Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Monia co do kostek to jak sie jedzie z gotartowic na zory, pewnie widzialas tamta kostke? nam sie bardzo podoba ale nawet jakbysmy chcieli to w jankowicach nie pozwola Ci takiego czegos budowac ;/ tylko czemu skoro wszystkie stare domy w okolicy sa "kostkowe" - taka nasza polska bzdura ;]

Lisek a to sie w zimie odsnieza? tzn dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jedziesz na zory od strony lotniska, mijasz autostrade, pozniej sa swiatla gdzie robia obwodnice i jakies kilkaset metrow dalej w strone centrum zor zaraz przy glownej drodze po lewej stronie, jak jezdzisz doroboty ta droga to nie moglas tego nie zauwazyc. taka parterowka brazowa z duzymi przeszkleniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekny ten dom przed Żorami, był moją inspiracją jak projektowałam swój :) z dachem sie nie udało ale przeszklenia duże też będą :)

mea bierz solary i olej dofinansowanie - już sie z tego burza robi ze to dofinansowanie jest nic nie warte a niektórzy wręcz pisza ze to dofinansowanie owszem ale banków w których trzeba wziąć ten kredyt...bezsens totalny, ja biore bez kredytu, mam zamiar ogrzewac nimi wode od kwietnia do pazdziernika i chce pociągnąc dodatkowa nitke do ogrzewania w przyszłośći wody w basenie

reku nie mam, od początku nie chcieliśmy, ja mam uczulenie na wszelkie "sztuczne" powietrze, nawiewy itp...nie przemawia to do mnie ze po kilku latach dalej będzie czyste...no cóz mam do tego prawo i nie zdecydowałam sie na to, w aucie też mam klimę której praktycznie nie używam

czemu uważasz że piach spod tarasu Ci wymyje ? ja mam piach z mała domieszka gliny pod taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz na zory od strony lotniska, mijasz autostrade, pozniej sa swiatla gdzie robia obwodnice i jakies kilkaset metrow dalej w strone centrum zor zaraz przy glownej drodze po lewej stronie, jak jezdzisz doroboty ta droga to nie moglas tego nie zauwazyc. taka parterowka brazowa z duzymi przeszkleniami

 

aaaa no tego nie da sie nie zauwazyc ... ale czy to kostka ?? to raczej czaderska parterowka!! mufa nie siada!!

 

queene co do reku i filtrow - ja bede miala gwc i dzieki temu latwo dostepna czerpnie powietrza !! czerpnia ma swoj zestaw filtrow i bardzo latwo sie je wymienia !! wymiana powietrza dzieki reku to bajka!! kilka rzeczy ktore na wlasnej skorze doswiadczylam:

1. na dworze temp 33 st w cieniu w domu na wylocie z reku powietrze 16st !! klima za free !!

2. impreza w salonie na 22 osoby z czego 6 palaczy !! -> dymu zero bo wlasciciel podkrecil reku na max i wymiana powietrza jest tak szybka ze nawet mi wlosy nie smierdzialy /jestem przeczulona na smrod fajek !!/

3. gospodyni spalila miesko /nie na imprezie ale bylam przy tym/ do 5 min w kuchni nie bylo nic czuc !! wystarczylo tylko polaczyc sie centralnie z reku i podkrecic wywiew z kuchni :)/maja takiego mercedesa co sie przez wifi laczy z kompem i mozna tak nim sterowac !! - ja swoj bede musiala isc podkrecic do piwnicy ale luzik dam rade :)

4. wentylacja grawitacyjna dziala na zasadzie roznicy cisnien czyli W LECIE NEI DZIALA!! i to wlasnie mnie do reku przekonalo ... a ze nie robie kominka /wiec nie wydam 12 tysna takowy/ to moge zrobic wentylacja za 18 tys :)

 

 

co do solarow ... ja jestem przekonana ze je zrobie ale czy starczy kasy ?? narazie kupuje duzy zbiornik 300l i robie instalacje pionowa /dach - kotlownia/ jak bedzie lewa kasa to zainstauje plyty /min 3-4/ i sterowanie ... mysle nad wspomaganiem podlogowki z solarow na zimne letnie wieczory zeby podgrzac w lazience czy kuchni ale do tego potrzeba bufora a to juz spory koszt ... tak czy owak solary beda ... pytanie tylko KIEDY ? a poki ich nie bedzie to bedzie szedl kociol caly rok !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nie tak z tym linkiem ... a co do kostki - troche dziwny ksztaut jak na kostke :)

myslalam o jakiejs wizualizacji !!

 

Wizualizacja domu jest właśnie w powyższym linku na dole postu.

 

Przy okazji, we współczesnej architekturze nie istnieje już pojęcia kostki (która kojarzy się z czasami Gierka), a raczej domów z płaskim dachem, które stosuje się w coraz większej ilości projektów (dobrym przykładem jest wspomniane tu Osiedle Wrzosy), które teraz w naszym kraju powaracają do łask.

 

Maciek - Dachu się nie odśnieża, jest to stropodach monolityczny i projekt przewiduje ciężar śniegu - nie jest od też dosłownie płaski, spad wynosi ok. 4%. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys obliczalem te wszystkie wspomagacze ciepla i mi sie nie oplacalo bez doplat od panstwa, za dlugi czas zwrotu poniesionych kosztow.

tak samo dom pasywny, niby wszystko super tylko moj dom nie kosztowalby 350 tys tylko 800 tys.

po pierwsze nie wtrzasnalbym takiej kasy a po drugie nie zwrociloby sie to nawet po 3 pokoleniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja domu jest właśnie w powyższym linku na dole postu.

 

Przy okazji, we współczesnej architekturze nie istnieje już pojęcia kostki (która kojarzy się z czasami Gierka), a raczej domów z płaskim dachem, które stosuje się w coraz większej ilości projektów (dobrym przykładem jest wspomniane tu Osiedle Wrzosy), które teraz w naszym kraju powaracają do łask.

 

Maciek - Dachu się nie odśnieża, jest to stropodach monolityczny i projekt przewiduje ciężar śniegu - nie jest od też dosłownie płaski, spad wynosi ok. 4%. ;)

 

u mnie tez nie otwiera tego linka, nam sie te domy super podobaja :) w sumie warstwa sniegu na dachu zawsze daje dodatkwa izolacje od gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak sie nie przekonam do reku :) nawet projektant mi nie polecal choc sam ma :) w dobrze ocieplonym domu latem nie bedzie goraco a zreszta ja lubie ciepło a lato od tego jest zeby bylo ciepło :D za to bez kominka sobie domu nie wyobrazam, wlasnie projektuje w sypialni miejsce na jego wersje bio :)

 

a słyszał ktos o inteligentnym pradzie ? wstepnie wiem tyle ze zamiast mnostwa kablow jest generalnie jeden, zamiast włączników ekran led i na nim wybiera sie co kiedy i jak ma byc włączone w danym pokoju, koszt na dom to okolo 15tys, czekam na szczegóły bo brzmi fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, ze on daje tyle wszystkiego to nie oznacza ze to bedzoe dom pasywny chociaz nie mam czasu przesledzenia jego calego dziennika teraz. z samych zdjec wynika ze on bedzie mial powierzchni domu 100m2 a u mnie calkowita to prawie 280m2. ja za same okna dalem prawie 20 tys, oknoplast 3 szybowe wspoczynnik calego okna 0,9 czyli duzo brakuje jeszcze do okienek wprawianych w domkach pasywnych a firma raczej dobra na rynku. za 20cm welny na dach u mnie zaplace prawie 2x tyle niz on za swoje 50cm i tak z kazdym punktem... skoro Monika daje za sama wentylacje 18ooo zl?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i troche pojechalem, ale szukalem i znalazlem firmy ktore wykonuja domy pasywne w stanie deweloperskim i za sredniej wielkosci domek wychodzilo jakos 600 tys, wiec troche dodalem do mojej powierzchni i faktycznie strzelilem ;) w dodatku dom pasywny powinien byc ksztaltowo jak najmniej skomplikowany one nie do konca sa ladne- w sumie to nasz dom tez mial byc ladny a wyszedl szpetny ;/ oczywscie jak bym mial kase to bym dawal na podloge 30cm eps 200 i 50cm welny pod dach i pompy ciepla i kilka innych rzeczy a tak siedze z wami na forum i szukam kazdych oszczednosci ;d drugi dom zrobie inaczej i napewno troche mniejszy- ale dom duzy to i pokoje maja po 30m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że wentylacje mechaniczna zaczyna być standardem, widać to choćby po tym ile firm w rybniku się tym zaczęło zajmować. ja u siebie montuje (za jakieś 2 tygodnie), a właśnie panowie skończyli odwierty pod PC, Lisek jakbyś chciał zobaczyć jaki mi syfek śliczny zrobili za domem to sobie zajrzyj masz jakby co autoryzacje na wizyty u mnie any time :-) Mam nadzieje, że to wszystko się opłaci choć nie tylko tak na to patrze. Zakładam, że połowę nakładów traktuję jako inwestycję w komfort a druga połowa to ma przynosić oszczędności. Oczywiście ocieplenie tutaj stricte traktuje jako inwestycja.

 

GWC glikolowe też chce wkopać - Adiqq rozumiem, że opierasz się na słynnym wątku o wciskaniu jamnika pod szafe i będziesz robić na rurce PE + chłodnica z Juwentu?

 

Pasywka chyba rzeczywiście to przesada póki co, jest jeszcze kupa nierozwiązanych tanio tematów - choćby izolacja pozioma ściany fundamentowej od ścian parteru - to szkło piankowe cenowo zabija czy Isomurki. Ja sobie to podarowałem choć obliczeniowo moja landara wychodzi w okolicach 35kWh ale do 15 pasywki brakuje i nawet nie planowłem się ścigać bo koszty spore a i musiałbym z paru rzeczy zrezygnować w bryle budynku.

 

A kostki o jakich piszecie to nic złego. To jest bardzo dobry kształt pod względem energetycznym, można elewacją zrobić sliczny domek. Za komuny były marne domki z szarą elewacją i to nas zniechęcilo wszystkich ale zobaczcie jak ładnie wyglądają zrobione elewacje starych kostek w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam ambitne plany by być jak najbliżej pasywności

ale raz , że w naszym klimacie to raczej nie da rady, a już z moją ciepłolubnością wcale

jeżeli mowimy o naprawdę pasywnym.

 

Zrezygnowalismy też z GWC i WM - bałam się jednak tych zyjątek, które mogą się wprowadzić do tych rur.

 

Dom z porothermu 44 i piętro 45 cm + ocieplenie wełną jakies 5-10 cm

Zaprawa ciepła oczywiście.

 

Na dach wełna o współczynniku 0,035 25 cm - tu zobaczę co się będzie działo.

 

Ponieważ uwielbiamy ogien to kominek obowiązkowo , a co za tym idzie rozprowadzenie.

W zimie i tak mamy zamknięty kaloryfer w sypialni i okno otwarte, latem cały czas okna pootwierane

i tutaj celem wieczornego wychłodzenia w sypialniach klimy z opcją grzania w razie czego.

Pewnie dopiero w roku 2012 po sezonie grzewczym zobaczymy jak to wygląda.

 

Lisek domek piekny mój osobisty mąż jednak nie lubi takiej architektury, ja uwielbiam i nasze gusta pogodził plan zagospodarowania - oczywiście na moją niekorzyść.

 

Maciek śliczny domek i nie ubliżaj mu :)).

 

 

Queene też już oglądałam te biokominki :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz maciek na 100m2 wentylacja z gwc za 15 tys tu strasznie duzo !! ja mam wycene z klimapolu na 16 tys !! a ja mam 180m2 powierzchni plus piwnica /nie wenylowana mechanicznie !!/ samo gwc bede robic ja wiec rurki do tego to ok 2tys plus koparka i butelka ludwika :) no i dwie pary rak /trzecia mile widziana/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to daję zdjęcie z wizualizacją - niech sypią się gromy ;)

Te żaluzje z przodu to tzw. żaluzje fasadowe, dobudówka to moje biuro.

 

http://img203.imageshack.us/img203/8510/89019272.jpg

 

kurcze brdzo w moim stylu !! zwlaszcza zaluzja fasadowa !!! sliczne to jest !!

ja wlasnie mysle czym moj domek "upiekszyc" zeby nie byl wielka bryla bez pomyslu !! pierwotnie na frontowej scianie mial byc taras i balkon ale ja nie za bardzo trawie balkony /z uwagi na termike/ no i wywalilam z wzorcowego projektu lukarny ktorych totalnie nei trawie /zwlaszcza takich malych dupsow jak tam byly !!!/

 

pierwotnie to ten dom wygladal tak !! przynajmniej z zewnatrz !!

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/images/25/624_wizualizacje2_lk-300_tmb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Twój dom nie jest szpetny :) teraz juz po ptokach, ale moim zdaniem powinieneś jedynie wydłuzyc krokwie od frontu, wtedy zniwelowała by sie ta wysoka ściana kolankowa

no ale skoro myslisz juz o następnym domku... ;-)

 

no wlasnie nie trudno sie domyslec, ze chodzi o ta nasza "sciane placzu'', wyszla wysoka jak w stodole :) a jakby byly dluzsze krokwie to z kazdej strony bysmy wypuscili o metr a od frontu wiecej. zobaczymy bo dom stoi na podwojnej dzialce a przed nimi jest jeszcze dzialka rolna do kupienia, byly dyskusje na ten temat wiec nigdy nie wiadomo, drugi raz pewnie bysmy robili ten sam projekt tylko z innym dachem ktory powinien zadaszac wejscie do domu i taras z tylu domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...