Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Maciek ja dzisiaj dzwonilem do Wolplan'a (dostawca wylewek) i pogadalem troche z gosciem z dzialu sprzedazy z tego co gadal to mozesz dac tyle ocieplenia ile chcesz nie ma jakichs norm jak przy zwyklych wylewkach, tylko troche dowalil ze on poleca styrodur czy tam xps i tak z rozmowy wynikalo ze eps200 to absolutne minimum ale obstawal przy xps dal mi namiary na jakas firme z czestochowy ale ponoc nie ma problemu zeby dojechali i zrobili. Jakos pomalu zaczynam sie do tych wylewek przekonywac tylko dobil mnie tym styropianem ale po jazdach u Ewus'i to juz wole chuchac na zimne BTW powiedzcie czy 23zl za tynki cementowo wapienne to w miare dobra cena??? Maciek kto ci robil ta instalacje elektryczna to na spinkach masz czy jak wez walnij ja sobie w bruzdach bo bedziesz plakal po tynkach >
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq no jakoś myślę, że w naturalnych kominach się takim różnym bakteriom nie będzie chciało siedziec :))

 

Tak po prawdzie to my ciągle mamy pootwierane okna, latem to już całkowicie, zima również - sypialnie.

Więc trochę mi ta mechaniczna nie leżała :))

Wolałam tę kasę w kominek wpakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ja dzisiaj dzwonilem do Wolplan'a (dostawca wylewek) i pogadalem troche z gosciem z dzialu sprzedazy z tego co gadal to mozesz dac tyle ocieplenia ile chcesz nie ma jakichs norm jak przy zwyklych wylewkach, tylko troche dowalil ze on poleca styrodur czy tam xps i tak z rozmowy wynikalo ze eps200 to absolutne minimum ale obstawal przy xps dal mi namiary na jakas firme z czestochowy ale ponoc nie ma problemu zeby dojechali i zrobili. Jakos pomalu zaczynam sie do tych wylewek przekonywac tylko dobil mnie tym styropianem ale po jazdach u Ewus'i to juz wole chuchac na zimne BTW powiedzcie czy 23zl za tynki cementowo wapienne to w miare dobra cena??? Maciek kto ci robil ta instalacje elektryczna to na spinkach masz czy jak wez walnij ja sobie w bruzdach bo bedziesz plakal po tynkach >

 

pan Damian ma mi robic cementowo-wapienne za 18zl tylko robi to normalnie z piachu i cementu, a gipsowki za 22 zl i obiecal vaktury wat na wszystkie materialy czyli bedzie co odliczyc :) tylko mial byc od tego poniedzialku a przyjdzie niby od przyszlego.

instalacje elektryczna robil tesciu wszystko bylo na papiokach ale tam gdzie beda tynki gipsowe pousuwalismy wszystkie gwozdzie i dawalismy gips (podobno gipsowki reaguja z wszelkimi elementami metalowymi i moga wyjsc plamy). drugim razem kupilibysmy pistolet i klej w sztywtach bo sie nim lepiej robi i wkladki sa tanie to klejenia.

a czemu ma byc problem jezeli kabel nie jest w bruzdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jeszcze napisze kilka zdań o swoich instalacjach...OC planowałem od początku - byłym u Piejara, widziałem i uznałem że musi byc :)

reku - tak jak mea napisałą, wentylacja grawitacyjna latem po prostu nie działa, a zimą za to działa aż za dobrze...kompletnie niesterowalna...WM jest sterowalna i masę zalet - filtry można bez problemu wymienić....GWC też planuję w przyszłości, ale nie takie tradycyjne, tylko glikolowe...;)

PC - liczyłem,liczyłem i wyszło mi że warto...za PC polskiego producenta nie zapłaciłem majątku, a przemiawiają do mnie późniejsze koszty eksploatacji...no i oczywiście bezobsługowość...myślałem o gazie - nawet udałem się po WT do gazowni - gaz jest w drodze raptem 100m ode mnie, ale koszt przyłącza podliczyli mi na co najmniej 12tys - w tym momencie rachunek był prosty - opłaca mi się PC...dom mam dobrze ocieplony, więc rachunki powinny być niskie...dam znać szczegółowo, bo będę mieć podlicznik na PC

 

Adrian mogę się prawie podpisać pod Twoim postem. Prawie, bo pompa będzie szwedzka, ale kolektory jednak poziome :) I chłodzenie pasywne robimy od razu. Znaleźliśmy fajną firmę z Jaworzna robi nam oprócz tego jeszcze instalacę wod-kan, zbiornik na wodę deszczową, reku, podłogówkę i coś tam jeszcze w ogrodzie połączone z drenażem. Gaz mam w granicy, ale dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agreston: wątek znam, albo będę robić tak jak piszesz, zależy czy znajdę odpowiednią ilość miejsca na działce , alternatywą jest chłodzenie pasywne tzn wymiennik ciepła i puszczenie latem ciepła z podłogówki do DZ z PC. Zobaczymy,....teoretycznie mógłbym do GWC wykorzystać DZ z PC, ale mimo dobrego gruntu nie chcę za bardzo wychładzać ziemi.....

Z tego co wiem to wpinanie się do DZ z PC nie jest dobrym pomysłem. Obniżysz niepotrzebnie temp. glokolu jaka dość mocno decyduje o wydajności pompy i COP. No chyba że ten wymiennik przewymiarujesz to może... ale koszt poziomego wymienika glikolowego jest na prawdę niewielki chyba nie warto ryzykować. Pasywne chłodzenie w PC to oczywiście dobry pomysł, ja takie mam mieć ale niezależnie od tego GWC wskazane choćby dla ogrzania powietrza żeby na reku nie zamarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan Damian ma mi robic cementowo-wapienne za 18zl tylko robi to normalnie z piachu i cementu, a gipsowki za 22 zl i obiecal vaktury wat na wszystkie materialy czyli bedzie co odliczyc :) tylko mial byc od tego poniedzialku a przyjdzie niby od przyszlego.

instalacje elektryczna robil tesciu wszystko bylo na papiokach ale tam gdzie beda tynki gipsowe pousuwalismy wszystkie gwozdzie i dawalismy gips (podobno gipsowki reaguja z wszelkimi elementami metalowymi i moga wyjsc plamy). drugim razem kupilibysmy pistolet i klej w sztywtach bo sie nim lepiej robi i wkladki sa tanie to klejenia.

a czemu ma byc problem jezeli kabel nie jest w bruzdach?

Hmm no ja juz bylem na paru budowach i juz nikt tak nie robi a kable tak czy siak bedzie widac (mniej lub bardziej ale zawsze, u mnie bylo 3 elektrykow i kazdy smiga w bruzdach wlasnie dlatego ze te kable bedzie widac) Maciek pogadaj jeszcze z tynkarzem dobrze ci radze BTW ja juz olalem gipsowe jakos mi nie podeszly a te tynki co u mnie maja robic to tez cementowo wapienne ale z jakichs gotowych mieszanek czy jakos a i nie licz za bardzo na odliczenia przeciez on je kupuje na 7% vacie to co chcesz odliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie trudno sie domyslec, ze chodzi o ta nasza "sciane placzu'', wyszla wysoka jak w stodole :) a jakby byly dluzsze krokwie to z kazdej strony bysmy wypuscili o metr a od frontu wiecej. zobaczymy bo dom stoi na podwojnej dzialce a przed nimi jest jeszcze dzialka rolna do kupienia, byly dyskusje na ten temat wiec nigdy nie wiadomo, drugi raz pewnie bysmy robili ten sam projekt tylko z innym dachem ktory powinien zadaszac wejscie do domu i taras z tylu domu :)

 

spróbuj z kolorowym tynkiem, góra ciemniejsza, dół jaśniejszy, da sie to jeszcze optycznie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq no jakoś myślę, że w naturalnych kominach się takim różnym bakteriom nie będzie chciało siedziec :))

 

Tak po prawdzie to my ciągle mamy pootwierane okna, latem to już całkowicie, zima również - sypialnie.

Więc trochę mi ta mechaniczna nie leżała :))

Wolałam tę kasę w kominek wpakować.

 

Dodam tylko że jest zasadnicza różnica pomiędzy mechaniczną i naturalną. Przy wyższej różnicy temp. tak jak w W.Mech. lubi się skraplać tu i ówdzie woda a to żyjątka lubią. Wymuszony obieg też robi swoje. Druga istotna różnica to taka że w mechanicznej tymi przewodami powietrze musi dotrzeć do domu, a kominami wentylacyjnymi uchodzi w naturalny sposób na zewnątrz. Nie ma więc czego porównywać, tyle że na razie sprzedawcy mechanicznej milczą na ten temat jak zaklęci.

Będą mieli co czyścić za parę lat u klientów za niezłe pieniądze.

Każdy kto ma klimę w aucie wie że jakby przewodów nie czyścić to po 4-5 latach to powietrze nawiewane tymi przewodami delikatnie mówiąc do czystych nie należy.

 

Ale dyskusja na temat reku zajęła już na forach setki stron, każdy w swoim domu instaluje co uważa za stosowne.

 

Aha - Mea, ta klima z reku w lecie nie jest za free. Trzeba pamiętać że cały czas muszą pracować przynajmniej 2 wentylatory które pobierają prąd. Oczywiście jest to dużo mniejsza moc niż standardowa klima, ale pamiętajmy że reku musi pracować 24h/dobę 365 dni w roku...Więc nie za darmo.

 

 

Jak za bardzo pojechałem po tym reku to sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...