Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

...muszę przed zimą przynajmniej folią pomalować taras (niecałe 50m2) ......może ktoś coś doradzic?

Może.

Po pierwsze: czy musisz koniecznie ten taras zabezpieczać? Nie śledziłem Twojego wątku i fotek ale jeżeli jest to beton to on wytrzyma niejedną zimę bez zabezpieczania. Zakładam, że taras ma jakiś spad coby woda z niego spływała. Jeżeli planujesz go kafelkować, to nie ma sensu wywalać kasy na folię w płynie a potem na specjalny klej coby na tej folii się przykleił. Mój taras był 2 lata niezabezpieczony i poza popękaniem (osiadanie, co było wkalkulowane) nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Masz rację co do architekta. Jest również naszym kierownikiem. Powiem szczerze, jak narazie ciężko mi się z nim pracuje.

No to witamy w klubie. Na szczęście ja miałem kumatego wykonawcę z pomysłami.

A schody to na piętro, ale do piwnicy (przed jej likwidacją) też takie były. .... Na chwilę obecną schody są proste i zlikwidowaliśmy te dwa słupy podtrzymujące strop (wg pana GM bardzo fajne).

U mnie zrobił "mały" błąd: miały być zabiegowe do piwnicy a na piętro zwykłe. Niestety jak już wylano te do piwnicy i rozrysowano zwykłe na piętro to okazało się, że schodząc do piwnicy musiałbym się schylać:-(. Jedyne co można było zrobić to, to zabiegowe schody na piętro, które są zdecydowanie mniej wygodne od prostych.

..., że wystarczy tylko ten wywiewnik w kuchni - niby jakaś kształtka Z. Jak mi zależy to mogę sobie zrobić dwie. I taka jest z nim gadka, za każdym razem gdy go o coś pytam. Potwierdza to co jest w projekcie, ale żeby wytłumaczyć dlaczego, z tym już gorzej.

Nie znam się specjalnie na zetkach ale chyba chodzi o takie coś

http://manuela.republika.pl/images/026.jpg

Ja myślałem, że można takie coś wybudować "od garażu" i wyprowadzić nad dach w pobliżu kalenicy. U mnie jest ekstra drugi komin wentylacyjny z 3 czy 4 przewodami.

I co ja mam teraz zrobić?

Bądź twarda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie byłem dziś z Lubarze po próbki dachówek na ul. Rymera... Polecam dostałem je za darmo i robią kompleksowe wyceny dachu:D ale niestety nie handlują już "Robenem" więc nie skorzystam ale za to mają pełną gamę z KREATONA

 

 

Nie wiem jak u innych ale u mnie pojawiła się opcja "Odpowiedź z Cytatem " HURA!!!!!

ja byłam wczoraj po raz drugi w Lubarze...i ostatni ...bo znowu sie zawiodłam. Dzwoniłam dzień wcześniej, rozmawiałam z gościem o dachach, zapraszał bo od ręki miało byc co chciałam, wycena na miejscu...no to pojechałam następnego dnia...i tu zonk...gość z którym rozmawiałam (p.Zygmunt) juz tam nie pracuje (czemu odebrał pod firmowym telefonem ?), dachówki będą za 2-3 tyg....czyli jak wszedzie, a na wycene dachu trzeba poczekać...........k@#$a mać no myslałam że mnie cos strzeli !!

olałam ich i z miejsca zamówiłam Koramic w Handlobudzie w Wodzisławiu, maja być do tygodnia

 

 

aha...wczesniej polecałam tartak z Dziergowic..wszystko odwołuje, zdecydowanie NIE POLECAM, facet nie wie co tnie, nie wysyła na czas, robi kompletnie inne wymiary...masakra jakaś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po rozmowach z naszym fachowcem od kanalizy i wody powsadzaliśmy w strop przed wylanie styropian tam gdzie będą szły piony. Mam nadzieję że koncpecja ułożenia rurek nie zmieni się za bardzo :p

 

tam rurka z woda czy kabel to faktycznie male piwko, ale rura fi110 pod kibelkiem z gornej lazienki to juz wiekszy problem! kujesz sobie beton a tam drut zbrojeniowy i albo flex do niego dojdzie albo trzeba zalatwiac palnik, a sami wiemy, ze zbrojenie jest dosyc geste wiec i prawdopodobienstwo trafienia w drut bardzo duze ;/

ale Madziu kilka kostek styropianu w stropie nikomu nie zaszkodzi a napewno nie oslabi konstrukcji stropu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aha...wczesniej polecałam tartak z Dziergowic..wszystko odwołuje, zdecydowanie NIE POLECAM, facet nie wie co tnie, nie wysyła na czas, robi kompletnie inne wymiary...masakra jakaś :(

 

 

ja nadal polecam tartak w mszanie !! gosc robil mi kantowki ktorych nie dalo sie zrobic na czas !! i podalam wymiary, policzylam ... a moi ciesle mowia ze dal elegancko 20cm zapasu na kazdej kantowce /co jak sie policzy daje niemala roznice!!/ milo z ich strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi "stropowcy" tez zalecaja zostawienie chocby malej dziury zeby latwiej bylo kuc !! /rozmowa z wczoraj !!/

 

acha trzymajcie kciuki za moja cierpliwosc - prosze !! jak moj projektant przezyje do konca mojej budowy to uznam to za naoczny dowod istnienia opatrznosci bozej !!!! i triumf siły nad emocjami !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie juz nerwy puszczaja, tak jak szło prawie gładko do tej pory to z dachem same problemy, juz zmieniłam kąt z 24 na 28 żeby było lepiej ale problemy są nadal..

a strop...u mnie tez jak nasiane zbrojenia w stropie...troche mnie zmartwiliście tym kuciem...

 

 

I KURDE CZEMU DUBLUJA MI SIĘ WSZYSTKIE POSTY W TYM TEMACIE !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę problem queene, nic niestety nie poradzę.

Nie mam też po zmianch uprawnień modratorskich w Grupach Budujących i nie mogę usunąć zdublowanych postów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...