Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

... Poczytaj trochę o gwc...

GWC służy tylko do tego,żeby reku nam nie zamarzł i do niczego więcej a i to możemy osiągnąć w dobrych reku bez gwc...

 

Przepraszam Cie ale teraz to Ty juz bzdury piszesz. Od kiedy to GWC uzywa sie tylko zima jak temp spadnie ponizej 0 st.C ?

Pierwszy raz cos takiego czytam o GWC. Do odmrazania i zabezpieczenia reku przed zamarznieciem sluży przede wszystkim automatyczny bypass albo nagrzewnica. GWC sluzy do lekkiego schłodzenia lub podgrzania powietrza wchodzacego do domu. Zdaje sie ze w lato mozna obnizyc tem o jakies 2-3 st. C, moze wiecej, ale daleko temu oczywiscie do klimy tak jak napisales. Pompa PCI od CWU to tez wg mnie tez marna klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przepraszam Cie ale teraz to Ty juz bzdury piszesz. Od kiedy to GWC uzywa sie tylko zima jak temp spadnie ponizej 0 st.C ?

Pierwszy raz cos takiego czytam o GWC. Do odmrazania i zabezpieczenia reku przed zamarznieciem sluży przede wszystkim automatyczny bypass albo nagrzewnica. GWC sluzy do lekkiego schłodzenia lub podgrzania powietrza wchodzacego do domu. Zdaje sie ze w lato mozna obnizyc tem o jakies 2-3 st. C, moze wiecej, ale daleko temu oczywiscie do klimy tak jak napisales.

Widocznie niedoczytałeś :

I nastało lato . Na dworze + 27, wymiennik przerzuciłem za reku żeby wentylatory powietrza nie podgrzewały. No i pieknie schładza powietrze. Prawie o 10 stC. Na anemostatch + 19 do 20 stC. Czemu nie skacze z radosci? O bo to g....no daje. Przy przepływie ok 370 m3/h (ok 0,9 kubatury/h) powietrze nie schłodzi domu nawet o pół stopnia.

Powiem szczerze - drugi raz bym nie robił. Jedyny zysk jaki widzę to spokojniejsza praca w zimie reku który się nie rozmraża. Choć mój (jan Gaz) radził sobie dobrze nawet przy minus 25 stC.

W zimie zero zysku bo rekuperator nie jest w stanie odzyskać więcej ciepła - za mała różnica temp. Pomierzyłem - cały zysk z GWC poszedł do wyrzutni i został wywiany na zewnatrz. Poza tym niektóre centrale nie chcą pracować przy zbyt dużym mrozie, tam GWC się sprawdzi.

Lato - za moło wymian powietrza. Jak przeglądałem parametry klimatyzatorów to ich wydajnosci sięgają 4-5 wymian powietrza na godzinę. I to w obiegu zamkniętym. WM nie jest tego zrobić.

 

Pompa PCI od CWU to tez wg mnie tez marna klima.

Bez zasobnika- wyrzut schłodzonego powietrza podpinasz do kanałów wentylacji:

http://www.hewalex.pl/pl/oferta?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=130&category_id=27

Z zasobnikiem-wyrzut schłodzonego powietrza podpinasz do kanałów wentylacji:

http://www.hewalex.pl/pl/oferta?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=131&category_id=29

Z mocą 3,8kW zastanawiam się co do połączenia tego w c.o.Jak się uda,będzie zarąbiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwiła ,że gwc da ci darmową klimę ;) Żeby gwc "służyło" jako chłodzenie musi być przepływ ponad 1000m3/h

(klimatyzatory mają przepływ ponad 2tys.m3/h),reku daje Ci max 400m3/h ale z reguły pracuje na 200-300m3/h.Poczytaj trochę o gwc...

GWC służy tylko do tego,żeby reku nam nie zamarzł i do niczego więcej a i to możemy osiągnąć w dobrych reku bez gwc.

Ja rezygnuję z gwc,strata kasy...ale każdy robi pod siebie ;)

 

znowu podpiersasz sie teoria i to chyba marna a ja "doswiadczylam" gwc w praktyce ... dom o powierzchni ok 100m2 na poziom /czyli podobnie jak u mnie/ i 50m rury z gwc ... na dworze temperatura 30 st ... w domu przy dzialajacym na full reku /450m3/h/ w domu bylo przyjemne 23st !! /trzeba rowniez pamietac ze wlasciwa izolacja tez robi swoje/i wlasnie ten efekt mnie interesuje!! wiem ze jest osiagalny :) za stosunkowo niewielkie pieniadze w skali inwestycji wentylacyjnej !!

 

musialabym zerknac jakie mozna uzyskac roznice temperatur w gwc ale wiem ze przy 50mb rury z -10 jestem w stanie zima dostac +6 a latem z +30 powietrze schladza sie do +16 chyba /musze to posprawdzac bo w domu mam konkretne wyliczenia ... tu wchodzi w gre stopien geotermalny gruntu ... ja zakopuje na 1,8m i wtedy to konkretnie dziala /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że nie widzicie kto pisze nowe posty

 

mussz czesciej pisac co Ci sie forum nagrzeje :) idzie zima i wiesz jak to jest ;P

 

co do tych taryf za prad, gwc, wm i innych pierdow to tak jak w rzadzie kazdy mysli, ze ma racje a my i i tak wiemy, ze ktos (obie) strony klamia :p trzeba zrobic jak sie uwaza a pozniej podzielic wnioskami! na forum tez nie ma co szukac bo experci opisujac wszystkie technologie przewaznie sie tym zajmuja w zyciu i napisza wszystko zeby ludzie to kupili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

jako ze w domu z żoną dzielimy się obowiązkami zwiazanymi z odkurzaniem i sprzątaniem to stwierdzilismy że wolimy wydać 10 tysi na Rainbow-a niz na odkurzacz centralny. Bardziej czyste powietrze podczas odkurzania, mozna dodac jakies zapachy no i niema rurek z brudem w scianach ... ale to tylko nasza opinia. Bo z odkurzaczem centralnym jest tak jak z went.mechaniczną i klimą w aucie co jakis czas trzeba te przewody czyscic ... a to znów kasa ... no chyba ze sie mylę ...

 

moi rodzice lat temu kilka zakupili rainbowa - wszystko super !!! powietrze, zapachy ogolnie jestem na tak!! ALE NIECH SZLAK JASNY TRAFI MYCIE TEGO ZBIORNIKA!! moze w nowszych modelach juz to dopracowali ale ten od rodzicow zeby porzadnie umyc to trzeba sie niezle nabakac ... no i mycie wanny gwarantowane !!

ps polecam do "odkurzania" poduszek i innych takich !!! czasem przywoze od rodzicow w ramach generalnych porzadkow ... mamy tez do tego dokladke do prania dywanow !! super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mussz czesciej pisac co Ci sie forum nagrzeje :) idzie zima i wiesz jak to jest ;P

 

co do tych taryf za prad, gwc, wm i innych pierdow to tak jak w rzadzie kazdy mysli, ze ma racje a my i i tak wiemy, ze ktos (obie) strony klamia :p trzeba zrobic jak sie uwaza a pozniej podzielic wnioskami! na forum tez nie ma co szukac bo experci opisujac wszystkie technologie przewaznie sie tym zajmuja w zyciu i napisza wszystko zeby ludzie to kupili

 

no wlasnie :) grunt to sprzedac produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kontener budowlany, oryginalny taki jak używają firmy na budowach. Wymiary 2,5 x 6 m. Kontener posiada zadaszenie oraz dodatkowo daszek nad wejściem. Posiada sprawną instalację elektryczną, wzmocnione drzwi oraz aluminiowe okna. Dodatkowe informacje oraz ewentualne zdjęcia mogę wysłać.

Kontakt [email protected] 504 75 44 79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu centralny odkurzacz będzie jednym z najważniejszych urządzeń. Odkąd dowiedziałam się o tym wynalazku (a o dziwo było to stosunkowo niedawno) to powiedziałam, że muszę go mieć. Koniec latania z odkurzaczem plączącym się pod nogami, przepinaniem kabla z kontaktu do kontaktu, bo nawet teraz w mojej 34 metrowej kawalerce nie jestem w stanie odkurzyć całego mieszkania korzystając z jednego gniazdka.

No i najważniejsze, szufelki, w kuchni i wiatrołapie. Zamiotę, wciągnie i po problemie :D W przyszłym roku montuję instalację pod odkurzacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dla zainteresowanych.

Wykonawca posadzki twierdzi , że będzie szlifował, natomiast klawiszować ma i koniec- po to są dylatacje.

Zresztą to wina złego pielęgnowania , albo otwartych okien.

Podsumowując, wina po stronie inwestora :) co mnie rozśmieszyło do łez.

Po prostu naprawimy sami , bo wiemy jak w przeciwieństwie do Wykonawcy chyba :))

 

Extra no to się facet popisał. Ale to nie jest tak że to on powinien pielęgnować i pilnować sobie okien? A nie można było przykryć folią wylewki całej?

Szkoda gadać. No nic życzę powodzenia w naprawie.

Ale zdradź jak to chcesz naprawiać co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu centralny odkurzacz będzie jednym z najważniejszych urządzeń. Odkąd dowiedziałam się o tym wynalazku (a o dziwo było to stosunkowo niedawno) to powiedziałam, że muszę go mieć. Koniec latania z odkurzaczem plączącym się pod nogami, przepinaniem kabla z kontaktu do kontaktu, bo nawet teraz w mojej 34 metrowej kawalerce nie jestem w stanie odkurzyć całego mieszkania korzystając z jednego gniazdka.

No i najważniejsze, szufelki, w kuchni i wiatrołapie. Zamiotę, wciągnie i po problemie :D W przyszłym roku montuję instalację pod odkurzacz :D

 

w szufelkach tez sie zakochalam !!! zwlaszcza w kuchni ... latam i zamiatam non stop a i tak nie wszystko umiem zebrac !!

agusia a kto ci bedzie robil odkurzacz ?? bo ja gadalam tylko z gosciem na wodzislawskiej ... ale chcialabym jakies alternatywne zdanie uslyszec !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, ale wydaje mi się, że chyba sami. To przecież nie może być trudne. Tym bardziej, że przy układzie pomieszczeń w moim domu powinno mi wystarczyć po jednym gniazdku i na parterze i na piętrze plus dwie szufelki. Także instalacja nie powinna być skomplikowana. A śledząc inne fora o tematach związanych z odkurzaczami centralnymi to widzę, że wielu ludzi robi to samemu.

 

A tak orientacyjnie, jaki jest koszt zlecenia zrobienia takiej instalacji firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, ale wydaje mi się, że chyba sami. To przecież nie może być trudne. Tym bardziej, że przy układzie pomieszczeń w moim domu powinno mi wystarczyć po jednym gniazdku i na parterze i na piętrze plus dwie szufelki. Także instalacja nie powinna być skomplikowana. A śledząc inne fora o tematach związanych z odkurzaczami centralnymi to widzę, że wielu ludzi robi to samemu.

 

A tak orientacyjnie, jaki jest koszt zlecenia zrobienia takiej instalacji firmie?

 

mi gosc podliczyl instalacje w surowym domu na 1400zl /3 gniazda i 2 szufelki/ w tym jest dobor i montaz jednostki i serwis gwarancyjny. oczywiscie gniazdo w JC do uzytku w garazu

 

my tez sie zastanawiamy nad instalacja samorobka, kumpel z pracy wlasnie takowa zrobil ... ale jak przyszla firma do montazu jc to skasowali 400zl za pomiar a ze opory w instalacji wyszly bardzo duze to doplacil 480 do mocniejszego odkurzacza - pytanie czy jest sens ?? gosc mu od razu pokazal gdzie zrobil blad w rozprowadzeniu i Maro stwierdzl ze nic na tym nie oszczedzil a jeszcze doplacil ... chociaz jak by mi wytlumaczyl gdzie sam zrobil blad to moze nam by sie udalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopiszcie mu mnie do listy, był u mnie jako pewniak ale wróci dopiero na nią jak załatwi spapraną sprawę jak trzeba.

 

Witam

a j mówią sam mówiłem zdziwił się ale powiedział że zrobią jak umią najlepiej i rzeczywiście zrobili nic sie nie rusza nie stuka i puka coprawda pare dni dopiero ale jest gid (podobno dali więcej zbrojenia )

ogólnie ok także wylewki już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po 2 latach siedzenia w domu z małą dziś zaliczyłam pierwszy dzień w klubie malucha (fajna nazwa na prywatne przedszkole...) i wracam pomału do pracy...już sie nie moge doczekać zeby mieć kilka godz dziennie dla siebie :p

 

gdzie wozisz dziecko do klubu malucha ? nie przypadkiem na chwalowicka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...