Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a ten p.Damian to jakie ma terminy, chciałabym robić tynki od 15.1 ale pewne to nie jest, kiedy powinnam sie z nim umówić ?

 

na styczen to pewne bedzie wolny chodz zadzon i sie zapytaj, mi obiecal 2 tygodnie od pierwszego telefonu a przyszedl po 4! pewnie gdyby nie to to zdazylbym z wylewkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za same rozprowadzenie cieplej z zimna woda i kanalizacji w calym domu instalmex powiedzial 5000pln netto, zrobilem sam z wujkiem w 2,5 dnia prawie 20 punktow i poszlo 1900zl za material i 300 zl czyli 2200zl brutto. cale centralne wyliczyli mi na ponad 30 tys a my to zrobimy do 15 tys za calosc z kotlem i cala reszta!

 

no wlasnie ... i chyba mimo wszelkich "udogodnien" z nimi zwiazanych dam ta wycene koledze - niech zrobi mi alternatywna i zobaczymy co z tego bedze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten p.Damian to jakie ma terminy, chciałabym robić tynki od 15.1 ale pewne to nie jest, kiedy powinnam sie z nim umówić ?

 

Jezusicku Maryjko tynki w styczniu oj liczysz ze bedzie ciepla zima (a tak na serio odpusc bedzie kolo 5-10 stopni na plusie to sie za nie zabieraj) BTW ja tez trzymam kciuki zeby byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo znajoma mnie nastraszyła zeby sie śpieszyc z fakturami do skarbowego jeszcze w tym roku, do kiedy powinnam to złożyć i czy jest sie o co "szczypać" ? przecież to znikoma różnica czy w tym czy w przyszłym roku, różnica wychodzi poniżej 1%, jak to w ogóle wygląda - skąd druki itp, robił to ktoś na świeżo ?

 

Ja oddałam swoje jakieś dwa tygodnie temu. Czy warto się spieszyć ze wzgledu na na podwyżkę Vat-u? Nie. Za ten rok i tak dostaniesz tyle samo, nie ważne czy rozliczysz się teraz czy przyszłym roku. Dostajesz różnicę między ( w tym roku) 22% a 7% czyli zwrotu jest 15%. W przyszłym roku będzie zwrot różnicy między 23% a 8% czyli też 15 %.

Co do terminu to liczy się data złożenia w US. Czyli w sumie możesz to oddać 31 grudnia - jeżeli będą pracować :p

Druki itp. pobierzesz z internetu. Ale jakby nie było kupa roboty z tym. Ja oddałam swoje FV kobiecie, która rozliczyła mnie w tydzień i skasowała 40 zł. Kwota śmieszna za taką robotę. Mi by się nie chciało. Ale jak jej się to opłaca to tylko pochwalić i korzystać. Namiary mogę wysłać na pirv, jeżeli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałam swoje jakieś dwa tygodnie temu. Czy warto się spieszyć ze wzgledu na na podwyżkę Vat-u? Nie. Za ten rok i tak dostaniesz tyle samo, nie ważne czy rozliczysz się teraz czy przyszłym roku. Dostajesz różnicę między ( w tym roku) 22% a 7% czyli zwrotu jest 15%. W przyszłym roku będzie zwrot różnicy między 23% a 8% czyli też 15 %.

Co do terminu to liczy się data złożenia w US. Czyli w sumie możesz to oddać 31 grudnia - jeżeli będą pracować :p

Druki itp. pobierzesz z internetu. Ale jakby nie było kupa roboty z tym. Ja oddałam swoje FV kobiecie, która rozliczyła mnie w tydzień i skasowała 40 zł. Kwota śmieszna za taką robotę. Mi by się nie chciało. Ale jak jej się to opłaca to tylko pochwalić i korzystać. Namiary mogę wysłać na pirv, jeżeli chcesz.

 

nie jest tak do konca jak piszesz z tymi roznicami w vacie 15%, bedzie podobnie ale dostaniemy troche mniej, premier sobie tak ustwil zebysmy dostali ciut mniej i dokladnie to jest opisane na necie.niby bedzie dalej roznica 15% ale z tych 15% teraz odliczay cos 68% a po nowym roku bedzie to juz 65% rozncy w wacie( strzelilem te 65 i 68 ale jak mi sie wydaje i cos w glowieswita ze kolo tego) . tak czy tak pojedyncza osoba straci grosze ale ogolnie dla rzadzu beda to olbrzymie kwoty. oczywiscie faktury mozemy zbierac przez np. 3 lata i na samym koncu wszytko rozliczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia,wlasnie rozmawialem z Twoja pania od vaktur i w poniedzialek jej to zawioze, powiedziala ze 100 faktur to okolo 1,5 tygodnia pracy wezmie tylko 50zl ;o szok!! mysle, ze damy jej conajmniej 100 bo za 50 to by nawet murzyn w keni tego nie robil

 

Oj tam 1,5 tyg pracy. Raczej 1,48 tyg. oczekiwania na to zeby zrobila to w 0,02 tyg ;-) Dwa razy rozliczalem VZM-1 z zona i to jest jakies 2h roboty przy kilkudziesieciu fakturach.

 

Wczesniej trzeba wszystkie FV przeleciec i zaznaczyc sobie co podlega odliczeniu, a co nie. To jest najbardziej myslaco-tworczy etap calego rozliczania ale wystarczy odpalic sobie wlasciwa strone www (a jest ich mnostwo) z lista produktow ktore mozna / nie mozna odliczyc i doslownie po paru minutach lista bedzie nie potrzebna, bo sie ich uczymy szybko na pamiec (szczegolnie w pierwszych etapach faktury sie powtarzaja - ciagle cement, wapno, cegly i takie tam ;)

 

Drugi etap jest prosty i trwa pare minut - wklepanie danych z faktur do programu. Wklepujesz tylko NIP, kwote, (nie wiem czy date wystawienia) i ewentualnie pozycje ktore odliczasz (jezeli na fakturze sa pozycje, ktorych sie odliczyc nie da). Program wszystko sam liczy. Pozostaje skserowac fakturki i zaniesc do US.

 

Naprawde nic trudnego. Faktur mialem grubo ponad setke, razy dwa (bo dwa razy juz staralem sie o zwrot). W sumie zwrotu dostalem ponad 20k pln. Te wyliczenia i tak sprawdza pani w US - u mnie kilka rzeczy dodala, kilka skreslila. Roznice w zwrocie wyszly groszowe.

 

Ale jak sie komus nie chce to 50 pln to rzeczywiscie nie jest wielka kwota - powiedzialbym jednak, ze adekwatna do wysilku i czasu jaki trzeba w to wlozyc :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oddałam swoje jakieś dwa tygodnie temu. Czy warto się spieszyć ze wzgledu na na podwyżkę vat-u? Nie. Za ten rok i tak dostaniesz tyle samo, nie ważne czy rozliczysz się teraz czy przyszłym roku. Dostajesz różnicę między ( w tym roku) 22% a 7% czyli zwrotu jest 15%. W przyszłym roku będzie zwrot różnicy między 23% a 8% czyli też 15 %.

Co do terminu to liczy się data złożenia w us. Czyli w sumie możesz to oddać 31 grudnia - jeżeli będą pracować :p

druki itp. Pobierzesz z internetu. Ale jakby nie było kupa roboty z tym. Ja oddałam swoje fv kobiecie, która rozliczyła mnie w tydzień i skasowała 40 zł. Kwota śmieszna za taką robotę. Mi by się nie chciało. Ale jak jej się to opłaca to tylko pochwalić i korzystać. Namiary mogę wysłać na pirv, jeżeli chcesz.

 

jeżeli można to poproszę numer telefonu do pani rozliczającej vat i od razu z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...