Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Monika, otwor w scianie najlepiej jak jest dokladnie taki sam jak wymiar bramy, bo jesli zrobisz mniejszy otwor to czesc bramy bedzie schowana, jesli zrobisz otwor minimalnie za duzy to bedzie widac po bokach stelaz mocujacy(prowadnice). nad brama na zabudowe napedu potrzeba 20albo 30cm ( na stronach producentow bram idzie znalezc dokladne instrukcje montazu to poszukaj), czyli zsumuj grubosc styro, 5-6cm wylewki, wysokosc bramy +to co na naped i wyjdzie ze 2,2 to za malo zeby zrobic garaz ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie odnośnie kominów systemowych. Jesteśmy na etapie stropu nad parterem, ale komin chcemy zrobić dużo później. Także musimy zostawić dziurę w stropie na tenże komin. Tylko jak dużą tą dziurę zrobić? Nie rozglądałam się jeszcze za kominami i nie wiem jakiej wielkości mam się spodziewać. A może jest tak, że kominy systemowe, nie ważne jakiej firmy, są podobnych wymiarów? Będę miała w takiej kolejności: wentylacyjny, spalinowy do pieca, spalinowy do kominka i znowy wentylacyny. Jest ktoś mi w stanie powiedzieć ile to zamie miejsca?? Albo gdzie mogę taką wiedzę uzyskać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_x Też wydaje mi się że każdy komin systemowy jest inny - tzn. może być. Najlepiej chyba już teraz zdecydować się na jakiś i popytać u sprzedawców o dokładne wymiary, ułożenie, itp. Albo tak jak pisała jutkap - zrobić komin przed wylaniem stropu, wtedy masz pewność że nie będzie żadnej luki między kominem i stropem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady zrobić komina teraz :( Brak finansów, a to nie mały koszt. Mamy wyliczone na ten rok co do złotówki, do stropu i ani pustak więcej :p

 

Przeglądam właśnie stronę Schiedla, tam mają podane wymiary pustaków.

 

Jeszcze jedno pytanie, od czego zależy przekrój rury ceramicznej w takim kominie? Bo widzę, że są różne fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie doczytałam :)

Sądzę, że wystarczy mi piec 24 kW na paliwo stałe aby ogrzać dom. Na stronie Schiedla są diagramy, z których wywnioskowałam, ze dla takiego pieca potrzebna jest rura o przekroju fi 18.

 

Po podliczeniu wyszło mi, że gdybym zdecydowała się na system Schiedla to cały komin ma wymiar 36x111 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutkap, ja w kominie potrzbuje trzy rodzaje tych pustaków. Podwójny wentylacyjny, jednociągowy i jednociagowy z kanałem wentylacyjnym (to taki o którym piszesz).

 

A odnośnie producentów kominów to narazie spotkałam Schiedel, Leier, Presto i Plewa. Są jeszcze jakieś? I które dobre i niedrogie? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...nie wiem czy ktoś ma tamtędy "po drodze" ale ja na budowe jadę ul. Plebiscytową i Niedobczycką, mijając salon "Bam" jest takie nowe osiedle domków jednorodzinnych w budowie, powstaje tam najbliżej drogi dom który rozpoczął sie budowac jakies 2-3 mies temu a w ub. tygodniu miał juz zamontowane okna i ocieplenie...az boje sie co bedzie jak tam teraz pojade bo tydzien chora leżałam i nie przejeżdzałam...może już będzie zamieszkały ?? ;-) normalnie jestem w szoku !!

a ja mam obiekcje czy po 6 mies budowy okna zakładać...że za szybko bo za wilgotno i dom nie usiadł itp...wiecie o co biega

 

i jeszcze pytanie dla tych co zostawiaja dom na zime bez ocieplenia stropu - zostawiacie gołą folie pod dachówką ? podobno ona nie moze byc dluzej niz 2 mies z dostepem do promieni słonecznych i usłyszałam ze powinnam zaciągac rolety na zime jesli nie dam na to wełny...tylko jak po ciemku robic cos w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia: ja bralem komin systemowy CRH, ponad 1000zl taniej wychodzilo kolika miesiecy temuod szidla, a system jak system, na kazdy jest pewnie 30 lat gwarancji i obstoi dluzej niz tradycyjny z cegiel, przy wyborze sugeruj sie tylko kosztami

 

Queene: mysmy ruszyli z budowa w marcy i tydzien temu montowalismy okna i bramy garazowe, za 3 tygodnie bedziemy tynkowac w srodku. co do folii paroprzepuszczalnej to wydaje mi sie, ze ze w zimie malo slonca a i tak bezporednio nie bedzie swiecilo na folie. jak zdaze to ocieple w zimie ale jak nie to sie raczej nie bede tym przejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek my też ruszyliśmy jakoś marzec/kwiecień ale tamten dom dosłownie powstaje w oczach :) a owszem Wy tez macie tempo ale czytałam że zrezygnowaliście z planowanej przeprowadzki w tym roku i to popieram, nie jestem fanką takiego ekspresowego budowania, chyba reprezentuje starą szkołę - dom musi sie wymrozić, opaść - wiadomo ze opada cały czas ale najbardziej na początku, dom wymaga przesezonowania

 

p.s. bierze ktoś te pozbijane blaty ode mnie ? bo mi zawadzają i nie bede ich trzymać do wiosny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze juz osiadl ile mial osiasc ;/ bo osiadac bedzie bedzie najblizsze kilkanascie lat, najbardziej mam obawy czy tynki wytrzymaja do wiosny bez jakiegos ogromnego pekania, cos sie napewno zdarzy, ale mam nadzieje ze przy malowaniu sie wszystko poprawi i to bedzie wszystko.

a tak wogole czy buduje ktos w jankowicach na biasowickiej? tam sie buduje teraz tyle domow i az sie dziwie ze nie ma nikogo z tej okolicy na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...