Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ad.1 Kobieto :) Zimna woda potrzebna jest rano-i jest (grzanie od 4.00-6.00),po południu(małe ilości) i wieczorem-i jest (dogrzewana od 13.00-15.00)

Ad.2 Garów się nie myje w wodzie z bojlera,od tego jest zmywarka,również w II taryfie :)

Ad.3.Pranie również wykonujemy w II taryfie

Za gaz 60zł miesięcznie tzn.wcale go nie używają po sam abonament przesyłowy to chyba 60 czy 80zł :)

Miesięczne zużycie prądu na potrzeby cwu dla 2+2 to ok.200-300kWh,a więc łatwo wyliczyć jaki to koszt przy II taryfie.

Druga sprawa to koszt instalacji gazowej a prądowej...

 

wnioskuje ze twoja zona nie pracuje i 100% pradozernych rzeczy robi od 13 do 15 !! dla kazdego pracujacego czlowieka ten czas jest czasem kiedy jest sie w pracy i zaladowanie pralki czy zmywarki raczej nie wchodzi w gre ... podobnie po 22 !! nie mam ochoty do polnocy czekac az pralka czy zmywara sie wylaczy zeby rozladowac i wywiesic parnie !!

 

poza tym zakladasz niemycie sie przed 22 czyli albo kapiesz dzieci w nocy albo wcale badz w zimnej wodzie !!

 

acha od 4 lat jak tu mieszkam usilujemy policzyc koszt pradu ... zawsze jest to raz tyle!! wiec

 

ja ci chce udowodnic ze dwutaryfowy prad to nic innego jak KATASTROFA dla normalnie funkcjonujacego domu !! jak ja potem mialabym slyszec od meza ze nie wolno mi wlaczyc pralki czy piekarnika to chyba bym dostala cholery i piegow !! to byla pierwsza rzecz jaka zrobilam zalatwajac papierologie do domu - PRAD JEDNOTARYFOWY !!

 

 

wierzcie mi uzywam tego od 4 lat i jest to moja zyciowa zmora i zrodlo najwiekszej ilosci klotni jaka ma miejsce w moim malzenstwie!! ot przestroga!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
wnioskuje ze twoja zona nie pracuje i 100% pradozernych rzeczy robi od 13 do 15 !! dla kazdego pracujacego czlowieka ten czas jest czasem kiedy jest sie w pracy i zaladowanie pralki czy zmywarki raczej nie wchodzi w gre ... podobnie po 22 !! nie mam ochoty do polnocy czekac az pralka czy zmywara sie wylaczy zeby rozladowac i wywiesic parnie !!

A ja wnioskuje,że nie masz pojęcia o nowoczesnych sprzętach.Zmywarka czy pralka posiada timer,może się włączać o dowolnej godzinie jaka nam się żywnie podoba ;)

Przychodzisz z pracy i masz naczynia umyte a i pranie gotowe do rozwieszenia :)

P.S

Oczywiście żona pracuje lecz gotujemy na poważnie tylko w weekendy.

 

poza tym zakladasz niemycie sie przed 22 czyli albo kapiesz dzieci w nocy albo wcale badz w zimnej wodzie !!

Mając bojler 140l,od godz.15 dla dzieci dysponujemy 270l wody o temperaturze zdatnej do kąpieli :)

P.S. Dzieci nie muszę kąpać,16-to latek sam daje radę ;)

 

acha od 4 lat jak tu mieszkam usilujemy policzyc koszt pradu ... zawsze jest to raz tyle!! wiec

ja ci chce udowodnic ze dwutaryfowy prad to nic innego jak KATASTROFA dla normalnie funkcjonujacego domu !! jak ja potem mialabym slyszec od meza ze nie wolno mi wlaczyc pralki czy piekarnika to chyba bym dostala cholery i piegow !! to byla pierwsza rzecz jaka zrobilam zalatwajac papierologie do domu - PRAD JEDNOTARYFOWY !!

Pozwolę się nie zgodzić,w domu nie dużym,dobrze zaizolowanym i ocieplonym ogrzewanie prądem w II taryfie jest ekonomicznie uzasadnione,oczywiście mam na uwadzę porównanie z gazem,bo tylko on zapewnia nam podobny komfort.

 

Jeśli jest problem z umiejętnym wykorzystaniem II taryfy to rozwiązaniem jest bufor ciepła 600-1000l grzany w II taryfie,tutaj taniej cwu nie zabraknie nigdy a i podłogówkę nam tanio zaopatrzy w ciepło :)

II taryfa staje się opłacalna jeśli "nocne" zużycie prądu wychodzi nam ok.40% całościowego zużycia dobowego.

A teraz cytat dla Ciebie:

to może ja napisze o swoich doswiadczeniach z taryfą nocna:

mam ją od lutego 2009 (ogrzewanie u mnie jest gazowe)

gdy zakładałem taryfe to szacowałem, ze 30-40% uda sie "przerzucic" do taryfy nocnej, tymczasem zycie mocno mnie zaskoczyło "na plus".

Wykorzystujac taryfe nocna dla zmywarki oraz pralki (nocą) oraz do cosobotniego koszenia trawy pieczenia pizzy i ciasta (13-15) udało sie uzyskac 60% w taniej taryfie. To na prawde nie jest uciazliwe. Pewnie lato jest okresem bardziej korzystnym niż zima gdy dojdzie oswietlenie w godzinach 16-21 , lecz nawet zakładając, ze zimą uzyskam tylko 40% w drugiej taryfie, sredniorocznie bedzie 50/50 czyli na butelke wina miesiecznie i to przy praktycznie normalnym zyciu, bez żadnych "udziwnien" typu "drogie dziecko - nie obejrzysz dobranocki bo o 19 prąd jest droższy".

No i można w nocy posiedziec spokojnie przy komputerze/kinie nocnym bez strrachu o rachunek za prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem was PRZESTRZEC przed pewną firmą budowlaną z Rybnika prowadzoną przez pana ANDRZEJA BŁĄKAŁĘ reklamującą się na stronie http://www.bud.aisza.com.pl/. Pracownicy tej firmy spieprzyli mi następujące elementy domu :

1. Kominy - wymurowane tak jakby błotem rzucali. w środku w fugach więcej zaprawy niż w niejednej hurtowni, rurę ceramiczną postawili na 2 cegłach twierdząc, że jest to wystarczająca podstawa, a w wyczystce dziura między cegłami na 40cm.

2. Mury parteru - przedstawiali się jako firma posiadająca Certyfikat na murowanie z silikatów w rezultacie z bloczków powstały fale dunaju, gdzie w niektórych miejscach prześwity w murze wynosiły 2 cm więc widać było drugą stronę muru. Tłumaczenie właściciela - " celowo zostawiliśmy te szpary aby poprawić własności termiczne bloczków silikatowych". Uwierzcie mi jak to usłyszałem ręce i szczena mi opadły.

3. Strop - poza wystającymi prętami po rozszałowaniu czas wykonania szalunku stropu domu 100m2 MIESIĄC, nie jestem ekspertem ale na taką powierzchnię stropu 290 stempli to chyba za dużo - wiadomo koszta. W dniu zalewania stropu na budowę wkroczyło 2 dodatkowych "fachowców" ponieważ tamci się niewyrobili z podkładaniem drutów i odsuwaniem od desek( i tak im to nie wyszło). Rewelacją było to, że właściciel kazał sobie dopłacić za tych dodatkowych ludzi.

No i sedno sprawy - to są po prostu Złodzieje. Wyprowadzili się z budowy z walizką z wiertarki w środku z wiertłami i tarczami do cięcia, zaprawa(kit) do rur ceramicznych, a nawet "ładna" polarowa bluza robocza. co ciekawe dzwoniłem do chłopa przyznał się, że ma coś takiego u siebie i od ponad miesiąca nie mogę sprzętu dostać.

Fachowcy których mam teraz są tańsi, solidniejsi, nie piją i. Porównując ich wykonanie to PRZEPAŚĆ poza tym śmiali się 2 dni z rezultatu pracy swoich poprzedników. Nowi murzrze musieli także rozbierać jeden z kominów ponieważ był wykonany w kształcie litery L.

JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM PRZED PANEM BŁĄKAŁA i jego firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam. Ma ktoś może na zbyciu jakieś drzwi tymczasowe na budowę? Docelowych to jeszcze długo nie zamontuje a w jesieni to jakoś trzeba i zimie zamykać i wchodzić. Można kupić takie za 350zł w OBI ale może ma ktoś blisko i dużo taniej :-)

A nie masz jakichs desek na budowie pol godzinki roboty jakies 30 zl wydane na klodke i zawiasy i juz masz drzwi (jak ktos sie chce wlamac to takie drzwi z obi stanowia taka sama zapore jak takie samoroby z desek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem was PRZESTRZEC przed pewną firmą budowlaną z Rybnika prowadzoną przez pana ANDRZEJA BŁĄKAŁĘ reklamującą się na stronie http://www.bud.aisza.com.pl/. Pracownicy tej firmy spieprzyli mi następujące elementy domu :

1. Kominy - wymurowane tak jakby błotem rzucali. w środku w fugach więcej zaprawy niż w niejednej hurtowni, rurę ceramiczną postawili na 2 cegłach twierdząc, że jest to wystarczająca podstawa, a w wyczystce dziura między cegłami na 40cm.

2. Mury parteru - przedstawiali się jako firma posiadająca Certyfikat na murowanie z silikatów w rezultacie z bloczków powstały fale dunaju, gdzie w niektórych miejscach prześwity w murze wynosiły 2 cm więc widać było drugą stronę muru. Tłumaczenie właściciela - " celowo zostawiliśmy te szpary aby poprawić własności termiczne bloczków silikatowych". Uwierzcie mi jak to usłyszałem ręce i szczena mi opadły.

3. Strop - poza wystającymi prętami po rozszałowaniu czas wykonania szalunku stropu domu 100m2 MIESIĄC, nie jestem ekspertem ale na taką powierzchnię stropu 290 stempli to chyba za dużo - wiadomo koszta. W dniu zalewania stropu na budowę wkroczyło 2 dodatkowych "fachowców" ponieważ tamci się niewyrobili z podkładaniem drutów i odsuwaniem od desek( i tak im to nie wyszło). Rewelacją było to, że właściciel kazał sobie dopłacić za tych dodatkowych ludzi.

No i sedno sprawy - to są po prostu Złodzieje. Wyprowadzili się z budowy z walizką z wiertarki w środku z wiertłami i tarczami do cięcia, zaprawa(kit) do rur ceramicznych, a nawet "ładna" polarowa bluza robocza. co ciekawe dzwoniłem do chłopa przyznał się, że ma coś takiego u siebie i od ponad miesiąca nie mogę sprzętu dostać.

Fachowcy których mam teraz są tańsi, solidniejsi, nie piją i. Porównując ich wykonanie to PRZEPAŚĆ poza tym śmiali się 2 dni z rezultatu pracy swoich poprzedników. Nowi murzrze musieli także rozbierać jeden z kominów ponieważ był wykonany w kształcie litery L.

JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM PRZED PANEM BŁĄKAŁA i jego firmą.

 

juz ten tekst raz pisales, albo pokazesz jakies zdjecia tego zo zmascil w dzienniku budowy albo bede przypuszczal ze jestes z konkurencji albo z jakiegos powodu go nie lubisz!

 

co do drzwi tymczasowych to po tynkach takie bede mial,ale tynkarze mili robic tydzien temu i nawet nie wiadomo czy przyjda w tym! jakbym wiedzial wzialbym inna ekipe, tyle ze kazdemu zdarza sie jakis poslizg z powodu pogody czy innych okolicznosci (na razie czekamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakichs desek na budowie pol godzinki roboty jakies 30 zl wydane na klodke i zawiasy i juz masz drzwi (jak ktos sie chce wlamac to takie drzwi z obi stanowia taka sama zapore jak takie samoroby z desek)

 

no wlasnie, koledze przedwczoraj wlamali sie na budowe, poszla wiertarkai troche kabli. mial takie same drzwi ocynkowane jak ja tylko troche inaczej zamontowane i dodatkowo buduje na odludziu! ja staralem sie zamontowac drzwi tak zeby bardzo nie szlo ich podwazyc czy podlozyc ale silniejszy but dalby im rade, czekam na te tynki i wprawiam porzadne drzwi-tylko czy to cos da zobaczymy? we wtorek rano przyjezdza pan z solid'a i bedziemy gadac o jakmis tanim systemie alarmowym, podobno sam sygnalizator alarmowy na budynku juz troche daje do myslenia zlodziejowi i nie wie co moze na niego czekac w srodku :)

 

wiem ze firma ochroniarska bierze za nadzor miesiecznie okolo 50 zl ale ile moze kosztowac jakas prosta centralka z trzema wewnetrzymi czujkami? dalbym je w garazu, salonie i kotlowni bo w kazdym pomieszczeniu to raczej przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakichs desek na budowie pol godzinki roboty jakies 30 zl wydane na klodke i zawiasy i juz masz drzwi (jak ktos sie chce wlamac to takie drzwi z obi stanowia taka sama zapore jak takie samoroby z desek)

 

Nie no jasne to zawsze jest opcja, nie chodzi o bezpieczeństwo jakie dają drzwi bo to wiem że zerowe ale o wygodę korzystania. Spoko jak nic się nie znajdzie to sie pozbija pewnie jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, koledze przedwczoraj wlamali sie na budowe, poszla wiertarkai troche kabli. mial takie same drzwi ocynkowane jak ja tylko troche inaczej zamontowane i dodatkowo buduje na odludziu! ja staralem sie zamontowac drzwi tak zeby bardzo nie szlo ich podwazyc czy podlozyc ale silniejszy but dalby im rade, czekam na te tynki i wprawiam porzadne drzwi-tylko czy to cos da zobaczymy? we wtorek rano przyjezdza pan z solid'a i bedziemy gadac o jakmis tanim systemie alarmowym, podobno sam sygnalizator alarmowy na budynku juz troche daje do myslenia zlodziejowi i nie wie co moze na niego czekac w srodku :)

wiem ze firma ochroniarska bierze za nadzor miesiecznie okolo 50 zl ale ile moze kosztowac jakas prosta centralka z trzema wewnetrzymi czujkami? dalbym je w garazu, salonie i kotlowni bo w kazdym pomieszczeniu to raczej przesada

 

Zerknij na to: http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?id=1776 na tymczasowy alarm się nadaje, może na Allegro będą używane taniej. Są na Allegro tańsze wersje ale rozsądna czujka parę groszy kosztuje a i nie każda centralka ma możliwość dopięcia nadajnika do stacji monitoringu na to uważaj jak chcesz monitoring. Co do syreny zgadzam się, na start syrena + tabliczka starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam woze caly sprzet tam i z powrotem na budowe juz mialem jeden wjazd do kanciapy ale tylko wypili mi cole i obalili swoje pol litra, ale juz sasiada ktory mial drzwi docelowe, okna i inne bajery stukneli na jakies 10000. Wiec u mnie w budzie sa same lopaty mlotki i inne rzeczy raczej niskiej wartosci zadnej wiertarki czy czegos wartosciowego nie trzymam. A funkcjonalnosc drzwi z desek a takich tymczasowych jest taka sama otwieraja sie i zamykaja i chyba o to chodzi swoje obije jeszcze papa i dadza rade BTW Maciek to Damian znowu kombinuje oj nagrabi sobie na forum BTW wiem od mojego instalatora ze ludzie juz mowia Olszarowi o tym partactwie u Ewusi oj net to potega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam. Ma ktoś może na zbyciu jakieś drzwi tymczasowe na budowę? Docelowych to jeszcze długo nie zamontuje a w jesieni to jakoś trzeba i zimie zamykać i wchodzić. Można kupić takie za 350zł w OBI ale może ma ktoś blisko i dużo taniej

Zakupiłem dwa dni temu w Gołkowicach na ul. 1 maja. Jest tam taki sklep budowlany. Ceny za drzwi 20-60 zł. Do tego gość kompletuje futryny - też w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Maciek to Damian znowu kombinuje oj nagrabi sobie na forum BTW wiem od mojego instalatora ze ludzie juz mowia Olszarowi o tym partactwie u Ewusi oj net to potega

 

No to dopiszcie mu mnie do listy, był u mnie jako pewniak ale wróci dopiero na nią jak załatwi spapraną sprawę jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopiszcie mu mnie do listy, był u mnie jako pewniak ale wróci dopiero na nią jak załatwi spapraną sprawę jak trzeba.

 

no ja Damiana jeszcze nie skreslam, zadzwonil do mnie i wytlumaczyl, mam nadzieje ze warto na niego czekac, co do alarmu to jak sie zdecyduje to na cos juz ostatecznego, jutro chyba kupie 50m kabla i porozprowadzam przed tynkowaniem i bede szukal czegos co powiadomi mnie sms'em i zawyje bo 50zl miesiecznie niby nieduzo ale zawsze wyjdzie na koniec roku 600zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja Damiana jeszcze nie skreslam, zadzwonil do mnie i wytlumaczyl, mam nadzieje ze warto na niego czekac, co do alarmu to jak sie zdecyduje to na cos juz ostatecznego, jutro chyba kupie 50m kabla i porozprowadzam przed tynkowaniem i bede szukal czegos co powiadomi mnie sms'em i zawyje bo 50zl miesiecznie niby nieduzo ale zawsze wyjdzie na koniec roku 600zl

 

He i co zrobisz z ta informacją SMS? :-) Czas reakcji 2h. Powiadomienie smsem mają lepsze centralki na pewno nie za 600zł komplet. A i pamiętaj, że powiadomienie kosztuje bo musisz wsadzić karte sim tam jaka kosztuje może mniej jak 50zł/m ale kosztuje. IMHO alarm bez powiadomienia ma mały sens, chyba że masz syrene i obok sąsiadów albo traktujesz alarm jako straszak to wtedy daruj sobie powiadomienie. Powyje goście uciekną i nie wrócą, to i tak zabezpieczenie na debili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He i co zrobisz z ta informacją SMS? :-) Czas reakcji 2h. Powiadomienie smsem mają lepsze centralki na pewno nie za 600zł komplet. A i pamiętaj, że powiadomienie kosztuje bo musisz wsadzić karte sim tam jaka kosztuje może mniej jak 50zł/m ale kosztuje. IMHO alarm bez powiadomienia ma mały sens, chyba że masz syrene i obok sąsiadów albo traktujesz alarm jako straszak to wtedy daruj sobie powiadomienie. Powyje goście uciekną i nie wrócą, to i tak zabezpieczenie na debili.

 

nie wiem, zawsze cos ma jakis sens, zlodziej jak bedzie chcial opedzlowac kogokolwiek to szybciej wybierze dom bez widocznej czujki bo nigdy nie bedzie wiedzial czy alarm montowales sam czy profesjonalna firma, nie wie czy przyjedzie firma ochroniarska czy tylko pojdzie sms napewno sie zastanowi 2razy czy warto do takiego domu wchodzic?! za rok moze dwa tescie maja zamiar budowac 2 dzialki dalej od nas wiec po otrzymaniu sms'a czy po wlaczeniu wyjca ktos bedzie mogl do minuty byc przed naszym domem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was miał do czynienia z firmą instalacyjną wod-kan z Wodzisławia Śl. Wojtka Placka?

 

Hej

 

Braci jest dwóch Arek i Wojtek Placek. Z tego co wiem to ludzie se ich chwalą, kiedys robili we dwoch razem. Teraz z tego co wiem to każdy działa na swój rachunek, nam Arek Placek montował naszą kotłownie na EKO groszek i udzielał porad na temat CO.Uważam go za dobrego instalatora. Z tego co mi wiadomo to oprocz C.O. ma uprawnienia budowlane i robi tez certyfikaty energetyczne, także bystry chłopak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...