Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

boze dzieki ze okna kupilam w grudniu !!! co najwyzej poplyne na dzwiach !!

 

Drzwi sobie sama zamontuj (koszt: 15 pln / sztuke - pianka), a roznice VATu odzyskasz w VZMie :) Montaz drzwi to jeden dzien, ja zaplacilem ok ~8k pln za drzwi, zwrot ~15% = 1200 pln w kieszeni minus koszt pian = niech bedzie 1k ;) A jak sama nie potrafisz to wez jakas znajoma "zlota raczke" na ten jeden dzien i zaplac te 200-300 pln :)

 

Montaz "gratis" to sciema ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem na etapie adaptacji ale wodotrysków typu PCi gruntowej na pewno nie będzie bo to tylko dla naiwnych lub "nie liczących się z groszem" ;)

Spoko,zamknę się w 250tys.zł do zamieszkania,118m2,BK(w środku silka),strop drewniany,ocieplany tylko strop bez połaci,bez schodów,balkonów,lukarn,w sumie tylko 6 okien,bez PCi gruntowej,mała pow.działki,brak marmurów,wanien czy umywalek i baterii za 2tys.zł i kafelek za 200zł/m2 itp :)

Planowany dom 6-7 litrowy bo dla mnie to jest najważniejsze bo nie chcę być kotłowym na starość...

 

widzę, że znasz sie na wielu rzeczach, dlaczego pompa ciepla jest dla naiwnych ?

zawsze myślałam, że dla tych, którzy nie chcą być kotłowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie moze cos wiecie na ten temat a moze rusze lawine ...

 

dzis rano w trojce uslyszalam ze po zmianach z vatem teraz usluga montazu nowych okien jest na stawce 23% ... to samo z drzwiami !! a na 8% uslugowym jest jedynie wymiana starych okien na nowe !!!

 

queene dowiedz sie u tesciow czy to prawda albo jak to sie obchodzi /czyli jak zwykle w polskim prawie!!/

 

O ja Ci,e, tak długo zwlekaliśmy z tymi drzwiami :(((

Zamówiłam ale będą zrobione za 4 tygodnie , nic gościu nie mówił że 23 % aaaaaaaaaaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie moze cos wiecie na ten temat a moze rusze lawine ...

 

dzis rano w trojce uslyszalam ze po zmianach z vatem teraz usluga montazu nowych okien jest na stawce 23% ... to samo z drzwiami !! a na 8% uslugowym jest jedynie wymiana starych okien na nowe !!!

 

queene dowiedz sie u tesciow czy to prawda albo jak to sie obchodzi /czyli jak zwykle w polskim prawie!!/

 

No to pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zamówieniem tynkarzy i zaczne od tego polecanego na forum - czy ci co mają je już zrobione są zadowoleni ? nic sie nie dzieje ?

 

moje nie moga wyschnac :)ale do wiosny na pewno im sie uda! i jestesmy umowieni z p. Olszarem jedziemy z wylewkami albo w czwartek albo najpozniej w poniedzialek 28zl/m2, z wloknami i siatka stalowa.

jak co to zapraszam do obejrzenia tynkow na zywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
widzę, że znasz sie na wielu rzeczach, dlaczego pompa ciepla jest dla naiwnych ?

zawsze myślałam, że dla tych, którzy nie chcą być kotłowymi

Nie będę już rozwijał tematu,bo zaraz mnie zakrzyczą ;)

Ale wiedz,że PCi to nie jest jedyny sposób na brak kotłowni,węgla,groszku,drewna itp ale za to jedyny tak drogi :)

A że ludzie mają w poważaniu matematykę dlatego napisałem,że dla naiwnych ;)

Pomijam to,że ktoś ma taki kaprys(widzę,że tutaj może być takich większość ;) ),lub idzie ślepo za modą,lub robi to "dla oczu znajomych czy rodziny" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie faktycznie nie będzie problemu, a otwierasz okna na pewno, chociażby do mycia ;-)

 

mi wylewka pasuje, okno otwiera się tak akurat - mam okno 150x150 dzielone na pół

http://x.garnek.pl/ga2533/d7a540f67e0f4a12742190a3/kuchnia.jpg

 

Z drugiej strony, to nie otwieram okien - mam wentylacje mechaniczna, więc nie ma potrzeby otwierania okien, równie dobrze mógłbym mieć fixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
U Ciebie faktycznie nie będzie problemu, a otwierasz okna na pewno, chociażby do mycia ;-)

 

żle napisałaś, prawidłowo byłoby: tylko do mycia ;)

aha, i jeszcze jak jestem na dworze a żona w domu i coś chce zawołac, to wtedy tez otwiera :p

naprawdę rzadko otwieram okna, wcale nie dlatego ze jest zimno na dworze. W blokach musiałem regularnie otwierać okna żeby przewietrzyc, bo zaduch mam. Teraz nie mam tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak masz dizelone okno to sobie poradzisz :) ja mam jednoskrzydlowe szer 1m wiec musialoby przejsc nad bateria a to juz klopot ... zastanawiam sie nad przelozeniem zmywarki i zlewu ... powinno to sie udac :) zaraz sobie w autocadzie to oblookam ...

 

bedziemy mieli identyczne rozwiazanie z blatem zamiast parapetu, z kranem na srodku, wogole okna najczesciej sie tylko uchyla a nie owtiera na osciez, nasze w kuchni sa oba uchylne a jakby nie dalo sie ich otworzyc do mycia beda myte z zewntarz, zaden problen.

co do PCi to popieram Arturo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziemy mieli identyczne rozwiazanie z blatem zamiast parapetu, z kranem na srodku, wogole okna najczesciej sie tylko uchyla a nie owtiera na osciez, nasze w kuchni sa oba uchylne a jakby nie dalo sie ich otworzyc do mycia beda myte z zewntarz, zaden problen.

co do PCi to popieram Arturo ;)

 

Ciekawe co na to Twoja druga połowa.... ;-)

 

Myję właśnie takie okno i powiem tak, dobrze że jestem szczupła, bo wychylę się w otworze pomiędzy tym co idzie uchylić a drugą połową, ale za nic w zimie nie chciałabym takich okien myć z dworu, a niestety starzejemy się...

 

rozwiązaniem jest okno bez słupka w środku, pod warunkiem, że drugą połowę można otworzyć na oścież

 

osobiście odradzam takie rozwiązanie...

 

druga sprawa, jak już planujecie zrobić zlew pod oknem to zróbcie sobie dodatkowe światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje nie moga wyschnac :)ale do wiosny na pewno im sie uda! i jestesmy umowieni z p. Olszarem jedziemy z wylewkami albo w czwartek albo najpozniej w poniedzialek 28zl/m2, z wloknami i siatka stalowa.

jak co to zapraszam do obejrzenia tynkow na zywo

..

 

Jestem też w trakcie wyceniania tynków i wylewek. Mam wyceny wylewek za 30PLN i 28PLN osób polecanych z forum(te 28 to Olszar) oraz 27 PLN innej nie znanej tutaj firmy, ale można zobaczyć podobno efekt ich pracy na innych budowach. Zastanawiam się czy nie przetestować ich po uprzednim sprawdzeniu "na żywo".

 

Poza tym mam pytanie: w salonie chcę położyć drewno na podłogę, a obok w jadalni i kuchni kafelki. Kafle mają mniejszą grubość i chyba posadzka w salonie powinna być wylana niżej. Tyle że to "open space" jak w większości projektów i wykonawcy zgodnie twierdzą że jest to problematyczne - tzn. takie miejscowe obniżanie wylewki w otwartej przestrzeni. Mieliście podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już rozwijał tematu,bo zaraz mnie zakrzyczą ;)

Ale wiedz,że PCi to nie jest jedyny sposób na brak kotłowni,węgla,groszku,drewna itp ale za to jedyny tak drogi :)

A że ludzie mają w poważaniu matematykę dlatego napisałem,że dla naiwnych ;)

Pomijam to,że ktoś ma taki kaprys(widzę,że tutaj może być takich większość ;) ),lub idzie ślepo za modą,lub robi to "dla oczu znajomych czy rodziny" :)

 

Arturo - pogadamy jak juz wybudujesz ten swoj dom, bo narazie to wszystko opierasz o teoretyczne wyliczenia. Ja grzeje 300m2 (jeszcze nie cale po poddasze wykanczam pomalu) i ogrzewanie PC to dla mnie najsensowniejszy wybor. Nie kazdy zadowoli sie 100m2, super prosta bryla budynku i tak dalej. Jak ktos ma >10 tys kWh to bardziej oplaca sie PC w II taryfie, niz czysty prad. A ze inwestycyjnie to nie jest zabojcza sprawa powie (czy juz mowil) Ci adiqq - ktory w tej naszej grupie chyba jedyny ma PC (ja bede od przyszlego sezonu :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem też w trakcie wyceniania tynków i wylewek. Mam wyceny wylewek za 30PLN i 28PLN osób polecanych z forum(te 28 to Olszar) oraz 27 PLN innej nie znanej tutaj firmy, ale można zobaczyć podobno efekt ich pracy na innych budowach. Zastanawiam się czy nie przetestować ich po uprzednim sprawdzeniu "na żywo".

 

Poza tym mam pytanie: w salonie chcę położyć drewno na podłogę, a obok w jadalni i kuchni kafelki. Kafle mają mniejszą grubość i chyba posadzka w salonie powinna być wylana niżej. Tyle że to "open space" jak w większości projektów i wykonawcy zgodnie twierdzą że jest to problematyczne - tzn. takie miejscowe obniżanie wylewki w otwartej przestrzeni. Mieliście podobny problem?

 

hej

 

my mamy salon+kuchnia+hall jako jeden "open plan" i mamy wylewke wylaną w jednym poziomie. W salonie mamy parkiet z paneli w kształt "jodełki" a w pozostałych 2 pomieszczeniach kafelki. Jest róznica 6 -8 mm pomiedzy panelami a kafelkami. Przed samym kładzeniem paneli zastanawialem sie zeby dac podwojnie podklad pod panele ale niechcialem blokowac podłogówki. Niema z tym wiekszego porblemu bo mozna kupic listwa łączeniowe do takich wlasnie powierzchni o różnych wysokosciach ktore to elegancko niwelują. Jak to wyjdzie w praktyce to sie zobaczy jak zamontyjemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wartosci inwestycji poniesionych na budowę to na dzien dzisiejszy juz ponieslismy jakies prawie 4 stówki, łącznie z działką za 35 tysi i projektem. Wszystkiego z płotem, podjazdem i bramą na gotowo + jakies mebelki do srodka sądze ze bedzie grubo ponad 450 tysi. Ale 500 na pewno nie przekroczymy.... bo tyle nie ma ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie po przywitaniu - tym razem z potężnym problemem:

 

Kupiliśmy z żoną działkę - oboje mamy kontakt zawodowy z zakupami nieruchomości między innymi a jednak nas zaćmiło i nie sprawdziliśmy czy na danym obszarze jest możliwość podłączenia wody - zaćmiło nas w sumie dlatego, że dookoła kupa chałup, oraz studzienki kanalizacyjne.

 

Szok był konkretny, jak wodociągi przysłały nam warunki podłączenia kanalizacji, która jak najbardziej istnieje i brak możliwości podpięcia wodociągu.

 

Pozostałe chałupy mają podpiętą wodę rurkami fi40 i fi32, czyli cieniutko i ciągnięte dobre kilkaset metrów, specjalista z wodociągów powiedział, że absolutnie nie wydadzą zgody na podpięcie się do któregokolwiek z nich.

 

Jedyne co przyszło mi do głowy, to pisać do miasta.

 

Działek jest łącznie pięć, z czego jedna nasza, czy można w jakiś sposób wpłynąć na miasto żeby się zainteresowali tematem budowy wodociągu?

 

Działka w Niewiadomiu Górnym... konkretnie na Mojżesza.

 

Wpadliśmy w lekką rozpacz, może ktoś kogoś zna, coś podobnego przerabiał, do kogoś skieruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...