Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi, chyba zdecydujemy sie na plaszcz wodny, troche tez poczytalem w miedzy czasie w necie. Glownym zrodlem energii bedzie gaz, ale chcialbym wspomoc sie troche wlasnie kominkiem szczegolnie wczesna jesienia i wiosna, gdy temperatura spada ok 10st. Do wody uzytkowej przez lato beda solary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po budowie w systemie Thermomur zostało mi masę mniejszych i większych ścinków styropianu jakie można wykorzystać jako zmieloną izolację czy cokolwiek innego, do pakowania, zabezpieczenia czegoś. Oddam małe naście worków 200l tego materiału, spakowanych. Odbiór własnym transportem z centrum Rybnika, ul. Żużlowa. Może się to komuś przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłogówki bo kiedyś pisałem o tych odstępach. Otóż gadałem z kolega i ma dokładnie jak pisałem - pod ceramiką rozstaw rurek co 10cm poda drewnem co 7,5cm. neptyki tego nie robiły, całość działa i wygląda ok. Sądzę, że główna zaleta tego to szybsze nagrzanie (po paru dniach to i tak jest ciepło równo rozprowadzone) ale głownie małe różnice temp. zasilania i powrotu co szczególnie dla PC będzie miało znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea

 

Ja się buduję w Orzepowicach przy ulicy Łącznej :)))

 

Właśnie mi więźbę skończyli robić (jakby co to polecam moich budowniczych)

 

Miałem plan tylko do stropu w tym roku budować, ale wpadłem na szatański plan wziąć kredyt więc cisnę dalej....

 

Szkoda tylko, że dostałem kasy mniej niż chciałem, i teraz muszę się mocno sprężyć i porobić sobie sam instalacje i zrobić w praktyce to co czasem nadzoruje:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea

 

Ja się buduję w Orzepowicach przy ulicy Łącznej :)))

 

Właśnie mi więźbę skończyli robić (jakby co to polecam moich budowniczych)

 

Miałem plan tylko do stropu w tym roku budować, ale wpadłem na szatański plan wziąć kredyt więc cisnę dalej....

 

Szkoda tylko, że dostałem kasy mniej niż chciałem, i teraz muszę się mocno sprężyć i porobić sobie sam instalacje i zrobić w praktyce to co czasem nadzoruje:)))

 

dluga ta łączna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamontowaliśmy rekuperator - Brink Renovent HR Large...ale na razie stoi sobie grzecznie - czekam aż skończą gipsować, żeby ni zabrudzić kanałów...dodatkowo przerabiamy trochę instalację w piwnicy no i gdzieś zapomniało się ekipie o kablu do strownika - dobrze że mogę go jeszcze bezboleśnie gdzieś w okolicę schodów poprowadzić...bo inaczej trzeba by za każdym razem do piwnicy schodzic :)

 

Witam

Proszę napisz mi kto i za ilę montował cI wentylację z Reku. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem na etapie tynków i nie wiem co wybrać tynki gipsowe czy może od razu płyty kartonowo-gipsowe. Co polecacie na ściany. I czy ktoś może podać namiary na tanią i dobrą ekipę z agregatem o tynków gipsowych. Pozdrawiam

 

plyty tylko na skosy a na sciany tynki !!! do plyt ciezko sie potem cos wiesza no i gluche sa strasznie !! a cenow obawiam sie ze wyjdzie podobnie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wieszanie mi nie chodzi bo i tak większe i cięższe rzeczy wieszamy za pomocą kołków różnego rodzaju a za metr tynku mam koło dwóch metrów płyty wraz z dodatkami więc cena też nie jest porównywalna proszę o wypowiedź osób które robiły ściany za pomocą płyt, jakie cechy są za a jakie przeciw robienia kartongipsów zamiast tynków i może ktoś ma namiary za mniej niż 22zł/m2 tynku gipsowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyty tylko na skosy a na sciany tynki !!! do plyt ciezko sie potem cos wiesza no i gluche sa strasznie !! a cenow obawiam sie ze wyjdzie podobnie !!

 

wiesza się normalnie - kołek wbijasz do ściany a nie do płyty. Dla mnie różnica jest taka, że nie możesz na płytach dać tapet/kamieni ozdobnych - tzn możesz dać, ale gorzej z zerwaniem, poza tym nie widzę różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...