Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Widzę że batalia o podłogówkę dobiega końca a ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie:

Mam piwnice zrobione strop wylany i zabezpieczony. Teraz zamierzam budować z Porotherm i nie wiem czy kłaść papę termozgrzewalną między kamień a strop piwnicy ???? jedni mówią że tak inni że absolutnie poradźcie coś ??? Według mnie ja bym dał, ale chętnie poznam opinię innych.

 

ja jestem dokladnie w tym samym miejscu i daje ... niewielki koszt a zysk jednak konkretny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

...stwierdzilismy że wolimy wydać 10 tysi na Rainbow-a niz na odkurzacz centralny. Bardziej czyste powietrze podczas odkurzania, mozna dodac jakies zapachy no i niema rurek z brudem w scianach ... ale to tylko nasza opinia. Bo z odkurzaczem centralnym jest tak jak z went.mechaniczną i klimą w aucie co jakis czas trzeba te przewody czyscic ... a to znów kasa ... no chyba ze sie mylę ...

Mylisz się. Kurczę jakieś nowe "urban legends" powstają. Żadnych zapachów nie ma. Użytkuję od 3 lat, wyrzucam pojemnik co 3 miesiące. Oczywiście - to nie jest odkurzacz "mokry", nie wolno wciągać nim wody. Z czyszczeniem instalacji dajcie sobie spokój, rury są antystatyczne a przepływy duże więc czyści się samo. Powietrze jest najczystsze bo go nie ma - wyrzucasz je na zewnątrz. Nie mylcie klimy z rurami z odkurzacza. W kanałach klimy idzie zimne powietrze i są warunki do kondensacji wilgoci. Jeżeli chodzi o długość rury to mam 9m i nie stanowi to żadnego problemu. Rura jest inna niż w starych odkurzaczach - jest b. lekka, nawiasem mówiąc przez 99% czasu jest podłączona do gniazdka bo żona lata na odkurzaczu jakieś 5x dziennie :-). Chowamy ją tylko wtedy gdy przychodzą goście (u mnie b. rzadko :-(). W moim domu 10x12m wystarcza jedno gniazdko na kondygnację. Reszta to niepotrzebne komplikowanie instalacji.

BTW trzeba trochę odfiltrować szum medialny i marketingowy od rzeczywistych zagrożeń. Zauważcie, że często o jakiejś chorobie robi się głośno, dopiero wtedy, gdy ktoś chce sprzedać na nią szczepionkę ;-). Spokojnie mogę powiedzieć, że centralny odkurzacz to jedna z najlepszych rzeczy jakie mam w domu, zaraz po kotle z podajnikiem.

Co do wydawania 10 tys na Rainbow'a: wydaj 3 na centralny, resztę na wczasy.

A p. Gaszka z Centrala to chyba powinien mi coś odpalić za ten "małteting" :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A p. Gaszka z Centrala to chyba powinien mi coś odpalić za ten "małteting" :-) :-) :-)

 

a wlasnie to ten gosc z wodzislawskiej ?? bo narazie naprawde on jest najsensowniejszy w rozmowach !!

 

no i dzieki za ta opinie ... takie "uwagi wlasne" mnie najbardziej interesuja ... artykoly juz poczytalam i wiem ze pisac mozna wszystko a prawda wychodzi w praniu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o rekuperatorze? prześlij na mój adres mailowy( [email protected]) , porównam z tym do od nich dostałam i przesle Ci ogólną oferte z Tora-wentylacja, jezeli jeszcze nie masz

 

Tora montuje u mnie instalacje 2.11 to dam feedback jak instalatorzy pracują za tydzień z hakiem jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A p. Gaszka z Centrala to chyba powinien mi coś odpalić za ten "małteting" :-) :-) :-)

Też mam plan od niego wziąć to dobrze, że go polecasz, to też drobne pieniądzie (instalacja) w całości domu. Aczkolwiek tenże Pan wspiał się na wyżyny w pewnym temacie. Do tego, że wykonawcy w większości bez zająknięcia przy pierwszej rozmowie zakładają że rozliczamy się pod stołem już przywykłem, ale Central wpisał sobie w umowę kwotę dopisując że to jest jak jest bez faktury :-) Rozumiem, że niepłacenie podatków jest tak powszechne jak ściaganie w szkole u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam plan od niego wziąć to dobrze, że go polecasz, to też drobne pieniądzie (instalacja) w całości domu. Aczkolwiek tenże Pan wspiał się na wyżyny w pewnym temacie. Do tego, że wykonawcy w większości bez zająknięcia przy pierwszej rozmowie zakładają że rozliczamy się pod stołem już przywykłem, ale Central wpisał sobie w umowę kwotę dopisując że to jest jak jest bez faktury :-) Rozumiem, że niepłacenie podatków jest tak powszechne jak ściaganie w szkole u nas...

 

ale komu to przeszkadza?? chyba tylko skarbowce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że batalia o podłogówkę dobiega końca a ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie:

Mam piwnice zrobione strop wylany i zabezpieczony. Teraz zamierzam budować z Porotherm i nie wiem czy kłaść papę termozgrzewalną między kamień a strop piwnicy ???? jedni mówią że tak inni że absolutnie poradźcie coś ??? Według mnie ja bym dał, ale chętnie poznam opinię innych.

ja dałam 2 warstwy papy

folia moim zdaniem jest za słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do odkurzacza....nie cierpie zamiatać ani odkurzać :) , wole wziąć mopa i przelecieć na mokro, choćby i co drugie dzień

czytałam gdzies o tym odkurzaczu co sam jeżdzi po chałupie i zbiera, też kosztuje coś koło 2000, wolałabym już to chyba, tylko musze poszukać opinii ludzi co go mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do odkurzacza....nie cierpie zamiatać ani odkurzać :) , wole wziąć mopa i przelecieć na mokro, choćby i co drugie dzień

czytałam gdzies o tym odkurzaczu co sam jeżdzi po chałupie i zbiera, też kosztuje coś koło 2000, wolałabym już to chyba, tylko musze poszukać opinii ludzi co go mają

 

wlasnie duzo czytalam ostatnio o takim ale ja jednak wole centralny !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wylewek anhydrytowych to mozna zlalezc firme co robi wylewke grubosci 5cm za 35 zl brutto/m2, jak ktos szykowal np. okna i drzwi pod wylewki tradycyjne grubosci 7cm to procz 5 zl roznicy w samych wylewkach trzeba jeszcze dodac np warstwe 2cm styropianu, procz tego trzeba cala powierzcznie styropianu obkleic folia, zeby anhydryt nie podszedl pod styropian i to zas kilka zlotych - ale moze i warto, jednego dnia jestem przekonany ze na 100% anhydryt a drugiego dnia tych 100% juz nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...