Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Byłem dziś w Handlobudzie za dachem i wystawili mi fakturę pro forma na dach ale mam wątpliwości bo dostawę obiecali mi dopiero na wiosną ale zapłacić muszę dziś .... jak sądzicie zaufać im ???? bo raz się już nadziałem i 2000 zł w plecy nie do odzyskania u innego dostawcy

ja mam u nich tak ze tylko zaliczke wpłaciłam a reszte musze wpłacic zanim dostawa wjedzie na budowe, choćby dzień wczesniej...ale ja bym nie kupowała aż z takim wyprzedzeniem dachówek jeśli sa w ciągłej sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha Maciek ile Ty dałeś za bramę garażowa w tym Inter-dekorze? Masz 42 czy 42/20?? Nam dziś wycenili na 3959 z montażem wymiar 2500x2125.

 

mamy bramy 42/20 3200pln z montazem, jedni wogle nie beda grzali w garazu wiec moze nie ma sensu kupowac bram grubosci 40mm bo jak dla mnie przy dwoch bramach musialbym zaplacic prawie 1500zl wiecej ;/

 

a powiedzcie bo ja chce dawac ocielplenie 10 cm styro eps 100, dawac wie warstwy po 5cm czy lepiej jedna w calosci 10cm ?

 

co do rozliczenia nie mialem dzisiaj czasu dzwonic ale jak sie dowiem to napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agreston

 

Mamy EPS100 w płytach 5 i 6 cm grubości układane na przemian bardzo dokładnie , i na to 6-7 cm wylewki - teraz to uścisliłam z mężem i sprawdziłam na fakurach.

I nie mamy tego na gruncie, tylko na stropie betonowym B-20 ze wskazaniem na B-25 ;) wylanym bardzo równo, zawibrowanym listwą.

 

Nic nie skrzypi, po prostu chodzi przy dylatacjach ,a na rogach podniosło.

 

Ediq u nas zaczęło przed odpaleniem podłogówki , ale jak zaczęliśmy wygrzewać to ruszyło bardziej.

 

Pewnie damy sobie radę , tylko nie chce dawać sobie tej "rady" sama :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ja mysle ze lepiej na zakladke po 5cm kurcze Ewus ja sie zastanawiam czy nie dac eps200 sporo drożej ale moze i lepiej bo az mam stracha musze dac 10cm styro i 6cm wylewki no nie moge wiecej i az sie boje ale na razie tynki przede mna.

 

mi ktos doradzal zeby kleic styropian do chudziaka ale tylko po to zeby rurki z podlogowki nie dzwigaly go, tylko dotyczylo to momentu przed samym robieniem wylewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale po kolei

-chudy beton

-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna

-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo

-styropian EPS 100 -- 15cm

-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem

-jastrych o grubości min 9 cm

 

odpowiedni plastyfikator NIE KLUTAN LUB PODOBNY

włókno polipropylenowe

dylatacje we właściwych miejscach

 

jest metoda na eliminację tzw klawiszowania ale to moja tajemnica zawodowa

 

pozdrawiam janzar

 

 

[/url]

 

jakis fachowiec sie wypowiedzial o wylewkach, odnosniki do tematu podal adiqq, tylko po co ta papa termozgrzewalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papę termozgrzewalną zgrzewa się do papy będącej izolacją poziomą pod murami i w ten sposób powstaje jednolita izolacja pod całym budynkiem. Oczywiście ma to sens szczególnie wtedy gdy budynek nie ma piwnic, które wcześniej mają odpowiednią izolację.

Ja w każdym razie tak będę robił. Jest to rozrysowane - z tego co pamiętam - na stronach Icopal'a. Choć gdyby zrobić dokładnie wszystko co oni tam polecają na tym rysunku to można by stracić fortunę.

 

To ciekawe z tym Olszarem - taki polecany a tu wtopa za wtopą... I chyba koniec kariery na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam papy pod murami tylko folie izolacyjna ;d raczej nie bede robil takich rzeczy, w sumie jak sie buduje dom to spotyka sie bardzo wiele ulepszen i wszystkie te rzeczy w koncu prowadza do budowy domu pasywnego. wszystko jest dobre a prawdziwie oszczedzac moga tylko bogaci! normalnie zrobie plywajaca wylewke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się staram selektywnie wybierac i przyznam że sporo tego powbierałem...ale skalkulowałem sobie, uznałem że stać mnie i że warto...kazdy musi sobie pewne rzeczy skalkulować i wybrać, to oczywiste

 

 

Tu się w 100% zgadzam.

Producenci promują często rozwiązania jak najbardziej poprawne, ale sumarycznie kosztujące fortunę.

 

Każdy z nas na podstawie indywidualnych przemyśleń musi wybrać, co w jego przypadku jest najlepsze - co stanowi kompromis między ceną i jakością.

 

Ja na przykład mam piwnicę - w tym miejscu wiedziałem, że oszczędności nie będzie.

 

Po pierwsze izolacja pozioma na ławach to papa termozgrzewalna SBS Icopala - fachowcy jak zobaczyli, to oczywiście że oni pierwszy raz coś takiego widzą na oczy;), jak im powiedziałem że 220 zł za rolkę, to zrobili wielkie oczy - ale ja mam ich w gdzieś, mój dom i robię jak uważam za poprawne.

 

Tak samo zrobię izolację podłogi na gruncie w piwnicy, 120m2 tą samą papę zgrzeję z izolacją poziomą pod ławami - koszt będzie jakieś 4.000, ale na izolacji się nie oszczędza.

 

To samo izolacja pionowa ścian piwnicy - niby warunki gruntowe poprawne, ale na części działki jest glina i uznałem, że zastosują profesjonalną izolację dwuskładinkową biutmiczną Botament typu średniego - koszt kolejne 4.500 zł bez robocizny - ale nadal mówię, tu nie zamierzałem oszczędzać (do tego oczywiście drenaż).

 

Na ocieplenie piwnicy dałem XPS 10 cm, na tym też nie zamierzałem oszczędzać, jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B i mieć te piwnicę zrobione raz i dobrze - wyszło mnie to oczywiście sporo kasy, ale tak jak powiedziałem, sam każdy musi wiedzieć co jak chce mieć zrobione, czy go na to stać i czy można na tym zaoszczędzić (z tym oszczędzaniem czasami niestety też trzeba uważać). :)

 

Dalej mam już zamiar czynić większe oszczędności :-) - oczywiście do momentu robienia dachu, który mam płaski i tutaj znowu chińskich oszczędności nie będzie ;) - wiadomo, fundamenty i dach to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek wez pokaz jak ta twoja kostka bedzie docelowo wygladac !! bo ogolem kostki zle mi sie kojarza a mysle ze twoja moze byc ciekawa !!

 

co do oszczednosci ... ja zastanawiam sie nad sensownoscia poszczegolnych rozwiazan ... jak np zasypanie scian piwnicy ... mam sytuacje wykluczajace sie i nie do konca wiem jak sobie z tym poradzic bo:

1. mam gline wokol wiec najchetniej zasypalabym sciany piwnicy piaskiem zeby je dobrze odwodnic ... ale

2. bede musiala usypac taras ziemny i tu wylacznie moze byc glina bo piach sie posypie i bedzie z tego lipa !!!

 

i tu dylemat ... zasypac glina i skiepscic drenaz czy zasypac piachem i fruwac na taras okolo metra bo mi piasek wypluka w mig !!!

 

alternatywne rozwiazanie - czy sluszne to watpie - zrobic pospolke z gliny i piachu i zwiru - woda przejdzie i da sie to w miare usztywnic !! pytanie JAK TO ZROBIC ???

 

kolejne dylematy - piwnica docelowo ma nie byc ocieplana wiec styro daje grube na podloge parteru a nie w piwnicy /w piwnicy 7-8cm/ a zyczliwi kaza dac wiecej ... pytanie poco ?? ma jedynie nie przemarzac !!

 

dylemat nr 3 - co, cwu i reku ... czy zakladac solary ?? zasadniczo bede oszczedzac opal zima bo reku bedzie mi dogrzewac nawiewane powietrze ... wiec moglabym grzac wode latem za pom kotla ale czy nie lepiej byloby dac solary ?? tylko ze to kolejny koszt a niestety na dofinansowania liczyc nie moge!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek wez pokaz jak ta twoja kostka bedzie docelowo wygladac !! bo ogolem kostki zle mi sie kojarza a mysle ze twoja moze byc ciekawa !!

 

Mam w swoim dzienniku budowy na samym początku, muszę go w końcu zaktualizować ;), link:

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?109586-Kostka-Reaktywacja-Pocz%C4%85tek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim dzienniku budowy na samym początku, muszę go w końcu zaktualizować ;), link:

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?109586-Kostka-Reaktywacja-Pocz%C4%85tek...

 

cos nie tak z tym linkiem ... a co do kostki - troche dziwny ksztaut jak na kostke :)

myslalam o jakiejs wizualizacji !!

 

 

ps ... czy mi sie wydaje czy naprawili forum ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a jak tam twoje przemyslenia w sprawie wylewek anhydrytowych kurcze tez sie pomalu zastanawiam tylko jakos nie widze zadnej firmy z regionu

 

no wlasnie nie wiem, mam zamontowane okno przesuwne i zeby nie bylo progu musze zrobic 18,5 cm zalkowitej podlogi czyli w tym styro, wylewka i dobry panel.

przy mixokrecie dam 10cm styro, 7cm wylewki i zostaje 1,5cm na wykonczenie podlogi, nie wiem jak to zrobic przy anhydrycie czy jak dam 12cm styro i 5cm anhydrytu czy to bedzie prawidlowo?

co do firm to dzwonilem do kilku ze slaska i kilku innych najdalej z warszawy i kazda mowi ze nie ma problemu przyjechac i wylac. oni jada tylko ze swoim mieszaczem a sama wylewke przywoza gruszki z kilku miejsc w polsce u nas najblizej taki sklad jest chyba z krakowa i caly region zaopatruje sie wlasnie tam.

nie wiem jak z tym stosunkiem styro do wylewki bo przy mixokrecie 10:7 jest troche lepsze niz 12:5, mozesie nie bedzie klawiszowac bo nie ma dylatacji ale w rogach scian moze moze dzwignac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...