Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dzogurt szukasz pieca na groszek ? jeslii tak to zajrzyj do forumowego rankingu na te piece, mnie fajnie dobrali piec pod dane domu

 

a u mnie pierwsze dachowki zamontowane, zdjecia w dzienniku :)

 

Sorki, sprostowanie, szukam pieca gazowego, kondensacyjnego. Wiem wiem, wielu uwaza ze to drogie, ale ja nie gornik i nie mam dojsc do wegla i jestem wygodny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po dłuższej przerwie znów się pojawiam na forum z wpisem. Czas na budowę....

 

 

Czy buduje ktoś z Was dom w technologii jednowarstwowej z Ytona 36,5? Czy znacie jakąś sprawdzoną ekipę która działa w Ytongu?

 

Takie orientacyjne pytanie. Czy cena 30 zł netto za wybudowanie 1 m2 ściany fundamentowej dla murarza bez pomocnika to dobra cena?

 

Pozdrawiam.

 

P.S Wszelkie sugestie mile widziane:-)

 

No chyba raczej 1W z Ytonga 36,5 to bedziesz ocieplal pozniej tak wiele osob robi po wybudowaniu i rocznym lub wiecej pomieszkiwaniu .

Co wybrac to owieczny problem , ja tez im wiecej cztam tym mniej wiem a wszyscy mowia ze to najmniejszy z problemow i sie tym nie przyjmowac tylko budowac z tego co najtanisze przy scianie 2W i tak sie ociepla.

Mam na dzien dzisiejszy dwa typy Porotherm 25 + welna lub silikat jakis 18 lub 24 + welna .Ma ktos gniazdko z silikatow , jak z ta jego akumulacyjnoscia cieplna wszyscy mowia super jest moze ciezki do budowania ale za to potem komfort w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o Ytongu slyszalem tez wiele negatywnych opini. Pomijajac fakt ocieplania, chodzi o nieprzepuszczalnosc scian budowanych z ytongu. Gdy masz dobrze zbudowany dom z Ytongu, do tego dodasz szczelne okna to w niektórych przypadkach moze pojawic sie wilgoc a z wilgocia idzie grzybek...

 

Materialy ceramiczne lepiej 'oddychaja' i dlatego sa zdrowsze i preferowane w budownictwie. Jesli chodzi o szybkosc budowania to obecnie porotherm ma systemy takie jak dryfix, profi, si. wszystkie wykorzystuja kleje, wiec budowanie idzie naprawde szybko.

 

Ludowie jedyni, ściany nie oddychają! Za odprowadzanie wilgoci odpowiada wentylacja. Przez ściany przechodzi około 2% wymiany wody/powietrza max, wiec nawet jak zakleisz folią to nic nie zmieni. To są powtarzane nawet przez budowlańców nieprawdziwe informacje. Ściana jednowarstwowa, moim zdaniem, jest bardzo złym pomysłem bo nie zapewnia dobrej izolacyjności, a jakikolwiek błąd przy jej stawianiu, za duzo/za mało kleju i po izolacyjności. Fachowcy polecają co im wygodniej stawiać i tyle, ściana jeśli nawet pochłonie jakąś wilgoć to ją odda spowrotem ale nie odprowawdzi. Na to wrzucisz pewnie tynk akrylowy jaki raczej słabo przepuszcza wilgoć takie jego zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba raczej 1W z Ytonga 36,5 to bedziesz ocieplal pozniej tak wiele osob robi po wybudowaniu i rocznym lub wiecej pomieszkiwaniu .

Co wybrac to owieczny problem , ja tez im wiecej cztam tym mniej wiem a wszyscy mowia ze to najmniejszy z problemow i sie tym nie przyjmowac tylko budowac z tego co najtanisze przy scianie 2W i tak sie ociepla.

Mam na dzien dzisiejszy dwa typy Porotherm 25 + welna lub silikat jakis 18 lub 24 + welna .Ma ktos gniazdko z silikatow , jak z ta jego akumulacyjnoscia cieplna wszyscy mowia super jest moze ciezki do budowania ale za to potem komfort w domu.

 

Silka jest świetnym akumulatorem ciepła, zdaje się najlepszym z popularnych materiałów, dobrze się obrabia dość i wierci. Pamiętaj, że jest krucha i o ile ma super wytrzymałość na ściskanie to na ścinanie już nie i nie można o nia bezpośrednio opierać dużych belek przenoszących obciążenia. Do dobrze ocieplonego domu z podłogówką świetnie nadaje się na ściany nośne i działówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludowie jedyni, ściany nie oddychają! Za odprowadzanie wilgoci odpowiada wentylacja. Przez ściany przechodzi około 2% wymiany wody/powietrza max, wiec nawet jak zakleisz folią to nic nie zmieni. To są powtarzane nawet przez budowlańców nieprawdziwe informacje. Ściana jednowarstwowa, moim zdaniem, jest bardzo złym pomysłem bo nie zapewnia dobrej izolacyjności, a jakikolwiek błąd przy jej stawianiu, za duzo/za mało kleju i po izolacyjności. Fachowcy polecają co im wygodniej stawiać i tyle, ściana jeśli nawet pochłonie jakąś wilgoć to ją odda spowrotem ale nie odprowawdzi. Na to wrzucisz pewnie tynk akrylowy jaki raczej słabo przepuszcza wilgoć takie jego zadanie.

 

Tak to bywa jak ja, swoisty laik wypowiadam sie w tematach budowlanych. No otoz takowe teorie otrzymalem od kier.bud. a taka osoba powinna juz miec jakies pojecie o materialach i uwazam ze ma.

Jak Polska dluga i szeroka, ile ludzi w kraju naszym tyle i opini i teori.

 

Prawde dowiesz sie gdy wybudujesz i przetestujesz na wlasnej skorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, sprostowanie, szukam pieca gazowego, kondensacyjnego. Wiem wiem, wielu uwaza ze to drogie, ale ja nie gornik i nie mam dojsc do wegla i jestem wygodny :)

 

Ja mam piec kondensacyjny dwufunkcyjny Viessmann Vitodens 100, narazie jesteśmy w fazie testowania (chodzi od dwóch tygodni po przełączeniu z węglowego) więc trudno ocenić, poza tym pogoda jaka jest to jest więc jest przykręcony. Wybraliśmy go z polecenia znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludowie jedyni, ściany nie oddychają! Za odprowadzanie wilgoci odpowiada wentylacja. Przez ściany przechodzi około 2% wymiany wody/powietrza max, wiec nawet jak zakleisz folią to nic nie zmieni. To są powtarzane nawet przez budowlańców nieprawdziwe informacje. Ściana jednowarstwowa, moim zdaniem, jest bardzo złym pomysłem bo nie zapewnia dobrej izolacyjności, a jakikolwiek błąd przy jej stawianiu, za duzo/za mało kleju i po izolacyjności. Fachowcy polecają co im wygodniej stawiać i tyle, ściana jeśli nawet pochłonie jakąś wilgoć to ją odda spowrotem ale nie odprowawdzi. Na to wrzucisz pewnie tynk akrylowy jaki raczej słabo przepuszcza wilgoć takie jego zadanie.

 

nie dosc ze sie mylisz to jeszcze konczysz WYKRZYKNIKIEM! nie pisz glupot i nie mec ludziom w glowach tworzac wlasne teorie. tak jak z czlowiek ktory oddycha glownie ustami ale skora tez, a wiecej wilgoci wydala wlasnie przez skore, moze nie najlepszy przyklad ale nie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec kondensacyjny dwufunkcyjny Viessmann Vitodens 100, narazie jesteśmy w fazie testowania (chodzi od dwóch tygodni po przełączeniu z węglowego) więc trudno ocenić, poza tym pogoda jaka jest to jest więc jest przykręcony. Wybraliśmy go z polecenia znajomego.

 

w jakich cenach sa te vitodens 100 ?

Macie jakis sterownik, np mierzy temp zewnetrzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa jak ja, swoisty laik wypowiadam sie w tematach budowlanych. No otoz takowe teorie otrzymalem od kier.bud. a taka osoba powinna juz miec jakies pojecie o materialach i uwazam ze ma.

Jak Polska dluga i szeroka, ile ludzi w kraju naszym tyle i opini i teori.

Prawde dowiesz sie gdy wybudujesz i przetestujesz na wlasnej skorze :)

 

Spoko tak to jest ja też się uczę od paru lat i nawet w rodzinie mam takich betonowych kierowników i konstruktorów! Jakieś prehistoryczne wymysły bazujące na strachu przed użyciem czegoś czego od 30 lat nie używają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...