Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

jimi34 pytał mnie na priv jak tam firma od dachu, i jak budowa z solbetu.

Ja bym ich nie polecił bo robili na raty cztery budowy na raz i dlatego musieliśmy im pomagać bo by nas zima zastała.

Jeśli chodzi o budowanie z solbetu to jest nawet fajnie się stawia ściany pierwsza warstwa na zaprawie a kolejne już na kleju.

Żona rozrabiała klej w kibellku a ja kleiłem kamienie:) mamy ściany nośne o grubości 36cm ale będziemy je docieplać wełną 5cm lub 10cm jeszcze się okaże.

Jak ktoś będzie potrzebował jakiejś rady w sprawie budowy z tego materiału chętnie służę pomocą coś tam wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jimi34 pytał mnie na priv jak tam firma od dachu, i jak budowa z solbetu.

Ja bym ich nie polecił bo robili na raty cztery budowy na raz i dlatego musieliśmy im pomagać bo by nas zima zastała.

Jeśli chodzi o budowanie z solbetu to jest nawet fajnie się stawia ściany pierwsza warstwa na zaprawie a kolejne już na kleju.

Żona rozrabiała klej w kibellku a ja kleiłem kamienie:) mamy ściany nośne o grubości 36cm ale będziemy je docieplać wełną 5cm lub 10cm jeszcze się okaże.

Jak ktoś będzie potrzebował jakiejś rady w sprawie budowy z tego materiału chętnie służę pomocą coś tam wiem:)

 

Chylę czoła , tak budowali moi rodzice, ogrom pracy i poświęcenia.

Niech Wam szybko rośnie ten domek :))

 

Ja mogę odtrąbić zakupienie "wsiech" płytek, wybierałam i zmieniałam od lipca , masakra.

 

Ale już klepnięte,

Ceny poniżej internetowych :))) jakby ktoś chciał polecę hurtownię.

Transport też w bardzo korzystnej cenie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jest w domku o tej porze...ogień palący się w kominku tworzy niepowtarzalny klimat...nic się nie chce mi od momentu "prawie zakończenia" budowy...a jeszcze tyle do zrobienia zostało...:)

 

Haaaaa, trafilo Cie to co mnie rok temu. Jak zamieszkalem myslac, ze prace pojda szybciej (bo dojazdow mniej, wszystko na miejscu, w gaciach mozna przeciez plytki kleic i tak dalej) to tak wszystko stanelo :D Dopiero potem pomalu pomalu sie zaczalem rozkrecac i jakos pomalu wykanczam. Ale tempo jest znacznie mniejsze niz jak sie nie mieszka :-) Ot jak nie mieszkasz to przyjezdzasz na budowe w konkretnym celu - zrobic to, to i to i spadac do domu. A jak juz mieszkasz to sie zwyczajnie nie chce :D

 

Jak sie PC sprawuje ? Jak zuzycie ?? :) Mrozy juz wystarczajace byly zeby przetestowac :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok, jutro ci podam szczegóły, co jakis czas notuje zuzycie w excelu,

 

http://docs.google.com - tu sobie notuj i mozesz udostepnic w trybie read-only zainteresowanym :-))

 

od jakiegos czasu jade na 2T

W najwieksze mrozy przydaje sie kominek, bo tak PC dosyc długo by pracowala....

 

Ja grzalem zeszly sezon tylko piecykiem na prad - tez mialem ten stres ze dlugo pracuje, tyle ze piecyk ma 12kW a Twoja pompa pewnie kolo 3kW :-)))

 

mam jeszcze mase mostkow termicznych - nieszczelna brama garazowa, drzwi z garazu troche nieszczelne, nie mam drzwi do wiatrolapu i tez troche ciagnie...kominek to też mostek ;)

troche szwankuja mi czujniki z DZ w PC - tzn pokazuja duzo nizsze temperatury niz sa w rzeczywistosci - kupilem termometr i mierzylem, DZ jednak jest ok, a juz mialem obawy....szczegóły zuzycia podam jutro

 

:-) OK! Podaj, ciekawy jestem :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W najwieksze mrozy przydaje sie kominek, bo tak PC dosyc długo by pracowala....

Po to instalowałeś PC za kupe kasy,żeby jechać na kominku w mrozy ???

Wszak im mniejsze zapotrzebowanie na ciepło/wiecej mostków tym PC jest bardziej opłacalna...

Kominek to też mostek ?

P.S.

To dla tych,którzy ulegają modzie i błędnych radach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dodam jeszcze tylko że dom mam troche na odludziu, tylko 1 sasiad od północy jakies 15m dalej, a z pozostałych stron pola..jak wieje mocno, to faktycznie szybciej wychładza mi się dom...ale wszystko sie uskuteczni...w swoim czasie :)

:)

Zapotrzebowanie domu na ciepło...zależne od sąsiadów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo,faktycznie PCi może się sprawdzić.

 

Ja wiem czy sporo - ogrzewane blisko 300m2 razem z piwnicami :-) A co do sprawdzenia sie - musi. Innej alternatywy nie mam. Nie chce zadnego kotla stalopalnego, a gazu nie ma i nie bedzie :) Prad mimo wszystko nawet w II taryfie wychodzi tak, ze PC sie bardzo szybko zwroci.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...