Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

fajne to jest ... ciekawe ile kosztuje ??

 

Ok. 30 pln / m2. Ja mam podbitki ze 70m2 = 2100 pln (+listwy poczatkowe, laczace etc). Nie jest to taki glupi wybor, szczegolnie ze sa rozne kolory - mi by pasowal perfekt szary / grafit :-) Fakt, ze boazeria drewniana bedzie tansza - sosnowa mozna kupic w okolicy 15 pln / m2 czyli polowe taniej. Ale do tego trzeba doliczyc lakier + kupe roboty z malowaniem + odswiezanie co jakis czas..

 

Podbitke bede robil w przyszlym roku i chyba tez zdecyduje sie na cos w stylu side'ingu gamrata:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no wlasnie do mury pisalam /mam ich po sasiedzku i chcialam wycene ale chyba maja za duzo roboty bo poltora miesiaca na wycene czekam i NIC !!!

hadex musze odwiedzic osobiscie a narazie nie mam kiedy !! niestety na maila i telefon nie bardzo chca cos zalatwiac co mnie irytuje !!

moze sprobuje ten medrem ... i jeszcze w zorach na rybnickiej kolo sobika ... tam tez maja glownie dachy !!

nie chce kupowac gdzies gdzie na dostawe bede musiala czekac nie wiadomo ile ... czasem jak materialu braknie to tzreba zalatwiac fik mik z dnia na dzien a z katowic to pewnie bym musiala transporty umawiac na tydzien do przodu !!

 

swoja droga przerzuce te linki do tematu o dostawcach i wykonawcach !!

 

Wyceny możesz zrobić wszędzie a potem się targować tam gdzie będziesz chciała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam ... mea ... mozesz pamietac np wielka afere ... ja, Lucille kontra mjm !! no i dzieki #rybnik poznalam mojego meza !! dobrze te czasy wspominam :)

 

He he, takich afer to bylo tam duzo :) Lucille pamietam bo mieszkala obok mnie praktycznie :-) A Twoj maz to jakiego mial nicka ????? Ciebie nie kojarze dalej :eek:

 

Z dwa miesiace temu padl mi dysk na ktorym mialem paredziesiat MB logow z #rybnik od '97 - niestety nic sie nie uratowalo :( Jakbym przejrzal to bym sobie pewnie przypomnial ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, takich afer to bylo tam duzo :) Lucille pamietam bo mieszkala obok mnie praktycznie :-) A Twoj maz to jakiego mial nicka ????? Ciebie nie kojarze dalej :eek:

 

Z dwa miesiace temu padl mi dysk na ktorym mialem paredziesiat MB logow z #rybnik od '97 - niestety nic sie nie uratowalo :( Jakbym przejrzal to bym sobie pewnie przypomnial ;-)

pozdr.

 

o szkoda ... ja musialabym przekopac plyty wiem ze mialam do niedawna zdjecia z jakis imprez ircowych !! /wtedy z luc skanowalysmy wszystko i cale szczescie!!/ z reszta u was w domu bylam tez kilka razy :) z reszta zapytaj michala .. on nicka bedzie napewno kojarzyl ... aaa i rano przegladalam twoj profil na nk /bedziesz mial nazwisko itd... / ja na ircu bylam praktycznie do roku 2001 ... wlasciwie wtedy juz irc wychodzil z "mody" mojmaz mial nicka zaba wiec tez raczej malo charakterystyczny :) musze pomyslec jakie nicki ja jeszcze pamietam z tamtych czasow ... niestety w pamiec najbardziej zapadl mi mjm ale to dlatego ze mieszkamy teraz obok siebie a praktycznie sie "nie znamy" ot stare waśnie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o szkoda ... ja musialabym przekopac plyty wiem ze mialam do niedawna zdjecia z jakis imprez ircowych !! /wtedy z luc skanowalysmy wszystko i cale szczescie!!/ z reszta u was w domu bylam tez kilka razy :) z reszta zapytaj michala .. on nicka bedzie napewno kojarzyl ...

 

Spytam przy okazji :-)

 

aaa i rano przegladalam twoj profil na nk /bedziesz mial nazwisko itd... /

 

Mam wylaczona opcje pokazywania kto u mnie byl -> wlaczylem sobie, zapraszam ponownie :p

 

ja na ircu bylam praktycznie do roku 2001 ... wlasciwie wtedy juz irc wychodzil z "mody" mojmaz mial nicka zaba wiec tez raczej malo charakterystyczny :) musze pomyslec jakie nicki ja jeszcze pamietam z tamtych czasow ... niestety w pamiec najbardziej zapadl mi mjm ale to dlatego ze mieszkamy teraz obok siebie a praktycznie sie "nie znamy" ot stare waśnie !!

 

Ha ha ha :) MJM chyba dalej w komorkach siedzi? O ile kojarze to ma salon Ery ten obok Focusa w Rybniku :) Ta awantura to rzeczywiscie musiala byc ostra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ha ha ha :) MJM chyba dalej w komorkach siedzi? O ile kojarze to ma salon Ery ten obok Focusa w Rybniku :) Ta awantura to rzeczywiscie musiala byc ostra :D

 

no dalej ... omijam ten sklep szerokim łukiem :) jeszcze jakis czas temu mieszkal na chwalowickiej ale chyba juz sie wybudowal gdzies na zamyslowie !! kto wie moze tez czyta to forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorego Adama -> Adama P. (jezdzacego brazowym audi a3) czy Adama B. (jezdzacego wielkim niebieskim dodgem) ? ;-)

pozdr.

 

O, chyba żaden z nic :)))

Nasz Pan Adam jeździł granatowym oplem, a teraz to nie wiem, bo to już rok :)))

 

Mam nadzieję , że sobie kupił wypasioną furkę, bo to bardzo dobry fachowiec i człowiek więc mu się należy :)))) za tę ciężką robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem dachówki w Hadexie. Miałem jeszcze wycenę z Bielska z hurtowni, która wiem że ma ekstremalnie niskie ceny, bo okna dachowe Fakro dali mi najtaniej w regionie, a szukałem w wielu miejscach. Hadex miał wtedy jakąś promocję na Robena i dostałem taką samą cenę co w Bielsku. Dachówki które mi zostały mogłem zwrócić w rozliczeniu, więc ogólnie bardzo się opłacało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem dachówki w Hadexie. Miałem jeszcze wycenę z Bielska z hurtowni, która wiem że ma ekstremalnie niskie ceny, bo okna dachowe Fakro dali mi najtaniej w regionie, a szukałem w wielu miejscach. Hadex miał wtedy jakąś promocję na Robena i dostałem taką samą cenę co w Bielsku. Dachówki które mi zostały mogłem zwrócić w rozliczeniu, więc ogólnie bardzo się opłacało.

 

a moglbys dac namiar na firme z bielska ?? a do hadexu musze sie w koncu pofatygowac !!

 

dobra pytanie o okna dachowe - jakie i dlaczego polecacie ?? gdzie sa w dobrych cenach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys dac namiar na firme z bielska ?? a do hadexu musze sie w koncu pofatygowac !!

 

dobra pytanie o okna dachowe - jakie i dlaczego polecacie ?? gdzie sa w dobrych cenach ??

 

Ja mam Fakro FTS 140x78. Bez nawiewnikow bo mam wentylacje mechaniczna. Kupione w Handlobudzie bo po przedstawieniu wyceny od jakiejs firmy allegrowej (extradach? czy cos podobnego - ze Szczecina - znana firma - handlobud ja dobrze znal;) dostalem jeszcze o 1% wyzszy rabat. W sumie bodaj 30 albo 32% rabatu od cennika.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wszystkie dachowe z PCV bo jakoś nie ufam w trwałość geometrii ram drewnianych w dłuższej perspektywie czasu. NIektóre okna dachowe mam na poddaszu łączone ze zwykłymi (kolor orzech)w tych samych pomieszczeniach, więc wziąłem PTP/GO U3 - kolor złoty dąb. Wprawdzie to nie orzech ale i tak najbardziej zbliżony, wygląda OK. Póki co np. Velux robi tylko białe PCV. Poza tym te z PCV mają "ciepłą ramkę", choć to nie było czynnikiem decydującym.

Też miałem coś ponad 30% zniżki, kupowałem w hurtowni Fart-bud w Bielsku. Tanio mają też w Katowicach f. Velset, reklamuje sie na Allegro, tyle że oni liczyli sobie dodatkowo za transport. W Rybniku pytałem w Budozbycie i jeszcze gdzieś ale dawali jakieś kosmiczne ceny na ten PCV złoty dąb bo to specjalne zamówienie.

Drewniany mam tylko wyłaz, bo z PCV nie robią, ale teraz trochę żałuję - mogłem kupić zwykłe okno tylko uchylne a nie obrotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wzięłam veluxy, wlasnie ze wzgledu na tą powłokę łatwoczyszczącą bo okna będa bardzo wysoko i nie bede mieć do nich bezposredniego dostepu, poza tym jest promocja ze zwracają po 100 za każde okno jak sie wyśle dowód zakupu do veluxa

a co do irc-a...to staaare czasy, też siedziałam namiętnie na nim na studiach 1997-2002, chociaż wolałam #teleturniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wzięłam veluxy, wlasnie ze wzgledu na tą powłokę łatwoczyszczącą bo okna będa bardzo wysoko i nie bede mieć do nich bezposredniego dostepu, poza tym jest promocja ze zwracają po 100 za każde okno jak sie wyśle dowód zakupu do veluxa

a co do irc-a...to staaare czasy, też siedziałam namiętnie na nim na studiach 1997-2002, chociaż wolałam #teleturniej :)

 

ciekawe !! bo roznica w cenie fakro i velux jest w sumie niewielka ... musze to porownaq i ocenic :) a do kiedy taka promocja jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymajcie kciuki - lejemy beton !!

 

Odwaznie!! Ale trzymam kciuki, betoniarnia pewnie doda jakies skladniki przeciwmrozowe.

 

Pogode i temperatury sprawdzamy tuuuuuu:

 

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=839

 

http://new.meteo.pl/php/meteorogram_id_coamps.php?ntype=2n&id=839

 

To jest dla Wodzislawia - mozna sobie Rybnik tam tez znalezc (lub nawet po wspolrzednych dokladnie swoja dzialke) -> sprawdzalnosc perfekcyjna (szczegolnie temperatura, opady, zachmurzenie).

 

Najwazniejsze dla betonu beda pierwsze 3-4 dni, od jutra bedzie 0 do -5stC i tak kilka dni zapewne. Beton w procesie wiazania wytwarza duzo ciepla wiec przy takich temperaturach nic mu sie nie stanie - byle tylko po tych paru dniach nie przyjda bardzo ostre mrozy bo w takich beton przestaje wiazac... Dobrze byscie zrobili przykrywajac go czyms (jak juz stwardnieje na tyle ze bedzie na niego mozna wejsc bez robienia sladow;) - roznych rzeczy ludzie uzywaja.. Maty ze slomy, a nawet jakies stare koce przykryte folia, czy styropian (to juz wersja lux ;-)

 

Zreszta - mysle, ze betoniarnia da Wam wszystkie wskazowki :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe !! bo roznica w cenie fakro i velux jest w sumie niewielka ... musze to porownaq i ocenic :) a do kiedy taka promocja jest ??

 

Sprawdzalas ceny na allegro ? Tam zawsze najtaniej ;-)

Jakie masz aktualnie najlepsze ceny na fakro (i jaki dokladnie model)?

 

Ja mam zwykle FTS bez zadnych cudacznych szyb i powlok i powiem Wam, ze szyba sie pieknie sama czysci. Jak tu mieszkam od roku, a okna wstawione sa od dwoch lat, tak tylko raz je mylismy (bo byly z pylu po cieciu dachowek przy robieniu dachu :)

 

Duzo na pewno zalezy od kata nachylenia dachu - my mamy dosc niski (36st) wiec kropelki deszczu uderzaja z wieksza sila :) A najlepiej to i tak snieg czysci ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...