Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Kibo bedzie robic u mnie wylewki wczesniej byl koles z Bielska ale jego fachowosc i komunikatywnosc mnie porazila wiec go olalem a Przemekj z Kibo fachowy i do dogadania tylko czekac az bedzie cieplej. A czy warto jesli to co pisza to jest prawda to warto ale decyzje i tak musisz podjac sam (dla mnie najwazniejszy argument to taki ze jest bardziej wytrzymala i ciezko ja spieprzyc a z miksokretem to bywa roznie)

 

Po ile u tego Przemka i skad on jest ? Mam do zrobienia na poddaszu jeszcze wylewki a tam kazdy cm jest na wage zlota i zastanawiam sie tam nad anhydrytowa, choc to tylko ok 80-90m2 bedzie wiec nie wiem czy ekipa bedzie wogole chciala przyjechac :)

 

Wylewki anhydrytowe robione samemu z workow wychodza 75-80 pln / m2 wiec masakrycznie drogo :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Po ile u tego Przemka i skad on jest ? Mam do zrobienia na poddaszu jeszcze wylewki a tam kazdy cm jest na wage zlota i zastanawiam sie tam nad anhydrytowa, choc to tylko ok 80-90m2 bedzie wiec nie wiem czy ekipa bedzie wogole chciala przyjechac :)

 

Wylewki anhydrytowe robione samemu z workow wychodza 75-80 pln / m2 wiec masakrycznie drogo :-)

pozdr.

 

Ta cena 35zł/m2/3,5cm jest przy min.140-150m2 wylewek, może się dogadacie,jeśli bym się zdecydował to będę robił na wiosnę ,to może podjadą do Was potem ale to jest jeszcze odległy temat ale do dogadania.

KIBO Przemysław Jakubczyk

ul. Szpitalna 25

42-300 Myszków

 

e-mail: [email protected]

tel: 793 69 88 31

tel: 660 69 88 31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena 35zł/m2/3,5cm jest przy min.140-150m2 wylewek, może się dogadacie,jeśli bym się zdecydował to będę robił na wiosnę ,to może podjadą do Was potem ale to jest jeszcze odległy temat ale do dogadania.

KIBO Przemysław Jakubczyk

ul. Szpitalna 25

42-300 Myszków

 

e-mail: [email protected]

tel: 793 69 88 31

tel: 660 69 88 31

 

Dzieki - skontaktuje sie mailowo. Mi sie nie spieszy - na wiosne jak najbardziej moze byc - wylewki anhydrytowe chyba mozna suszyc szybciej i intensywniej niz betonowe - one uzyskuja swoja wytrzymalosc znacznie szybciej, wiec wode mozna z nich "wyciagnac" predzej - zalezy mi na tym, bo chce przez zime zrobic poddasze - gladzie. Przy zwyklych wylewkach betonowych wskazany jest brak wietrzenia, a to mogloby spowodowac pekniecia (na gladziach). A tak - mozna wylac wylewki i po 2-3 dniach pootwierac okna i odpalic dodatkowe osuszacze :) Tak mi sie wydaje - musze sie zglebic w temat wylewek anhydrytowych!

 

U mnie na poddaszu bedzie wszedzie podlogowka - obawiam sie, ze te 3,5cm to moze byc za malo. Tak 40-45mm byloby chyba OK ale pewnie cena wyzsza :( No nic - zobaczymy, dzieki w kazdym razie za namiar!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek juz u mnie byl wymierzyl mam jakies 140m2 wiec z tego co pamietam dalby rade zrobic i ciebie i mnie za jednym zamachem (Daga&Adam) wtedy mialbys taniej ale ja bede robil dopiero jak bedzie cieplej (pewnie luty/marzec) a i wbrew pozorom przygotowanie pod wylewki jest bardziej pracochlonne niz pod zwykle jakby co to mozecie pytac bo cos juz wiem.BTW Daga&Adam jak bedziesz do niego pisal to mozesz wspomniec ze mozesz to zrobic z Jackiem z Polnej jemu to pewnie tez bedzie na reke i bedzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek juz u mnie byl wymierzyl mam jakies 140m2 wiec z tego co pamietam dalby rade zrobic i ciebie i mnie za jednym zamachem (Daga&Adam) wtedy mialbys taniej ale ja bede robil dopiero jak bedzie cieplej (pewnie luty/marzec) a i wbrew pozorom przygotowanie pod wylewki jest bardziej pracochlonne niz pod zwykle jakby co to mozecie pytac bo cos juz wiem.BTW Daga&Adam jak bedziesz do niego pisal to mozesz wspomniec ze mozesz to zrobic z Jackiem z Polnej jemu to pewnie tez bedzie na reke i bedzie taniej.

 

Ja tez bym chcial jak bedzie cieplej! Napisz pokrotce co jest bardziej pracochlonne -> domyslam sie, ze boki musza byc bardziej szczelne zeby wylewka nie wyplynela na bok, no i rurki z podlogowki nie moga odstawac, zeby tez nie wyplynac na wierzch - przy miksokrecie ciezar suchej wylewki je przyciska, a tu praktycznie sama "woda" ;-)

 

Dodatkowo na poddaszu chce dosc cienko styropianu - max 2-3cm, wiec plyty beda dosc wiotkie, a uchwyty pexowe moga slabo trzymac. Moze bedzie w paru miejscach trzeba rurke chwycic do stropu kolkiem..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktos z was slucha wlasnie trojki ?? jest program o sugerowaniu sie opiniami internautow na forach i "marketingu szeptanym" ... hehe zaraz ktos glosno wywola forum muratora :) tu ilosc przedstawicieli handlowych jest prawie taka sama jak ilosc "bezstronnych" uzytkownikow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktos z was slucha wlasnie trojki ?? jest program o sugerowaniu sie opiniami internautow na forach i "marketingu szeptanym" ... hehe zaraz ktos glosno wywola forum muratora :) tu ilosc przedstawicieli handlowych jest prawie taka sama jak ilosc "bezstronnych" uzytkownikow :)

 

Serio tak myslisz? Ja mysle ze jednak zdecydowana wiekszosc uzytkownikow to normalni budujacy :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na naszym forum polecał ekipę od tynków wew. która zacierała tynki c-w jakąś masą betonową zamiast gładzi za niewielką dod. opłatę, bodajże 4 zeta za m2. Nie mogę tego znaleźć, można prosić o przypomnienie?

 

To ja :)

Zacierane Stabill szpachla cementowa biala, oznaczenie z worka -> PCZ-15.

http://www.stabill.pl/PRODUKTY/show/7

 

Cytat:

 

WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Szpachla Cementowa Biała STABILL PCZ-15 służy do cienkowarstwowego wygładzania i uszlachetniania zewnętrznych i wewnętrznych ścian w budynkach. Może być stosowany jako warstwa wykończeniowa lub jako warstwa podkładowa pod tynki dekoracyjne, powłoki malarskie. Biała barwa pozwala na ograniczenie ilości wymalowań dla uzyskania pełnego efektu barwnego. Produkt o podwyższonej elastyczności i wytrzymałości.

 

POLECAM - warstwa jest znacznie gladsza niz sam chropowaty tynk CW (nie tak jak gladz - ale ja gladz maluje walkiem z dlugim wlosiem i koncowy efekt jest identyczny) ale ZNAAAAAACZNIE mocniejsza - w koncu to warstwa cementowa a nie jakas miekka popierdolka gipsowa ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos anhydrytow musicie zrobic "wanne" czyli folia wywinieta na bokach i przymocowana do sciany dylatacja z pianki 8mm (a kupcie gdzies taka ja dalem 2x 5mm) tez przymocowana i to jest upierdliwe strasznie (akurat jestem na tym etapie i mam dosc latania ze zszywaczem :) ktory raz lapie a raz nie chociaz dlugie zszywki mam). Wszystkie dziury, zakladki folii najlepiej pozalepiac zwykla tasma (ma byc szczelnie) a rurki przymocowane tak zeby nie wyplynely przypadkiem plus na koniec poodkurzane (czyli zadnych paprochow, kawaleczkow styro itp.bo wyplyna i spieprza efekt ). A poza tym to wszystko przez Macka bo to on wymyslil te anhydryty i mi sie zachcialo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem.

Właśnie dziś dostaliśmy zamówiony projekt domu. :wiggle: Ale jest wątpliwość. Na rzutach (tych takich dużych rozkładanych) jest inny rozkład okien w salonie niż np na którejś z ostatnich stron, gdzie jest projekt instalacji np telefonicznej. Z tym, że przy tych projektach jest info, że to dla domu TYPU Chaber, bo w tej pracowni są 3 wersje i są różne ustawienia okien w tych wersjach. Czy to jest błąd w projekcie czy tak to może być?

Poradźcie.

Pozdrawiam, Ela.

 

No i oczywiście najlepsze życzenia w nowym roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dajesz !!

 

a co do anchydrytow ... mnie nie przekonuja bo ja mam sporo miejsca na podloge zostawione i nie chce juz nic zmieniac !!

 

Nie no - normalnie to miksokret jest OK :) Ja mam miksokretowe wylewki w piwnicy i na parterze - w sumie 280m2 - sa idealne :) Ale poddasze mam bardzo niskie - niski kat dachu (35st) i wyjatkowo niska scianka kolankowa (1 pustak = 25cm) daja tam bardzo malo miejsca - przez wylewkami do sufitu jest ok 2,4m. Wiec kazdy cm jest na wage zlota :) I tu roznica miedzy 7-8cm w przypadku miksokreta, a 4cm anhydrytu jest calkiem spora :-) Dodatkowo beda przedscianki wiec tych wylewek bedzie stosunkowo malo - znacznie mniej niz na parterze.. Jakies moze 80m2... Wiec moge przeplacic te pare stow kosztem troszeczke wyzszych pomieszczen :) Jakbym jednak mial robic anhydrytowe wylewki w calym domu to poszedlbym z torbami!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z doradcą z OF. Jestem zadowolona, wielu rzeczy się dowiedziałam. Teraz czekam na maila z ofertą kredytów. Zainteresował mnie kredytem w euro. Coraz bardziej się nad tym zastanawiam.

A wy co sądzicie o takim kredycie? Wiem, że ryzyko i wogóle, ale i tak kusi.

 

W euro? Balbym sie... A jakie wogole oprocentowanie jest, ze tak atrakcyjny w porownaniu do zwyklej zlotowki ? Jak ja bralem to oplacal sie (procentowo) tylko CHF - euro mialo takie oprocentowanie ze wogole nie oplacalo sie brac ryzyka :) Wzialem w PLNach, raty stale, wiec wiem dokladnie co miesiac ile bede placil.

 

Mam jeden leasing w CHFach - jakies 30 tys pln, brany na 3 lata, dwa lata temu jak CHF kosztowal 1,9 pln i do dzis krew mnie zalewa :D Ale to niska kwota, krotki termin, leasing inwestycyjny, wiec sie sam niejako splaca. Jakbym go jednak wzial na 30 lat i na 300 tys to bym chyba juz szukal sznura ;) A kto Ci da gwarancje, ze taki CHF za nastepne dwa lata nie bedzie kosztowal 5 pln ? :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...