Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
ale drążysz :) ja skonczyłam temat bo nikomu do kieszeni nie bede siegac....mierz siły na zamiary - i tyle.... :) nie wiem jak to zrobiłes ze zmiescisz sie w 250tys ale gratuluję albo życze powodzenia, zalezy na jakim etapie jestes

To Ty drążysz ;)

Nie patrzę nikomu do kieszeni,wyrażam tylko swoją opinie na ten temat.

Wydaje mi się,że każdy jest istotą rozumną i myślącą i wie co go może spotkać w przyszłości-dom lub komornik...

Ja nie ryzykuje ;)

Narazie jestem na etapie adaptacji ale wodotrysków typu PCi gruntowej na pewno nie będzie bo to tylko dla naiwnych lub "nie liczących się z groszem" ;)

Spoko,zamknę się w 250tys.zł do zamieszkania,118m2,BK(w środku silka),strop drewniany,ocieplany tylko strop bez połaci,bez schodów,balkonów,lukarn,w sumie tylko 6 okien,bez PCi gruntowej,mała pow.działki,brak marmurów,wanien czy umywalek i baterii za 2tys.zł i kafelek za 200zł/m2 itp :)

Planowany dom 6-7 litrowy bo dla mnie to jest najważniejsze bo nie chcę być kotłowym na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nasza dyskusja i tak była hipotetyczna bo to bank zagląda nam do kieszeni i nie da kredytu na ładne oczy wiec jak ktos zarabia srednią krajowa to nie ma szans na 500tys kredytu :) proste :)

 

pozdrawiam i życzę powodzenia bo to jest do zrobienia w końcu moje 550tys to ponad dwukrotna poiwerzchnia Twojego domu :)

 

 

 

 

p.s. nie drążę....dyskutuję i odpowiadam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

mam pytanie, ponieważ zmagam się z pewną sprawą od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi mi o wymiary okien w pokojach.

Mój projekt przewiduje okna 150x150 na wysokości 85cm od podłogi. Wydaje mi się to trochę za nisko. W kuchni oczywiście chcę podnieść ponad blat mebli, ale nie wiem co w pokojach na górze i w salonie (też jest jedno takie). W sypialni głównej jest trochę inne, bo 180x150cm.

Możecie podać jakie wymiary mają wasze okna? Bo nie wiem czy zmieniać, czy nie? No i ile powinno być od sufitu do okna miejsca na ewentualne karnisze, itp?

 

Pozdrawiam,

Ela

 

sluchaj mam okna 150x150 na wysokosci 95 od podlogi - chcesz zobaczyc ?? zapraszam wiosna :)

u mnie jest pod stropem nadproze i jedna warstwa kamieni ale ja mocno podnioslam parter !!! bo chce sufit troche urozmaicic i miec wiecej przestrzeni ... prz 2,4 nie ma pola do popisu :) ale zdecydowanie wystarczajaca jest na karnisze wysokosc L-ki ... belki nadprozowej ... wiec polecam podniesc jednak okna - bedziesz zadowolona :)

a co do regularnosci wymiarow okien ... to tylko rzecz gustu ja jestem z tych co lubia symetrie i w miare regularne wymiary !! na parterze wiekszosc okien mam 150x150 ... na pietrze wszystkie 125x125 ... wszystkie jednoskrzydlowe /bez zaslaniania ramami swiatla, bez szprosow i innych badziewi/ tylko polnocna elewacja od podworka ma inne okna ale tam musialam wepchnac lazienkowe i male kuchenne ale tego nie bedze widac :) oczywiscie wszystkie wysokie na 150 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie życzę sobie takich tekstów pod moim adresem żeby było jasne to forum i mogę wyrazić swoją opinię tak samo jak ty ..... Miłego dnia życzę

Jeśli za mocno to sorki :)

Równiez miłego dnia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyna gdzie ty dostales 30% na porte i fkro?? chetnie skorzystam !!

 

Na porte w MEISTER - na marklowickiej. Slyszalem jednak ze ich juz tam nie ma - chyba przeniesli sie do Rybnika :) Ale spokojnie tyle dostaniesz w kazdym salonie gdzie porte sprzedaja jak wezmiesz te 7-10 par drzwi z futrynami i postraszysz ze gdzie indziej dali Ci np. 25% ;)

 

Na fakro - w Handlobudzie. Standardowo dawali z 10-12% ale jak im zapodalem cene z allegro (wtedy handlowal tym na szeroka skale gosc ktorego nicka / strony nie moge sobie przypomniec ale cos z "extra" (extradach chyba czy cos takiego) - jak uslyszeli nazwe to byl tylko usmieszek i "to my damy 1% rabatu wiecej niz on" ;) ;) W efekcie mialem okna 78x140 z kolnierzem + dodatkowym kolnierzem uszczelniajacym z dociepleniem (taki szablon z folii wysokoparoprzepuszczalnej + docieta na wymiar welne ktora upycha sie w okolicy ramy) za cos w granicy 850 pln.

 

W tym momencie takie okno w cenniku fakro (http://www.fakro.pl/att/ceny.pl/cennik2010iv.pdf) z kolnierzem to ok 1320 pln. Na allegro kupisz spokojnie w granicy 950 pln. Takze spokojnie w Handlobudzie dostaniesz 30% i kupisz to okno za ~920 pln :)

 

Aha - ja mam 8 okien dachowych, to tez troche zawazylo na tym ze taki rabat dali :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale drążysz :) ja skonczyłam temat bo nikomu do kieszeni nie bede siegac....mierz siły na zamiary - i tyle.... :) nie wiem jak to zrobiłes ze zmiescisz sie w 250tys ale gratuluję albo życze powodzenia, zalezy na jakim etapie jestes

 

fajnie jak jest walka :)))

nasze 300m2 z wykonczeniem wyjdzie do 350 tys zl, ale tylko wykonczymy na razie dol, ocieplimy elewacje styropianem 10-15cm bez tynku, na poddaszu pewnie skonczy sie tylko tynkami, wylewkami i ociepleniem strychu. fakt faktem tesciu robi cala elektryke z wlacznikami i kontaktami za ktore zaplaci a ojciec kupil wiezbe, po za tym mamy pozadne okna, dach, bramy garazowe, bedzie POŚ, normalna kuchnia do zabudowy z dobrym sprzetem. napewno zrezygnowalismy z pomp nie pomp ciepla, wentylacji mechanicznych, solarow i tych wszystkich nowinek technicznych ale gumolitow na podlodze nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda,jeśli ludzie mają kasę to 30tys.zł na kuchnie to pestka,jeśli ktoś "normalny" buduje na kredyt i płaci 30tys.zł za kuchnie to dla mnie idiota (warsiawak).

Proporcjonalnie,jeśli ktoś daje do adaptacji projekt za 7,5tys.zł to dla mnie idiota(warsiawiak)

Dalej,jeśli ktoś buduje za 500,600 tys.zł na kredyt to nie jest "normalnym" człowiekiem tylko albo ze sfer wyższych albo złodziej ;)

Fortuna kołem się toczy,jeśli ktoś zrozumie to ok,jeśli nie to dla mnie idiota ;

 

Wykreślasz swoimi wypowiedziami (wcześniejszymi też) coraz ciekawszy portret psychologiczny swojej osoby. :)

Myślę że wiele osób na tym forum po wykończeniu domu zamknie się w kwocie pół miliona lub wyższej, a nie sądzę by byli złodziejami. Większość z nich również - może nie na całość - ale ma spore kredyty, ciekawe czy poczuli się idiotami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wykreślasz swoimi wypowiedziami (wcześniejszymi też) coraz ciekawszy portret psychologiczny swojej osoby :)....

No ba :)

Myślę że wiele osób na tym forum po wykończeniu domu zamknie się w kwocie pół miliona lub wyższej, a nie sądzę by byli złodziejami.....

Czyli są ze sfer wyższych bo "przeciętnego" Polaka nie stać na budowę domu za pół miliona i więcej zł :)

Większość z nich również - może nie na całość - ale ma spore kredyty, ciekawe czy poczuli się idiotami...

j.w. i jak napisałem widocznie nie zrozumiałeś tekstu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w okolicy Rybnika warto kupić parapety kamienne? Na razie rozglądamy się za wewnętrznymi.

 

a z czego chcesz kuppic ??

ja robie rozeznanie za granitowymi /bialy strzegom vell graniczna/ i mam kilku kamienierzy na oku ... nie interesuje mnie zaden konglomerat i kupowanie parapetow "kamieniopodobnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo sory ale twoje wypowiedzi mam wrazenie sa tylko po to zeby towarzystwo podqrwic ... i powaznie przestalam juz sie liczyc jakkolwiek z twoja opinia bo odnosze wrazenie ze wyznajesz zasade "grunt to nie tak jak wszyscy" a to nie najzdrowsze podejscie do swiata ...

 

acha nie uwazam sie za osobe ze sfer wyzszych a juz napewno nie za zlodzieja obracajacego milionami!!! a obawiam sie ze w pol milionie sie nie zmieszcze ... mysle o calkowitym wykonczeniu domu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha nie uwazam sie za osobe ze sfer wyzszych a juz napewno nie za zlodzieja obracajacego milionami!!! a obawiam sie ze w pol milionie sie nie zmieszcze ... mysle o calkowitym wykonczeniu domu !!

 

Ja też z "wyższych sfer" bynajmniej nie jestem, raczej dosyć przeciętny w miarę sobie radzący, ale już teraz widzę, że jak się zmieszczę w pół bańki z całkowitym wykończeniem, to będzie mega sukces (dlatego od razu realistycznie zakładam dodatkową stówę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Jaka tam prowokacja,przeca ja mówię prawdę i tylko prawdę ;)

Ale dobra,kończę temat żeby dalej prawdą w oczy nie kolić i nie wqrwiać tym,że białe jest białe :)

P.S.

Ja jestem z niższych sfer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - jak sam widzisz - średnio dom na tym forum przynajmniej wychodzi pół miliona jak w pysk strzelił :) czekałam aż inni sie wypowiedzą zeby nie było ze pytam :p z tego wszyscy na kredyt no może prawie ale zdecydowana większość, więc przyjmuje że wszyscy...a do zarabiania kokosów nikt sie nie przyznał-raczej w okolicach średniej krajowej...więc odpuść już i nie wyzywaj porządnych i ciężko pracujących od idiotów bo nikt na to nie zasługuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - jak sam widzisz - średnio dom na tym forum przynajmniej wychodzi pół miliona jak w pysk strzelił :) czekałam aż inni sie wypowiedzą zeby nie było ze pytam :p z tego wszyscy na kredyt no może prawie ale zdecydowana większość, więc przyjmuje że wszyscy...a do zarabiania kokosów nikt sie nie przyznał-raczej w okolicach średniej krajowej...więc odpuść już i nie wyzywaj porządnych i ciężko pracujących od idiotów bo nikt na to nie zasługuje...

 

ktos sie jednak pochwalil ;d ktory z nas napisal ze wzial 300 000 na 15 lat w ratach malejacych :> chyba nikt z zarobkiem 5 000 na miesiac ? :p

a skoro 90% ludzi w naszej grupie wzielo kredytu 300 000 a chce wydac conajmniej 500 000 czyli wychodzi ze wszyscy procz mnie mieli 200 000 oszczednosci :( chyba ze doliczacie dzialki po obecnych cenach

 

mimo wszystko w tym albo w przyszlym tygodniu robie wylewki, tylko sie zastanawiam nad p. olszarem za 28zl czy malo znana firma za 25zl/m2, ten pierwszy mial wpadke a ten drugi tez daje gwarancje 2-letnia, tylko ze jak chce miec prawie wszystko pod panelami warto sie zastanawac nad ewentualnymi mikropeknieciami ktorych i tak nikt nie zobaczy?! styropian do podloza mam dosyc gesto przymocowany kolkami do styropianu wiec moze klawiszowanie nie bedzie wystepowac a chyba inne bledy nie wystepuja przy wylewkach poza rownoscia <co?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...