Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Już się nie wypowiadam na temat swojego arch-kierbuda, bo mnie szlag trafia, że zapłaciłam mu z góry :/

 

Co do stropu, to on był w piątek odebrać zbrojenie i powiedział, że wszystko jest ok. Czyli tak jak jest w projekcie. A w projekcie jest tak:

 

http://img228.imageshack.us/img228/3401/beztytuuljd.jpg

 

Artureks, pewnie że możesz podjechać, tylko nie wiem czy kogoś tam zastaniesz w godzinach popołudniowych, bo już niewiele roboty nam zostało przy szałowaniu, więc możemy szybciej się zmyć. Ale jutro od rana jesteśmy, na 10:00 przyjadą gruszki.

 

A co sądzicie o dodatkach do betonu? Czy to już są temperatury przy których warto je dodawać?

 

Podobno w Budo-zbycie już dodają dodatki antymrozowe...Tak słyszałam... My tez niecierpliwie czekamy na zalanie stropu. Łączniki balkonowe już są, może dzisiaj je zamontują. Ale czekamy jeszcze na strop nad garażem żeby to razem wylać. Może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, jak widzicie jestem tutaj nowa :) od wiosny zaczynamy budować nasz domek.... RACJONALNY z bardzo dużymi zmianami, w sumie od zera zrobiony przez architekta, podpiwniczony. Mam pytanie: czy warto kupić bloczki betonowe np. jeszcze w tym roku, lub w styczniu (zimą) czy faktycznie jest taniej? Dodam, że będę tego potrzebowała masę, dom 12x13m, wysokość piwnic 2,20m. Ewentualnie gdzie są w miarę przystępne ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcelaaaax :)

Ja kupiłam bloczki betonowe na piwnicę w styczniu, mimo że potrzebne były na czerwiec. I przepłaciłam, bo w czerwcu były tańsze. Ale np. w styczniu stal kosztowała 1900 zł/t, nie kupiłam. W lipcu zapłaciłam za nią 3000 zł/t.

Tak naprawdę to nigdy nie wiadomo kiedy zrobi się dobrze. Na jednym materiale możesz zaoszczędzić, a na innym stracić.

Ja wogóle wychodzę z założenia, że w tym roku ceny pod koniec roku będą wysokie, bo poszła fama, że od nowgo roku mają zlikwidować możliwość rozliczenia vat-u (nigdzie nie potwierdzone), więc ludzie będą kupować na potęgę aby móc się jeszcze teraz rozliczyć. A hurtownie się wycwanią i podniosą ceny, bo i tak sprzedadzą.

Ja kupuję materiał na bieżąco. Trzeba się targować z hurtowniami i ceny będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarcelaaax witamy u nas :) nie kupuj na zapas...ewentualnie obserwuj ceny stali, jak zejda do 2000 to możesz wziąć, reszte na bieżąco i jak pisała agusia_x - umiejętności targowania sie wysoce wskazane, objeżdzasz kilka hurtowni, w tej w której chcesz sie zaopatrywac przedstawiasz najniższe z otrzymanych cen (ja dodatkowo obniżałam jeszcze wyceny o jakies 10%) i sama proponujesz ceny, u mnie sie to sprawdziło :)

a gdzie budujesz ? swoją drogą...hmmm... RACJONALNY ....to z budową nie ma nic wspólnego, budowa raczej kojarzy mi sie z JAZDĄ BEZ TRZYMANKI :D poka poka co tam poprzerabiałas z tym projektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... jak tu wstawić jpg-i? hehe :)

 

ogólnie będzie tak: http://projekty.muratordom.pl/projekt_racjonalny,1780,1,.htm

 

całość podpiwniczona, w miejscu 3 będą schody do piwnicy (przez garaż, żeby potem nie robić syfu w domu), 5 i 6 jedna łazienka, 4 jak na razie sypialnia bo góry na razie nie będziemy wykańczać ze względów finansowych, góra w sumie pozostaje bez zmian, rezygnujemy jedynie z balkonów na korzyść pokoi. Będziemy budować w malowniczej miejscowości Łańce :) między Rybnikiem a Raciborzem. Tak swoją drogą.....duży ten dom...po budowie trzeba będzie popracować nad potomstwem :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... jak tu wstawić jpg-i? hehe :)

 

ogólnie będzie tak: http://projekty.muratordom.pl/projekt_racjonalny,1780,1,.htm

 

całość podpiwniczona, w miejscu 3 będą schody do piwnicy (przez garaż, żeby potem nie robić syfu w domu), 5 i 6 jedna łazienka, 4 jak na razie sypialnia bo góry na razie nie będziemy wykańczać ze względów finansowych, góra w sumie pozostaje bez zmian, rezygnujemy jedynie z balkonów na korzyść pokoi. Będziemy budować w malowniczej miejscowości Łańce :) między Rybnikiem a Raciborzem. Tak swoją drogą.....duży ten dom...po budowie trzeba będzie popracować nad potomstwem :):):)

 

po co Ci dziecko ta piwnica przy tak duzym domu? w pomieszczenie na kotlownie jak jest w projekcie wykorzystasz dodatkowo skosy pod schodami i kotlownia jak ta lala :) zapytaj ludzi ile kosztuja piwnice na etapie ich wykonania i jak czesto dochodza do niej probemy wodne <co?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... jak tu wstawić jpg-i? hehe :)

 

ogólnie będzie tak: http://projekty.muratordom.pl/projekt_racjonalny,1780,1,.htm

 

całość podpiwniczona, w miejscu 3 będą schody do piwnicy (przez garaż, żeby potem nie robić syfu w domu), 5 i 6 jedna łazienka, 4 jak na razie sypialnia bo góry na razie nie będziemy wykańczać ze względów finansowych, góra w sumie pozostaje bez zmian, rezygnujemy jedynie z balkonów na korzyść pokoi. Będziemy budować w malowniczej miejscowości Łańce :) między Rybnikiem a Raciborzem. Tak swoją drogą.....duży ten dom...po budowie trzeba będzie popracować nad potomstwem :):):)

 

jeszcze u gory bym troche pozmienial, zamiast 4 pokoi zrobilbym 3 wieksze robiac miejsce dla duzo wiekszej lazienki i jedngo duzego pokoju z duza garedroba . my mamy lazienki po prawie 14m2 i zona twerdzi, ze sa jakies male ale na garderobe 12m2 juz nie marudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze u gory bym troche pozmienial, zamiast 4 pokoi zrobilbym 3 wieksze robiac miejsce dla duzo wiekszej lazienki i jedngo duzego pokoju z duza garedroba . my mamy lazienki po prawie 14m2 i zona twerdzi, ze sa jakies male ale na garderobe 12m2 juz nie marudzi

 

 

każdy ma swoje potrzeby :)

 

uważam, że domy niepodpiwniczone - to domy zimne. Wytłumacz mi, gdzie w kotłowni zmieszczę węgiel??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, jak widzicie jestem tutaj nowa :) od wiosny zaczynamy budować nasz domek.... RACJONALNY z bardzo dużymi zmianami, w sumie od zera zrobiony przez architekta, podpiwniczony. Mam pytanie: czy warto kupić bloczki betonowe np. jeszcze w tym roku, lub w styczniu (zimą) czy faktycznie jest taniej? Dodam, że będę tego potrzebowała masę, dom 12x13m, wysokość piwnic 2,20m. Ewentualnie gdzie są w miarę przystępne ceny?

 

ja za 14 placilam 2,99 w matuszku ... ale proponuje porobic oferty w kilku firmach na caly domek wtedy daja dobra cene :)

 

co do targowania to queene dobrze radzi ... ja biore zasadniczo material od matuszka ale teraz troche z nimi pogrywam przed wzieciem porotermow ... zrobilam na nowo oferty i teraz bede zbijac ceny !!

 

a co do piwnicy - ja np nie wyobrazam sobie zycia bez piwnicy !! drogo bo drogo ale szkoda mi w domu miejsca na te wszystkie graty !! no i wegiel!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie tak jest z kobietami :p specjalnie nie robilismy piwnic bo to jest glownie miejsce na graty "kiedys to sie przyda.....i po co to wurzucac jak mamy taka piekna piwnice"

MArcelko jak mi powiesz czemu domy niepodpiwniczone sa domami zimnymi to Ci powiem gdzie masz dac wegiel- zartuje, nie musisz odpowiadac na to pytanie bo na forum dyskutowano 1000 razy o piwnicach.

 

w sumie w piwnicy zaje... bym kaczynskiego i zalal anhydrytem (bo mocniejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bloczkow to mozesz kupowac bo na allegro sa po 2,30, przed wakacjami wszyscy kupowali po okolo 3zl wiec tylko ceny moga isc do gory, od kilku lat nie ma znaczenia czy lato czy zima z cenami materialow budowlanych i tak podczas budowania wiele razy bedziesz miala mysli, ze cos trzeba bylo kupic wczesniej a co innego kupic pozniej ;d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie tak jest z kobietami :p specjalnie nie robilismy piwnic bo to jest glownie miejsce na graty "kiedys to sie przyda.....i po co to wurzucac jak mamy taka piekna piwnice"

MArcelko jak mi powiesz czemu domy niepodpiwniczone sa domami zimnymi to Ci powiem gdzie masz dac wegiel- zartuje, nie musisz odpowiadac na to pytanie bo na forum dyskutowano 1000 razy o piwnicach.

 

w sumie w piwnicy zaje... bym kaczynskiego i zalal anhydrytem (bo mocniejszy)

 

widac zes nie geolog bo anhydrytu chcesz uzyc :) za latwo sie go kopie!!! a wiesz ze zlego diabli nie biora!!

 

a co do skladowania to wierz miz e faceci w te klocki sa o niebo lepsi !!!

ja w piwnicy oprocz garazu /z wylacznoscia skladowania dla meza/ i kotlowni bede miala pralnie /na moje specjalne zyczenie/ i wielka lodowke na carlsberga a obok poleczka na wino zlokalizowane pod schodami zeby bylo blisko z kanapy!! /na specjalne zyczenie mojego meza, nawet juz wyszukal lodowke firmowa na allegro i wstepnie ma na nia odloznona kase!!!!!!!!! a polki na wino zrobimy z ceglanych elementow ... widzielismy takie na targach w rybniku:)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac zes nie geolog bo anhydrytu chcesz uzyc :) za latwo sie go kopie!!! a wiesz ze zlego diabli nie biora!!

 

a co do skladowania to wierz miz e faceci w te klocki sa o niebo lepsi !!!

ja w piwnicy oprocz garazu /z wylacznoscia skladowania dla meza/ i kotlowni bede miala pralnie /na moje specjalne zyczenie/ i wielka lodowke na carlsberga a obok poleczka na wino zlokalizowane pod schodami zeby bylo blisko z kanapy!! /na specjalne zyczenie mojego meza, nawet juz wyszukal lodowke firmowa na allegro i wstepnie ma na nia odloznona kase!!!!!!!!! a polki na wino zrobimy z ceglanych elementow ... widzielismy takie na targach w rybniku:)/

 

a geologie milem 3 lata i tu mi wciskaja ze wylewki anhydrytowe sa takie super, zeduzo wytrzymalsze od zwyklyc wylewek betonowych :( chyba byly wagary hmm

a wiesz, ze do dzisiaj znam na pamiec dziesiecistopniowa skale mohsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...