Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

a ten p.Damian to jakie ma terminy, chciałabym robić tynki od 15.1 ale pewne to nie jest, kiedy powinnam sie z nim umówić ?

 

Wiesz, ja juz z nim rozmawialem, wstepnie mial to byc grudzien ale nie wyrobie sie z pracami przed tynkami. Bede musial to przesunac, nie wiem czy nie poczekam do wiosny, ale jak zima pozwoli to jeszcze styczen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dzogurt to może ja następna w kolejce :) a powiedz mi mówił ci cos w jakiej temp pracują ? albo poniżej jakiej temperatury nie polecają robić, ja planuję 2 piecyki (przenośny gazowy i koza) w domku i jakoś dogrzewać w miarę możliwości

do 4 dni kończymy dach, od 10 grudnia wchodzimy z oknami, już sie nie mogę doczekać :)

 

....Good bless taką zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozliczania faktur to już słyszałam od paru osób z "branży",że od przyszłego roku już nie ma być odliczania vatu.Nie są to informacje sprawdzone,tylko tak słyszałam.

Co do Instalmexu to faktycznie jak pisała Aga nr1 kiedyś nie są oni najtańsi,ale robote robią bardzo dobrze.Profesjonaliści.My mieliśmy wiele ofert na ogrzewanie,ale niektórzy zatrzymali się 30 lat temu na kształceniu.Jak słyszałam,że czegoś się nie da zrobić to takim osobom dziękowałam.I tak został tylko Instalmex,u których nie ma,że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co do rozliczania faktur to już słyszałam od paru osób z "branży",że od przyszłego roku już nie ma być odliczania vatu.Nie są to informacje sprawdzone,tylko tak słyszałam.

Branża plotkarska jest wielka ;)

Jeśli chcą coś takiego wprowadzić to muszą do końca roku to ogłosić a to jest niemożliwe.Także przyszły rok po staremu.

Prędzej zniosą becikowe a niżeli zwrot vat-u dla budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

queene myśmy także chcieli robić tynki i wylewki, ale rezygnujemy. Lepiej zaczekać te parę miesięcy a później spać ze spokojną głową niż po pół roku żałować, że należało czekać bo wychodzą pęknięcia. Mieliśmy straszny dylemat. Robić czy nie robić, bo przecież jak się zrobi to idziemy dalej do przodu i nie tracimy trzech-czterech miesięcy, ale w końcu rezygnujemy. Nie chcę później tracić czasu, nerwów i pieniędzy na konieczne poprawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałam swoje jakieś dwa tygodnie temu. Czy warto się spieszyć ze wzgledu na na podwyżkę Vat-u? Nie. Za ten rok i tak dostaniesz tyle samo, nie ważne czy rozliczysz się teraz czy przyszłym roku. Dostajesz różnicę między ( w tym roku) 22% a 7% czyli zwrotu jest 15%. W przyszłym roku będzie zwrot różnicy między 23% a 8% czyli też 15 %.

Co do terminu to liczy się data złożenia w US. Czyli w sumie możesz to oddać 31 grudnia - jeżeli będą pracować :p

Druki itp. pobierzesz z internetu. Ale jakby nie było kupa roboty z tym. Ja oddałam swoje FV kobiecie, która rozliczyła mnie w tydzień i skasowała 40 zł. Kwota śmieszna za taką robotę. Mi by się nie chciało. Ale jak jej się to opłaca to tylko pochwalić i korzystać. Namiary mogę wysłać na pirv, jeżeli chcesz.

 

Czy mogę prosić o namiar na tą kobietę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...