Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam was wszystkich.

Postanowiłam się wreszcie ujawnić, bo już czas ku temu. Też jestem z Rybnika, aktualnie z Nowin, poprzednio z Pekinu (skąd znam np. brata Macka od Maciek&Kamila), no i zabieramy się za budowanie własnego miejsca na ziemi.

Sprawa dość skomplikowana, bo nadal czekamy na sfinalizowanie kupna działki (wpłaciliśmy 20% czekamy na notariusza), dziś pewnie albo jutro kupimy projekt taki właśnie - http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/chaber/

 

Przeczytałam cały wątek i podglądałam wasze dzienniki i zmagania. Gratuluję domków i już zazdroszczę tych murów i dachów....

Póki co, pozdrawiam.

Ela

 

Witamy :)

Ładny domek wybraliście, funkcjonalny. A gdzie będziecie się budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam was wszystkich.

Postanowiłam się wreszcie ujawnić, bo już czas ku temu. Też jestem z Rybnika, aktualnie z Nowin, poprzednio z Pekinu (skąd znam np. brata Macka od Maciek&Kamila), no i zabieramy się za budowanie własnego miejsca na ziemi.

Sprawa dość skomplikowana, bo nadal czekamy na sfinalizowanie kupna działki (wpłaciliśmy 20% czekamy na notariusza), dziś pewnie albo jutro kupimy projekt taki właśnie - http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/chaber/

 

Przeczytałam cały wątek i podglądałam wasze dzienniki i zmagania. Gratuluję domków i już zazdroszczę tych murów i dachów....

Póki co, pozdrawiam.

Ela

 

Ela K.? pozniej wychodzi ze wszyscy sie znaja :) ja np. znam Dagulke i gdby nie zmienila awatara to w zyciu nie przypuszczalbym, ze to ona:) maz ciezko pracuje a ona 300 tysiecy wpisow na forum :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela K.? pozniej wychodzi ze wszyscy sie znaja :) ja np. znam Dagulke i gdby nie zmienila awatara to w zyciu nie przypuszczalbym, ze to ona:) maz ciezko pracuje a ona 300 tysiecy wpisow na forum :p

 

Maćku, nie Ela K. tylko Ela G. kiedyś, bo teraz P. Ale nie sądzę, żebyś mnie pamiętał, chyba, że z mojej znajomości z pewnym Robertem L. :) :)

 

A będziemy się budować w Szczerbicach niedaleko Straży Pożarnej. :)

 

No i oczywiście pierwsza z wielu moich próśb do was: szukamy fachowców do budowania. Niedrogich, najlepiej tzw ekip 2-3 osobowych, mój mąż będzie budował, ale tylko z doskoku. Kto pomoże? Pamiętam, że ktoś tu kiedyś pisał o panu, który wybudował ściany parteru za 2,5tys. złotych. Mogę dostać namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ...

 

mysmy wybudowali na Granicznej, także będziemy niedalekimi sąsiadami. tak BTW na przyszłość powyzej strazy jest bardzo fajny stolorz, nam prawie zrobil schody a na marzec mamy juz zaklepany drzwi.

 

:) To wrzuć namiary na tego stolarza do naszego wątku z fachowcami.

A tak wogóle to jaki jest koszt schodów, mniej więcej. Mnie czekają drewniane do zrobienia i orientacyjnie chciałabym wiedzieć ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Znam Pana Bochenka z opowiadań, postawił dom moim teściom, wszyscy go zachwalali, nawet sąsiedzi :)

 

Zgadzam się, facet jest rewelacyjny. Mam zamiar go jeszcze wykorzystać na budowie, bo oprócz murarki robi wszystko inne (oczywiście w okresie zimowym, bo w lato tylko muruje). Jak zapytałam czy robi też podłogówkę, to mi odpowiedział, że tak ale nam nie zrobi. Trochę się zdziwiłam i zapytałam dlaczego, to powiedział, że to jest tak proste, że on nam pokaże jak i sami sobie zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, bo my też. ale ty domyślam się, że trochę dalej od straży? bo my rzut beretem... Jaki ten świat mały.

Dzięki za namiary.

A czy ten pan zrobi też fundamenty i inne sprawy? Aż pod dach?

 

No kawałek od straży. Jak wjedziesz w Biernackiego to kawałek dalej po lewej stronie jest ulica chyba Nowa jak się nie mylę (taki nowy asfalt), to moja budowa jest praktycznie na przeciw tej drogi, jakieś 10 m dalej w prawo, trzecia linia zabudowy. Widać ją z Biernackiego.

 

Co do pana Bochenka, to napewno muruje fundamenty, czy zbrojenie robi to nie wiem, bo my nie potrzebowaliśmy go do tego. Na wiosnę przychodzi do nas stawiać ściany szczytowe. Najlepiej zadzwonić i popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to podeslij mi link do tego watku, bo mam pozyczony komp *moj mi wysiadł* i wszystkie zakładki zostały tam. Co do kosztów to za schody proste wiszące dębowe ze schodem zapraszającym, tralki z nierdzewką + balustrada cos okolo 10 tysi. Za drzwi kpl pokryte fornirem dębowym z montażem 1300. widzielismy wykonanie jego roboty u naszego sąsiada na Granicznej, także bardzo sie nam podobalo i teraz nieżałujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kawałek od straży. Jak wjedziesz w Biernackiego to kawałek dalej po lewej stronie jest ulica chyba Nowa jak się nie mylę (taki nowy asfalt), to moja budowa jest praktycznie na przeciw tej drogi, jakieś 10 m dalej w prawo, trzecia linia zabudowy. Widać ją z Biernackiego.

 

Co do pana Bochenka, to napewno muruje fundamenty, czy zbrojenie robi to nie wiem, bo my nie potrzebowaliśmy go do tego. Na wiosnę przychodzi do nas stawiać ściany szczytowe. Najlepiej zadzwonić i popytać.

 

Znalazłam was na zumi.pl (po etapie szukania działki jestem mistrzem w odnajdowaniu miejsc na mapie). To ci powiem, że już niedługo patrząc w stronę straży będziesz (mam nadzieję) widziała nasz domek. Chyba zostaniemy sąsiadami (my druga linia zabudowy - praktycznie naprzeciw ulicy Nowej).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci powiem, że już niedługo patrząc w stronę straży będziesz (mam nadzieję) widziała nasz domek. Chyba zostaniemy sąsiadami (my druga linia zabudowy - praktycznie naprzeciw ulicy Nowej).

Pozdrawiam

 

Po tej samej stronie ulicy co my? Studiuję właśnie Zumi i zastanawiam się, która to może być działka :) Będę podziwiać jak rośnie Wam domek :)

 

Z mojego "tarasu" widać budowę jeszcze jednego z naszych forumowiczów, ale to z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej samej stronie ulicy co my? Studiuję właśnie Zumi i zastanawiam się, która to może być działka :) Będę podziwiać jak rośnie Wam domek :)

 

Z mojego "tarasu" widać budowę jeszcze jednego z naszych forumowiczów, ale to z drugiej strony.

 

w stronę straży, 2 linia zabudowy znajdz sobie pozioma podwojna linie krzaczków czy drzewek. Odtąd w górę jakieś 30m (w realu) czyli około do tej krótkiej linii żywopłotu to będziemy my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stronę straży, 2 linia zabudowy znajdz sobie pozioma podwojna linie krzaczków czy drzewek. Odtąd w górę jakieś 30m (w realu) czyli około do tej krótkiej linii żywopłotu to będziemy my.

 

No to przez pole na kawę będziemy chodzić :p

 

W razie czego zapraszamy do nas na budowę. Budujemy systemem gospodarczym i trochę się już nauczyliśmy w temacie budowlanki, także chętnie służymy radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przez pole na kawę będziemy chodzić :p

 

W razie czego zapraszamy do nas na budowę. Budujemy systemem gospodarczym i trochę się już nauczyliśmy w temacie budowlanki, także chętnie służymy radą.

 

Kurcze, tak teraz ponownie przeglądałam twój dziennik i poraziło mnie zdjęcie inwestora (czyli twojego męża). Czy twój mąż Sławek uczył się może w ZST dobrych kilka lat temu? No, rzeczywiście, ten świat mały jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...