Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

czy tylko preem82 jest zadowolony ze swojej ekipy nikt wiecej ?

Dzieki za namiar.

 

Ja nie jestem zadowolony i przestrzegam przed firma HMS Tomasz Węgrzyk. Ten czlowiek jest nierzetelny, nieslowny, arogancki i jak sie pomalu okazuje ma srednie pojecie o budowaniu. Wszystko wychodzi w czasie jak to sie mowi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Zazdroszcze tym którzy mogą polecić swoje ekipy...ja niestety nie należę do tych szczęśliwców

Gdyby zacząc budowę od nowa to...po pierwsze zmieniłabym projektantkę.

Pierwszą ekipę wygoniłam po 2 tygodniach pracy.

Druga ekipa już lepsza. Dzieki nim "wykryto"mase niedociągnięc projektantki i udało się z tego wybrnąć .

Jednak teraz po czasie wychodzi sporo ich błędów,na które sie wtedy nie zwracalo uwagi...zastanawiam sie czy drugi raz bym ich zatrudniła...

Panowie od dachu...obiecali dach w niespełna miesiąc, a robili go prawie dwa...dzienne picie 8-miu kaw na szychtę(ilość na 1 osobę) zajmowało im więcej czasu niż sama praca ,więc czego się tu spodziewać.(inne płyny też pijali na szczęście w znaaacznie mniejszych ilościach) Choć robotę wykonali dobrze nie poleciłabym ich nawet wrogowi.

Okna...hmmm...póki co czekam na serwis bo są nie wyregulowane i maja sporo wad fabrycznych...na szczęście nie zapłaciłam jeszcze całości i choc raz ja jestem górą.

Elektryka...robi tato więc jest ok:)...szkoda tylko że robi to po godzinach pracy ,przekłada sie to na czas który o tej porze roku goni nas wszystkich.

Woda i CO...w trakcie... póki co jest ok...ale tfu tfu żeby nie zapeszyć.

"Udał "sie nam natomiast kierownik budowy.Jest na budowie na każde zawołanie,doradzi, podpowie....nie mam do niego zastrzeżeń.Jednakże "kierowniczeniem" zajmuje sie tylko jak ktoś bardzo prosi albo u rodziny...myśmy bardzo prosili:)

Teraz czekamy na tynkarzy....juz 3ci tydzień nas zwodza i juz 3ci tydzień słysze w nastepnym juz na pewno przydziemy...pewnie przyjdą jak mrozy będą...już nie mam cierpliwości dzwonic i dopytywać:(

 

Sie rozpisałam...ale to tak dla mojego wewnętrznego usprawiedliwienia ,że namiary stąd spisuję i korzystam a sama swoimi sie nie dzielę....ale nie mam czym

pozdrówka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam jakieś fotki byśmy prosili po takiej dłuuuugiej przerwie.

 

Otóż to , zniknął i pojawił się jak zjawa :))

 

Foty daj jakieś.

 

Jeżeli chodzi o fachowców, z moich ekip polecić mogę tylko w sumie, ekipę od dachu, elektryka

i płytkarza (ale on u nas zostanie do wiosny :) )

Więcej nie będę polecać bo miałam/mam problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po dłuższej przerwie znów się pojawiam na forum z wpisem. Czas na budowę....

 

 

Czy buduje ktoś z Was dom w technologii jednowarstwowej z Ytona 36,5? Czy znacie jakąś sprawdzoną ekipę która działa w Ytongu?

 

Takie orientacyjne pytanie. Czy cena 30 zł netto za wybudowanie 1 m2 ściany fundamentowej dla murarza bez pomocnika to dobra cena?

 

Pozdrawiam.

 

P.S Wszelkie sugestie mile widziane:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o Ytongu slyszalem tez wiele negatywnych opini. Pomijajac fakt ocieplania, chodzi o nieprzepuszczalnosc scian budowanych z ytongu. Gdy masz dobrze zbudowany dom z Ytongu, do tego dodasz szczelne okna to w niektórych przypadkach moze pojawic sie wilgoc a z wilgocia idzie grzybek...

 

Materialy ceramiczne lepiej 'oddychaja' i dlatego sa zdrowsze i preferowane w budownictwie. Jesli chodzi o szybkosc budowania to obecnie porotherm ma systemy takie jak dryfix, profi, si. wszystkie wykorzystuja kleje, wiec budowanie idzie naprawde szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w domu zastosować wentylację mechaniczną, więc może nie będzie problemu z wilgocią.

Na pewno ceramika to materiał od bardzo dawna sprawdzony. A co do Ytonga, to myślałem że to materiał przyszłościowy. Hm?! .A w moim przypadku zmiana technologi ścian to znowu kolejne zmiany w projekcie, bo już zmieniłem strop na monolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam informacji o piechac. Instalator proponuje De Dietrich, czytam i czytam i widze ze piece dobre, polecane. Pytanie tylko jaki sterownik do niego zalozyc. Z tego co sie orientuje instalator dodaje Auron a te nie sa zbyt dobrze oceniane. Mial ktos do czynienia z tymi piecami i jakie sterowniki dzialaja w nich najlepiej? Jak wasze poczynania na tle instalacji grzewczych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre79 przemysl ytong z tego juz prawie nikt nie buduje, wszyscy odradzaja (tez mialem taki budowac i jak jeden maz architekt kierbud i majstry byli na nie chociaz orginalny projekt byl w ytongu) a z tego co widzialem to po roku od razu ocieplaja sciany jednowarstwe .

 

co za bzdury piszesz że nikt prawie nie buduje i że ocieplają po roku podaj jakieś przykłady a pewno nie chcieli budowac bo ytong nie wybacza błędów a na ceramike to i tak zawsze idzie ocieplenie i grubszy tynk wewnątrz

 

jak znajdę chwilę to napiszę kto buduje z betonu komórkowego ja zresztą też będę budował z Ytonga 36,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po dłuższej przerwie znów się pojawiam na forum z wpisem. Czas na budowę....

 

 

Czy buduje ktoś z Was dom w technologii jednowarstwowej z Ytona 36,5? Czy znacie jakąś sprawdzoną ekipę która działa w Ytongu?

 

Takie orientacyjne pytanie. Czy cena 30 zł netto za wybudowanie 1 m2 ściany fundamentowej dla murarza bez pomocnika to dobra cena?

 

Pozdrawiam.

 

P.S Wszelkie sugestie mile widziane:-)

 

Napisz do bulajev-a on akurat buduje z Solbetu, a seba77 budował o ile się nie mylę z Ytonga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 to wystarczająco - wiem co mówię, gdyż mieszkam w domu teraz co ma ścianę tej grubości. Dodam, że jestem bardzo ciepłolubna i u mnie w domu musi zawsze być około 26 st. i nie jest problemem osiągnąć takiej temperatury. Ponadto beton komórkowy sam sobie już jest ciepły.

Grubsza ściana dla mnie to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 to wystarczająco - wiem co mówię, gdyż mieszkam w domu teraz co ma ścianę tej grubości. Dodam, że jestem bardzo ciepłolubna i u mnie w domu musi zawsze być około 26 st. i nie jest problemem osiągnąć takiej temperatury. Ponadto beton komórkowy sam sobie już jest ciepły.

Grubsza ściana dla mnie to przesada.

 

masz 36 bez styro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...