Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Mówcie sobie co tam chcecie,ale ja uważam,że Instalmex jest wart tych pieniędzy,które sobie życzy.I te bajki,że są drodzy można pod poduszki włożyć.Ktoś tutaj kiedyś puścił taką famę i tak zostało.Ja uważam,że trzeba umieć negocjować.Akurat miałam oferty z 6 różnych firm i kwoty były bardzo podobne,a profesjonalizm jest u mnie na pierwszym miejscu.Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

tego ze tez mam racje jestem także pewien, bo nie chodzi o to że któraś firma ma 2 lub 3 cenniki, nie nie, ja spotkałem się z taką praktyką że sprzedawca sztucznie zawyża ceny na Fakturze PRO-FORMA lub innej wycenie drukowanej z programu sprzedażowego i potem daje od tego " większy " rabat. Niewiem, czy ta firma tak robi bo niemialem przyjemnosci z nią, chodzi mi o to że jak to w handlu bywa dużo sprzedawców chce zarobic wiecej i jesli się ktoś niezorientuje to później kręcą " wałki ".

 

A takie rzeczy zdażają sie i w detalu a także w handlu hurtowym, uda to sie uda, jak nie zawsze można " przypalić głupa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była dyskusja na temat faktur VZM z adnotacją "płatne przelewem". Czy mieliście problem z tym składając je w Urzędzie? Jak pierwszy raz składałem, to nie było problemów, ale ktoś pisał że żądają potwierdzenia tych przelewów.

 

my dostaliśmy kaske z US W-aw Śl. i nie żądali potwierdzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była dyskusja na temat faktur VZM z adnotacją "płatne przelewem". Czy mieliście problem z tym składając je w Urzędzie? Jak pierwszy raz składałem, to nie było problemów, ale ktoś pisał że żądają potwierdzenia tych przelewów.

 

mysmy wszystko placili przelewem i pani w rybniku powiedziala ze nie trzeba zadnych powtierdzen i tez tak zlozylismy, a jak w rybniku to i pewnie w wodzislawiu jest tak samo. tez zlozylismy w polowie grudnia i czekamy 10 tys droga nie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie sobie co tam chcecie,ale ja uważam,że Instalmex jest wart tych pieniędzy,które sobie życzy.I te bajki,że są drodzy można pod poduszki włożyć.Ktoś tutaj kiedyś puścił taką famę i tak zostało.Ja uważam,że trzeba umieć negocjować.Akurat miałam oferty z 6 różnych firm i kwoty były bardzo podobne,a profesjonalizm jest u mnie na pierwszym miejscu.Polecam

 

mi sie wydaje, ze jak ktos zna podstawowe zasady jak wykonywac dana robote to nie ma co spieprzyc i z profesjonalizmie tez nie ma co przesadzac. na szczescie wujek troche dziubie w takich rzeczach i we dwoje tracac okolo 7-miu dniowek po 5-6h zrobilismy cala wode z kanaliza,zamontowalismy boiler, pociagnelismy rurki pod kaloryfery, rozlozylismy folie i prawie 2000m pexow w 19tu petlach, 2 rodzielacze i calosc z jego robocizna 11000 zl, zostal do kupienia piec, pompki i drobne rzeczy do zrobienia kotlowni wiec kolo 10 000 zl zostalo moze ciut wiecej :) wyceny za to samo m.in. przez firme instalmex zaczynaly sie od 45000 wiec zmieszcze sie w polowie. oczywiscie instalmex byl najdrozszy ale roznice pozostalych fachowcow roznily sie niewiele.

co do profesionalizmu, jak woda plynie a to co piwnno grzac grzeje to juz jest profesionalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat oboje nie macie racji bo to jest OKNOPLAST KRAKOW - oni sa "tylko" dystrybutorem - okna sprzedaja wedlug cennika oknoplastu. Maja program, ktory im wylicza koszt okien wedlug danych oknoplastu. I tak jezeli w zime daja 40% to znaczy ze oknoplast im daje 40%. Jezeli promocja sie konczy i jest rabat 35% to nic wiecej nie moga. To, ze komus dali 37% to juz znaczy, ze te 2% sa "w plecy" na swojej marzy ze sprzedazy, bo oknoplast zrobi im okna z rabatem 35%, a nie 37% :)

 

Akurat w budownictwie jest bardzo duzo materialow gdzie przede wszystkim trzeba patrzec na rabat - chocby okna dachowe, welna mineralna, styropian, drzwi wewnetrzne etc. Ceny katalogowe sa zawsze dostepne chocby na stronach producentow i warto sie targowac w roznych hurtowniach o rabat, wedlug tych wlasnie katalogowych cen :)

pozdr.

 

wpisusujac w guglach "oknoplast krakow cennik" wyskakuje watek forum muratora ktory sam zalozyyles 2 lata temu i czytajac go dalej widze ze upierasz sie przy swoim a nigdzie nie idzie znalezc oficjalnego cennika oknoplastu.... ktos tam Ci odpisal:

26-02-2009 12:35 #35 krzycha16a

Odwiedź profil Zobacz posty Prywatna wiadomość Odwiedź dziennik budowy Dodaj do kontaktów Płatny profil

 

DOMOWNIK FORUM (min. 500)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Zarejestrowany:Jul 2006

Posty:707

Pokusiłam sie i sprawdziłam ile dostaliśmy rabatu na okna Oknoplast, co prawda rabat nie był dla mnie ważny, liczyła się ostateczna wycena okien (czytaj kwota do zapłaty) i opinia o dealerze i monterach. Poprosiłam o kalkulacje kilku dealerów Oknoplastu, wybrałam jedną z lepszych ofert. Uwaga!....różnica między najdroższą ofertą a najtańszą wynosiła ponad 2000 PLN (te same okna, profile, klamki itd...)

 

Dostaliśmy 36% rabatu.

Jeśli dobrze pamiętam to dodatkowo dostaliśmy także rabat zimowy i rabat za 100% wpłate, ale ile było tego rabatu...to niestety nie pamiętam.

 

Podobnie jak Kolorado i Jareko nie rozumiem jednakowych rabatów dla wszystkich przedstawicieli, hmmm....ja osobiście w to nie wierzę Ale zastrzegam, że mogę się mylić, nie znam tego rynku, o zróżnicowanych rabatach słyszałam od.......dealerów ]

 

 

osobiscie mamy okna z oknoplastu ale tylko temu, ze mieli w okolicy najlepsza oferte a nie temu ze dali 35%, za ta roznice w cenie dolozylismy oknoplastowi do okien thermic z 3ma szybami :) a, ze firma znana i pozadna to swoja droga. tak samo zona nie wchodzi do kazdego sklepu z ciuchami tylko dlatego, ze pisze "sale 70%"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie mamy okna z oknoplastu ale tylko temu, ze mieli w okolicy najlepsza oferte a nie temu ze dali 35%, za ta roznice w cenie dolozylismy oknoplastowi do okien thermic z 3ma szybami :) a, ze firma znana i pozadna to swoja droga. tak samo zona nie wchodzi do kazdego sklepu z ciuchami tylko dlatego, ze pisze "sale 70%"

 

Konczac ten bezsensowny watek dodam ze akurat Oknoplastowi mozna wierzyc w tej kwestii - maja program ktory oblicza cene kazdego okna osobno i jest to program oknoplastowy. Jak daja 35% to daja 35% od tego co ustali sam Oknoplast. M.in. dlatego, ze nie maja Oknoplastowej konkurencji w okolicy zwyczajnie nie oplaca im sie takich walkow krecic. Jakby byly dwa salony w Rybniku to jeszcze bym to zrozumial ale nie ma bo Oknoplast jak i kazda inna duza firma (az by sie chcialo powiedziec korporacja) dba o to zeby dilerzy nie wybijali sie nawzajem, kosztem jej marki :) No. Z mojej strony tyle..

 

I na przyszlosc - porownywanie samych uzyskanych rabatow MA sens ;-) Z najwiekszych mi otrzymanych mialem 56% na welne rockwoola toprock, 30% na okna dachowe fakro, 30% na drzwi wew. porta. Wszystko liczac od kwot w katalogach ktore mozna znalezc m.in. na stronie producentow.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wierzysz kazdemu handlowcomi czy przedstawicielowi to gratuluje! oknoplast ma siedzibe wszedzie w kolo rybnika: jastrzebie , gliwice, prszczyna,mikolow, katowice, skoczow i jak zamawiasz okna za 15-20 tys to dojazd 30 km nie jest problemem dla nikogo bo to nie odleglosc! daj linka do kalkulatora oknoplastu bo masz 100 rodzajow okien, klamek, uszczelek ilosci szyb itd.?!

jestem szczerze przekonany ze przedstawiciel oknoplastu z katowic ma w nosie p. Kremca z rybnika bo w biznesie nie ma kumpli ani ze boli i o to chodzi zeby sprzedac jak najwiecej nawet jak trzeba samemu mniej zarobic. mi jak wycene robilo ap-zory to na targach w sosnowcu jeden przedstawiciel zrobile jedna wycene przy 30% a w rybniku juz byl inny przedstawiciel i oczywiscie cena byla inna a firma ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wierzysz kazdemu handlowcomi czy przedstawicielowi to gratuluje!

 

Jezeli jestes takim hakierem ze potrafisz zmienic ceny w programie do kosztorysowania okien, ktory oni dostaja od oknoplastu to gratuluje :D

 

ap-zory to na targach w sosnowcu jeden przedstawiciel zrobile jedna wycene przy 30% a w rybniku juz byl inny przedstawiciel i oczywiscie cena byla inna a firma ta sama

 

Ale my tu piszemy akurat o oknoplascie, a nie jakims lokalnym ap-zory, no sorry :) Ja pisze o firmach ktore produkuja okna na cala Polske i kontroluja swoja sprzedaz dosc dokladnie, a nie jakims lokalnym producenciku okien ktory z pewnoscia daje swoim handlowcom wolna reke.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Dołączam do budujących w Rybniku, ale jestem dopiero na samym początku drogi, czyli przy projekcie. Projekt wybrany i szukamy projektanta sprawdzonego i ..taniego w miarę. Na razie jedno biuro wyceniło nam adaptację gotowego projektu ze zmianami na 7.500 zł :/ sporawo wg mnie a co Wy o tym sądzicie ? Projekt indywidualny domu ok 155 m2 kosztowałby u nich ponad 11.000 zł.

Z jakich biur projektowych korzystaliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witajcie :)

Na razie jedno biuro wyceniło nam adaptację gotowego projektu ze zmianami na 7.500 zł :/ sporawo wg mnie a co Wy o tym sądzicie ?

Ktoś chyba na głowę upadł ;)

Za połowę tej ceny można znaleść architekta,który zrobi kompleksową adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Dołączam do budujących w Rybniku, ale jestem dopiero na samym początku drogi, czyli przy projekcie. Projekt wybrany i szukamy projektanta sprawdzonego i ..taniego w miarę. Na razie jedno biuro wyceniło nam adaptację gotowego projektu ze zmianami na 7.500 zł :/ sporawo wg mnie a co Wy o tym sądzicie ? Projekt indywidualny domu ok 155 m2 kosztowałby u nich ponad 11.000 zł.

Z jakich biur projektowych korzystaliście ?

 

Ja moge polecic mojego kierbuda ktory ma wszystkie mozliwe uprawnienia - mnie w 2007r skasowal za projekt z czesciowym zalatwieniem pozwolenia (po najwazniejsze papiery ja biegalem) 2500 pln. Byl to projekt "indywidualny" - ot na podstawie jednego z podobajacych nam sie gotowcow zrobil nam pelen projekt.

 

Tylko uwaga - jezeli budujesz systemem gospodarczym to spoko, jezeli z jedna firma - moga sie czepiac, ze projekt jest malo szczegolowy, bo rzeczywiscie jest dosc prosty (nie to co niepotrzebnych 300 stron z "gotowca" ;-) nie ma projektu CO / instalacji wodnej i elektrycznej. Mnie to bylo niepotrzebne bo i tak sam wszystko robilem po swojemu :)

 

Nie wiem ile teraz kasuje ale na pewno nie 11 tys :D

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

mam pytanie, ponieważ zmagam się z pewną sprawą od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi mi o wymiary okien w pokojach.

Mój projekt przewiduje okna 150x150 na wysokości 85cm od podłogi. Wydaje mi się to trochę za nisko. W kuchni oczywiście chcę podnieść ponad blat mebli, ale nie wiem co w pokojach na górze i w salonie (też jest jedno takie). W sypialni głównej jest trochę inne, bo 180x150cm.

Możecie podać jakie wymiary mają wasze okna? Bo nie wiem czy zmieniać, czy nie? No i ile powinno być od sufitu do okna miejsca na ewentualne karnisze, itp?

 

Pozdrawiam,

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...