Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

wlasnie .. moze jezdzi ktos z was mondeo kombi albo laguna II ?? bo mam dylemat co wybrac !!!

 

Naprawde masz problem z wyborem ? ;-) Oczywista oczywistosc, ze mondeo kombi rozwala zabojadowy samochod pod *kazdym* wzgledem :) Ja ogolnie jestem przeciwnikiem francuskich aut - nie lubie, nie podobaja mi sie, sa zbyt awaryjne i za delikatne. Mondeo to bardzo sensowny wybor :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wiem coś na ten temat...mam mondeo kombi `98 i sprawuje się świetnie...aktualnie stoi pod domem rozbite, bo żona spotkała kobietę bez wyobraźni na drodze podczas bardzo obfitych opadów śniegu...i czekam na kase z OC,ale tak ogólnie to autko sprawuje sie super. Jedyny problem, to fakt że jest duże i na parkingach czasami jest problem...no ale że duże to też zaleta ;)

 

Jeszcze lepszy bylby japoniec.. Toyota, mazda, nissan, honda.. Moja Toyota 4runner (http://szyna.civ.pl/4runner1.jpg :) ) jest juz po 20'stce ('90) a dalej jezdzi, jezdzi i jezdzi.. Fura jest juz pelnoletnia a 99% czesci ma oryginalnych - caly czas w niej dziala klima, elektryczny szyberdach, elektryczne szyby, lusterka.. Wymienilem tylko pompe sprzegla i pompe hamulcowa (~700 pln), przez 3 lata odkad ja mam zrobilem z 80 tys km, ciagam nia od czasu do czasu 2,5t przyczepe z koparka i nic! Takich samochodow juz sie dzis nie produkuje :(

 

No a najlepsze ze to fura na ramie, ciezkie, mocne stalowe zderzaki i blotniki.. Dwa lata temu stuknela mi w nia sasiadka - ona do wymiany / malowania zderzak, tylna klapa, blotnik, reflektor - u mnie tylko zderzak do malowania, nawet migacz przezyl - jezdze tak od 2 lat ;) Ze dwa razy wjechaly mi w dupe jakies samochody z tylu - na szczescie mam dlugi hak i na nim sie zatrzymaly :D Polecam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co do "zabojadowych" aut to wypraszam sobie !! my jestesmy rodzinka "prorenowkowa" ja jezdze laguna /96r/ maz R19 16v ... siostra Modusem a szfagier nowka Scenikiem :) i jak na ta eksploatacje jaka musi znosic moja Laguna bedac rodzinnym kombikiem, zdzieraczem dopracowym /dziennie 50km/ i autem budowlanym z przebiegiem 260tys z czego moje ok 50tys w 3 lata to i tak ma sie zupelnie niezle !!! no ale zawieszenie renowkowe jest nie na nasze drogi !!! ale cos za cos .. .wygoda jak dla mnie super :) bagaznik ... tu tylko mondeo po 2000r daje wiecej !! dlatego nad mondkiem sie zastanawiam albo nad Laguna II z sentymentu :D

 

 

japonce mnie jakos nie kreca .. no i nowe juz nie takie super !!

I NIGDY, PRZENIGDY NIE KUPIE VW CZY OPLA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autami jest jak z kredytami :p Każdy chwali swoje na inne narzeka. Jak kupowaliśmy Focusa to też każdy odradzał, wszystko tylko nie Ford. A my jesteśmy zadowoleni. Wiadomo, to starsze auto, więc chcąc nie chcąc trzeba dokładać. Ale do którego nie trzeba?! I odkąd nim jeżdże moją dewizą jest powiedzenie: "Nie każda morda pasuje do Forda" :D Moja pasuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co do "zabojadowych" aut to wypraszam sobie !!

 

O nieeeeeeeeee, zaby tez zjadacie ? ;) ;)

 

albo nad Laguna II z sentymentu :D

 

Im nowsza renowka tym bardziej nafaszerowana bardzo awaryjna elektronika! Od dawna zwracam bardzo uwage i zapamietuje sobie marki pojazdow ktore mijam, i ktore sie "rozkraczyly" na drodze i wlasciciel stoi z otwarta maska i costam grzebie i kombinuje. Zgadnij jaka marka pada najczesciej? :D Wiem, to malo obiektywne ale czemu ZAWSZE musi to byc RENAULT !! ;) ;)

 

 

japonce mnie jakos nie kreca .. no i nowe juz nie takie super !!

 

Oj dalej sa super. Yaris chocby wygrywa we wszystkich testach awaryjnosci. Ja jako auto rodzinne bede celowal raczej w mazde 6 kombi. I tu ciekawostka - mazda 6 jest na tym samym podwoziu co Mondeo, a jakos mi bardziej podchodzi. O cos takiego: http://zdjecia.patrolkredyty.pl/mazda6.jpg

pozdr.

 

 

I NIGDY, PRZENIGDY NIE KUPIE VW CZY OPLA !!!

 

Opla tez bym nie kupil.. VW? No troche sie popsuly ostatnio.. Mam VW Lupo 1,7SDI - jakos jezdzi, choc slaaabe to (55KM) ale za to pali 4-5l ropy a tez ma klime ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autami jest jak z kredytami :p Każdy chwali swoje na inne narzeka. Jak kupowaliśmy Focusa to też każdy odradzał, wszystko tylko nie Ford. A my jesteśmy zadowoleni. Wiadomo, to starsze auto, więc chcąc nie chcąc trzeba dokładać. Ale do którego nie trzeba?! I odkąd nim jeżdże moją dewizą jest powiedzenie: "Nie każda morda pasuje do Forda" :D Moja pasuje :)

 

Bo do Fordow ludzie mieli uprzedzenie po Escorcie. To byl jezdzacy awaryjny zlom :) Dopiero era wlasnie Focusow zmienila diametralnie oblicze Forda - to fajne autka choc do japoncow NIC sie nie moze porownac :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do Fordow ludzie mieli uprzedzenie po Escorcie. To byl jezdzacy awaryjny zlom :) Dopiero era wlasnie Focusow zmienila diametralnie oblicze Forda - to fajne autka choc do japoncow NIC sie nie moze porownac :-)

pozdr.

 

A ja od kiedy mamy VW Passata B5 kombi jestem zakochana w tej marce :) Wygodne, zgrabne...Ja tam nie potrzebuję specjalnych osiągów. Byleby jeździło w miarę bezawaryjnie i nie paliło jak smok. Zresztą od kiedy chodzę do pracy pieszo lub jeżdżę rowerkiem, z naszego autka korzystam sporadycznie - za niedługo zapomnę jak się prowadzi auto :D

Ale po przeprowadzce do Nowego domku trzeba bedzie pomyśleć o drugim samochodzie, ja i mąż będziemy musieli dojeżdżać do pracy. No chyba że pracę zmienimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynka wrzuc sobie porownanie cen mondka i mazdy ... cos mi sie zdaje ze mondeo tansze i czesci bardziej dostepne!!

 

Czy ja wiem - jezeli porownujesz te same roczniki z tym samym wyposazeniem to jest calkiem podobnie. Madzie jakos lepiej wyposazone bywaja i na allegro jest znacznie wiecej nowszych rocznikow niz mondziakow :) No i mam wrazenie ze mondeo traktowane jest bardziej jak wol roboczy, czy tanie auto firmowe, dlatego trudniej znalezc lepszy egzemplarz.. To tez moze powodowac ich nizsza cene.. Madzia taka bardziej kul jest ;D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od kiedy mamy VW Passata B5 kombi jestem zakochana w tej marce :)

 

Fajnie, tylko ten pasek ma mega-skomplikowane i drogie zawieszenie wielowahaczowe, jak Ci tam jakas pierdolka zacznie stukac (a srednio zaczyna po roku, dwoch od wymiany) to do wymiany jest caly wahacz - naprawa 1,5-2k pln i tak co dwa lata ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh temat rzeka - najlepsze auto to takie, którym aktualnie jeżdżę, w myśl zasady każda sroczka swój ogonek chwali :))

 

Zresztą najlepsza marka to ponoć "służbowe", żadna inna się nie umywa :)))

 

A dlaczego nie Opla ?????????????? my kiedyś mieliśmy kadeta i bardzo ładnie sie sprawował ???

 

Francuskich nie ujeżdżałam to się nie wypowiem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh temat rzeka - najlepsze auto to takie, którym aktualnie jeżdżę, w myśl zasady każda sroczka swój ogonek chwali :))

 

A nieprawda - ja tu chwale glownie mondeo i madzie 6, a nie mam zadnego :) Swoja toyote chwale bo to jest dokladnie Toyota Hilux tylko zamiast paki ma zabudowana "bude" (taki wieeelki kombi). A co ten samochod potrafi przezyc to mozna zobaczyc np w tescie Top Gear:

 

 

Po zatopieniu, podpaleniu, polozeniu na kilkunastopietrowym budynku ktory potem wysadzono i kilku innych torturach - on dalej jezdzil ! :) :) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde masz problem z wyborem ? ;-) Oczywista oczywistosc, ze mondeo kombi rozwala zabojadowy samochod pod *kazdym* wzgledem :) Ja ogolnie jestem przeciwnikiem francuskich aut - nie lubie, nie podobaja mi sie, sa zbyt awaryjne i za delikatne. Mondeo to bardzo sensowny wybor :)

pozdr.

 

Hehe fajny temat na forum budowlane. Laguna ma jedną z najwyższych awaryjności w historii, poczytaj sobie to na prawdę bardzo zły wybór niezależnie od moich upodobań, dopiero co czytałem test długodystansowy takowej w Motorze gdzie usiłowali obalić mit awaryjności. Niestety auto sypało się masakrycznie. Co do Mondeo jeżdze takowymi od 6 lat bodaj, dwoma. Tutaj wszystko zalezy od rocznika i silnika, oczywiście stanu. Ja nie mam żadnych niemal zastrzeżeń do nich większych, coś tam się zespułu w kazdym po jedym razie powazniejszego że laweta była (finalnie dupsy, wężyk sprzęgła, potem węzyk wspomagania - w dwóch różnych autach). Napisz jaki rocznik rozważasz i jaki silnik bo to kluczowa sprawa w mondeo. No i jakby co mam na zbyciu jedno z moich dwóch - 2001 rok w benzynce a nie awaryjnym dieslu. Mogę sie też zamienić na mniejsze bo żona tym mi jeździć nie chce...

Aha i żeby nie być posądzonym o spam to chciałem powiedzieć, że mondeo lepsze do wożenia dupsów na budowę :-) Dobrze się sprawdz jako budowlany samochód do rurek czy kabelków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam noworocznie, :-)

ile czekaliście na realizację przyłącza gazu ziemnego, bo mi dzisiaj przy podpisywaniu umowy rzekli do 11 miesięcy (projekt, przetarg na firmę wykonawczą itd.) :mad: - chciałem na przyszłą jesień odpalać już piec i może być problem.

 

Czy projekt podłączenia wody od studzienki na działce do domu robiliście w PWiK czy ktoś inny wam robił (ile płaciliście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszego w nowym roku życzę!!:-)

My projekt przyłącza wody(do budynku) tez robiliśmy w wodociągach=520zł

Mam do Was pytanie w związku z tym przyłączem własnie.

Orientujecie sie jak to wychodzi korzystniej ?przyłącze robione przez wodociągi czy może inną firmę?Może ktos się orientował.

Może moglibyście polecic którąś z form zajmująca sie przyłączami.

...Wiem że sama wcinkę wodociągi muszą zrobic same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszego w nowym roku życzę!!:-)

My projekt przyłącza wody(do budynku) tez robiliśmy w wodociągach=520zł

Mam do Was pytanie w związku z tym przyłączem własnie.

Orientujecie sie jak to wychodzi korzystniej ?przyłącze robione przez wodociągi czy może inną firmę?Może ktos się orientował.

Może moglibyście polecic którąś z form zajmująca sie przyłączami.

...Wiem że sama wcinkę wodociągi muszą zrobic same.

 

wiem że w wodociągach wychodzi średnio 30% drożej u mnie na odległości wody 11m i kanalizacji wraz z przykanalikiem i studnia w drodze (na mój koszt - co za banda) wyszło by prawie 13 tyś zł :/, firma jaff 10 tyś zł, warmech (robią dość rzadko 7tyś zł :D) wiem, że dużo robi Adam Rojek z Gottartowic jednak niewiem w jakiej cenie. Ogólnie jest lista firm uprawnionych (czyt. polecanych) przez PWiK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Co do autek,szwagier miał od nowości Mondeo kombi z 2002r,po trzech latach zaczęły mu gnić progi i ogólnie rdza brała,żona ma Ka 97r,kupiłem cztery lata temu i był cały pordzewiały od spodu,także na Fordy pod tym względem trzeba uważać,mechanika ok,u nas flota to Focusy,każdy ponad 220tys.km i jeżdżą,co do renówek,miałem od nowości Megankę 98r,przejechałem nią ponad 150tys.km i zero awarii.

Laguna II jest dla mnie za grzeczna,Mondeo bym wybrał z tych dwóch a najlepiej to Hondę Accord :)

Teraz mam,no a jakże,jak to ja wybieram to co nie teges,według opinii ludzi najbardziej awaryjne auto czyli Alfę 156 ;)

Przejechałem nią już ponad 70tys.km i absolutnie nic złego się nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ruszylam temat lawine ... ale dobrze sie czyta dosc bezstronne opinie :)

 

znalazlam fajne autko - mondka ... ale jak chce jechac go zobaczyc to gosc nie odbiera telefonu ;(

 

polecam forum forda wszystkiego się można dowiedzieć na temat mondeo http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95,trzeba sprawdzić konkretnie przed zakupem wtryski(próba przelewowa),turbinę,sprzęgło z kołem dwumasowym,koło pasowe z napinaczem,rolki i pasek od alternatora,zawieszenie jest dość wytrzymałe.My mamy mondeo kombi z 2002 roku 130KM tdci 2.0L,przebieg przed zakupem 140tyś.km a teraz jest 223tyśkm,użytkujemy go 4 rok.jeśli potrzebujesz jeszcze coś wiedzieć to śmiało pisz,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...