Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witajcie :)

Dołączam do budujących w Rybniku, ale jestem dopiero na samym początku drogi, czyli przy projekcie. Projekt wybrany i szukamy projektanta sprawdzonego i ..taniego w miarę. Na razie jedno biuro wyceniło nam adaptację gotowego projektu ze zmianami na 7.500 zł :/ sporawo wg mnie a co Wy o tym sądzicie ? Projekt indywidualny domu ok 155 m2 kosztowałby u nich ponad 11.000 zł.

Z jakich biur projektowych korzystaliście ?

 

ja pokazałam projekt w katalogu i na tej podstawie razem zrobiliśmy projekt z moimi zmianami i jego sugestiami :) dostałam wszystkie zestawienia drewna, stali itp zapłaciłam około 40% mniej niż wyceniło sobie twoje biuro

projektant jest tez moim kierbudem i tu też się sprawdza

robiłam w ag projekt na ul. M.C.Skłodowskiej w Rybniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

I na przyszlosc - porownywanie samych uzyskanych rabatow MA sens ;-) Z najwiekszych mi otrzymanych mialem 56% na welne rockwoola toprock, 30% na okna dachowe fakro, 30% na drzwi wew. porta. Wszystko liczac od kwot w katalogach ktore mozna znalezc m.in. na stronie producentow.

pozdr.

 

Napisz proszę gdzie dają taki rabat na portę mnie jak narazie dawali 10-15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

mam pytanie, ponieważ zmagam się z pewną sprawą od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi mi o wymiary okien w pokojach.

Mój projekt przewiduje okna 150x150 na wysokości 85cm od podłogi. Wydaje mi się to trochę za nisko. W kuchni oczywiście chcę podnieść ponad blat mebli, ale nie wiem co w pokojach na górze i w salonie (też jest jedno takie). W sypialni głównej jest trochę inne, bo 180x150cm.

Możecie podać jakie wymiary mają wasze okna? Bo nie wiem czy zmieniać, czy nie? No i ile powinno być od sufitu do okna miejsca na ewentualne karnisze, itp?

 

Pozdrawiam,

Ela

 

co do wysokosci okna nad podloga to juz tak sie robi, ze jest to przewaznie 4 kamien od storpu czyli okolo 1m minus grubosc wylewki to wychodzi okolo 85 cm. co do projektu i otworow okiennych to nie sa to rzeczy konstrukcyjne wiec mozna je dowolnie zmieniac, tylko przed murowaniem ustal z murarzem gdzie chcesz miec jakie okno, typowych wymiarow okien sie chyba juz nie produkuje (nie wiem) i dla latwizny murarze jada do pelnych kamieni. im wieksze okno tym wiecej swiatla w srodku ale tez wiecej ciepla ucieknie na zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wysokosci okna nad podloga to juz tak sie robi, ze jest to przewaznie 4 kamien od storpu czyli okolo 1m minus grubosc wylewki to wychodzi okolo 85 cm. co do projektu i otworow okiennych to nie sa to rzeczy konstrukcyjne wiec mozna je dowolnie zmieniac, tylko przed murowaniem ustal z murarzem gdzie chcesz miec jakie okno, typowych wymiarow okien sie chyba juz nie produkuje (nie wiem) i dla latwizny murarze jada do pelnych kamieni. im wieksze okno tym wiecej swiatla w srodku ale tez wiecej ciepla ucieknie na zewnatrz

 

Maciek dzięki za odpowiedź. Ja wiem, że to nie jest element konstrukcyjny i można dowolnie zmieniać, ale właśnie z tym mam problem. Jak zmienić i czy w ogóle zmieniać. Po prostu nie umiem sobie tego wyobrazić i dlatego nie mogę się zdecydować. No i czy pani architekt adaptujący musi być poinformowany szczegółowo o zmianach w oknach? I czy to straszne "przestępstwo" kiedy na ścianie szczytowej (bocznej) domu okna nie układają się w jakąś idealną symetrię? Powiedzcie jak macie, please. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pokazałam projekt w katalogu i na tej podstawie razem zrobiliśmy projekt z moimi zmianami i jego sugestiami :) dostałam wszystkie zestawienia drewna, stali itp zapłaciłam około 40% mniej niż wyceniło sobie twoje biuro

projektant jest tez moim kierbudem i tu też się sprawdza

robiłam w ag projekt na ul. M.C.Skłodowskiej w Rybniku

 

O MATYLKO ....... zwijaj się kochana i szukaj innego biura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ?? Dawaj namiary na biuro,które zrobi projet indywidualny poniżej 5tys.zł :)

Przestań chrzanić irb.

 

Ja mogę podać, za 3,5 tyś w 2009r zapłaciłem za projekt u Czesława Szulca w Żorach. Nie wiem ile teraz by było ale nie wydaje mi się żeby było dużo więcej. Jak Queene wybrałem tylko z katalogu projektów jak ma wyglądać i jakie ma mieć pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MATYLKO ....... zwijaj się kochana i szukaj innego biura :)

 

ależ wręcz przeciwnie, bardzo jestem zadowolona i polecam innym, gość sprawdzony (a to bezcenne ;) ) , biuro załatwiło mi wszystko - inspektora, pozwolenie - na gotowo...jak pisałam jako kierbud też sie sprawdza i też w konkurencyjnej cenie, nie zawsze najtańszy znaczy najlepszy a u mnie nie ma wykonawców bez polecenia, nawet jeśli wychodzi drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
.jak pisałam jako kierbud też sie sprawdza i też w konkurencyjnej cenie, nie zawsze najtańszy znaczy najlepszy a u mnie nie ma wykonawców bez polecenia, nawet jeśli wychodzi drożej

Dokładnie,jeśli można prosić to prosiłbym namiary na kierbuda na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dzięki za odpowiedź. Ja wiem, że to nie jest element konstrukcyjny i można dowolnie zmieniać, ale właśnie z tym mam problem. Jak zmienić i czy w ogóle zmieniać. Po prostu nie umiem sobie tego wyobrazić i dlatego nie mogę się zdecydować. No i czy pani architekt adaptujący musi być poinformowany szczegółowo o zmianach w oknach? I czy to straszne "przestępstwo" kiedy na ścianie szczytowej (bocznej) domu okna nie układają się w jakąś idealną symetrię? Powiedzcie jak macie, please. :)

Pozdrawiam

 

dokladnie tak jak moja zona musi wszystko zobaczyc wiec jej mowie, ze zobaczy jak juz bedzie zrobione a teraz ma wybrac! pani architekt nic nie musi wiedziec wystarczy ze beda dobrze zrobione nadproza. co do naszych okien to jak przejzysz naasz dziennik budowy to mamy 11 okien i nie ma tam dwoch takich samych :)

 

co do projektu mysmy zaplacili w grudniu 2009 za projekt +kierbuda okolo 5500zl, ale nikomu nie polecam! kilka razy robione zestawienie stali i wiezby, za kazdym razem zle, a najgorsze to zewnetrzne elewacje, ktore wyszly calkiem inaczej niz w projekcie+ masa innych bledow ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Tak myślałam, że lekko przegięta jest ta wycena :/

 

queene a nawet wybierałam sie na sklodowskiej bo znajomi chwalili i maja chyba sporo taniej :) na pewno odwiedzę to biuro w przyszłym tygodniu.

 

Osobiście wolalabym adaptację gotowego projektu własnie ze względu na szczegółowy projekt, bo raczej firma będzie nam budowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Tak myślałam, że lekko przegięta jest ta wycena :/

 

queene a nawet wybierałam sie na sklodowskiej bo znajomi chwalili i maja chyba sporo taniej :) na pewno odwiedzę to biuro w przyszłym tygodniu.

 

Osobiście wolalabym adaptację gotowego projektu własnie ze względu na szczegółowy projekt, bo raczej firma będzie nam budowała.

 

dom domowi nie równy, my mieliśmy skomplikowany i przerabiany dach, dorabiane piwnice, fundamenty schodkowe i do tego wzmocnione ze względu na szkody - troche roboty przy tym było ;)

 

Arturo - to nie tajemnica, juz pisałam nawet tu na forum o nim, to p. Marek Pańczyk z biura ag projekt w Rybniku. Jak coś nie grało - to telefon i był na budowie i wyjasniał z ekipą co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem dziś w gazowni i okazało się że na przyłacze poczekam obligatoryjnie 7 miesięcy. Zawsze to lepiej niż 11... :)

Z tym że ja mam gazociąg w granicy działki i długość tego przyłącza będzie wynosić 1metr :D

Cena niecałe 2 tys. brutto za ten metr.

 

Hmm, a widzisz, 7 miechów na 1 m, niezłe mają terminy, nie ? ;-)

 

 

Witajcie :)

Dołączam do budujących w Rybniku, ale jestem dopiero na samym początku drogi, czyli przy projekcie. Projekt wybrany i szukamy projektanta sprawdzonego i ..taniego w miarę. Na razie jedno biuro wyceniło nam adaptację gotowego projektu ze zmianami na 7.500 zł :/ sporawo wg mnie a co Wy o tym sądzicie ? Projekt indywidualny domu ok 155 m2 kosztowałby u nich ponad 11.000 zł.

Z jakich biur projektowych korzystaliście ?

 

Dasz tyle, na ile cię stać, i jaki dom budujesz.

Projekt to najlepiej wydane pieniądze w domu, ludzie robią se potem kuchnie za 30 tyś. a żyłują na projekt i czasami budują cuda.

Według mnie jeśli architekt jest dobry, uwzględni wszystkie czynniki (kierunki świata, poziom terenu, preferencje użytkowników i wiele innych) i do tego dorzuci projekty wszystkich instalacji, to warto zainwestować, aczkolwiek oczywiście trzeba rozeznać średni poziom cen w regionie.

W Warszawce ludzie bez mrugnięcia płacą 20 tyś. za projekty indywidualne.

 

Pamiętaj, że budowa domu to średnio 300, 400, 500, 600 tyś. ... (zaznacz właściwe :-)) i najważniejsza inwestycja jaką w życiu realizujesz, a dobry projekt to PODSTAWA. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek oczywiście,że można CO zrobić samemu i to wiele taniej,tylko wiesz ja wolę spać spokojnie.Jak mi coś nie będzie grzało to wiem gdzie mam się zwrócić.

preem US drugi w Katowicach na Paderewskiego.

Wogóle zauważyłam,że w tym roku budujący w Rybniku jacyś nerwowi się zrobili,wątek wojowniczy nam się zrobił.

A zapytam czy słyszeliście coś,że na mojej wsi czyt.Ochojec jakiś człowiek się zjarał razem z autem??Normalnie zaczynam się bać,a taka spokojna okolica mi się wydawała jak kupowaliśmy działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była dyskusja na temat faktur VZM z adnotacją "płatne przelewem". Czy mieliście problem z tym składając je w Urzędzie? Jak pierwszy raz składałem, to nie było problemów, ale ktoś pisał że żądają potwierdzenia tych przelewów.

 

Składając niedawno pytałem o to bo mam w zasadzie wsio na przelew i powiedziano że potwierdzeń nie trzeba. Ale ta sama Pani kazała mi numerować faktury i podpisywać za zgodność z oryginałem, musiałem się wykłócić bo to 150 faktur, totalny bezsens. W końcu mają na deklaracji podpis a tam są te faktury wymienione. Generalnie jakby co prosić o pokazanie przepisu jaki tak nakazuje, jeśli nie ma to nie mogą domagać się rzeczy jakie nie są opisane przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

mam pytanie, ponieważ zmagam się z pewną sprawą od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi mi o wymiary okien w pokojach.

Mój projekt przewiduje okna 150x150 na wysokości 85cm od podłogi. Wydaje mi się to trochę za nisko. W kuchni oczywiście chcę podnieść ponad blat mebli, ale nie wiem co w pokojach na górze i w salonie (też jest jedno takie). W sypialni głównej jest trochę inne, bo 180x150cm.

Możecie podać jakie wymiary mają wasze okna? Bo nie wiem czy zmieniać, czy nie? No i ile powinno być od sufitu do okna miejsca na ewentualne karnisze, itp?

 

Parapet na 85 to bardzo dobry wymiar. Oczywiści to kwestia gustu nieco ale taka wysokość pozwala ci sporo widzieć przez okna. Dla mnie to optymalna wysokość parapetu czyli otwór realnie będzie na 80 się zaczynał około. Co do wielkości okien to już zależy od wielkości pomieszczeń ale 150x150 to rozsądne nieduże okno, większość tego otworu zakryje potem rama. Do pokoju gdzie się żyje 150x150 to raczej minimum. Zawsze trzeba wyważyć wielkość okna aby było jasno, nie uciekało za dużo ciepła i nie zajmowało całego pokoju :-) Nad oknem 20-30cm wystarczy, ale jak chcesz duże okno to i 10cm starczy pewnie na upartego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

Dasz tyle, na ile cię stać, i jaki dom budujesz.

Projekt to najlepiej wydane pieniądze w domu, ludzie robią se potem kuchnie za 30 tyś. a żyłują na projekt i czasami budują cuda.

Według mnie jeśli architekt jest dobry, uwzględni wszystkie czynniki (kierunki świata, poziom terenu, preferencje użytkowników i wiele innych) i do tego dorzuci projekty wszystkich instalacji, to warto zainwestować, aczkolwiek oczywiście trzeba rozeznać średni poziom cen w regionie.

W Warszawce ludzie bez mrugnięcia płacą 20 tyś. za projekty indywidualne.

 

Pamiętaj, że budowa domu to średnio 300, 400, 500, 600 tyś. ... (zaznacz właściwe :-)) i najważniejsza inwestycja jaką w życiu realizujesz, a dobry projekt to PODSTAWA. ;-)

Zgoda,jeśli ludzie mają kasę to 30tys.zł na kuchnie to pestka,jeśli ktoś "normalny" buduje na kredyt i płaci 30tys.zł za kuchnie to dla mnie idiota (warsiawak).

Proporcjonalnie,jeśli ktoś daje do adaptacji projekt za 7,5tys.zł to dla mnie idiota(warsiawiak)

Dalej,jeśli ktoś buduje za 500,600 tys.zł na kredyt to nie jest "normalnym" człowiekiem tylko albo ze sfer wyższych albo złodziej ;)

Fortuna kołem się toczy,jeśli ktoś zrozumie to ok,jeśli nie to dla mnie idiota ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo chyba przesadzasz, jesli ktoś obecnie zarabia np 10-15 tys na rodzinę i ma w miare pewna prace to dom za 500tys to nie problem :) ,natomiast z obserwacji tutaj stwierdzam ze zwykle kredyt wynosi około 300tys i to pasuje przy zarobkach na poziomie średniej krajowej....mało tego....powiem, że mało który z budujących tutaj zapłaci W CAŁOŚCI za dom mniej niż 500tys nie czarujmy się,

 

ale ale...lepiej będzie jak zajmiemy sie cenami artykułów budowlanych niż spoglądaniem sobie nawzajem do portfeli, kazdy buduje na tyle na ile go stać i tego sie bedziemy trzymać :)

 

Gabrysiu - słyszałam o tym podpaleniu (?)...ciekawe co z tego wyniknie....w tym Rybniku to jak nie strzelanie to Wróblowa masakra piłą mechaniczną albo zabawa zapałkami...nawet Jeszka nie pomogła przerwać złej passy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo chyba przesadzasz, jesli ktoś obecnie zarabia np 10-15 tys na rodzinę i ma w miare pewna prace to dom za 500tys to nie problem :) ,natomiast z obserwacji tutaj stwierdzam ze zwykle kredyt wynosi około 300tys i to pasuje przy zarobkach na poziomie średniej krajowej....mało tego....powiem, że mało który z budujących tutaj zapłaci W CAŁOŚCI za dom mniej niż 500tys nie czarujmy się,

Absolutnie nie przesadzam !!Napisałaś obecnie zarabia 10tys.zł,ma "w miarę" pewną pracę.To ja się pytam na ile pewną ? Na rok,dwa,pięć(nie sądze,że budżet czyli raczej nie pewna praca) ? A co za 7 lat ?Ja piszę o kredycie na dom za 500,600tys.zł.Nie znam "pewnej" pracy(do emerytury-budżetówka) za więcej niż 7tys.zł i tak jak napisałem to jest "wyższa sfera" lub złodziej,który obraca milionami...

Nigdy w życiu nie postawiłbym domu na kredyt nie mając pewności dochodów do emerytury,które opiewałyby na sumę ponad kredyt !!

Nie czarujmy się,jednak jest bardzo mało osób,które budują dom za więcej niż pół miliona złotych !!!

Ja zamierzam postawić do za max.250tys.zł i nie jest to pałac a tylko 118m2 czyli tylko tyle na co mnie stać pewnie do emerytury ;)

P.S

Znam parę osób,którzy nie wiedzieli co z kasą robić...teraz klepią biedę i nie umią przeżyć za 4tys.zł od pierwszego do ostatniego...

ale ale...lepiej będzie jak zajmiemy sie cenami artykułów budowlanych niż spoglądaniem sobie nawzajem do portfeli,

Co do cen to nie zauważyłem narazie znacznych podwyżek,niby drewno miało iść do góry ale narazie jedni wznoszą inni próbują nieudolnie dźwigać ale cena narazie jest względna.

BK i silka jest na tym samym poziomie a to mnie najbardziej interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...