Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

No to czekamy na aktualizację zdjęć w dzienniku :)

 

Już od miesiąca aktualizuję i jakoś nie mogę zaktualizować. Teraz gdy budowa się zakończyła na ten rok znalazło się trochę czasu na inne, odłożone na potem, rzeczy. A trochę ich się nazbierało. Chyba będę musiała przynieść zdjęcia do pracy i w "wolnej chwili" uzupełnić dziennik.

 

P.S.

Mam nadzieję, że szefostwo nie czyta Grup budujących FM :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nam budował p.Marian + jego pomocnicy z Rydułtów. Pomagał mu jeden gość lub czasami 2. Domy budują od lat a prędzej pracowali przy szkodach górniczych. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, wybudowane porządnie, ogólnie na budowie ład i porządek panował, niepijący - jedynie podczas wiechy . Ogólnie OK. Za cały dom półpodpiwniczony ale bez dachu wzięli 28 tysi / drenaż w tym /. Jak dla nas za taką robotę to jest OK. Naprawde mało strat na budowie jesli chodzi o towar np POROTHERM. Jak cos to namiary ci posle na PW

 

czy tylko preem82 jest zadowolony ze swojej ekipy nikt wiecej ?

Dzieki za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa zajęta jeszcze przez jakieś dwa lata. Mąż z teściem nie dadzą rady objechać dwóch budów jednocześnie :p:P

 

no i to wlasnie jest najlepsza ekipa moze nie zawsze tak fachowa ale napewno najbardziej zaufana.

Agusia_x jak twoj kierownik budowy w tej roli sie sprawuje bo wiem ze to tez twoj architekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia_x jak twoj kierownik budowy w tej roli sie sprawuje bo wiem ze to tez twoj architekt.

 

Oj nie polecam. Żałujemy od samego początku, że zapłaciliśmy mu za kierowanie budową z góry. Inaczej już dawno byłby inny kierbud. Facet ma swoją wizję budowania domu i nie da rady mu przegadać. Nie twierdzę, że się nie zna czy coś w tym rodzaju, ale czasami w różnych przypadkach można zastosować np. inne rozwiązania. U niego nie ma takiej opcji. Jak narysował w projekcie tak ma być i koniec. I nie potrafi zaargumentować dlaczego tak a nie inaczej. A bez jego podpisu ani rusz dalej.

Także kierbuda szukaj innego niż mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie polecam. Żałujemy od samego początku, że zapłaciliśmy mu za kierowanie budową z góry. Inaczej już dawno byłby inny kierbud. Facet ma swoją wizję budowania domu i nie da rady mu przegadać. Nie twierdzę, że się nie zna czy coś w tym rodzaju, ale czasami w różnych przypadkach można zastosować np. inne rozwiązania. U niego nie ma takiej opcji. Jak narysował w projekcie tak ma być i koniec. I nie potrafi zaargumentować dlaczego tak a nie inaczej. A bez jego podpisu ani rusz dalej.

Także kierbuda szukaj innego niż mój.

 

No ale masz komfort psychiczny ze jezeli on projektowal to nie pozwoli tego zepsuc w fazie budowy i zna wszystkie szczeguly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narysował w projekcie tak ma być i koniec. I nie potrafi zaargumentować dlaczego tak a nie inaczej. A bez jego podpisu ani rusz dalej.

Także kierbuda szukaj innego niż mój.

 

moj projektant argumentuje swoje bledy tak : "bo tk mi program policzyl!!" na pytanie co to za badziewny program odpowiada "on kosztowal 10 tys!!" :) wlasnie poprawiam kolejne jego belki !! dzieki bogu tym razem strop jest dobrze policzony !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po malej (~2mce) przerwie - cos sie nie potrafilem zebrac na pisanie ani czytanie FM ;-) Mam juz obudowany kominek, prawie skonczony salooon, NUMEREK NA DOMU (odbiorem chyba sie jeszcze nie chwalilem?) i jakos bardziej cywilizowanie juz sie mieszka :-)

 

Nie wiem czy dam rade przeczytac tyle postow wstecz, jak ktos sie mnie o cos pytal to powtorzcie lub walcie na priva :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj projektant argumentuje swoje bledy tak : "bo tk mi program policzyl!!" na pytanie co to za badziewny program odpowiada "on kosztowal 10 tys!!" :) wlasnie poprawiam kolejne jego belki !! dzieki bogu tym razem strop jest dobrze policzony !!

 

mea dobrze jeszcze jak ktoś potrafi sobie wyliczyć, potrafi znaleźć błąd. Ale wielu z Nas, budujacych, jest laikami jeżeli chodzi o wyliczenia, technologie, konstrukcje, no i musimy się zdać na mądrości projektantów i kierowników. Oczywiście wraz z kolejnymi ceglami, pustakami i prętami uczymy się i stawiając kolejne domy napewno będziemy mądrzejsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea dobrze jeszcze jak ktoś potrafi sobie wyliczyć, potrafi znaleźć błąd. Ale wielu z Nas, budujacych, jest laikami jeżeli chodzi o wyliczenia, technologie, konstrukcje, no i musimy się zdać na mądrości projektantów i kierowników. Oczywiście wraz z kolejnymi ceglami, pustakami i prętami uczymy się i stawiając kolejne domy napewno będziemy mądrzejsi :)

 

ja po prostu szukalam kogos kto mi wytlumaczyl jak sie za temat zabrac i policzylam sobie sama :) z reszta zaluje ze nie wzielam na kierbuda wlasnie tego goscia z kopalni bo jest rzeczowy i da sie z nim dogadac :) duzo mi tez podpowiada bo sporo sam projektowal :)

 

nawiase mowiac to jak moj projektant przewymiarowal stal to glowa mala!!! z moich obliczen belki mogly bvy byc polowe mniejsze a strop lzejszy /na szczescie na strop sie zgodzil i zmieniamy ... belki kazal zostawic ale troche popoprawiac :)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na naszego Kierownika nie narzekam, jest bardzo rzeczowy i dokładny. Na początku trochę mnie to wkurzało, czepial sie każdego szczegółu, trzeba było poprawiać, czas leciał...Ale teraz wiem że dobrze mówił. I potrafi wytłumaczyć o co mu chodzi, co jest źle i dlaczego. No i nie upiera się na umór przy swoim. Mówi "jak chcecie, to wasz dom, ja wam tylko doradzam..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

 

co do naszego kierbuda i zarazem projektanta zrezygnowalismy z niego zaraz na samym początku, bo "waliło" mu duzo rzeczy. Mowimy zeby przyjechał cos tam sprawdzic na budowę a on na to "ze to jeszcze czas", a potem my mowimy mu ze oni juz konczą murować mury piwniczne, to on na to " ze najwyzej rozbiorą trochę muru".... krew nas zalewała . Więc zaraz nstepnego dnia powiedzielismy mu zeby oddał kasę i my zmieniamy kierbuda. Potem juz było bez problemów.

 

także niebać się, jak trzeba rezygnować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po malej (~2mce) przerwie - cos sie nie potrafilem zebrac na pisanie ani czytanie FM ;-) Mam juz obudowany kominek, prawie skonczony salooon, NUMEREK NA DOMU (odbiorem chyba sie jeszcze nie chwalilem?) i jakos bardziej cywilizowanie juz sie mieszka :-)

 

Nie wiem czy dam rade przeczytac tyle postow wstecz, jak ktos sie mnie o cos pytal to powtorzcie lub walcie na priva :-)

pozdr.

 

Cieszę się że się pojawiłeś. Myślałam, że coś Ci się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...