Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

czy ma ktoś z was okna z wbudowanymi roletami zewnętrznymi? Słuszałam że taniej wychodzi kupno okna, a potem założenie rolety (minus taki, że wtedy nie jest schowana w ścianę). Jaki w ogóle jest koszt rolety w stosunku do okna?

 

ja mam wyceny okien z kasetami zabudowanymi ... ponoc wychodzi taniej niz takie natynkowe !! i okna zostaje wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wlasnie mialam pytac ... macie ktos moze pozyczyc na jeden dzien /sobote/ mlot taki udarowy ?? kurna murarze zapomnieli zostawic podkucia pod zbrojenie schodow a w tym tepie to dziadki to beda robic tydzien !!!

 

!!!

 

ja mam mloto-wiertarke ale jest uzywana caly czas, albo sie coskuje, albo wierci albo miesza. predzej czy pozniej i tak bedziecie musieli kupic sobie takie cacko bo bez niego ani rusz. najlepiej sprzet kupowac w takim czasie gdzy bedzie eksploatowany maksymalnie, bo jak ma sie zepsuc to niech sie psuje w okresie gwarancyjnym i mozna wszystko przetestowac w ekstremalnych warunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest ta promocja na 75 lecie, trwa do konca roku i chyba wezmiemy jeszcze te drzwi do kompletu tylko juz w kolorze okien, kosztuja 4100 z montazem :)

tylko sie zastanawiam czy dla Ciebie extra odpisywac 2 razy czy wystarczy raz :p

raz :p nie wk#$%&@j mnie :p nie mam na to wpływu (ktos ma ? ) i tez mnie szlag trafia, az mi sie pisac odechciewa, absurd zebym sama zgłaszała swoje posty do moderacji,

dzieki Edzia, dobrze że chociaż ktos to widzi z Grupy Trzymającej Władzę ;)

 

a co do bramy, tez chce miec szarą a drzwi w kolorze okien..gdzie ją kupowałeś ? skąd w ogóle taka niska cena w tej promocji, inne mają sporo droższe, czym się wyróznia ta brama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszłam pod explorerem, mam opcje tylko :odpowiedz z cytatem, żadnych innych opcji dodatkowych, zaraz sprawdze czy sie dublują

wczesniej logowałam sie pod operą

 

czy was tez wyrzuca na kilka miesięcy do tyłu po wysłaniu odpowiedzi ?

 

no pieknie, dalej duble za to pojawiły sie juz inne opcje, co za robak siedzi mi w kompie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz :p nie wk#$%&@j mnie :p nie mam na to wpływu (ktos ma ? ) i tez mnie szlag trafia, az mi sie pisac odechciewa, absurd zebym sama zgłaszała swoje posty do moderacji,

dzieki Edzia, dobrze że chociaż ktos to widzi z Grupy Trzymającej Władzę ;)

 

a co do bramy, tez chce miec szarą a drzwi w kolorze okien..gdzie ją kupowałeś ? skąd w ogóle taka niska cena w tej promocji, inne mają sporo droższe, czym się wyróznia ta brama ?

 

co do cofania to mnie tez cofie do kwietnia, wczesniej musialem sie za kazdym razem logowac <lol>

co do bramy to jest tania chyba temu ze w wiekszosci ma grubosc chyba 20 mm i tylko po zewnetrznych krawedziach ma 40mm grubosci, kupiona w nter-dekorze w zorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rolet to nie widzę sensu kupowania później. Wątpię żeby to wychodziło taniej a lepiej kupić rolety ze skrzynką chowaną pod ociepleniem. Dodatkowo w nadprożu lepiej dać steropian a potem na niego skrzynkę. Unikniemy w ten sposób mostka cieplnego.

Ja płaciłem za rolety prawie tyle samo co za okna. Ale każdą roletę mam z silnikiem a to bardzo podraża koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rolet to nie widzę sensu kupowania później. Wątpię żeby to wychodziło taniej a lepiej kupić rolety ze skrzynką chowaną pod ociepleniem. Dodatkowo w nadprożu lepiej dać steropian a potem na niego skrzynkę. Unikniemy w ten sposób mostka cieplnego.

Ja płaciłem za rolety prawie tyle samo co za okna. Ale każdą roletę mam z silnikiem a to bardzo podraża koszty.

 

no tak jak sam silnik kosztuje ok 300zl !!

ja na 14 okien w 12 robie rolety ale tylko do drzwi tarasowych daje silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki sens jest kupowanie rolet natynkowych jak nie macie zamiaru w tym roku ocieplac zaloza i pewnie za chwile wyjda do innego wlasciciela (jak to mialo miejsce u mojego kumpla) Tylko nie zapomnijcie o daniu ocieplenia na nadproza bo montazystom zwisa ze wam bedzie przemarzac a jak dacie to was pochwala ze myslicie (sam bylem tego swiadkiem ubaw po pachy bo najpierw mowili ze nie trzeba)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych co są w temacie kredytów na czasie. Planowaliśmy zacząć się rozglądać za takowym na początku przyszłego roku. Ale coraz bardziej się obawiam, że jak wejdą te wszystkie zaostrzenia, które mają wprowadzić od 1 stycznia, to będzie problem. Ktoś coś to tym słyszał? Mam już w tym roku się za to zabierać czy poczekać i nie przejmować się za bardzo. Mamy dość spory wkład własny (działka, parter domu już stoi, mieszkanie własnościowe), zarobki średnie (nie wysokie, ale też nie małe), brak kogokolwiek na utrzymaniu (nie licząc psa :p). Nie chcemy brać dużo, tyle żeby postawić i wykończyć parter. Górę skończymy za kasę ze sprzedaży mieszkania. Szczerze mówiąc wolałabym poczekać do przyszłego roku, ale boję się. Poradźcie coś :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dość spory wkład własny (działka, parter domu już stoi, mieszkanie własnościowe), zarobki średnie (nie wysokie, ale też nie małe), brak kogokolwiek na utrzymaniu (nie licząc psa :p). Nie chcemy brać dużo, tyle żeby postawić i wykończyć parter. ...... Poradźcie coś :(

 

moze czas na dziecko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do Was pytanie :

Czy znacie osiedla domków szeregowych które się budują w Rybniku ? Ja znalazłem dwa : osiedle SŁONECZNE , tam już prawie wszystkie domki są wykupione i osiedle WRZOSY. Z tym ostatnim słyszałem że ostatnio zmienił się deweloper :/. Znacie jeszcze jakieś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do Was pytanie :

Czy znacie osiedla domków szeregowych które się budują w Rybniku ? Ja znalazłem dwa : osiedle SŁONECZNE , tam już prawie wszystkie domki są wykupione i osiedle WRZOSY. Z tym ostatnim słyszałem że ostatnio zmienił się deweloper :/. Znacie jeszcze jakieś ?

 

a moga byc juz wybudowane szeregowce? tam gdzie ostatnio strzelali w boguszowicah tescie chyba beda chcieli sprzedac domek w przyszlym roku, ktos gdzies tam kiedys sprzedawal za okolo 400 000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...