Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

My też planujemy owczarka. Ale to pewnie dopiero jak skończymy budowę, bo zostawić go samego na budowie to trochę bez sensu, a w mieszkaniu (na 34 m2) trzymać tak dużego psa tym bardziej. Narazie mamy swojego 15-letniego kundelka, ale ten raczej na obronnego nie wygląda :p

 

No no! Absolutnie samego nie zostawiac!! Raz, ze trudniej go bedzie nauczyc utrzymania czystosci, a dwa ze biorac malca (bo pewnie szczeniaczka 7-8 tyg. bedziecie brali?) te pierwsze tygodnie jego zycia sa NAJWAZNIEJSZE - musi sie socjalizowac z ludzmi, innymi zwierzakami i ogolnie poznawac i widziec jak najwiecej sie da :) Bez tego moze wyrosnac dzik. Bardzo duzo jest niestety pseudo-hodowli gdzie hoduje sie tylko dla wygladu i kasy, nie patrzac na nic innego. Takiego niepewnego malego agenta tym bardziej trzeba wychowywac od pierwszego dnia pobytu w domu :) Moj jest ze znanej hodowli i po samych czempionach (ojciec 4 ONek na swiecie ;) -> a mimo to ma jakas wrodzona agresje do innych zwierzat - zadnemu nie przepusci :) No ale to temat nie na to forum ;-)

 

Z innej beczki, jutro zamawiamy drzewo na dach. Udało się nam jeszcze zamówić w tartaku w Czyżowicach w miarę rozsądnej cenie (coś ponad 800 zł za kubik z impregnacją). Jednak za całość drzewa jakie potrzebujemy wyszła niebagatelna sumka 10,5 tyś zł. Masakra jakaś. A gdzie tam reszta dachu.

 

To masz cene taka, jak ja mialem w 2008r :-) Ja kupowalem przez Bauerdach (ul. Boguminska w Wodzislawiu) - oni zwoza gdzies spod Kielc. Tez zaplacilem dokladnie 10k za cala wiezbe :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nasz fachman też mowi żeby zamawiać drewno jak najprędzej :) bo ceny już idą do gory a co dopiero będzie po nowym Roku... zobaczymy ile wytarguje.

 

Z tego co dowiedziałam się dzwoniąc po tartakach, po nowym roku cena drewna idzie do góry o 50%. Dlatego nie chcą już przyjmować zamówień albo liczą już po nowej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam kominek bajeczny :))), psiuniek cudny, ale chyba mu wygodniej na tym fotelu niż na tym kamieniu :))))

 

Owczarki są cudne i mądre :))

 

A ten czerwony "dinks" to do regulacji masz DGP ?????

 

Ja się miotam pomiędzy dwoma obudowami , ale chyba wygra ta co parę cm kwadratowych wystaje żeby jakiś "janioł" mógł usiąść na święta :))

 

Też mnie proste minimalne formy interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam kominek bajeczny :))), psiuniek cudny, ale chyba mu wygodniej na tym fotelu niż na tym kamieniu :))))

 

Taak, to juz jego fotel :p

 

Owczarki są cudne i mądre :))

A ten czerwony "dinks" to do regulacji masz DGP ?????

 

To sterownik kominka - moj kominek jest z plaszczem, toto steruje przepustnica powietrza + pompa ladujaca bufor (przez wymiennik ciepla :)

 

Ja się miotam pomiędzy dwoma obudowami , ale chyba wygra ta co parę cm kwadratowych wystaje żeby jakiś "janioł" mógł usiąść na święta :))

Też mnie proste minimalne formy interesują.

 

www.tapis.pl -> tu sa fajne inspiracje kominkow nowoczesnych. Nietrudno znalezc ten "moj" ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie moim kominkiem jaki popelnilem ze dwa miesiace temu -> jakby sie komus spodobal to chetnie pokaze proces powstawania (robilem duzeo fotek :) Kominek to Zuzia 15kW z kratek, obudowa to marmur + zwykly KG. Koszt obudowy to jedyne ok. 2k pln :-)

 

http://szyna.civ.pl/kominek/kominek_przod.jpg

http://szyna.civ.pl/kominek/kominek_bok.jpg

 

Ja poproszę. Na priv wyślę Ci mój adres e-mail :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, to juz jego fotel :p

 

 

 

To sterownik kominka - moj kominek jest z plaszczem, toto steruje przepustnica powietrza + pompa ladujaca bufor (przez wymiennik ciepla :)

 

 

 

www.tapis.pl -> tu sa fajne inspiracje kominkow nowoczesnych. Nietrudno znalezc ten "moj" ;-)

pozdr.

 

Ależ madrala ten "dinks" my tak trochę prościej będziemy mieć.

 

Dzięki za namiary na stronkę i też bardzo chętnie pooglądam relacje z budowy kominka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zeby nie wysylac wszystkim z osobna, podam tutaj adresik do galerii z budowy kominka :)

 

http://szyna.civ.pl/gallery2/main.php?g2_itemId=2034

 

o widze znajome domeny :) nie wiedzialam ze szynkowy serwerek jeszcze ciagnie :) ile to juz lat ...

a gdzie ty dokladnie ten dob budujesz ?? bo tam w tle widac piasta !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji kominkow ... kuzyn /mega fan kominka!!/ ostatnio sie przyznal ze od ubieglorocznego bozego narodzenia zapalil w kominku 4 razy !!!!!!!!!! - pytanie ... czy to warte tej kasy ??

 

to pytalam ja - niefan kominkow

 

A my fani kominka, od 5 lat średnio kilka razy w tygodniu palimy.

Uwielbiam tę atmosferę, którą "robi" ogień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji kominkow ... kuzyn /mega fan kominka!!/ ostatnio sie przyznal ze od ubieglorocznego bozego narodzenia zapalil w kominku 4 razy !!!!!!!!!! - pytanie ... czy to warte tej kasy ??

 

to pytalam ja - niefan kominkow

 

Ja w tym roku ogrzewam wylacznie kominkiem wiec pale codziennie :-) W przyszlym roku bedzie juz "od swieta" bo bedzie pompa ciepla. Ale przypuszczam, ze bede palil bardzo czesto - na pewno co kazdy weekend (zima oczywiscie). Klimat, ogien, atmosfera - wszystko jest cudne :) A roboty przy obsludze naprawde nie ma az tak duzo. Czyszczenie raz na tydzien to 15 minut (kompletne, z odkurzaniem wszystkich zakamarkow). Ja sobie salonu w domu bez kominka nie wyobrazam :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze znajome domeny :) nie wiedzialam ze szynkowy serwerek jeszcze ciagnie :) ile to juz lat ...

 

Hmmm a skad ta domene znasz ? :-) Cale civ.pl to moja domena ktora wykorzystujemy mocno w naszej firmie (kazdy klient dostaje gratis subdomene costam.civ.pl do wykupionego u mnie serwera ;-)

 

a gdzie ty dokladnie ten dob budujesz ?? bo tam w tle widac piasta !!

 

Brawo za spostrzegawczosc ;-) Buduje na Leszka, na granicy os. Piastow i XXX-lecia. Za "garazami" - byly tu fajne dzialeczki na sprzedaz - buduje sie w sumie kilka domkow - takie male osiedle :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych bardziej zorientowanych. Ile kosztuje robocizna dachu za m2? Czy 60 zł/m2 za kompleksowo zrobiony dach, czyli od więźby po dachówkę, rynny itp. to dużo, mało czy w sam raz?? Taką cenę dostaliśmy od naszych fachmanów.

 

Hmm, my mamy cenę 55 zł/m2 za komplet (wraz ze wstawienie 8-miu okien dachowych), ale cena z początku roku. Myślę że wasza cena jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...