Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się w 100%. Ciężko cokolwiek znaleźć w tych ponad 400 stronach wątku. A tak wszystko byłoby w jednym miejscu.

 

 

 

Ja poproszę ładnie namiar na tą więźbę :) I na inne również. Polećcie jakieś tartaki w miarę nie drogie.

 

Co do cen na przyszły rok to wiem już coś więcej. Fachman od dachu dostał cynk z jednego tartaku, w którym się zaopatruje, że w przyszłym roku m,in. Słowacja dźwiga ceny drzewa, co poskutkuje u nas podwyżką nawet o 300 zł za kubik. Jakby nie było dość spora różnica. Dlatego może warto by było już teraz zamówić więźbę. Pytanie czy przetrzymają mi ja aż do maja, bo na ten termin mam umówionych cieśli. W tartakach jest tak jak w hurtowniach, że można zamówić, zapłacić i niech leży u nich?? Nie orientuje się w tym temacie wogóle.

 

 

Jeszcze raz proszę o namiary na tanie tartaki :)

 

 

no to ja sie sprobuje zajac tym tematem o frmach :) wrzuce tez namiary na sprawdzone tartaki :) oczywiscie kazdy bedzie musial sam se dorzucic ze swoimi namiarami ... jak nie chcecie pisac numerow tel to mozna np podac opis fachmanow z adnotacja "po numer pisac na prv"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy i licze na dobra współprace. Dziś odebrałem pozwolenie na budowe i mozna przystąpic do dalszej realizacji marzeń tzn co sądzicie czy warto kupić w tym roku materiał na budowę chodzi mi o pustaki porotherm - ściany mam jednowarstwowe 44 i który rodzaj zaprawa , pianka?i które hurtownie są w miare elastyczne. Z góry dzięki za pomoc.

 

Witamy w naszych skromnych progach :)

 

My tez budujemy z Porothermu 44, oczywiście na ciepłej zaprawie. Co do wcześniejszego kupowania materiałów myślę że to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chodzi o duże zakpy (pustaki, bloczki, cegła, zaprawa, itp.) Hurtownie towar magazynują więc nie ma o co się martwić. najlepiej popytać, posprawdzać ceny a potem się targować :) My braliśmy prawie wszystko w Budozbycie, ale trochę się tam sytuacja pogorszyła i mieliśmy parę przestojów, bo towaru zabrakło, albo nie mieli kierowców...

Na forum kazdy chwali swoją hurtownię i swojego przedstawiciela. Trzeba więc pochodzić, popytać i "obadać" teren :)

Powodzenia!

 

PS. Czekamy na więcej informacji - jaki domek budujesz, gdzie dokładnie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukolorowe dlatego, że wewnątrz żonie się niepodoba ciemny orzech czy też dąb bagienny.Znów na zęwnątrz, do grafitowego dachu, rynien i podbitki pasowałby jak najbardziej ciemny kolor.

 

My mamy dachówkę Koramic antracyt angoba -oknazłoty dąb (na zewnątrz), drzwi i brama garażowa również, podbitka również złoty dąb, elewacja żółta z tego względu, że inną ciężko było dopasować ze względu na kolor okien i drzwi, ale nam sie bardzo podoba, przepraszam ale nie umiem wkleić zdjęcia, mogę wysłać mail'em. Okna w środku białe, ponieważ tak mi się podoba, ze względu że podobają mi się również firanki innych nie chciałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak mi sie przypomnialo ... moze zrobimy na oddzielnym watku liste firm - hurtowni - gdzie warto kupowac ... gdzie beton, gdzie materialy ... moze tez wykonawcow ?? co o tym myslicie ?? mamy grupe budujaca gdzie kilka tematow naszych moze powstac a to by wszystkim ulatwolo zycie !!

 

bardzo dobry pomysł,

ja na bieżąco spisywałem polecanych na tym forum fachowców, hurtownie.Uzbierało się tego w notatniku kilkanaście adresów, sugesti użytkowników tego forum gdzie co najlepiej kupić.

Wieczorem, jak znajde chwilke to moge gdzieś umieścić plik aby przypiąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie sprobuje zajac tym tematem o frmach :) wrzuce tez namiary na sprawdzone tartaki :) oczywiscie kazdy bedzie musial sam se dorzucic ze swoimi namiarami ... jak nie chcecie pisac numerow tel to mozna np podac opis fachmanow z adnotacja "po numer pisac na prv"

 

Ha to bardzo temat na topie :D jestem zaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysł,

ja na bieżąco spisywałem polecanych na tym forum fachowców, hurtownie.Uzbierało się tego w notatniku kilkanaście adresów, sugesti użytkowników tego forum gdzie co najlepiej kupić.

Wieczorem, jak znajde chwilke to moge gdzieś umieścić plik aby przypiąć temat.

 

proponuje tu:

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&groupid=1414&discussionid=&gmid=740826#gmessage740826

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również popieram pomysł:)

ciekawa jestem czy Ktoś z Was korzystał z usług firmy ( okna, drzwi, rolety) morprof z ul. Wodzisławskiej. DO nich pierwszych wybrałam się po wycenę okien i ciekawa jestem Waszych opinii...pozdrawiam śnieżnie:)

 

o wlasnie od nich dostalam wczoraj wycene - kicha ... oknoplast ich kasuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuś mam zamiar kupić płytę indukcyjną z Teki,same dobre opinie słyszałam.Tą basic slider chyba wybiorę.

Co do hurtowni to ja oczywiście Lubar gorąco polecam.Cały dom z nimi wybudowałam.

 

Ja czekam na wycenę od nich

 

http://www.agdstyle.pl/

 

dość ciekawe promocje na tekę właśnie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wracajac do okna ... bylam dzis w oknoplascie w wodzislawiu i pani mi wyoslila ze teraz sprzedaja tylko suwanki medel PSK-Z

oznaczenie Z-dodatkowe wspomaganie zamykania !!

ona w sklepie miala okno 2200 i lekusienko sie zamykalo ... wiem ze moje byloby 1/3 ciezsze ale ponoc nie robi to roznicy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...