Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ciekawe !! bo roznica w cenie fakro i velux jest w sumie niewielka ... musze to porownaq i ocenic :) a do kiedy taka promocja jest ??

 

Jeżeli się zarejestrujesz teraz to okna musisz kupić do 30.06.2011 r.

 

Tutaj masz więcej szzcegółów:

http://www.velux.pl/Klienci/Promocjadlaaktywnych/default.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja juz kupiłam, w Handlobudzie bardziej polecali veluxy....nie będę snuć domysłów dlaczego ;) początkowo myśleliśmy jeszcze nad roletami do nich i tu też velux miał bogatszą ofertę :) albo pan sprzedawca miał więcej wiadomości hehe :) a dach mam 27 stopni więc z tą powłoką to pewnie będą non stop czyste ;-) mam taką nadzieję :D

mea jutro podesle Ci ta wycene bo jest gotowa tylko musze jechac ja odebrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwaznie!! Ale trzymam kciuki, betoniarnia pewnie doda jakies skladniki przeciwmrozowe.

 

Najwazniejsze dla betonu beda pierwsze 3-4 dni, od jutra bedzie 0 do -5stC i tak kilka dni zapewne. Beton w procesie wiazania wytwarza duzo ciepla wiec przy takich temperaturach nic mu sie nie stanie - byle tylko po tych paru dniach nie przyjda bardzo ostre mrozy bo w takich beton przestaje wiazac... Dobrze byscie zrobili przykrywajac go czyms (jak juz stwardnieje na tyle ze bedzie na niego mozna wejsc bez robienia sladow;) - roznych rzeczy ludzie uzywaja.. Maty ze slomy, a nawet jakies stare koce przykryte folia, czy styropian (to juz wersja lux ;-)

 

Zreszta - mysle, ze betoniarnia da Wam wszystkie wskazowki :-)

pozdr.

 

no odwaznie odwaznie ale co poradzic jak za wynajem szalunkow 700 na tydzien wychodzi !! no i mam styro kupione i bedziemy przykrywac ... styro potem pod wylewki sie da !! przykryjemy calosc folia i jakos to bedzie !!

 

dokładnie, ja juz kupiłam, w Handlobudzie bardziej polecali veluxy....nie będę snuć domysłów dlaczego ;) początkowo myśleliśmy jeszcze nad roletami do nich i tu też velux miał bogatszą ofertę :) albo pan sprzedawca miał więcej wiadomości hehe :) a dach mam 27 stopni więc z tą powłoką to pewnie będą non stop czyste ;-) mam taką nadzieję :D

mea jutro podesle Ci ta wycene bo jest gotowa tylko musze jechac ja odebrac

 

w handlobudzie tez polecali veluxa ... w lubarze fakro, u Mury roto ... i badz tu czlowieku madry !!!!

nad roletami tez sie zastanawiam bo bede miala tylko 3 okna i nie bedzie to taka porazka cenowa ... a dach mam 35st ...

 

 

Sprawdzalas ceny na allegro ? Tam zawsze najtaniej ;-)

Jakie masz aktualnie najlepsze ceny na fakro (i jaki dokladnie model)?

 

Ja mam zwykle FTS bez zadnych cudacznych szyb i powlok i powiem Wam, ze szyba sie pieknie sama czysci. Jak tu mieszkam od roku, a okna wstawione sa od dwoch lat, tak tylko raz je mylismy (bo byly z pylu po cieciu dachowek przy robieniu dachu :)

 

Duzo na pewno zalezy od kata nachylenia dachu - my mamy dosc niski (36st) wiec kropelki deszczu uderzaja z wieksza sila :) A najlepiej to i tak snieg czysci ;-)

pozdr.

 

 

patrzylam na Fakro na FTS ... jak przyjade do domu to posprawdzam ceny ... no i musze za allegro sie wziac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odwaznie odwaznie ale co poradzic jak za wynajem szalunkow 700 na tydzien wychodzi !! no i mam styro kupione i bedziemy przykrywac ... styro potem pod wylewki sie da !! przykryjemy calosc folia i jakos to bedzie !!

 

A no to lux wersja :-) Jak tylko bedzie mozna delikatnie na strop wejsc to odrazu przykrywajcie. I spokojnie mrozy nic temu nie zrobia - byle jak najszybciej to zrobic, cieplo uwolnione w procesie wiazania nie wyleci tak szybko to atmosfery tylko zostanie w srodku :-)

 

w handlobudzie tez polecali veluxa ... w lubarze fakro, u Mury roto ... i badz tu czlowieku madry !!!!

 

Wszedzie polecaja to na czym maja najwiekszy zarobek ;) Ja wybralem fakro bo to porzadne i przede wszystkim polskiej produkcji okna - a co, trzeba dawac zarobic polskim firmom :-) Pozatym w hadexie sprzedawca pokazal mi filmik jaki nagrali w sklepie na wystawce veluxa gdy gosc wskoczyl na okno i "z kopa" go otworzyl (bylo normalnie zamkniete ;)

 

nad roletami tez sie zastanawiam bo bede miala tylko 3 okna i nie bedzie to taka porazka cenowa ... a dach mam 35st ...

 

To mamy taki sam kat ;-) Ja tam mam poddasze uzytkowe - troche duzo tych skosow wyszlo szczegolnie ze scianke kolankowa mam maluuutka (25cm) ;)

 

patrzylam na Fakro na FTS ... jak przyjade do domu to posprawdzam ceny ... no i musze za allegro sie wziac ...

 

FTS - ja takie mam. Jak nie masz wentylacji mechanicznej to patrz na FTS-V - to jest wersja z nawiewnikiem.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszedzie polecaja to na czym maja najwiekszy zarobek ;) Ja wybralem fakro bo to porzadne i przede wszystkim polskiej produkcji okna - a co, trzeba dawac zarobic polskim firmom :-) Pozatym w hadexie sprzedawca pokazal mi filmik jaki nagrali w sklepie na wystawce veluxa gdy gosc wskoczyl na okno i "z kopa" go otworzyl (bylo normalnie zamkniete ;)

 

To mamy taki sam kat ;-) Ja tam mam poddasze uzytkowe - troche duzo tych skosow wyszlo szczegolnie ze scianke kolankowa mam maluuutka (25cm) ;)

 

FTS - ja takie mam. Jak nie masz wentylacji mechanicznej to patrz na FTS-V - to jest wersja z nawiewnikiem.

pozdr.

 

mnie tez przekonuje "polski produkt" a ten motyw z "kopem" to ciekawy !! no i ta klamka na dole ... u mnie koniecznosc !!

 

ja mam scianke kolankowa na 4 pustaki - 1,2m jak do tego dojdzie 1,4m okna to drabinka potrzebna do otwarcia veluxa

 

no i mam wentylacje mechaniczna - znaczy bede miala /mam narazie w planach !!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez przekonuje "polski produkt" a ten motyw z "kopem" to ciekawy !! no i ta klamka na dole ... u mnie koniecznosc !!

ja mam scianke kolankowa na 4 pustaki - 1,2m jak do tego dojdzie 1,4m okna to drabinka potrzebna do otwarcia veluxa

no i mam wentylacje mechaniczna - znaczy bede miala /mam narazie w planach !!/

 

To tym bardziej nie widze innego wyboru niz Fakro FTS bez nawiewnikow! Nie ma (przynajmniej rok temu nie bylo) veluxow w wersji bez nawiewnikow - a jezeli masz wentylacje mechaniczna to takie nawiewniki beda Ci tylko zaburzaly prawidlowa wentylacje i wpuszczaly chlod do domu :)

 

Okna montuj jak najnizej!! Moj sasiad tez ma scianke na 4 pustaki i jeszcze okna wysoko zamontowal. Moze z nich obserwowac tylko niebo, jak podejdziesz to dolna krawedz okna jest na wysokosci czubka glowy - zupelny nonsens jak dla mnie! U mnie mozesz normalnie podejsc do okna i oprzec ramiona na dolnej krawedzi okna.. Byle znowu nie za nisko zeby czubek glowy byl ponizej osi otwierania okna :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zasadniczo ja juz wiem czego chce w temacie okien dachowych ...

 

potrzebuje takie dwa do pokoju

http://allegro.pl/okno-okna-dachowe-fakro-fts-u2-78-x-140-cm-i1329411297.html

do tego takie same lazienkowe - chyba z pcv co ??

jeden swietlik do garderoby

http://allegro.pl/okna-fakro-swietlik-tunelowy-350mm-kolnierz-i1344922341.html

chyba ze nie ... zastanowie sie

i wylaz dachowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zasadniczo ja juz wiem czego chce w temacie okien dachowych ...

potrzebuje takie dwa do pokoju

http://allegro.pl/okno-okna-dachowe-fakro-fts-u2-78-x-140-cm-i1329411297.html

do tego takie same lazienkowe - chyba z pcv co ??

 

Tak, ja tez mam z PCV.

 

jeden swietlik do garderoby

http://allegro.pl/okna-fakro-swietlik-tunelowy-350mm-kolnierz-i1344922341.html

chyba ze nie ... zastanowie sie

i wylaz dachowy

 

Swietlika nie polecam - tez chcialem i szukalem.. Totalnie szkoda kasy! Tylko dodatkowe problemy z ociepleniem i uszczelnieniem tej czesci na dachu. A wieczorem i w nocy i tak musisz dodatkowa lampe zamontowac. Dla mnie - bezsensu :)

 

Wylazu dachowego tez nie mam. Tez sie zastanow czy potrzebujesz - zalezy jak wysoko bedziesz miala okap. Ja mam nisko (bo niska scianka kolankowa) - duza drabina bez problemu do pasa rynnowego dosiegam wiec mam 4-5 stopnie i kolo komina lawe kominiarska - kominiarz niech brudas pyla po dachu na zewnatrz, a nie w srodku ;) No ale to zalezy jaki tam masz uklad dachu, komina.. No i pamietaj ze typowy wylaz nadaje sie wylacznie na nieogrzewany strych :)

pozdr.

 

--

Adam Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem co prawda Adam, ale mam ten sam rekuperator co Adam. (Brink Renovent HR 400 large)

Z WM jestem bardzo zadowolony, jedna z lepszych decyzji na budowie...:)

 

 

Dzięki za odpowiedź. Że masz taki reku to ja dobrze wiem, bo bylismy u Ciebie na budowie. Pytam Adama, bo swojego czasu tez byliśmy z nim umówieni na pewną niedzielę, mielismy przedyskutować sprawę samodzielnego wykonania instalacji, ale niestety tej niedzieli kontakt się urwał i nie dojechaliśmy.

Jak już trochę poobserwujesz to napisz proszę swoje uwagi, temp. nawiewanego powietrza przy okr. warunkach zewnętrznych, czy odczuwasz brak GWC (bo chyba nie masz) i wszelkie uwagi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietlika nie polecam - tez chcialem i szukalem.. Totalnie szkoda kasy! Tylko dodatkowe problemy z ociepleniem i uszczelnieniem tej czesci na dachu. A wieczorem i w nocy i tak musisz dodatkowa lampe zamontowac. Dla mnie - bezsensu :)

 

Wylazu dachowego tez nie mam. Tez sie zastanow czy potrzebujesz - zalezy jak wysoko bedziesz miala okap. Ja mam nisko (bo niska scianka kolankowa) - duza drabina bez problemu do pasa rynnowego dosiegam wiec mam 4-5 stopnie i kolo komina lawe kominiarska - kominiarz niech brudas pyla po dachu na zewnatrz, a nie w srodku ;) No ale to zalezy jaki tam masz uklad dachu, komina.. No i pamietaj ze typowy wylaz nadaje sie wylacznie na nieogrzewany strych :)

pozdr.

 

--

Adam Sz.

 

co do swietlika - okno tam nie wejdzie a w garderobie swiatlo dzienne by sie przydalo !! ale nic na sile ... jak ma byc drozszy od okna to podziekuje !!

 

co do wylazu - ja mam wysoka scianke kolankowa i dosc maly okap - drabina nie da rady !!/juz na strop bylo ciezko wejsc a co dopiero jak dobuduje pietro i dach !!!/ a strych nieogrzewany wiec wylaz da rade :)

a komin mam tylko jeden do kotla wiec sie kominiarz nie napracuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do gwc - kumpel ma takie samo powietrzne jak nasze ... w ubieglym tyg robil test - przy -10 na dworze zapuscil wentylator i wlozyl na wylocie w domu temometr !! i tu uwaga - dostal +6st !!!! wentylator chodzil przez okolo godzine a po mniej wiecej 15 minutach ustabilizowala sie temperatura !!

 

 

a chwalilam sie wam juz ze mam w koncu wylany beton ?? chyba mam ... nawet tam dzis nie pojechalam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea a w takich warunkach tez sie go polewa woda ??? Za grzyba nie wiem jak sie dba o beton w takich warunkach (troche pizdzi jednak) ale zycze ci sloneczka i ciepelka zeby ci sie nic z tym nie stalo

 

wilgotnosc powietrza jest 100% wiec polewanie jest bez sensu - jedyne co to trzeba to przykryc styropianem i nakryc folia ... i tak ma sobie lezec 3 tyg :)

 

 

powiedzcie mi taka rzecz ... wylewki kontra styro ... jakis czas temu pisalam czy 5cm wystarczy do nieogrzewanej piwnicy, 12 daje na parter a ile na poddasze ?? bo musze ustalic wysokosci scianek i sie zastanawiam jak to ugryzc ... 10 cm pod styro czy mniej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adigg

 

Dzieki za informację, ciekawe ile lepiej byłoby przy GWC; przy glikolowym chyba sa mniejsze osiągi niz przy rurowym - ale nie wiem na pewno, pomijając inne plusy i minusy. Druga sprawa jak policzyć koszt tego GWC, prąd - to ciekaw jak sie to przełozy na koszt ogrzewania. Przy wyższym biegu chyba powinny być lepsze osiągi sprawności, ale z drugiej strony więcej chłodnego powietrza wpuszczasz (tak mi się wydaje). Czy czujesz jakis "podmuch" tego 15-16 stopniowego powietrza. Nigdy nie byłam w domu z działającym reku, a decyzje czas podejmować. Więc sory że tak dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ty masz tego Brinka 400? Jak zagladam na opis to na 1 biegu ma 100; masz jakies inne sterowanie,że mozesz jeszcze zmniejszyc na 70m3

 

jest możliwośc zmiany bezpośrednio na rekuperatorze...standardowo jest na 1 biegu 100, ale mozna to zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...