Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Queene,

i reszta ;) :

do sporego podwyższenia działki właśnie glina najlepsza !

 

Jeśli masz / macie do podwyższenia np. kilkadziesiąt centymetrów albo i metr to nawieźcie większość gliny właśnie, a dopiero potem na ostatnią warstwę ( minimum 10 - 20 cm ) lepszej ziemi.

Tak jest ekonomiczniej.

 

I wcale nieźle z puntu widzenia ogrodniczego - glina to bardzo żyzna ziemia, bogata w wartości odżywcze dla roślin, świetnie trzyma dla nich wodę.

Jedyny minus : jest słabo przepuszczalna.

Więc w GŁĘBSZYCH warstwach ( podwyższenie terenu ) może być jak najbardziej !

Tylko na samym wierzchu nie bardzo.

Na wierzch daje się lepszą ziemię, lub jak nie ma pieniążków to rozluźnia się strukturę "swojej rodzimej" gliny ( dot. to większości z nas w tym regionie ;) ) np. gruboziarnistym piaskiem.

 

Brać, nie zastanawiać się !

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę, że dosyć wielkie zainteresowanie tą ziemią już podaje szczegóły ziemia ta pochodzi z wykopu i jest jej dosyć sporo może jakieś 5 aut po 25 ton tak na moje oko. Jest jej tak sporo bo robiliśmy drogę 100 metrów i piwnice. Lokalizacja to Żory oddam za darmo trzeba jednak sobie załatwić transport. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zosienka wrzuc cocby zdjecie ... bedzie wiadomo co to jest :) w zorach moze byc sporo piasku !! moze jakas glina zapiaszczona :)

 

no i ja sie chwale :) PIWNICE JUZ STOJA !! od poniedzialku szalujemy strop !!

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161617-%C5%BBabek-k%C4%85t-w%C5%82asny-...-chyba-niezbyt-ciasny-)&p=4316499#post4316499

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wracam po czasie dołączam w dzienniku zdjęcia okien i krytykowane HST jak narazie dla mnie rewelacja , czekamy na kamień do zasypania "basenu" przed wjazdem do utwardzenia i na tym sezon zakończymy. Jeszcze w tym rokupo głowie mi chodzą rynny ale chyba nie da rady, nastawiliśmy się na tytan-cynkowe i to koszt z robocizną około 4500 czy ktoś je ma i co może o tym powiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema Myszka, nikt nie krytykowal hst :p nam tez zamontowali i te okno jest jak na razie najlepsza rzecza na naszej budowie :) widze po zdjeciach ze w przesuwance nie masz karty gwarancyjnej dokladnie na te okno?! u mnie tez karty gwarancyjne byly przy kazdym oknie procz tego najwazniejszego :> nie wiesz o co chodzi?

http://foto.onet.pl/2v700,cx8ogkoocico,m2pnm,u.html#ovrqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczaliscie co wychodzi taniej? chodzi mi o tynki i wylewki, czy brac tynki za 22zl/m2 robota z materialem czy lepiej wziac tynkarzy 13zl/m2 i samemu kupic material? i czy jak sie zdecyduje na te 22 zl za komplet czy w zwyczaju firmy jest przekazanie mi faktur z 22% vatem czy tez fakture dostane z 7%vatem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn? dostalem kilka numerow od znajomych i negocjuje, jak narazie 22zl i gipsowe i cementowo-wapienne, ale to chyba takie normalne ceny bo na allegro mozna znalezc ekipe co robi od 21 zl na calym slasku i od chyba 11zl bez materialu. wogole to idzie sezon zimowy i ekipy ktore w lecie tylko muruja dolaczaja do gry (tak mi sie wydaje ;d)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

ja to kiedyś przeliczałam ( materiał plus robocizna ) i nie opłacało się.

Lepiej wziąć komplet.

 

Ja w zeszłym roku płaciłam P. Damianowi 19 zł / m2.

Dał mi nawet f-rę za materiał.

Nie wiem, ile teraz bierze.

 

Ale... :)

teraz tynki c-w w garażu zrobił mi jego bratanek - P. Mateusz Czerny i.... jestem baaaardzo zadowolona z jego usługi.

I też zapłaciłam 19 zł / m2. :)

Generalnie polecam tego chłopaka - bardzo utalentowany i sumienny tynkarz.

:)

 

Namiaru nie mam, ale P. Damian ( wujek ) na pewno poda jakby do niego zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...