Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Przy gazie musisz mieć wentylację ale czy wystarczy przez ścianę? Nie mam pojęcia, raczej nie. Do okapu wydaje się, że przez ścianę będzie OK ale okap (wentylator) przecież nie zawsze pracuje i co wtedy? Moim zdaniem w kuchni trzeba mieć normalną wentylację z kratką i kominem. Przecież można takie przewody wentylacyjne wybudować w narożniku garażu ze zwykłych kształtek ceramicznych fi 140 czy czegoś innego dowolnie taniego. Wtedy będzie tylko problem z lokalizacją płyty grzejnej bo musiałaby być na miejscu umywalki.

Po "charakterze pisma" poznaję architekta GM. Mam rację? Te schody zabiegowe to do piwnicy czy na piętro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Masz rację co do architekta. Jest również naszym kierownikiem. Powiem szczerze, jak narazie ciężko mi się z nim pracuje.

 

A schody to na piętro, ale do piwnicy (przed jej likwidacją) też takie były. To był jego pomysł. Na chwilę obecną schody są proste i zlikwidowaliśmy te dwa słupy podtrzymujące strop (wg pana GM bardzo fajne).

 

Co do wentylacji kuchni, zadzwoniłam do GM i dowiedziałam się, że wystarczy tylko ten wywiewnik w kuchni - niby jakaś kształtka Z. Jak mi zależy to mogę sobie zrobić dwie. I taka jest z nim gadka, za każdym razem gdy go o coś pytam. Potwierdza to co jest w projekcie, ale żeby wytłumaczyć dlaczego, z tym już gorzej.

 

I co ja mam teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz jaja po pierwsze nie mam poczty w telefonie i nie dzwoniłeś do mnie widze że ładnie kłamiesz

Co mnie obchodzi twój dojazd to poco sie zgłaszasz że chcesz u mnie robić dach pierwsze pomyśl czy Ci sie to opłaca bo na paliwo nie zarobisz

 

kolego moze wspomnisz ze nie mogłem odebrac skoro dzwoniles do mnie w sobote 23,30 i 0,30 w nocy , bo spałem , masz racje nie masz poczty , tylko komunikat o wyłaczonym telefonie lub braku zasiegu, i dostales informacje ze dzwonilem gdyz ja dostalem informacje pietnascie minut po tym jak dzwonilem ze numer jest juz w zasiegu sieci. czytaj ze zrozumieniem , moze warto wybrac sie do szkoly, pisalem ze nie stac mnie jezdzic tam i spowrotem bo masz taki kaprys , byłem w bojszowach , a potem juz w pszczynie jak oddzwaniales do mnie , nie odebralem bo nie bede sie wracal tam i nazot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi widze ze pan andrzej to tylko mocny w paluszkach jest bo ani rozmawiac nie potrafi ani robic :D jedno co potrafi to sporo stukac w klawisze ... szkoda nerwow !!

 

czy potrafie robic to nie pisz bo nie masz bladego pojecia , widzialas gdzies moją robote aby komentowac ?? \

 

dla przykladu ze czasem cos jednak zbuduje moja firma :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157754-Dziennik-budowy-quot-Dom-w-lewkoniach-quot-B-amp-D/page2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piejar a co z brakiem wentylacji w kuchni? Okap ma być docelowo podłączony do wywiewu przez ścianę. Ale co w momencie gdy zdecyduję się na kuchenkę gazową? W tym momencie wentylacja chyba powinna być. A może się mylę?

 

w lazience wentylacja jest jak najbardziej ok !!

w kuchni ?? imho powinnas miec kanal wentylacyjny ... moze tylko pojedynczy ale powinien byc !! zwlaszcza jak myslisz o gazie - zaden kominiarz ci tego nie odbierze !!! zapomnij!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potrafie robic to nie pisz bo nie masz bladego pojecia , widzialas gdzies moją robote aby komentowac ?? \

 

dla przykladu ze czasem cos jednak zbuduje moja firma :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157754-Dziennik-budowy-quot-Dom-w-lewkoniach-quot-B-amp-D/page2

 

jedyne co mi sie nasowa jak to czytam to haslo - ZAMILCZ PAN BO SIE POGRAZASZ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a powiedzcie mi czy zostawia się jakieś dziury w stropie na np. pion wodno-kanalizacyjny? Czy zalać całość a potem kuć w terivie?

 

nie wiem jak w terivie ale w b-20 kuje sie, ze masakra ;/ najlepiej wykuwany otwor wczesniej nawiercic np wiertlem fi12 w tedy mlot udarowy idzie zdecydowanie lepiej.

ocziwiscie przejscia przez beton robie dopiero teraz, na etapie zalewania stropu ciezko cokolwiek zaplanowac a koncepcja co 2 dni inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w terivie ale w b-20 kuje sie, ze masakra ;/ najlepiej wykuwany otwor wczesniej nawiercic np wiertlem fi12 w tedy mlot udarowy idzie zdecydowanie lepiej.

ocziwiscie przejscia przez beton robie dopiero teraz, na etapie zalewania stropu ciezko cokolwiek zaplanowac a koncepcja co 2 dni inna :)

 

No właśnie kurka tu sięgamy tematu jaki mnie wkurza, przez moją nieuwagę dałem się przekonać Mirkowi, że takie przekucia to pikuś i nie mam prawie nic przekute. Tymczasem to podwójna robota i powinno się zadbać na etapie projektu już o to a przynajmniej realizacji. W czasie zalewania wsadzenie rury kanalizacyjnej dużej czy też małe zaszalowanie to chwila pracy a potem kucie że hej. Zaraz paru gości rozwalać mi będzie strop i ściany a można bylo nie dac jednej ceglówki. W ścianach to już wogóle czysta głupota moim zdaniem - zostawić bez jednej cegłuy i niemal wszystko przelezie tamtędy. Ale trzeba mieć zaplanowane. Tak, że ktoś pytał czy zostawić - koniecznie zostawić i to jak najwięcej przepustów tam gdzie pójdzie wiecej jak 5 kabli elektrycznych też.

 

Lisek: dzięki za spotkanie na budowie, mniej jak 100m do siebie mamy a dopiero teraz się zauważyliśmy w sumie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że ktoś pytał czy zostawić - koniecznie zostawić i to jak najwięcej przepustów tam gdzie pójdzie wiecej jak 5 kabli elektrycznych też.

Rzadko który projekt jest na tyle dopracowany, że wylewając strop wiesz gdzie będą szły piony kanalizacyjne czy też wodne.

O kablach już wogóle nie wspomnę, bo wizje i fantazje budujących (ilość i umiejscowienie gniazd i wyłączników) są nieograniczone.

Przekucie przez strop jest jak najbardziej możliwe, jedyny mankament to taki że Terriva rozpada się w trakcie kucia lub nawet wiercenia z kuciem.

Niemniej jednak, Ja też się przychylam do opinii że warto zostawić, a nuż się przyda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj a ja tak ni z gruszki ni z pietruszki ale jak ktos potrzebuje oswietlenie na budowe a coraz ciemniej sie robi to calkiem tanio mozna dorwac lampe na 2 halogeny (po 400W) na stojaku (1,8m) w praktikerze po jakies 60zl (swieci jak glupia jaosc taka sobie ale za 60 mozna smialo brac) PS nie pracuje i nie mam nic wspolnego z rzeczonym hipermarketem. Moze komus sie przydahttp://www.ogrodowy-sklep.pl/image_func.php?img=gfx/f47742469629d469f99ec89787329331.jpg&maxwidth=200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a powiedzcie mi czy zostawia się jakieś dziury w stropie na np. pion wodno-kanalizacyjny? Czy zalać całość a potem kuć w terivie?

 

My po rozmowach z naszym fachowcem od kanalizy i wody powsadzaliśmy w strop przed wylanie styropian tam gdzie będą szły piony. Mam nadzieję że koncpecja ułożenia rurek nie zmieni się za bardzo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a powiedzcie mi czy zostawia się jakieś dziury w stropie na np. pion wodno-kanalizacyjny? Czy zalać całość a potem kuć w terivie?

 

Dodatkowo powiem, że strop mamy bardziej zbrojony niż na terenach górniczych więc późniejsze wiercenie pewnie by nam przysporzyło kłopotu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dachu - bardzo podobaja mi się płaskie dachówki: Creaton Domino, Creaton Optima lub RuppCeramika Turmalin. Widziałam je na zdjęciach i są piękne. Ale chciałabym zobaczyć je na żywo. Czy ktoś z Was ma już takie coś na dachu,a może ktoś widział taka dachówkę w okolicach Rybnika bądź Raciborza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie byłem dziś z Lubarze po próbki dachówek na ul. Rymera... Polecam dostałem je za darmo i robią kompleksowe wyceny dachu:D ale niestety nie handlują już "Robenem" więc nie skorzystam ale za to mają pełną gamę z KREATONA

 

 

Nie wiem jak u innych ale u mnie pojawiła się opcja "Odpowiedź z Cytatem " HURA!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...