Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

witam,jestem na etapie wybierania okien do domu,chciałbym wybrać okna z wkładem 3-szybowym.Mam wycenę z oknoplastu-okno platinium evolution na profilu veka,z eurocoloru-econo 86 i brillant na profilu rehau,okna brugmann z firmy agraf (okrąglak)ceny mam "podobne":najtaniej mam brugmanna ale nie wiem które wybrać .może ktoś ma któreś z wymienionych okien.jak czytam opinie to te platynium evo wcale nie są takie dobre.z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi,pozdrawiam

Pakietów trzyszybowych jest kilka rodzajów, realnie o U=0,6; 0,5 i 0,4. Cena 0,4 jest sporo wyższa a te 0,6 i 0,5 są zbliżone cenowo. O 0,3 nie wspominam bo Glasspol i takie ma ale cena... i profili do tego niewiele bo to 4 szyby. Jaką masz szybę to ważne. Jeśli masz glasspol to zauważ, że producent stosuje tu sprytny trick. Widziałem badania w jakiejś państwowej instytucji tych szyb i realnie szyba 0,5 ma U 0,54 a szyba 0,6 ma niby 0,56 ale przepuszczalność słońca tych szyb się bardzo różni ta 0,5 ma 37% a ta 0,6 55% chyba to bardzo duża róznica jeśli chcesz mieć zyski od południa to dałbym te 0,6 a od pólnocy 0,5. Co do profili Oknoplast wygląda bardzo dobrze, ja wybierałem między nim a Schuco w Grzombie finalnie zdecydowalem się na ten ostatni. A ceny w zasadzie byly identyczne (z montazem na tasmiach uszczelniających). Z tymi szybami uważaj generalnie jeśli to jest inny producent jak Glasspol to bywają różne oszustwa udające dobrą szybę niby. Jest może ze 2 dobrych producentów u nas w PL. W samym wyborze okna ci nie pomogę bo okna mam za krótko żeby coś mówić ale generalnie opinie o schuco są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pakietów trzyszybowych jest kilka rodzajów, realnie o U=0,6; 0,5 i 0,4. Cena 0,4 jest sporo wyższa a te 0,6 i 0,5 są zbliżone cenowo. O 0,3 nie wspominam bo Glasspol i takie ma ale cena... i profili do tego niewiele bo to 4 szyby. Jaką masz szybę to ważne. Jeśli masz glasspol to zauważ, że producent stosuje tu sprytny trick. Widziałem badania w jakiejś państwowej instytucji tych szyb i realnie szyba 0,5 ma U 0,54 a szyba 0,6 ma niby 0,56 ale przepuszczalność słońca tych szyb się bardzo różni ta 0,5 ma 37% a ta 0,6 55% chyba to bardzo duża róznica jeśli chcesz mieć zyski od południa to dałbym te 0,6 a od pólnocy 0,5. Co do profili Oknoplast wygląda bardzo dobrze, ja wybierałem między nim a Schuco w Grzombie finalnie zdecydowalem się na ten ostatni. A ceny w zasadzie byly identyczne (z montazem na tasmiach uszczelniających). Z tymi szybami uważaj generalnie jeśli to jest inny producent jak Glasspol to bywają różne oszustwa udające dobrą szybę niby. Jest może ze 2 dobrych producentów u nas w PL. W samym wyborze okna ci nie pomogę bo okna mam za krótko żeby coś mówić ale generalnie opinie o schuco są bardzo dobre.

 

dzięki bardzo,teraz wiem troche więcej o potrójnych wkładach szybowych,w tych oknach które mam wycenione: U=0,7.szyba 4/12/4/12/4.

ps.ile drożej wynosi montaż na taśmach uszczelniających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo,teraz wiem troche więcej o potrójnych wkładach szybowych,w tych oknach które mam wycenione: U=0,7.szyba 4/12/4/12/4.

ps.ile drożej wynosi montaż na taśmach uszczelniających?

Na podstawie moich wycen sądzę, że sam montaż jest od 1,5-2,5 razy droższy (na taśmach illbruck), spytaj misków w Aveko od oknoplastu dobrze się na tym znają, no albo Grzombe. Co do pakietów to dla dobicia tematu jakiś czas temu wyczytałem, że taka szyba w czasie traci na izolacyjności, podobno niemało i czas po jakim spadek U jest już kilkudziesięcioprocentowy to 10 lat. Z tą szybą poszukaj nieco lepszych, dopłaty do 0,6 są symboliczne a do 0,5 rzędu 100zł/1m kw. Ale jeśli mialbym wybierać to zdecydowanie polecałbym montaż na tasmach uszczelniających bo pewnie na tym termicznie o wiele więcej zyskasz. I weź sobie wspołczynik przenikania slońca via te szyby, jak jest to więcej >50% to spoko, jak mniej to musisz mieć świadomość, że mocno to zredukuje ilość iepła i światła wpadającego przez szybę.

Tutaj zobacz sobie parametry szyb: http://www.glaspol.sggs.com/glaspol/Produkty/Informacje_techniczne/Parametry_szkla.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem na etapie wybierania okien do domu,chciałbym wybrać okna z wkładem 3-szybowym.Mam wycenę z oknoplastu-okno platinium evolution na profilu veka,z eurocoloru-econo 86 i brillant na profilu rehau,okna brugmann z firmy agraf (okrąglak)ceny mam "podobne":najtaniej mam brugmanna ale nie wiem które wybrać .może ktoś ma któreś z wymienionych okien.jak czytam opinie to te platynium evo wcale nie są takie dobre.z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi,pozdrawiam

 

Hej,

My mamy wstawione okna z Veki Alphaline (w oknoplascie jest to patinium). Jest to trzyszybowe okno dokladnie z tymi samymi szybami co masz ty U=0.7. Nie moge sie wypowiedziec na temat ich jakosci/szczelnosci, bo jeszcze nie mieszkamy w tym domu, ale jesli chodzi o cene to najrozsadniej Alphaline wyszly w firmie Papter na ulicy wiejskiej w Rybniku. Robilismy wyceny w oknoplascie, Majstrze, Papterze i jeszcze jednej firmie, okna dokladnie te same ale roznice byly spore. Ostatecznie wybralismy Papter, montaz bez zarzutu, wlasciciel slowny, czas realizacji byl stosunkowo krotki, 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju ja ciagle nie potrafie ugryzc tematu okien ... niby sie zdecydowalam a teraz nie jestem pewna ... gosc na zorskiej kolo tesco gdzies sie stracil i prowadzi to ktos inny ... ceny ju znie tak fajne jak przedtem!! poza tym w norma 2000 mieli mi okna wycenic i tez lipa... gosc chyba nie chce zarobic bo juz 2 tyg wysyla oferte ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea Co nie zrobisz to i tak niewiesz co bedize dobrze :) Ja przy tej budowie nauczylem sie, ze kazda decyzja ma swoje plusy i minusy, nie ma co szukac idealnych rozwiazan bo ich nie ma :) Wiec wybierz konkretne okna, a potem szukaj gdzie najtaniej i podejmnij decyzje. Ja probowalem porownywac ceny Schico z Veka, roznych modeli itp, itd, potem jest tylko zamet w glowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju ja ciagle nie potrafie ugryzc tematu okien ... niby sie zdecydowalam a teraz nie jestem pewna ... gosc na zorskiej kolo tesco gdzies sie stracil i prowadzi to ktos inny ... ceny ju znie tak fajne jak przedtem!! poza tym w norma 2000 mieli mi okna wycenic i tez lipa... gosc chyba nie chce zarobic bo juz 2 tyg wysyla oferte ...

a byłas może w firmie Rewon na Wiejskiej ? prowadzą to moim teście, zamówiłam okna na profilu DECEUNINCK, u teściów w domu białe po kilkunastu latach dalej są śnieżnobiałe, ja zamówiłam orzech, opinie w necie są ok, podrzuć mi papiery do wyceny na @ zobacze jak mi wycenią, także montują oczywiscie gdybys była zainteresowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy w gronie stracencow !!! teraz o zyciu wlasciwie zapomnij bo oprocz codziennych obowiazkow 110% czasu zajmie ci budowa :)

 

Hahah, dokładnie. Okres budowy to czas wycięty z życiorysu.

 

A my w sobotę "wycięliśmy las" stempli w naszym "domu". Zrobiło się strasznie dużo miejsca. Wydawało mi się wcześniej, że jakoś małe pomieszczenia wyszły, ale teraz widzę, że jest wręcz odwrotnie. Przestrzenny salon, kuchnia niby mała ale i tak spora. Miło się spacerowało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowicie bez ekip

 

bez nerwów

 

Niestety jedno wyklucza drugie. Wiem z własnego doświadczenia. Wszystko co mamy do tej pory (a mamy parter ze stropem) postawiliśmy sami. I wierz mi, że odbyło by się to z dużo mniejszą ilością nerwów gdyby robiła to sensowna ekipa. No ale coś za coś. Na robociznę wydaliśmy coś ok 2 tyś zł, w tym większość za koparkowego i geodetę. Siwych włosów jeszcze nie ma więc można powiedzieć, że jesteśmy na plusie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedno wyklucza drugie. Wiem z własnego doświadczenia. Wszystko co mamy do tej pory (a mamy parter ze stropem) postawiliśmy sami. I wierz mi, że odbyło by się to z dużo mniejszą ilością nerwów gdyby robiła to sensowna ekipa. No ale coś za coś. Na robociznę wydaliśmy coś ok 2 tyś zł, w tym większość za koparkowego i geodetę. Siwych włosów jeszcze nie ma więc można powiedzieć, że jesteśmy na plusie :D

 

no własnie bez ekip żeby nie denerwowac się za bardzo a jak coś nie wyjdzie to przed lustrem będę się wyładowywał hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my w sobotę "wycięliśmy las" stempli w naszym "domu". Zrobiło się strasznie dużo miejsca. Wydawało mi się wcześniej, że jakoś małe pomieszczenia wyszły, ale teraz widzę, że jest wręcz odwrotnie. Przestrzenny salon, kuchnia niby mała ale i tak spora. Miło się spacerowało :D

 

No to czekamy na aktualizację zdjęć w dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...