Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wszyscy się tak daleko budujecie,nie ma nikogo z mojej wsi??Pozdrawiam.

 

Ja się buduję na wsi :D W szczerym polu. Ale jednego sąsiada tu na forum mam :D Nawet z tarasu widzę jego budowę.

W tym tygodniu, mój mąż, był zrzucić śnieg z dachu garażu. Ponoć niezłe zaspy mamy dookoła domu. Oj się na odśnieżam, a na odśnieżam przez zimę. Tzn. mój mąż :p Nic, trzeba sadzić tuje i trochę się osłonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem Maciek czy zrobiłeś wylewki.My grzejemy ostro kozą,co prawda mamy wylewki od 8 grudnia,ale nie możemy dopuścić do minusowej temperatury w domu.Wszyscy się tak daleko budujecie,nie ma nikogo z mojej wsi??Pozdrawiam.

 

hej, wylewki to raczej beda po nowym roku, od poniedzialku zrobilismy centralne na gorze, 150m2 podlogowki + awaryjnie rurki na kaloryfery. wczoraj bylo tak zimno ze odpuscilismy prace, dzisiaj jaselka w przedszkolu to prace moze bedziemy kontynuowac od jutra. do srody trzeba skonczyc caly dol bo pozniej wyjazd na swieta no i koniec urlopu! grzanie odpuszczam bo wszystko ucieka nieocieplonym dachem :( po swietach zapowiadaja odwilz ale patrzaz na necie na pogode 16 dniowa to pokazuje cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

to mój pierwszy post tutaj, ale na pewno nie ostatni - właśnie zakupiliśmy z żoną działkę i przygotowujemy papiery pod budowę, więc chętnie skorzystam

z rady doświadczonych budowniczych:)

 

Dom stawiamy w Niewiadomiu, wg. projektu pracowni Z500 - domek nr Z119.

 

Jesteście mi w stanie polecić jakąś dobrą ekipę do stanu surowego zamkniętego?

 

Oczywiście, moich mogę spokojnie polecić, może nie są tani ale fachowcy I klasa:rolleyes::rolleyes:, namiary posyłam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzis dostałem Zawiadomienie o wszczęciu postępowania adm. w sprawie wydania PNB

Czy to znaczy że wszystkie papiery przeszły i nie przyczepili się do niczego?

 

ano na to wyglada !!! ale cieszyc sie bedziesz jak dostaniesz juz pnb do reki !!

tak czy owak trza sie cieszyc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się Wam, że wzrost VAT o 1% wpłynie realnie na podwyżki materiałów?

 

Mi się wydaje, że sprzedawcy raczej będą starć się być konkurencyjni i ten 1 % jakoś ścisną.

 

Będą konkurencyjni do momentu, gdy zima odpuści.

Wtedy pojawi się nowa fala budowniczych i sklepy (wykonawcy) odbiją sobie tą podwyżkę.

 

Tu nie tylko chodzi o wzrost 1% w cenie gwoździ czy rynny.

To jest łańcuch powiązań (paliwo, energia, opłaty stałe, koszt przemetkowania, koszt przeprogramowania kas fiskalnych, itd).

Dla końcowego klienta to będzie większa podwyżka niż 1%, kwestia czasu i ukrycia tego wśród innych powodów.

Tak było, jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko niby bylo tip-top a dostalem wezwanie do uzupelnienia 8 albo 11 (juz nie pamietam ale ok. 10) roznych "pierdolek" :-) Chocby brak gdzies podpisu, czy nie ponumerowane strony projektu :-) Szybko wszystko zalatwilem i do dwoch dni bylo pozwolenie :-)

pozdr.

 

a ja poszlam do pana urzednika z moja mala córunia ... na jej piekne oczyska mozna naprawde zalatwic wszystko :) pozwolenie w 3 tyg i donosilam tylko projekt szamba /1 strona/ a decyzje dostalam juz uprawomocniona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich:)

Ostatnio nie mogłem dodać zdjęć myślę że teraz się uda:)

Tak nasza budowa wyglądała w listopadzie w zaszłym roku...

http://images50.fotosik.pl/472/8cbe858e97110ba3gen.jpg

A tak wyglądała w listopadzie tego roku...

http://images41.fotosik.pl/467/25a618a480edb282gen.jpghttp://images46.fotosik.pl/453/ba0236cd74221ce8gen.jpg

Budowaliśmy tak jak już kiedyś pisałem sami czyli moja żona i ja, tylko do dachu była firma trzech gości którym musieliśmy pomagać żeby zdążyli przed zimą:)

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich:)

Ostatnio nie mogłem dodać zdjęć myślę że teraz się uda:)

 

Gratulki :) A parapety zewnetrzne juz masz ? Pytam, bo ja mialem wielki problem ze znalezieniem wykonawcy ktory by mi zrobil sensownie parapety rogowe (ja mam wykusze w ktorych oba boczki sa pod katem 90st). W koncu znalazlem - ladne, aluminiowe, grube, mocne, fabrycznie spawane i potem szlifowane, robione pod wymiar wedlug rysunku. Jakbys potrzebowal namiary to moge znalezc :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami zrobiliście całe sciany ? bez pomocy ? wow...może znajdziecie prace na forum :) brawo

 

widze, że macie tak jak ja rogowe okna, co macie w narożniku bo nie widze dokładnie, zalewane betonem czy bloczki ?

 

Sami kopaliśmy ręcznie bez koparki fundamenty sami szalowaliśmy, zbroili, murowaliśmy ściany od fundamentowych po szczytowe wraz ze stropami,

tylko beton był gotowy z firmy Lubar:)

W narożniku mamy bloczki.

Jak będę miał chwile to zrobie dziennik budowy zdjęć mam bardzo dużo.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulki :) A parapety zewnetrzne juz masz ? Pytam, bo ja mialem wielki problem ze znalezieniem wykonawcy ktory by mi zrobil sensownie parapety rogowe (ja mam wykusze w ktorych oba boczki sa pod katem 90st). W koncu znalazlem - ladne, aluminiowe, grube, mocne, fabrycznie spawane i potem szlifowane, robione pod wymiar wedlug rysunku. Jakbys potrzebowal namiary to moge znalezc :)

pozdr.

 

Parapetów jeszcze nie mamy myśleliśmy o kaflach ale to co piszesz o tych aluminiowych to może nawet fajnie wyglądać, możesz na priv posłać namiary.

Jaszcze jedno zdjęcie z innej strony wejście do domu i garaż.

http://images46.fotosik.pl/453/472acfd43f3f72a6gen.jpg

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...