Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
Po tym zdaniu ... Twoje szanse na pasywniaka drastycznie zmalaly ... :(

pozdr.

Po którym zdaniu i czemu ? Czy,że mam dwie lewe ręce czy o stropie drewnianym ?

P.S.

Pasywny to za dużo powiedziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Oczywiscie rozumiem, ze to robocizna?

 

Ja zaplacilem tak:

 

- lawy -> 0 pln bo robilem sam z ojcem

- murowanie scian piwnicy - 2,2k pln (murarzowi, my jako "pomagiery") - piwnice duze - 140m2, mury wysokie na 2,7m poszlo ponad 5 tys bloczkow

- szalowanie i zbrojenie stropu piwnicy (170m2) - 3k pln

- murowanie scian parteru razem z jednym kominem - 3k pln

- szalowanie i zbrojenie stropu parteru (170m2) - 3,2k pln

- dach 250m2 - ok 13k pln lacznie z oknami dachowymi, rynnami, bez podbitki (sam robie)

- murowanie dzialowek na poddaszu i parterze (bardzo malo bo wiekszosc to mam sciany nosne) - 0 pln bo sam robilem;)

 

Czyli lacznie na robocizne calkiem duzej chaupy z dwoma duzymi stropami zelbetowymi i skomplikowanym dachem (wielospad + dodatkowe trzyspadowe zadaszenie nad tarasem) wydalem za SSO ok 25k pln :)

 

Arturo - z Twoim malym prostym domkiem (bo praktycznie tam masz zero stropu) wydalbym nawet nie polowe tego.

pozdr.

 

46 tys za sama robocizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
O dwoch lewych rekach :) Co ma byc zrobione porzadnie, musisz zrobic sam ;) No zebys przynajmniej ich dobrze pilnowal i wytykal na biezaco wszystkie fuszerki wymagajace poprawek :)

pozdr.

Oczywiście,w newralgicznych punktach budowy biorę urlop,ze mną nie jest łatwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o Tomka Z

 

Szynka co do roznych ekip od szalunku, zbrojenia i murowania to powiem ci ze przerabialam i DZIEKUJE BARDZO mialam od law ciesli i grzebali sie niemozliwie !!! przy szalowaniu stropu wylecieli na lb jak dobrze pamietasz ... ekipa tomka robi szalunki mury i zbrojenia chociaz moje zbrojenia robil gosc ktory jest najwiekszym ekspresem i fachowcem jakiego moglam sobie wymyslic !!! jak ktos jest zainteresowany MEGA EKIPA ZBROJENIOWA to polecam po 1000 kroc !! za moje wielootonowe stropy zaplacilam po 1800 za zbrojenie gdzie inni mi wyceniali na min 3k !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynka co do roznych ekip od szalunku, zbrojenia i murowania to powiem ci ze przerabialam i DZIEKUJE BARDZO mialam od law ciesli i grzebali sie niemozliwie !!! przy szalowaniu stropu wylecieli na lb jak dobrze pamietasz ... ekipa tomka robi szalunki mury i zbrojenia chociaz moje zbrojenia robil gosc ktory jest najwiekszym ekspresem i fachowcem jakiego moglam sobie wymyslic !!! jak ktos jest zainteresowany MEGA EKIPA ZBROJENIOWA to polecam po 1000 kroc !! za moje wielootonowe stropy zaplacilam po 1800 za zbrojenie gdzie inni mi wyceniali na min 3k !!!!!!!!!!!!

 

Hehe ja juz kiedys o moim ciesli i zbrojarzu pisalem w samych superlatywach. Strop 170m2, po 4-4,5t stali na kazdy strop, wszystko (szalowanie + zbrojenie) lacznie z zaszalowaniem i zazbrojeniem schodow betonowych (16 stopni, podstopnica) -> tydzien. Samo szalowanie robil JEDEN chlop w 4 dni i nie dal sobie pomoc (bo by go to zwolnilo ;) ;)

 

Takze Mea -> jedna ekipa do wszystkiego (jezeli sprawdzona) jest fajna bo robota prawdopodobnie idzie szybciej (nie ma przestojow). Ale zawsze wyjdzie drozej! Jak widzisz mnie to wyszlo niecale 30k a innych 40-50k, a przypuszczam ze u mnie roboty bylo 2 x wiecej (bo mam duze piwnice i dwa duze betonowe stropy!). :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja juz kiedys o moim ciesli i zbrojarzu pisalem w samych superlatywach. Strop 170m2, po 4-4,5t stali na kazdy strop, wszystko (szalowanie + zbrojenie) lacznie z zaszalowaniem i zazbrojeniem schodow betonowych (16 stopni, podstopnica) -> tydzien. Samo szalowanie robil JEDEN chlop w 4 dni i nie dal sobie pomoc (bo by go to zwolnilo ;) ;)

 

Takze Mea -> jedna ekipa do wszystkiego (jezeli sprawdzona) jest fajna bo robota prawdopodobnie idzie szybciej (nie ma przestojow). Ale zawsze wyjdzie drozej! Jak widzisz mnie to wyszlo niecale 30k a innych 40-50k, a przypuszczam ze u mnie roboty bylo 2 x wiecej (bo mam duze piwnice i dwa duze betonowe stropy!). :)

pozdr.

 

jak widac idzie troche zaoszczedzic, tylko jak to dobrze zgrac w czasie, zeby roznym ekipom pasowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja tez..ale ja rzadko bywałem, parę razy na zlocie byłem..spotkałem tam kolege z rocznika z czasów LO. I pamiętam jeszcze że chyba Adam wydał wtedy jakąś płytę z programami i sprzedaż ponoć szła świetnie ;) Ja wtedy w akademiku mieszkałem, więc żyłem w trochę innym świecie, nie wszystko dobrze pamiętam ;)

 

zwlaszcza o ta paniec chodzi :D ... akademiki tym sie cechowaly ze z pamiecia bylo krucho !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewki zrobione, na razie wygladaja pieknie :) zobaczymy jak przezimuja... teraz juz mozna wykanczac, od poniedzialku powoli konczymy podpinanie elektryki i montaz kontaktow z wlacznikami, zeby nie trzeba bylo latac z przedluzaczem i zabawy bedzie od groma :))

jak myslicie kiedy mozna malowac sciany gruntem? czy tynki musza byc calkowicie wyschniete czy mozna leciec z gruntem na lekko wilgotnym tynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek jak poradziłeś sobie z różnicami poziomów ? ja już teraz wiem, ze też mam kilka cm różnicy , nie wiem jak podłogówka na to zareaguje, trzeba dopłacać za wylanie wyższej wylewki , czy wyrównać to styro?

 

to nie ja tylko firma pana olszara sobie poradzila ja podrzucilem pomysl, wszedzie wylewki bylo 6-7cm, w tym pokoju i lazience co bylo dzwigniete o te 3cm dali minimalna grubosc 4-5cm (bo miniej nie moga) a minimalna roznice ktora zostala zrobili na minimalnym spadzie na kilku metrach wiec nawet poziomica tego nie pokazuje, beda tam panele wiec nic nie bedzie czuc. najlepiej sprawdzic poziomy wszystkich podlog przed rozlozeniem styro i w tedy kombinowac ale samym styropianem nie bardzo idzie wypoziomowac jak sie robi podlogowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja wszystkim przymierzającym się do zakupu okien ODRADZAM Ap żory.Tak się wczoraj wkurzyłam na maxca,że aż mi ciśnienie skoczyło na 200 chyba.

Moja przesówka się spieprzyła i nie można okna zamknąć a goście jechali,jechali i nie dojechali,żeby to zrobić.Zresztą ona mnie od początku drażniła,bo coraz częściej jeździła ciężej a ż w końcu wypadła z prowadnic.U mnie właśnie pojechali kafelkarze,zapowiedzieli,że wchodzą najpóźniej 7 lutego.Już się cieszą.W domku ciepełko 19 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja tez..ale ja rzadko bywałem, parę razy na zlocie byłem..spotkałem tam kolege z rocznika z czasów LO. I pamiętam jeszcze że chyba Adam wydał wtedy jakąś płytę z programami i sprzedaż ponoć szła świetnie ;)

 

Heeee :-) No, Underground CD. To bylo jakos w '98-'99. Sprzedalem tego legalnie (podatki, kasa fiskalna etc) w ponad 4 tys sztukach w ciagu 3-4 miesiecy, a mialem wtedy 18 lat - moja pierwsza dzialalnosc ha ha :) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...