Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ale wszystkie proby zderzeniowe robia przy 50km/h i reno ma zawsze 5 gwiazdek i certyfikaty europejskie sa takie same wydawane prze ADAC czy cos takiego, a Twoje auto to prawie ciezarowe:)

 

No i wlasnie o to chodzi. Gdyby testy robili przy 80km/h to renowka rozpada sie na czesci i zabija kierowce (bo jej strefy zgniotu i tak dalej przygotowane sa po to zeby rozproszyc jak najwiecej energii przy 50km/h), a inne auta moga wyjsc np. zupelnie inaczej. No ej opamietajcie sie - to jest tylko marketing, jezeli myslicie ze te testy i gwiazdki cos znacza to ja wysiadam :) No ale to nie grupa motoryzacyjna, a tym bardziej o reklamie i marketingu ;D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

witajcie...

ja za zeszły rok oddawałem w marcu i dostałem równo a nawet trochę pozniej niż za 6 miesięcy...teraz dałem już do policzenia, za 2 tygodnie planuję złożyć...niestety na szybko zwrot nie ma za bardzo co liczyć....swoje trzeba odczekać...

 

Ale w tym roku skrocili czas do bodaj 3 m-cy :) (o ile mowicie o VZMie!) (EDIT: albo do 4-ech jak tu ktos juz wspomnial :) W tym czasie MUSZA sie wyrobic!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem pozwolenie, start jak zejdą śniegi

 

Jeszcze pytanie odnośnie dziennika budowy:

Chodzi mi o dane na stronie tytułowej. Czy trzeba je wypisać przed złożeniem o wydanie, czy oddaje się czysty i później dopisuje?

 

Ja do tej pory mam nieuzupełnioną pierwszą stronę :p A parter już stoi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem pozwolenie, start jak zejdą śniegi

 

Jeszcze pytanie odnośnie dziennika budowy:

Chodzi mi o dane na stronie tytułowej. Czy trzeba je wypisać przed złożeniem o wydanie, czy oddaje się czysty i później dopisuje?

 

jak pójdziesz za parę dni go opieczętowac to każą wypełnic , ja tak miałem 2 tygodnie temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki mam chyba standardowe (odległość do podciągnięcia gazociągu do granicy mojej działki to 85 m), no właśnie niby taki sobie okres gwarantują - "do 11 miesięcy" od podpisania umowy, też mi szczena opadła, jakbym wiedział to bym już to załatwiał 3 miesiące temu. :evil:

 

Jutro rano tam będę i się jeszcze dopytam, czy to tylko taki okres "na wszelki wypadek", czy faktycznie tyle sie mogą z tym certolić.

 

He a powiedz Lisek ile sobie za tą przyjemność zażyczyli? Ja mam do ich stacji redukcyjnej bliżej a chcieli ode mnie 2 lata temu 16tyś. Dzięki temu pomogli mi w decyzji i mam pompę ciepła, przy tej cienie PC kosztuje mnie jakieś 15tyś więcej jak gazowy kocioł z atrakcjami do niego. A i wiesz może czy oni cię będą wpinać od mojej strony od tej stacji czy jak? To by był niezły dowcip może jeszcze przyjdzie jakiś łoś się zapytać czy się wpiąć nie chce? Z przyjemnością ich pogonie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He a powiedz Lisek ile sobie za tą przyjemność zażyczyli? Ja mam do ich stacji redukcyjnej bliżej a chcieli ode mnie 2 lata temu 16tyś. Dzięki temu pomogli mi w decyzji i mam pompę ciepła, przy tej cienie PC kosztuje mnie jakieś 15tyś więcej jak gazowy kocioł z atrakcjami do niego. A i wiesz może czy oni cię będą wpinać od mojej strony od tej stacji czy jak? To by był niezły dowcip może jeszcze przyjdzie jakiś łoś się zapytać czy się wpiąć nie chce? Z przyjemnością ich pogonie :-)

 

Ciągną nie od Twojej strony, tylko od Żużlowej (tam w ciągu drogi idzie gazociąg) - w sumie odległość 85 m.

No właśnie sęk w tym, że koszt (wstępny szacunkowy koszt to ok. 10.000 zł) PGNiG bierze na klatę :eek:, ja płacę tylko 1.500 zł opłaty przyłączeniowej.

Myślę, że traktują to przyszłościowo, z obydwu stron mam sąsiadów i jeden też chyba się podłączy, a w przyszłości jak na tym polu coś ruszy, to być może też ktoś się podłączy.

Przy okazji Agreston, ja chcę oprócz Schuco zrobić wycę okien też w polecanym przez Ciebie Oknoplaście, może mi powiedzieć gdzie oni rezydują? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągną nie od Twojej strony, tylko od Żużlowej (tam w ciągu drogi idzie gazociąg) - w sumie odległość 85 m.

No właśnie sęk w tym, że koszt (wstępny szacunkowy koszt to ok. 10.000 zł) PGNiG bierze na klatę :eek:, ja płacę tylko 1.500 zł opłaty przyłączeniowej.

Myślę, że traktują to przyszłościowo, z obydwu stron mam sąsiadów i jeden też chyba się podłączy, a w przyszłości jak na tym polu coś ruszy, to być może też ktoś się podłączy.

Przy okazji Agreston, ja chcę oprócz Schuco zrobić wycę okien też w polecanym przez Ciebie Oknoplaście, może mi powiedzieć gdzie oni rezydują? ;-)

 

He to ścierwojady gazowe. U mnie rozbudowa sieci i nikt na perspektywy nie patrzył. No ale nieważne.

 

Oknoplast Chrobrego rzeczywiście, zjazd z Kościuszki po prawej stronie jeszcze przed Focusem. A co do promocji to ja bym to olał, negocjacje to podstawa, dwie oferty i więcej jak masz a deal spory to promocje nie mają znaczenia, to tylko mydlenie oczu podatnym na promocje :-) No i jak wiadomo przy sprzedaży takiej jak okna to raczej obowiązuje prawo, że każda kolejna promocja jest lepsza, nie ta to kolejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem pozwolenie, start jak zejdą śniegi

 

Jeszcze pytanie odnośnie dziennika budowy:

Chodzi mi o dane na stronie tytułowej. Czy trzeba je wypisać przed złożeniem o wydanie, czy oddaje się czysty i później dopisuje?

 

mi pierwsza strone wypelnial kierbud zeby zlozyc w starostwie z projektami do pozwolenia na budowe, teraz wstyd sie przyznac ale wykanczamy i nie mam w dzienniku ani jednego wpisu <lol> uzupelnimy przed oddaniem domu do uzytku wiec mam nadzieje ze niedlugo!

a wogole to jakos tu malo nowych o tej porze roku :> w tamtym roku chyba juz bylismy wszyscy zaczynajacy wiosna 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He to ścierwojady gazowe. U mnie rozbudowa sieci i nikt na perspektywy nie patrzył. No ale nieważne.

 

Oknoplast Chrobrego rzeczywiście, zjazd z Kościuszki po prawej stronie jeszcze przed Focusem. A co do promocji to ja bym to olał, negocjacje to podstawa, dwie oferty i więcej jak masz a deal spory to promocje nie mają znaczenia, to tylko mydlenie oczu podatnym na promocje :-) No i jak wiadomo przy sprzedaży takiej jak okna to raczej obowiązuje prawo, że każda kolejna promocja jest lepsza, nie ta to kolejna.

 

a ja sie nie zgodze ... jak bylam wczesniej w oknoplascie to gosciu mi od razu powiedzial ze jak na wiosne potrzebuje to tylko kupowac w grudniu bo tak moga dac max 35% a ja dostalam bite 40 % !! z tego co pamietam to po negocjacjach max co wyciagali to 37 !!

 

3 oczka w ta czy w tamta to juz z tysiak w kapsie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam pochorowałam się znów :( te gardło mnie dobije.....

 

co do cytatu

a wogole to jakos tu malo nowych o tej porze roku :> w tamtym roku chyba juz bylismy wszyscy zaczynajacy wiosna 2010

 

Spoko ujawnimy się w odpowiedniej chwili. Tak jak pisałam projekt jest reszta niestety od wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_x - moim zdaniem wszystko zależy kiedy złożysz....ci co złozyli grudzien/poczatek stycznia, to maja szansę na szybszy zwrot...w marcu niestety to leca juz rozliczenia zwykłych pitów i raczej imho bez szans na szybszy zwrot...

 

Ja składałem w zeszłym roku w marcu i zwrot dostałem dokładnie po 6 miesiącach i 1 dniu. I to tylko dlatego że tydzień wcześniej zadzwoniłem do US i przypomniałem im że za parę dni upływa im termin wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 oczka to 1000zl ? w sensie 3%=1000zl ? wychodzi ze za okna powinnas zaplacic 33tys :D to nawet wiecej niz ja ;-) chyba ze ja cos zle policzyłam ;)

 

dzień wolnego a taka cisza tutaj...........u nas robota pełną parą..znaczy mąż pracuje bo sprząta wnętrze przed elektrykiem... :)

 

no dobra przesadzilam ... za okna placilam niecale 15 wiec to i tak kilka stowek !! no i cos chce jeszcze urwac na rolatach !! to znowu pare tysiakow jak nic !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...