Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mi chodzi tylko o to zeby nikt nikomu nie wmawial ze "moje rozwiazanie" jest najlepsze! mamy glowy wiec jezdzimy, dzwonimy i szukamy a wnioskami niech sa tylko :"mam x kredytu na x lat i rate tez x,z jakas tam marza tez x...." a kto bedzie chcial niech sobie z tego wyciagnie ile potrzebuje. tak czy tak niech euro i frank spada a zlotowce nie wiem co zyczyc :p :) fajnie sie gada a trza isc spac bo pozno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej pisales ze masz rate 1400 a teraz juz 1530 :p

 

Kurcze nie wiem gdzie Wy po te oferty chodzicie, pierwsza lepsza z "mojego" banku tj. pekao sa znaleziona na stronie:

 

https://www.kredyty-hipoteczne.pekao.com.pl/promocja.html

 

Aktualny WIBOR -> 3,94, marza przy kredycie na 300 tys tutaj -> 1,59% (jestem pewien ze mozna ponegocjowac na jeszcze mniej) = oprocentowanie 5,53. Wchodzimy na kalkulator: http://kalkulator.kredyt-hipoteczny.biz.pl/ wpisujemy 40 lat, 300 tys, oprocentowanie 5,53 i wychodzi nam... 1553 pln :) Daleko do 1900 ktore Wam oferowali! :) Ja mam teraz oprocentowanie dokladnie 4,64%.

 

Przy 30-tu latach wychodzi rata 1700 pln. Roznica w koszcie kredytu 30, a 40 lat = 130 tys pln... To tez powinno martwic!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra przeczytalam ta wasza dyskusje o kredytach i powiem wam ze bralam hipoteczny na dzilke w zlotowkach a teraz na dom we frankach ...

dlaczego zdecydowalam sie teraz na franki ?? a bo 650zl piechota nie chodzi !!! ale zamiast placic to w ramach raty - laduje w inwestycje!! aktualnie siedzi to gdzies na funduszach surowcowych i w 4 miesiace tylko tam jestem 17% na plusie !! wedle wszelkich symulacji zakladajac minimalny 8 proentowy wzrost na funduszach to kredyt bede mogla splacic za okolo 15 lat !! /mam na 30/ wiec to co ktos pisal - wakacje, rogowka, narty ... mam barborki itd ... cos sie wykrzesa a 500 na inwestycje jest ze tak powiem z automatu !! to taki bufor bezpieczenstwa ... poza tym mamy stary dom ... jest opcja zeby go sprzedac i troche kredytu splacic ... pewnie niewiele ale co tam ... zawsze jakas kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ktoś tę różnicę w racie miedzy kredytem walutowym a PLN przeznacza na fundusze, to można powiedzieć że jest dzieckiem szczęścia :)

bo wtedy faktycznie ten kredyt może spłacić nawet połowę szybciej....tak jak pisze Mea

 

to byl podstawowy warunek zeby wziac kredyt w walucie ... po prostu place to samo co w zl a szansa na wczesniejsza splate jest naprawde realna!!

 

swoja droga jak o funduszach mowa ... sledze bo mnie to kreci ... glownie fundusze surowcowe ... kurde teraz ceny zlota sa astronomiczne, wegiel idzie w gore caly czas ... az strach sie bac co bedzie jak to pierdyknie !!!

 

ale narazie JSW podkreca ceny koksowego bo australijczycy maja klopoty :)

Maciek jak myslisz ?? podziela sie premia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie juz spokoj bo sie robi jak na kazdym forum a ja wole z ytonga bo jest najfajniejszy, a ja z porothermu ,a ja z cegly a kredyt to najlepiej w jenach, zlotowkach, markach forintach czy mongolskiej walucie, kazdy przemyslal policzyl a nikt nie jest wrozka co bedzie za pare lat wiec moze juz skonczcie (poza tym zawsze mozna przewalutowac isc do innego banku w normalnych krajach srednia zycia kredytu to 8-10 lat a potem kombinuja).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......chcialam 200 w koncu kazali mi wziac 290 bo mieszkanie sie nie łapało jako wkład własny do odsprzedaży (ciagle je spłacamy :D tez w ing :D ) i wzielam te 290 a co najwyzej auto sobie zmienie jak mi zostanie bo to najtanszy kredyt z mozliwych ;) ale pewnie nie zostanie :) :)

 

Nasz doradca zapewniał, że lepiej zadeklarować większą kwotę kredytu i nie wybrać wszystkich transz. Ponoć nie ma z tym problemu.

 

Dyskusja na temat kredytów, bardzo interesująca. Dostałam właśnie ofertę i już nie wygląda to tak kolorowo jak wczoraj :/ Przy kredycie na 300 tyś, 30 lat różnica między ratą w euro a w zł wynosi 243 zł. Do tego dojdzie spread, ewentualne różnice w kursie. W związku z tym nie jest to warte zachodu ani naszych nerwów.

Dlatego szala przechyla się na rzecz złotówek. A teraz szczegóły oferty (ING), powiedzcie czy dobra:

kredyt: 300 000

okres: 30 lat

prowizja: 2,4%

marża: 1,05%

rata miesięczna: 1677 zł

 

Raczej nie weźmiemy aż tyle, myślę, że uda się zamknąć w 200 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie juz spokoj bo sie robi jak na kazdym forum a ja wole z ytonga bo jest najfajniejszy, a ja z porothermu ,a ja z cegly a kredyt to najlepiej w jenach, zlotowkach, markach forintach czy mongolskiej walucie, kazdy przemyslal policzyl a nikt nie jest wrozka co bedzie za pare lat wiec moze juz skonczcie (poza tym zawsze mozna przewalutowac isc do innego banku w normalnych krajach srednia zycia kredytu to 8-10 lat a potem kombinuja).

 

dobrze gada - dac mu wodki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kredytow zauwazylam jeszcze jedna zaleznosc ... im wieksza kwota i dluzszy czas splaty tym bardziej oplaca sie brac kredyt w walucie !!

 

aga ja bym nie brala wiecej - to korci !!! wierz mi ze jak wezmiesz 300 to wydasz 320 !! po prostu stwierdisz ze jeszcze to czy tamto jest "Wazne" a splacac to potem trzeba ... a wierz mi ze zwiekszyc kwote kredytu tez mozna jesli masz wystarczajaca zdolnosc !! dlatego wez 200 /wy juz sporo macie postawione!!/ a w razie W zwiekszysz kwote :)

 

 

acha pan przedstawicie OF jest wyplacany prowizyjnie wiec bedzie cie namawil na wieksza kwote :) tak nam mowil nasz przedstawiciel :) my wzielismy wiecej ale musimy z tego jeszcze auto kupic wiec nie ma bata tylko trzeba splacac !! ale do pracy tez czyms trzeba jechac a Laguna po malutku wymieka ... juz na wieksza trase jak do krakowa to sie bojenia zapuszczac a sportowy "woz" meza na rodzinne wypady wogole sie nie nadaje !!

 

 

wlasnie .. moze jezdzi ktos z was mondeo kombi albo laguna II ?? bo mam dylemat co wybrac !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha pan przedstawicie OF jest wyplacany prowizyjnie wiec bedzie cie namawil na wieksza kwote :) tak nam mowil nasz przedstawiciel :)

 

No niby namawia, ale ma też sporo racji. Ja nie mam pojęcia ile potrzebuję pieniędzy na dokończenie domu. Niby będzie kosztorys, ale on nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Wiele rzeczy zrobimy sami, inne zrobią znajomi fachowcy, ale też nie wiem za ile. Może tak być, że te 200 tyś nam zabraknie, a może być tak, że nawet tyle nie będziemy potrzebować. Tym bardziej, że w zanadrzu jest jeszcze mieszkanie do sprzedania. Ale wolę być zabezpieczona niż potem latać i załatwiać jeszcze jedną czy dwie dodatkowe transze, bo zabrakło.

Wiem, że to korci, i że zawsze znajdzie się coś na co tą resztę kredytu będzie można przeznaczyć. Tu się okaże jaką mamy silną wolę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl podstawowy warunek zeby wziac kredyt w walucie ... po prostu place to samo co w zl a szansa na wczesniejsza splate jest naprawde realna!!

 

swoja droga jak o funduszach mowa ... sledze bo mnie to kreci ... glownie fundusze surowcowe ... kurde teraz ceny zlota sa astronomiczne, wegiel idzie w gore caly czas ... az strach sie bac co bedzie jak to pierdyknie !!!

 

ale narazie JSW podkreca ceny koksowego bo australijczycy maja klopoty :)

Maciek jak myslisz ?? podziela sie premia ??

 

w zloto i srebro mozna inwestowac, od kilku lat ceny ida strasznie do gory.

co do dobierania kredytu to jak pytalismy w banku y i gdyby trza bylo z 50 tys dobrac to trzeba podpisywac nowa umowe kredytowa i napewno nie dostaniemy tych 50 tys na np30 lat tylko na 10 lat. zaluje nie chcielismy od razu 350 tys!

 

co do prezesa jsw to nawet bonu na swieta nie dal :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiesz jak Ci rata skoczy z np. 3 tys do 5 tys ?:) Tylko wtedy bedzie za pozno.. Nikomu nie zycze!

pozdr.

 

mam kredyt w złotówkach, napisałam przecież że na wahania kredytu ( nie waluty) nie mam wpływu, poza tym wahania są znikome - chodziło mi o % i te drobne duperele

 

 

Gabrysia - ja mam kredyt w ING bez prowizji - była taka promocja - albo bez marży albo bez prowizji - juz sie skończyła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, chcieliśmy już załatwić odpis z księgi wieczystej, aby potem nie czekać. Ale mąż został odesłany z kwitkiem, nie przyjęli wniosku, kazali za ok miesiąc sprawdzić czy już została zmigrowana. Tak to się odbywa?

Madzia, Ty niedawno to przechodziłaś, też tak było??

 

Nam wniosek normalnie przyjęli, ale na odpis czekaliśmy ponad miesiąc - bo Księga migrowała :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...