Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Lisek_77: no to super że masz tak blisko to wiem gdzie, chyba dobra miejscówka na dom. To ja bede czasem zerkał co się tam dzieje a i ty zerkaj czy się kto nie kręci. Co do dachówki to panowie robią kilka domków etapami (pewnie u Maciek&Kamila :-) Mają startować na dniach z rynnami i okapami a potem z dachówką. I to będize na tyle, domek SSO gotowy a potem okna i instalacje i pewnie stop do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek&Kamila: Mirek pracował nad domkiem z thermomuru więc pewnie trochę tam przeklinał :-) Ale jak już się wprawili to chyba szło dużo lepiej. I to chyba nie jedyne 2 domy na ten sezon jakie Budorem robił. Nasz ma 216PU ale do tego jest garaż i pom ogrodowe takie. Było co stawiać w każdym bądź razie. A wy budujecie w Orzepowicach? Bo zapraszał mnie na jakąś budowę co robi teraz żebym zobaczył jak ładnie tynkują i wogóle :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston: okolicę mamy według mnie super, ja jestem na budowie z 3 razy dziennie i zawsze patrzę z dala trochę co tam się u Ciebie dzieje - przy okazji, a jak tam sąsiad z chatą góralską? :)

 

adiqq - też dzisiaj czytałem ten artykuł i lekka załamka, bo ja mam plan postawić w tym sezonie jeszcze parter, strop, piętro i stropodach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUtkap, ja zamierzam tynkowac gdzies za 2 tygodnie, a pozniej zobaczymy jakie beda prognozy i bedziemy robic wylewki, napewno lepszy czas na te prace jest teraz niz w lecie kiedy jest za cieplo!ale jak przyjda faktycznie mrocy to z wylewkami poczekamy,po drugie to ze na zewnatrz jest kilka stopni na plusie to w srodku i tak jest duzo cieplej :)

 

Agreston, my budujemy w jankowicach, powierzchnia calkowita okolo 280m2 i tez w tym garaz na 2 auta, i kotlownia. budorem w orzepowicach faktycznie cos tam teraz konczy i tez mialem jechaco gladac tynki. niestety od kilku dni od nich tynkarz nie odbiera telefonu na szczescie w sobote na budowe przyjezdza na negocjacje P. Damian od Agi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq,

no to pięknie z tym artykułem... :(

Ale to zgadza się z moimi informacjami.

Ja teraz wsiąkłam na amen w programy ogrodnicze i włóczę się po forach ogrodniczych i wszędzie ostrzegają przed bardzo wczesną zimą.

I każą roślinki wrażliwe szybciej przykrywać.

W każdym bądź razie trzymam kciuki za Twoją wykończeniówkę, przeprowadzkę i... linię.

;)

 

Jutkap,

podzielam opinię kolegów.

Wstrzymaj się z tymi tynkami i wylewkami.

No i ewentualną zamianą kolejności - to nie ma sensu : wylewki muszą schnąć minimum 28 dni, potem bardzo stopniowe wygrzewanie podłogówki przez minimum 14 dni - to już 6 tygodni. Nie zdążysz z tynkami.

Poza tym odwrócona kolejność - tylko kłopot i ból głowy.

Odpuść.

Lepszy spokojny zimowy sen, ruszycie na wiosnę.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, wstrzymaj się z tymi robotami, myśmy w ubiegłym roku robili tynki na początku grudnia (były temperatury dodatnie), ale jak mi kończyli drugą połówkę (mam bliźniaka) to przyszły mrozy, musiałm grzać dmuchawami w dzień i w noc. prądu poszło w cholerę, drugi raz zastanowiłabym się czy nie poczekać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jak firma daje 2-letnia gwarancje na wykonane tynki? czyli defacto(jakkolwiek sie to pisze) na co? tez jak fachowcy z tego zyja to chyba wiedza kiedy moga tynkowac a kiedy nie? ja jak nie wytynkuje i nie powylewam to bede mial cala zimie stracona, a tak jak juz zejdzie wilgoc moznaby bylo ocieplac poddasze i klasc kartongipsy i bawic sie w inne zeczy. mam nadziej, ze zdazymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek_77: przyjrze się następnym razem czy jesteś i odwiedze jakby co. Jutro może koło 12tej będe. Co do chaty góralskiej to jest niezły numer :-) Znaczy człowiek bardzo fajny rozmawiałem z nim, mieszkał w szeregówkach tu i po 20 latach wraca. Ale jak patrze na wymagania w planie zagospodarowania przestrzennego to domek ma się nijak do tego. ja naciągnąłem nachylenie dachu o 10stopni w dół ale sąsiedztwo jest dość płaskie ale chata nijak się do tego ma. Ale bardzo fajna i cieszę się, że się tam budują. Ja niestety ma u siebie na razie zonka z woda i kanalizą bo mam do niej dość daleko i nic pod domem, będę musiał z tym powalczyć. Jak z tym jest u ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutkap, instalacja elektryczna praktycznie skonczona, od soboty leci woda i rurki pod kaloryfery, mialo to byc robione od poniedzialku ale nie wyszlo tyle ze roboty podobno na 2 dni wiec smialo w przyszlym tygodniu bede juz chcial sie konkretnie umowic z ktoras z firm tynkujacych. obie firmy tynkarskie maja wolny termin do 2 tygodni wiec powinno byc ok. w ogole jak sie gdzies dzwoni za fachowcami glownie tymi z polecenia to wszyscy sa praktycznie dostepni od reki :> czyzby jakies zastoje w budowlance i wykonczeniowce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...