Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie rozumiem - GWC dobrze się sprawdza przy wysokich wodach gruntowych? Pod płytą już nie zrobimy,mamy prawie SSO...

 

Im bardziej wilgotny grunt (ohydna glina lub wysoki poziom wód gruntowych) tym więcej tego ciepełka przypada na jednostkę masy gruntu. Woda jest bardzo dziwna. Jest tam pod ziemią i ma największe ciepło właściwe w przyrodzie. Grunty suche, piaszczyste magazynują znacznie mniej ciepła.

. Pozdrawiam Adam M.

GWC można zrobić obok domu np.w postaci opaski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
pranie, pieczenie czy inne takie na drogiej taryfie to masakra a tania mam wtedy jak jestem w pracy albo jak spie snem sprawiedliwych ... I DOSC MAM SLUCHANIA CO MI KIEDY WOLNO WLACZYC A CZEGO NIE !!!

Nie będę przekonywał do niczego ale najwięcej kWh zżera nam grzanie cwu,następnie pranie,gotowanie,zmywanie.

CWU jak najbardziej można grzać w II taryfie,bez pogorszenia komfortu,a pozostałość jak adiqq.Wychodzisz do pracy,lub na wieczór,nastawiasz pralkę,przychodzisz z pracy pranie już gotowe do powieszenia,ze zmywarką podobnie,jak nie w nocy to po południu można nastawić,no chyba,że na przekór chcesz włączać pranie,zmywanie o 16.00 czy 18.00 ;)

Gotowanie,pieczenie może się odbywać w droższej taryfie co nie wpłynie znacząco na opłacalność dwóch taryf :)

Kiedyś gdzieś czytałem,ze już przy 40% całkowitego zużycia prądu w II taryfie rzecz staje się opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zycze tym co tego sobie zycza zeby nastepny nowy rok witac juz we wlasnych 4 scianach !!

 

i wszystkiego czego pragniecie zeby sie spelnilo !! tym co chca schudnac zeby sie udalo, tym co chca przytyc tez ... ogolnie radosci z zycia :)

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs026.snc6/165670_182183948465911_100000229203485_586885_4776476_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no, moje dopiero teraz poszło spać...wreszcie można się normalnie napić (nie dając złego przykładu ;)))

moje o godz,20.00 wybyło na impre do kumpla ;)

Teraz pożyczę wszystkim wszystkiego naj w nowym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. U nas wody gruntowe bywają często wysoko - nie wiem jak by to było.. Kierbud (w zasadzie dwóch) drenaż odradzili ze względu na grunt. Nie ufamy na naszej działce niczemu pod ziemią :)).

 

Czyli masz idealne warunki na gruntowa pompe ciepla lub wodny GWC - im grunt wilgotniejszy tym lepiej przewodzi (i akumuluje) ciepla!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Vattenfalla:

cena I taryfy 1kWh=0,3143zł,

cena II taryf-dzień 6-13,15-22 1kWh=0,3634zł,

noc 22-6,13-15 1kWh=0,2544zł.

Opłat stałych nie piszę ponieważ tak czy tak będziemy mieli prąd w domu a są takie same między tymi taryfami.

 

Nie odliczyles przesylu chyba, bo cos za tanio Ci wyszlo ;)

Dokladnie to wychodzi tak:

 

1 taryfa = 0,46 pln

2 taryfy dzien - 0,66 pln, noc - 0,35 pln (G12e jest minimalnie tansza)

 

Pamietac trzeba, ze urzadzenia pracujace cala dobe wychodza taniej w G12 (dwutaryfowy) niz G11 :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Dobrego W Nowym Roku Życzę Wszystkim Budującym!

Szukam wkładu kominkowego z płaszczem wodnym do ogrzania domu 150m2(wszędzie podgłówka),chcę nim grzać cały dom i wodę.czekam na podłączenie gazem ale najszybszy termin to koniec 2012.Może ktoś użytkuje już jakiś czas i może jakiś wkład lub firmę polecić.Mam nadzieję że się wprowadzimy na jesień 2011 i czymś trzeba grzać.Z przystępnych cenowo i w miarę to wkłady z kratki.pl polecają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ktoś się orientował na temat wylewek anhydrytowych.dzwoniłem do jednego z nich cena 35zł/m2 za 3,5cm, ale przy podłogówce wyjdzie więcej wylewki i cena ma oscylować między 42-45zł/m2 link do aukcji http://allegro.onet.pl/samopoziomujace-posadzki-wylewki-anhydrytowe-i1381355034.html,czy warto zrobić sobie takie wylewki zamiast tradycyjnych jeśli w całym domu będzie podłogówka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibo bedzie robic u mnie wylewki wczesniej byl koles z Bielska ale jego fachowosc i komunikatywnosc mnie porazila wiec go olalem a Przemekj z Kibo fachowy i do dogadania tylko czekac az bedzie cieplej. A czy warto jesli to co pisza to jest prawda to warto ale decyzje i tak musisz podjac sam (dla mnie najwazniejszy argument to taki ze jest bardziej wytrzymala i ciezko ja spieprzyc a z miksokretem to bywa roznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...