drogę do dobrego kredytu, nie krytykuj jeśli ktoś postępuje inaczej niż Ty, ważne że to on jest zadowolony ;-)

 

Rozmawiałem z Paprotnym, daj proszę namiary na swojego handlowca, spróbuję przy okazji u niego.

 

dlatego bardzo lubie matuszka :) do pana od betonu dzwonilam nawet o 22 i wszystko dalo sie zalatwic na "jutro rano" z dostawami narazie tez nie bylo klopotu :)

 

Please o namiary na niego, bo niedługo wylewam strop :-)

Przy okazji, po ile u Matuszka jest B-20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek a u kogo zamawiasz ? ja u pana Rafała, owszem ciężko czasem sie dodzwonić ale stara sie być fair i oddzwania

mea jak widac z naszych doświadczeń, każdy powinien znaleźć swoją własną drogę do dobrego kredytu, nie krytykuj jeśli ktoś postępuje inaczej niż Ty, ważne że to on jest zadowolony ;-)

 

Dokładnie Queene. Widać to wyraźnie po naszych przebojach z Millenium. Każdy negocjuje inne warunki i ma inną sytuację.

 

Swoją drogą za niedługo Millenium ma się u mnie pojawić w sprawie wypłacenia drugiej transzy, mam nadzieje, że obędzie się bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Paprotnym, daj proszę namiary na swojego handlowca, spróbuję przy okazji u niego.

 

 

 

Please o namiary na niego, bo niedługo wylewam strop :-)

Przy okazji, po ile u Matuszka jest B-20?

 

ja do paprotnego dodzwonic sie nie moge /w spr komina/

 

a wysle ci namiar na goscia od betonu bezposrednio ... no i za B-20 place 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli nie w temacie ale może mi poradzicie - czy ktoś z forumowiczów przechodził już może przez procedurę podłączenia domu do kanalizacji i może doradzić coś w tym temacie. Ja dostałam wytyczne z rybnickich wodociągów i powiem szczerze ogarnia mnie przerażenie ile jest formalności do załatwienia nie mówiąc już kasie .. (same mapki w ilości ok 6 szt to ok 700 zł). Może macie namiary na kogoś kto załatwia to kompleksowo - z góry dzieki.

 

Witam, ja przez to przechodziłem... Na jakim etapie jesteś? Masz tylko z wodociągów warunki przyłączenia, czy już cos więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja przez to przechodziłem... Na jakim etapie jesteś? Masz tylko z wodociągów warunki przyłączenia, czy już cos więcej?

 

No właśnie nie mam jeszcze dokumentów potrzebnych do uzyskania warunków technicznych na tę kanalizację bo woda już była na działce, jak na razie to dostałam z wodociągów rozpiskę co potrzebne - najpierw do warunków a potem do opracowania projektu. Oczywiście moje mapy nie aktualne więc trzeba będzie zrobić nowe i znowu kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno podłaczałem kanalizacje...

złożyłem wniosek o WT, z wnioskiem szedłem tylko wypełnic kilka drukow i umówić sie na termin (studzienke mam na działce)

kilka dni i mialem podłaczone - koszt około 200zł podłaczenie. Inwentaryzacje przyłącza robie razem z inwentaryzacją powykonawczą - oszczędzam w ten sposób na mapkach. Koszt mapek do inwentaryzacji powykonawczej z dodatkową mapką do wodociągów to 500zł. u p. Derenia J.

projektu nie musialem robic - obowiazywala mnie tzw. procedura uproszczona

 

Wydaje mi się że taka procedura obowiązuje jak ma się studzienkę kanalizacyjną na działce, ja natomiast muszę robić podłączenie ze studzienki znajdującej się na drodze i chyba dlatego ta cała zabawa z tą dokumentacjią, mapkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że taka procedura obowiązuje jak ma się studzienkę kanalizacyjną na działce, ja natomiast muszę robić podłączenie ze studzienki znajdującej się na drodze i chyba dlatego ta cała zabawa z tą dokumentacjią, mapkami itp.

 

Ja miałem z kanalizacją trochę załatwiania, bo rownież podłączałem się do studzienki w drodze (tyle że dojazdowej na posesji sąsiada), z tym że ja miałem już wydane warunki. Projekt robił mi gość z Marklowic, bo w PWIK chcieli kilka sztuk mapek + wersja elektroniczna :/ , a mi ostała sie tylko jedna, i nie miałem zamiaru wyrabiać nowych. Jemu to wystarczało, zrobił projekt i uzgodnił go z wodociągami (za mniejszą kasę oczywiście). W twoim przypadku, kiedy nie masz nawet WT, nie wiem czy da się ominąć procedurę załatwiania nowych mapek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...