Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

kurde, godzine dzis odsniezalem droge dojazdowa do domu...100m, normalnie masakra...jutro powtorka z rozrywki :)

 

Ciesz sie bo przynajmniej jak odsniezysz to sobie dojedziesz!! Ja dzisiaj odsniezylem i dupa blada - za stromoooo mam !;) Wyjechac jeszcze wyjade (lupem, bo toyota to wyjezdzam spokojnie pod pionowa sciane pokryta lodem :p ) ale ze zjazdem jest problem (strach ze autko zjedzie jak na lyzwach prosto w brame albo w elewacje). Fakt ze mam 20cm tego styro wiec autko bedzie mialo miekko ale elewacji szkoda :-)

 

A na Twoim miejscu pomyslalbym o kupnie jakiejs spalinowej odsniezarki - za dluuugi masz wjazd zeby to robic recznie!!

 

Ja w przyszlym roku jak bede kladl kostke koniecznie musze zainwestowac w ogrzewanie - wodne albo chociaz kable grzejne, przynajmniej dwa waskie pasy na kola :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam: właśnie jak szuflowałem, to myślałem o tej odśnieżarce...ale na razie to pozostaje ręcznie, są pilniejsze wydatki....o odśnieżarce, to już od roku co najmniej myślę :)

 

a myslales o czyms konkretnie ?? bo moj maz mi D truje od 2 lat ale jak przychodzi co do czego to zawsze sie wycofuje !! ale z drugiej strony na co by tesciowa narzekala cala zime !! teraz przynajmniej ma niesmiertelny temat sniegu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrze tam do ciebie niemal codziennie jak jestem u siebie, chłopaki się uwijali z piętrem no ale brakło nieco czasu widze. Ale pewnie jeszcze odpuści nie martw się. U mnie rzutem na taśmę skończyli dach a dziś jeszcze wykop pod glikolowe GWC zrobili i zakopali więc jest nieźle. Mnie już zima obojętna ale trzymam za Was kciuki żeby jeszcze odpuściło na 2tygodnie. Potem już wchodzi egoizm bo święta to ja wole w śniegu :-)

 

Dzięki za słowa otuchy, jestem dobrej myśli, myślę że jeszcze odpuści :-)

 

Właśnie patrzyłem dzisiaj co tam u Ciebie ta koparka tak szaleje :-)

 

W święta też wolę śnieg, a zwłaszcza dzieciaki :D

 

gdzie w Rybniku warto kupić okna?

Zauważyłem, że zaczynają się zimowe obniżki, wiec mam zamiar wycenić.

Czy ma ktoś z was dwukolorowe okna lub biało-kolorowe?

 

Też chcę wyceniać okna, myślicie że warto teraz kupić z depozytem na wiosnę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisało na rybnik.com.pl ,że będą tam budować Auchan i chyba też Leroy Merlin oraz Decatlon

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,droga-do-hipermarketu-pod-wiaduktem,wia5-3273-11458.html

to ma powstać na Wodzisławskiej niedaleko Peugeota zaraz za wiaduktem, to o czym pisze to coś dużo mniejszego, ale to tak z czystej ciekawości pytam :)

a to przy torach to jakis budynek magazynowo-handlowy, byłam tam pytać o ziemię która im tam stała i rozmawiałam z kierbudem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam: właśnie jak szuflowałem, to myślałem o tej odśnieżarce...ale na razie to pozostaje ręcznie, są pilniejsze wydatki....o odśnieżarce, to już od roku co najmniej myślę :)

 

Hehe tak samo u mnie jest - zalezy jeszcze wszystko od zimy, czasem jest taka ze moze trzy razy bys jej uzyl i by lezala w garazu;) Dlatego nie wiem czy nie warto kupic jakiejs niedrogiej markowej uzywki, tak zeby byl ew. dostep do czesci serwisowych hm... Nie lubie kupowac uzywek ale nie wiem czy do tak sporadycznego uzywania jest sens kupowac nowke.. :)

 

Ja poki co musze zanabyc sol lub przetestowac chlorek wapnia - znaaaacznie drozszy jest ale ponoc duzo skuteczniejszy, szybszy no i zuzycie mniejsze :) Tak czy siak przy robieniu podjazdu ogrzewanie u mnie to mus.. Cholera dwa garaze po 32m2 kazdy a auta stoja na dworze :) :) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o łopate to cos wiem na ten temat ... wlasnie zapodalam sobie gripex !!

 

Jeszcze sie zdarzysz na budowie zahartowac :) :) :) A tak powaznie to pewnie masz w domu za cieplo i potem wychodzac na chlod odrazu lapiesz zaziebienie ? Ja wole ograniczona temp. - 19st w salonie (ale "podlogowkowe", czyli "kalafiorowe" ok 21 stC) i nawet 16 w sypialni. Odkad wyprowadzilem sie od rodzicow (bedzie ze 6 lat), gdzie jak to na blokach - kalafiory chodzily non stop i bylo zawsze goraaaco, nie chorowalem ani razu. A przyznac trzeba ze chodze zbyt lekko ubrany - nie lubie kurtek, chodze zwykle w grubych bluzach cala zime i bez szalika. A okazje do zaziebienia sa - smigam na desce, a i z pieskiem te trzy, cztery razy dziennie trzeba wyjsc na dwor.. A ten maly szaleniec uwielbia snieg :)

 

Takze.. obnizajcie temp. na termostatach i bedziecie zdrowsi :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslales o czyms konkretnie ?? bo moj maz mi D truje od 2 lat ale jak przychodzi co do czego to zawsze sie wycofuje !! ale z drugiej strony na co by tesciowa narzekala cala zime !! teraz przynajmniej ma niesmiertelny temat sniegu !!!

 

Ha ha, ale Ty po tej tesciowej jedziesz ;D Moja mi sporo na budowie pomogla, przede wszystkim z tesciem i jej siostra odwalili kawal najgorszej dla mnie na calej budowie roboty - ocieplenie dachu welna. Zrobione perfekt. Ja bym to robil chyba pare miesiecy bo jak tylko poczuje na sobie (albo w gardle) te male cholerne klujace wlokna to konczy sie robota a zaczyna rzucanie kur***i ;) ;) A kluc zaczyna zwykle po paru sekundach od pierwszego ciecia, czy nawet energicznego podniesienia tego paskudztwa z ziemi czy worka :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta zima. Zawsze przyjdzie wtedy kiedy nie powinna. Nam na szczęście udało się wszystko zrobić, posprzątać i przygotować domek do zimy. Teraz zbieramy siły, aby wiosna ruszyć od nowa.

Dziś mamy spotkanie z fachmanami od dachu. Nie bardzo wiemy na kiedy się z nimi umówić. Ktoś ma może jakieś przecieki jak długo ta zima będzie trwać?? :p Trochę czasu pewnie zabierze nam kolejny wieniec, bo postawienie szczytowych scian to jeden dzień, jak twierdził nasz murarz. Wieniec pewnie trochę więcej, chociaż jest to już nasz trzeci, więc mamy wprawę. Mąż się śmieje, że jak w okolicy Szczerbic spadnie bomba, to wszystkie domy dookoła się zawalą a naszego nic nie ruszy :p

A odnośnie okien (chociaż mi do nich jeszcze daleko) to ktoś się orientuje jaka jest różnica w kosztach (może być procentowo) między całymi w kolorze a np. jednostronnie kolorowymi? Tak pi razy oko. Czy kolorowe są rzeczywiście aż tak dużo droższe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, godzine dzis odsniezalem droge dojazdowa do domu...100m, normalnie masakra...jutro powtorka z rozrywki :)

 

Adiqq - pomysł mam, szybko zaproś kolegów i koleżanki z "forum muratora" i wręczymy Ci odśnieżarkę w ramach wejścia :).

 

wiem co to odśnieżanie 150 m- wprawdzie "ręcam"i mojego męża ale i tak ciężko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia co do przeciekow zimowych to slyszalam dwie skrajne wersje :D jadna ze bedzie zima stulecia a druga ze nie bedzi ejej wcale :) trza to jakos usrednic i bedzie tak jak ma byc :)

ja z fachmanami od dachu sie umawiam tak ze jak bedzie sie dalo robic zima to bedziemy dzialac ze szczytami a jak nie to stoimy :) w koncu ta sama zima w gaszowicach jak w rybniku :)

 

co do okien ... ja sie jakis czas temu zastanawialam nad pol na pol ale to roznica 100 mniej wiecej na oknie wiec szkoda zawracac sobie tym glowe !! w skali inwestycji i pracy pozniejszej nie ma co zalowac 1000 zl jak za okna place 18 :)

 

Adam co do tesciowej ... wiesz ktos musi byc ten zly :) dla mnie to ona dla nij to ja ... klasyczny konflikt :) ale to swieta prawda ze ona marudzi najpierw w zimie ze jest snieg, wiosna ze pada, latem ze za goraco a jesienia jak w tym roku to marudzila na "wizje zimy" :) wiec takiemu nigdy nie jest dobrze ... w pewnym momencie czlowiek przestaje na to zwracac uwage :)

 

a co do temperatury w domu to to ja tez preferuje chlodniejsze klimaty ... niestety tylko ja w domu !!! ale w sypialni mamy 19-20 st niestety reszta domu palona jest na 25 !!!!!! nie dadza sobie wytlumaczyc ze to glupota !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teściu jak napali w domu to można nago chodzić - taką saunę robi w całym domu :) Czasem, jak zapomni to nawet kaloryfery strzelają :p Jak jedziemy do niego w odwiedziny to już wiemy, że trzeba brać krotkie spodenki i bluzki bez rękawów :p U nas napewno nie będzie tak gorąco - 21, 23 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teściu jak napali w domu to można nago chodzić - taką saunę robi w całym domu :) Czasem, jak zapomni to nawet kaloryfery strzelają :p Jak jedziemy do niego w odwiedziny to już wiemy, że trzeba brać krotkie spodenki i bluzki bez rękawów :p U nas napewno nie będzie tak gorąco - 21, 23 st.

 

 

Hmmm, czy my nie mamy przypadkiem jednego teścia?? Hahaha, u mojego jest identycznie. Ale ja w przeciwieństwie do Ciebie uwielbiam tam jeździć, bo ja ciepłolubna jestem. I gdyby się dało to grzeję na maksa w całym domu. Niestety po pierwszej zimie w nowym mieszkaniu w bloku, grzaniu na full całą zimę i ogromnej dopłacie do centralnego po sezonie muszę tonować swoje zapędy i ograniczać grzanie. Ale jak tylko przeprowadzę się to w moim domu zawsze będzie ciepełko. Nie wiem jak mój mąż to przeżyje, bo on z takich jak Wy. Najlepiej czuje się jak w domu jest 19-20 stopni. To dla niego raj. A ja trzęsę się z zimna. Chyba będziemy musieli pójść na jakiś kompromis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czy my nie mamy przypadkiem jednego teścia?? Hahaha, u mojego jest identycznie. Ale ja w przeciwieństwie do Ciebie uwielbiam tam jeździć, bo ja ciepłolubna jestem. I gdyby się dało to grzeję na maksa w całym domu. Niestety po pierwszej zimie w nowym mieszkaniu w bloku, grzaniu na full całą zimę i ogromnej dopłacie do centralnego po sezonie muszę tonować swoje zapędy i ograniczać grzanie. Ale jak tylko przeprowadzę się to w moim domu zawsze będzie ciepełko. Nie wiem jak mój mąż to przeżyje, bo on z takich jak Wy. Najlepiej czuje się jak w domu jest 19-20 stopni. To dla niego raj. A ja trzęsę się z zimna. Chyba będziemy musieli pójść na jakiś kompromis :D

 

Agusia mi udało się mojego przyzwyczaić do wysokich temperatur. Dasz radę :yes:

Nawet koledzy w pracy podkręcają grzejniki gdy temperatura spada poniżej 22 st ;-)

 

Dla mnie idealna temperatura jest latem gdy jest 30 st :D

 

oh yeah:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie dla mnie w tym roku zimy mogłoby nie być :) no może w ferie 2 tygodnie śnieg mróz i słoneczko ale poza tym śnieg jest mi zbędny :)

nie ma to jak lato...tak sobie myslę ze jak dzieciaki odchowam i na emeryture zarobie to sie wyprowadzimy na jakąś Sycylię czy Hiszpanię i pożegnam się z kurtkami których szczerze nienawidzę :) a wtedy tam w domu zawsze bede miała powyżej 23 stopni...mogą być nawet 33 stopnie

 

jadę dziś moich fachmanów od dachu skontrolować, planowo jutro mieli skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w Rybniku warto kupić okna?

Zauważyłem, że zaczynają się zimowe obniżki, wiec mam zamiar wycenić.

Czy ma ktoś z was dwukolorowe okna lub biało-kolorowe?

 

My mamy okna dwukolorowe od środka białe na zewnątrz złoty dąb, jestem zadowolona dopłata nie była tak wielka, okna VEKA Perfectline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...