Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

AGA NR 1 napisała :

Słuchajcie, mam pytanie do tych co mają już podłogi w garażach :

czy ktoś z Was robił taką specjalną wylewkę, po której nie trzeba już kłaść płytek itp. ???

To jest taka powierzchnia jak na halach czy fabrykach.

 

Czy ktoś z Was zdecydował się na takie cudo ?

Proszę o opinie.

 

My mamy

beton zacierany na gładko z korundem - robili nam nasi chłopcy (tzn my jako firma to robimy)

 

A kto konkretnie i co Ci zaproponował ?? może być na priv :)))

 

Jak bliższe info to wyjasnie, albo sobie podjedź zobaczyć u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ewus,

a zaproponował mi to wylewkarz - nasz słynny p. Olszar.

:)

Ceny jeszcze nie znam.

 

Ale kurka, mętlik mam w głowie.

:(

 

Bo każdy z Was chyba pisze chyba o czymś innym :

- Maciek o tzw. posadze andryhytowej

- marek.Bud o żywicy epoksydowej

- Ewus o betonie zacieranym na gładko z korundem...

 

Czy to wszystko to samo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Słuchajcie mam pytanie do tych co już przeszli odbiór kominiarski. Mianowicie chodzi mi o wentylacje garazu (garaz w bryle domu, w piwnicach) oraz kotłowni.

Czy wystarczy ze mam okienka oraz kratki wentylacyjne w tych pomieszczeniach czy też nalezy jeszcze zrobic dodatkowe tzw nawiewy.

Tu i ówdzie słyszałem ze do pieca musi byc doprowadzone powietrze ale do garazu?

Jeśli tak to prosze powiedzcie o jakich średnicach muszą byc te ruły i w jakich odległościach np od pieca powinny sie znajdowac i to samo tyczy się garażu.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacz84,

ja złożyłam w sierpniu rozliczenie VAT-u.

Pierwszy i ostatni raz - bo za całą budowę.

Wyszła faaaaajna kwota.

:lol:

 

Zrobiła mi koleżanka ze studiów.

Mówiła, że to masakra - siedziała nad tym bite 2 tygodnie.

Po znajmości zapłaciłam 400 zł.

 

Ale w wątku o VAT ogłaszała się taka dziewczyna z Pszczyny, która też to robi za jakieś rozsądne pieniądze.

Jeśli jesteś zainteresowany to wieczorem mogę tego odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej budoludki :-)

Co do VAT - rozliczałem chyba dwukrotnie, traumatyczne przeżycie, kupa roboty z wklepywaniem każdej faktury, kserowaniem itp, ale warto bo w sumie kilkanaście tys wróciło do budżetu budowy.

Jeżeli chodzi o posadzkę w garażu to mam 5 cm styropianu, wylewkę i płytki (tanie, gres szkliwiony). Posadzkę robiłem na wiosnę więc nie wiem czy zimą będzie bardzo ślisko.

Ja już zakończyłem prace wykończeniowe przewidziane na 2010 i w sumie to chyba koniec. Już w 3 lata po wprowadzeniu się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar,

witanko !

:) :) :)

 

Gdzie Ty byłeś tyle czasu, Kolego ?

 

Ja już mam dom oddany do użytku, mieszkamy na dole ( ponad 100 metrów więc luzzzzz.... ), ale poddasze jeszcze do wykończenia.

Ale damy radę, pewnie to zrobimy.... do kilku lat, hahahaha !

No, ale te koszty pójdą już do odliczenia z ulgi remontowej.

Niestety.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sa dwa rozne odliczenia? "ulga budowlana" i "ulga remontowa"? bo w budowlanej dostajemy jak rozumie 15% zwrotu miedzy 22% a 7% z faktur a jak jest przy uldze remontowe?

 

Elmeros co do wentylacji garazu to chyba nie trzeba, skoro nie ma w projekcie i dostales pozwolenie na budowe w oparciu o projekt tak jak u mnie. ja tego nie bede robil, jak ktos sie bedzie chcial zatruc spalinami samochodowymi to zatka kazda kratke wentylacyjna. co do kotlowni to robisz wentylacje + rurą chyba 150mm w dowolnym miejscu doprowadzenie swiezego powietrza, zeby kociol mial go skad pobrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA NR 1

 

Ewus,

a zaproponował mi to wylewkarz - nasz słynny p. Olszar.

 

Ceny jeszcze nie znam.

 

Ale kurka, mętlik mam w głowie.

 

 

Bo każdy z Was chyba pisze chyba o czymś innym :

- Maciek o tzw. posadze andryhytowej

- marek.Bud o żywicy epoksydowej

- Ewus o betonie zacieranym na gładko z korundem...

 

Czy to wszystko to samo ???

 

 

Hehehe tak myślałam, bardzo nas wypytywał o tę pasadzkę jak się robi , że chętnie by się nauczył.

Szczerze , ja bym nie dała robić komuś kto chce się uczyć na moim garażu.

To nie jest takie proste jak jemu się wydaję, ale prosze bardzo, niejeden się przejechał więc niech i on próbuję.

 

Ja Ci tylko piszę jak jest, oni tego w życiu nie robili jeszcze, do Ciebie należy decyzja.

 

Żywice epoksydowe ( bo takowe też kładziemy) wylewa się na beton o odpowiedniej wytrzymałości jak i wilgotności.

W garażu dałabym ja osobiście poliuretanową, lub paroprzepuszczalną epoksydową - też dużo ludzi myśli, że to łatwe do położenia - a jednak trochę trzeba tego wylać by wyszło dobrze.

 

Anhydrytowej nie robimy więc się nie wypowiem.

 

 

Lisek_77 tak mniej więcej się kształtuje koszt samej żywicy w granicach grubości powłoki średnio do 3 mm

do tego dolicz mocny beton min B-20 - wychodzi generalnie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha co do rozliczenia VAT - ściągnęłam sobie program z netu darmowy i wklepywanie zajęło mi jeden wieczór, kopiowanie następne do południa.

 

Duże ułatwienie przy sprawdzaniu ma kod PKWiU wtedy sprawdza się tylko wg tabeli i już.

 

Ale mnie Pani w US znalazła i doliczyła to co ja pominęłam nawet, poprawiła ze dwa błędy rachunkowe, generalnie wyszliśmy na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio, twardo, trwale ( w miare) to jak ktos tu powiedzial beton "zaglejtowany" ( klasy min, b20, najlepiej na hutniczym) , do tego podczas glejtowania sypany korodurem ( bez rowniez jest silna i ladna wypalanka) .na to zawsze jesli sie nie spodoba. bo np. w naroznikach wewnetrznych nie zatarto mozna wylac zywice( po uprzednim blastrowaniu) .

a najlepiej to w garazu polozyc kostke brukowa na piasku :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mysmy juz skladali jeden raz zwrot Vat-u i w grudniu zamierzamy znów. Na dzien dzisiejszy jest juz tylko ta ulga, bo ulgi remontowej juz niema.

 

Co do wysokości zwrotu to niejest 15%, czyli róznica pomiędzy 22% a 7%, lecz jest to 60% z hakiem z wartości Vat na fakturach. A po nowym roku ma byc ponad 50 %, czyli mniej, a w związku z podwyżką Vatu na 23 % niech nikt nieliczy na większy zwrot , bo nasz rząd zrobił ustawę o zwrocie Vatu która dot. 22 stopy procentowej. Tak się doczytałem ostatnio w gazecie prawnej.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...