Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

pilnie szukam kogos do oklinkierowania /plytkami nie ceglami/ komina !!! znacie takowego szpeca ??

chodzi oczywiscie o czesc komina nad dachem !! wiec wysoko !!

 

Ojej Mea moglas nie oszczedzac po mnie wszyscy budowlancy jechali ze nie chce robic z cegly klinkierowej (poddalem sie i nie zaluje jak znajomej odpadly plytki i uszkodzily dachowki i koszt naprawy przekroczyl moje sliczne dwa kominy) jesli to kominy dymne to pamietaj o ociepleniu ich styro bo na bank do roku ci ta klinkiera poodlatuje i koniecznie na siatke to tyle z tego co mi murarz mowil ale i tak powiedzial ze mnie zabije jak nie dostanie klinkierki a ze sie go balem to zrobilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

okien mamy w pisssdu :) w większości to okna od sufitu do ziemi takie po 2,60 cm wysokie, umieszczone w rogach budynku, w samym salonie mamy 3 podwójne, jak pisałam zainspirował mnie ten dom przed Żorami więc przeszkleń jest od groma

teście mają firmę z oknami/drzwiami itp więc cena i tak jest po kosztach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okien mamy w pisssdu :) w większości to okna od sufitu do ziemi takie po 2,60 cm wysokie, umieszczone w rogach budynku, w samym salonie mamy 3 podwójne, jak pisałam zainspirował mnie ten dom przed Żorami więc przeszkleń jest od groma

teście mają firmę z oknami/drzwiami itp więc cena i tak jest po kosztach :)

 

za to troche zaoszczedziliscie na ceglach :p na powaznie to te duze przeszklenia sa piekne i robia wrazenie.

my zas mamy problem bo na poddaszu wychodza nam w trzech pokojach wg obliczen kaloryfery dlugie po 2,6m i jak to bedzie wygladalo? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zas mamy problem bo na poddaszu wychodza nam w trzech pokojach wg obliczen kaloryfery dlugie po 2,6m i jak to bedzie wygladalo? ;/

a nie mozesz dac pionowych wyzsze i pewnie troche krotsze (takie ponoc sa, wiem to tylko od mojego instalatora)

Queene OMG rzeczywiscie kolosy ale jak po kosztach to czemu nie

Jak tak patrze na te wasze wiezby to wszyscy macie impregnacje zanurzeniowa kurcze to mnie wpuscili w maliny ze wzialem cisnieniowke bo juz sam ne wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek długie na 2,60 ?? wow...a czemu tak ? przecież nawet tego nie wniesiecie na góre w całości :D ściane kolankowa macie podniesiona więc chyba wejda wyższe a krótsze ?

 

mamy nisko okna nad podloga i wejda max 55cm wysokosci, mozna dac z boku okna ale tez nie polecaja bo okno kaloryfer powinien byc pod oknem bo i wymiana powietrzai nie brudzi sie sciany, ale myslimy czy nie dac 2 mniejszych grzejnikow ale tez nie do konca. te grzejniki 2,6 zeby bylo lepiej sa stalowe potrojne, liczylismy dzisiaj zapotrzebowanie na moc u kumpla w sklepie z takimi rzeczami i wszystkimi wzorami wychodzilo to samo ;] myslalem, zeby po prostu zrobic podlogowke w calym domu ale zona nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...my zas mamy problem bo na poddaszu wychodza nam w trzech pokojach wg obliczen kaloryfery dlugie po 2,6m i jak to bedzie wygladalo? ;/

 

hej

 

dać wyzsze lub normalną wysokość ale za to potrójne, o tej samej mocy.

 

A tak wogole jak moge zapytac wg jakiego przelicznika były obliczane te grzejniki tj. ile W / m2

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz dac pionowych wyzsze i pewnie troche krotsze (takie ponoc sa, wiem to tylko od mojego instalatora)

Queene OMG rzeczywiscie kolosy ale jak po kosztach to czemu nie

Jak tak patrze na te wasze wiezby to wszyscy macie impregnacje zanurzeniowa kurcze to mnie wpuscili w maliny ze wzialem cisnieniowke bo juz sam ne wiem

 

mysmy nasza wiezbe malowali jakims tytanem zielonym sami , w tartaku gdzie bralismy drzewo odradzali swoja impregnacje zanurzeniowa a cisnieniowej nie robili! a zeby drzewo bylo dobrze zaprawione powinno lezec w impregnacie okolo 2 tygodni i tak robia chyba w stanowicach ale tam kubik kosztuje jak dobrze pamietam kolo 1000zl a normalnie to koszt 650zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

dać wyzsze lub normalną wysokość ale za to potrójne, o tej samej mocy.

 

A tak wogole jak moge zapytac wg jakiego przelicznika były obliczane te grzejniki tj. ile W / m2

 

pozdr

 

jakos mnozyl powierzcznie podlogi m2x 120, kubature m3 x cos tam, i jeszcze jakis wzor gdzie zmienial parametry inne na pokoj, sypialnie i na lazienke jeszcze inne, nie wiem dokladnie ale zapotrzebowanie wychodzilo kolo 4800 wat

 

wyszly nam na poddaszu pokoje, powierzcznie podlogi i kubatura:

1. pokoj dziecinnny 40 m2 okolo 88m3

2.pokoj dziecinny 41m2 okolo 85m3

3. sypialnia 38m2 okolo 126m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...