Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no nic.. nie podejmuję na razie żadnych decyzji... zobaczymy co nam pogoda przyniesie :)

 

Doczytaliście informacje z linka od adiqqa do końca?

 

"Opinie meteorologów i naukowców potwierdzają ludowi znawcy pogody. Andrzej Murański, znany zielarz i gawędziarz z Juszczyny na Żywiecczyźnie, pogodę przepowiada od lat. Jego zdaniem w górach zrobi się biało po 20 października. Tak wynika z obserwacji roślin i zachowania zwierząt. Jeśli jednak modrzew nie gubi igieł lub traci ich niewiele, zimy się nie obawia. Dlatego jest przekonany, że w październiku śnieg będzie tylko prószył. Jego obserwacje sięgają jednak dalej niż prognozy synoptyków. - W listopadzie będzie wiało, cały miesiąc będzie zimny, z przelotnymi opadami śniegu. Grudzień będzie spokojny, śniegu niezbyt dużo, a na święta ocieplenie - wróży Murański."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tez mamy dylemat co robić.U nas elektryka jest,kanalizacja jest,woda się robi i tynki mamy umówione na 11 października.C.O na koniec października początek listopada....no właśnie i co dalej.Kurcze nie możemy tyle czekać do wiosny,babcia z mieszkania nas wyrzuci.Już się zdążyłam z chłopem pokłócić dzisiaj właśnbie o to,że to jego wina, że tak długo nam budują "fachowce" i nie mogą skończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima niestety bedzie sniezna ale malo mrozna !! ale najwazniejsze zeby byla krotka bo mamy czas oddania domku na luty 2012 i tego chce dotrzymac !! tak naprawde za rok chce sie wprowadzic ... myslicie ze sie uda??

 

no i chcialam sie pochwalic ... podpisalismy cyrograf na 30 lat i 370 000 !!! teraz przez rok frank na isc w gore a potem ma TYLKO SPADAC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ktos jest w stanie wystawic chałupe za swoje ?? podziwiam :D

 

my wzielismy w nordei ... tak maja lepsze warunki na franka niz na euro /co nie powiem nas zdziwilo/

kredyt zalatwialismy w expanderze !! jak poszlismy sami do banku to dali nam o 0,07 gorsze warunki niz w expanderze !! jak to pani okreslila - klienci expandera maja lepsze warunki z uwagi na promocje tej firmy doradczej!! i do tego dostalismy "w prezencie" uslugi dla zlotych klientow banku :) ladne oprocentowanie karty kredytowej /12%/ gdzie ing daje nam 26 bodaj !! wiec chyba nie bedzie tak zle!!

 

dziekuje za zrozumienie i rowniez wyrazy wspolczucia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co chyba mnie zaraz cos trafi !!! wyobrazcie sobie ze nasz kochany vattenffal ktory kasuje mnie 100 na miesiac, na najblizsze 2 tygodnie zaplanowal sobie jakies duze prace na sieci energetycznej I CALE BOGUSZOWICE SA OD 8 DO 16 BEZ PRADU !!!!!!!!!!!!!!!!! ja sie chyba zalamie !! jak ja mam zdazyc przed zima z dachem jak 2 tyg mi bedzie budowa stala ?????????????? ratunku !!!!!!!!!! kto ma pozyczyc generator ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 70 zł na dwa miesiące. Ale kiedyś już tu była dyskusja na temat prądu i opłat, no i tego komu udało się załatwić od razu prąd docelowy a kto płaci za budowlany.

 

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że w tych moich 70 zł jest tylko ok 5,50 zł za prąd a reszta to opłaty itp. Masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston:

Góralska chata jest ok ;), jestem tylko ciekaw tak jak ty jak on obszedł zapisy Planu Miejscowego.

Dla nas to dobrze, zawsze jeden sąsiad więcej - w grupie raźniej. ;)

 

Ja miałem kanalizę i wodę już podłączoną przy kupnie działki - woda idzie z rurociągu od Żużlowej a kanaliza była podłączana przez działkę sąsiada do studzienki PWIK - a tobie jakie dalii warunki podłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

place 186 na dwa miesiace samych oplat !!

ale musze sie szybko uporac z tym zmniejszeniem mocy bo mam 17,3kw a tyle na budowie nie jest potrzebne - scedowalam ta sprawe na meza i 2 miesiac temat wisi - wniosek ?? - musze sie zajac tym JA !!!

 

no wiec rozpykalam teat generatorow

1. znajomy ma generator ale dodzwonic sie dzis do niego nie dodzwonie bo jest na pogrzebie ... pomyslim jutro /jutro prad ma byc caly dzien!!/

2. wypozyczenie kosztuje 120zl na 8h !! - bez sensu.

3. kupno generatora swojego to koszt 800 plus transpotr z jaworzna /el viva allegro/ no i byloby zabezpieczenie na takie ewentualnosci bo sasiad biadoli ze mu pompka z co nie dziala i zimno w domu a 2 dzieci ma ... wiadomo takie sytuacje sie zdarzaja /tylko czemu akutar mi!!!!/

4. z uwagi na to ze teraz robia szalunki a zbrojenie przyjedzie gotowe to dalo by rade pociagnac na samej pile spalinowej !! wieksza szansa pozyczyc od znajomych a i kupno to koszt ok 350zl :) a przyda sie na przyszlosc

 

 

wroci maz z pracy i posmotrim ... jak go znam to wybierze zakupy ... tansze czy drozsze ale zakupy :) pila juz za nim od dawna chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 3 tygodnie temu akurat jak montowali bramy garazowe i okna to vattenfall przerpowadzal konserwacje sieci od 9 do 18 godziny od poniedzialku do piatku :)

co do zbiornika na wode to kto sie pierwszy zdecyduje to moze brac, zbiornik byl po jakiejs zywicy co widac miejscowo na sciankach pojemnika ale podczas budowania to nie przeszkadza, jak nie bedzie chetnych to go wkopuje w ziemie pod rynne przed tarasem :)

 

Mea, ladny kredyt :p w sumie to nie trzeba brac wszystkich transz. jaka bedzie rata miesieczna calego kredytu jak mozna zapytac? my mamy 300 tys na 40 lat w euro i rata bedzie kolo 1100 zl/m

 

co do podlaczenia pradu to vatenfal nie chcial sie zgodzic u nas na podlaczenie docelowe i musimy placic 130zl co 2 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imaciek to ja po ten zbiornik melduje sie w poniedzialek :D jak juz wyprostuje temat pradu na dzialce /planuje zrobic to jutro/ czyli docelowo dowiezc generator :) znalomy pozyczy bez problemu na szcescie!!

 

maciek kredyt we franiach na 30 lat i rata 1580 /po wczorajszych kursach frania/

 

maciek tak po prawdzie to ja sie zastanawiam czy mni te 350 starczy !! 20 odgornie przewidziane jest na jakiegos solidnego kombika bo moja laguna dogorywa niestety /mimo wielkiego sentymentu d tego autka jest raczej przewidywana jako "auto budowlane" a mi trzeba sprawic cos w zamian bo niestety z rybnika do suszca trzeba jakos docierac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...